w z I ijknieuws a r Herdenken van overleden kinderen Comedyshow in Café Bolle RED Kerstmarkt bij Amarant est John Desmares met The Mixx s uid Eliavieringen in de advent E TILBURGSE KOERIEKI 15 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 3 DECEMBER 2015 NET BELEG HUISARTSENPOST ,rg TILBURG - Zondag 13 december is I het weer Wereldiichtjes- dag. Mensen over de hele wereld steken om 19.00 I uur lokale tijd kaarsjes aan ter nagedachtenis aan overleden kinderen. RECHTSWINKEL TILBURG Sinds 1969 CHECK JE TOESLAGEN VAN 2016? T. 013-5353135 www.rechtswinkeltilburg.nl (advertorial) ERVARINGEN HUISARTSENPOSTTILBURG 0,50 0,50 o’so HET STADHUISPLEIN e.o. STEUN HET REFERENDUM! zie: www.referendumstadhuisplein.nl I.00 3.00 3.00 2.50 kxlyk e+ul S )OD ET FETA -13c en ver Mars. blokfli Kaarten zijn o.a. te koop in Café Bolle, Piusplein 8 in Tilburg. The Mixx Desmares in muziek uit orkest dat Huijsmans, r, Paul Kwik /eld, brengt naast dek o.a. ook Zuid tilburg - Stichting Ar seert op vrijdag 11 grote kerstmarkt op h Brouwerpark. Van 18.( zijn bezoeker: aan de Bredasewe om te komen geni tiviteiten. De entrc Amarant org; markt voor ie kerstmarkt zijn er divert van ondernemers uit T..«. omgeving. Er zijn o.a. sic tilburg - Het dansorkest met leadzanger John I is gespecialiseerd ir de jaren 60 en 70. Het verder bestaat uit Rob I Ton Dekkers, Ad Dekker, I en Jan Schoneveld, brer Franstalige muzitr. tilburg - Het Comedyhuis neemt I op zaterdag 12 december de I beste grappenmakers mee naar I stand-up comedyshow in Café I Bolle in Tilburg. Berit Com- I panjen komt langs om de avond I af te sluiten. Deze razendsnelle I artiest bewees in De Comedy I Factory op RTL4 een topcomedi- I an te zijn met goed doordachte I grappen en razendsnelle impro