PAS FOTO'S? c Zijn jongeren verslaafd aan social media? 5 - - Ij" olumn c 1z o o en 3,- TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 3 DECEMBER 2015 3 ILBURGSE KOERIER Cadeautje Door: Casper Rijzëwijk vw.groenrijk.nl Suzanne Petra Jansen Negatieve invloed op hun leven KAYAN FRANS VAN AARLE echte korting! GOIRLE - Platformen waar je met elkaar in contact kan komen en waar je lief en leed met elkaar kan de len. We hebben het over social media. Voor de een is het een uitkomst, voor de ander een kwelgeest. Veel bedrijven gebruiken social media voor hun contact en interactie met de doelgroep. Maar hoe gaan jongeren hier mee om? En bezwijken zij onder de druk van social media? i. Wel laken wonen en ze :t met mensen. 0) -o CD s Z3 Kostuum Wol met zijde v.a. „g 255, Tilburg g 7. Hilvarenbeek isvanaarle.nl BAL WWW.BALKAYAN.COM „eiefoonstraat 33 - Tilburg - T013-535 72 73 Overhemd 100% katoen v.a. Het artikel 'Zijn jont is geschreven doort burgse Koerier dat ze vers mderzoek voor de Statis n dat ze lun betm Korvelseweg Diessenseweg www.frans Kostuums, smokings, overhemden, broeken en gilets Alles volgens eigen ontwerp van Seflka Balkayan j het uitdek urg is het vierde iet zuiden van Het station wordt (18) kan hier- 3 dit moment .Jef op social nog geen »l actiever. ip Face- am."Op ger verslaafd loudend. "Ja, an social per dag i bereikt Meisjes meer verslaafd? "Waarschijnlijk zijn meisjes meer verslaafd dan jongens, omdat Volgens een onderzoek van het CBR geeft 17% van de jongeren aan verslaafd te zijn aan social me dia. Veel jongeren zitten meer dan 5 uur per dag op deze platformen om tekst, geluid, en beeld met el kaar te delen. veerd en uitgebreid omdat het net als Eindhoven en Breda niet meer is berekend op het groeiend aantal reizigers. Daarom krijgt het station een nieuwe bijna 42 meter brede reizigerspassage die onder de sporen door het noorden en zuiden met elkaar verbindt. Als de vernieuwing volgend jaar helemaal klaar is, heeft het station ook een entree aan de noordkant. Een an dere belangrijke verbetering is de komst van liften en roltrappen naar alle perrons zodat mensen, die bij voorbeeld slecht ter been zijn, zelf standig kunnen reizen. Gevoel van waardering Volgens Suzanne is het fijne aan social media dat je makkelijk met elkaar in contact kan blijven. Maar hier ligt ook de valkuil van het platform, het is openbaar en ie dereen kan er dingen op plaatsen. "Veel leeftijdsgenoten plaatsen Actief op social media I De Goirlese Suzanne over mee praten. Op niet meer zo erg actie media. Vroeger toen ze i relatie had was ze veel "Nu zit ik alleen nog maar op book, WhatsApp en Instagrar I de vraag of ze vroege was reageert ze behc vroeger was ik verslaafd aan sod< media ik kon er wel 5 uur op zitten." Tegenwoordig ze alle social media platformen met haar telefoon. "Het is gewoon het makkelijkste, vroeger moest je per se op je pc zitten om op Hyves en MSN te kunnen. Nu is dat geen must meer." Passage station bijna klaar voor gebruik Vervolg van voorpagina De passage is nog niet klaar. Zo wordt er nog volop gewerkt om onder meer de interwijkverbin- ding te realiseren. Dat duurt nog tot medio volgend jaar en tot die tijd is de passage alleen toegan kelijk vanaf de centrumzijde. 1 kunnen mensen al gebruik ma De mooiste van Tilburg! ...en nog voordelig ook! Geschikt voor alle officiële documenten Kwaliteitsgarantie Kijk op www.fransvanaarle.nl hoeveel tijd er in social media gaat zitten. Veel bekende Nederlanders zitten ook op social media. BN'ers posten altijd de mooiste dingen op Facebook en Twitter. "Je er vaart zeker stress door de hoge standaard van foto's en berichten die BN'ers hebben. Je wil het net zo goed doen of zelfs beter." van de op- en neergaande roltrap pen en de liften. De opdrachtgevers ProRail, ge meente Tilburg en NS staan vrijdag op gepaste wijze stil staan bij de ingebruikname. Vanaf 07.00 uur worden reizigers getrakteerd op iets lekkers, zolang de voorraad strekt. Wethouder Berend de Vries, wethouder Mario Jacobs en regio directeur Ines Piasmans van ProRail komen tussen 8.15 en 8.30 uur een handje helpen bij het uitdelen. Station Tilburg is het vierde grote station in het zuiden van Neder land. Het station wordt gereno- igeren verslaafd aan social media?' - Casper Rijzëwijk, stagiair bij de Til- nenzezich bijvoorbeeld minder goed concentreren, slapen ze slechter of presteren ze slechter op school. Meisjes hebben hier vaker last van dan jongens. Nagenoeg alle jongeren geven de voorkeur aan per soonlijke ontmoetingen boven contact via sociale media. Toch vindt bijna de helft van de 12- tot 18- jarigen dat sociale media een positieve uitwerking hebben op hun contact met familie en vrienden. Het vergemakkelijkt volgens hen het contact met familie en vrienden die verder weg hebben meer, vaker of sneller contact jongens veel nuchterder zijn. Het probleem bij de meisjes ligt echt in het gevoel van waardering en de prestatiedruk speelt daar ook een rol in." We legden Suzanne de vraag voor of ze zonder social media kan. Ze geeft duidelijk aan dat ze wel zonder Facebook en In stagram kan. "Zonder WhatsApp zal wel lastiger worden. Omdat WhatsApp gewoon verweven zit in de communicatie met mijn vrienden en leeftijdgenoten." Een op de zes jongeren zegt verslaafd te zijn aan so ciale media. Meisjes zeggen vaker dat ze verslaafd zijn dan jongens. Dit blijkt uit het onderzoek Bele vingen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat meisjes vaker zeggen dat ze verslaafd zijn, kan te maken hebben met hun betrokkenheid bij sociale media. Meisjes geven vaker dan jongens aan dat ze het fijn vinden als anderen hun berichten liken, retweeten of delen. Meisjes voelen zich ook vaker onrustig als ér een bericht binnenkomt dat ze niet direct kunnen bekijken en zijn vaker bang om dingen te missen als ze niet online zijn. Volgens 47 procent van de jongeren hebben sociale media een negatieve invloed op een of meerdere onderdelen van hun leven. Door sociale media kun- Baby van de maand De Tilburgse Koerier heeft op donderdag 17 december weer de rubriek 'Baby van de Maand'. Daarvoor zijn wij op zoek naar de leukste, grappigste en schattigste baby's van Tilburg en omgeving. Is uw kindje geboren na 1 decem ber 2014 en lijkt het u leuk om uw koter in de krant te zien? Stuur dan uiterlijk vrijdag 11 december een foto van uw baby naar adverten- tie@tilburgsekoerier.nl, samen met zijn of haar naam, geboortedatum, geboortegewicht en andere leuke wetenswaardigheden. Misschien wordt uw zoon of dochter dan wel baby van de maand december! V&D, de Hema, de Mediamarkt. Alle winkels in Tilburg heb je al afgelopen voor dat ene unieke sinterklaascadeautje. Je weet dat het een heilloze missie is, want ze heeft eigenlijk alles al. En toch blijf je maar gefrustreerd rond dwalen langs al die kleurrijke etalages vol moois. Je vraagt je af waarom je dat stomme stres- sfeest eigenlijk nog viert. En opeens heb je het: je geeft je vrouw een huishoudcheque cadeau van de Gemeente Til burg. Toevallig klikte je Face book open en daar was het. Het verlossende licht in de donkere dagen voor Kerstmis. 'Geef je partner meer vrije tijd', roept het bericht. Nou, dat wil je natuurlijk wel. Ze werkt al zo hard en dan ook nog elke week die hele kiet schoonmaken. Daar kan je dan net zo goed iemand anders voor inhuren toch? En dat voor slechts 10 euro per uur. Hoe zou de gemeente dat zo goedkoop kunnen fiksen? Je leest dat er een proef is waarbij elkefllburger profiteert van een extra toeslag vanuit het Rijk. Ook als je helemaal geen zorg nodig hebt, maar gewoon verlegen zit om een sinterklaascadeautje. Maar, zo vraag je je af, hoort die toeslag dan niet alleen te gaan naar mensen met een laag inko men die de huishoudelijke hulp echt nodig hebben? Maar de proef is ook bedoeld om extra banen te creëren, zo lees je. Heel nobel van de gemeente. Je kan kiezen uit verschillende thuiszorgorganisaties, waaron der TSN. Wel een beetje jammer dat die bijna failliet is. En hoeveel zou zo'n huishoudelijke hulp ei genlijk verdienen? Een euro of 7? Een mooi cadeautje voor je vrouw, maar de poets kan er nog geen doos lego voor kopen. Nee dank u Sinterklaasje, denk je bij jezelf. Dan toch maar een robotstofcuiger. berichten op social media om waardering te krijgen van andere mensen. Meisjes zijn daar zeker gevoeliger voor dan jongens. Meisjes voelen meer die druk, ze vinden het lastig om te voldoen aan de eisen van social media."Zo kent Suzanne iemand die via In stagram gescout is door een mo dellenbureau. "Dat zijn dan weer de positieve kanten van het social media platform." Mensen onderschatten ook vaak

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 3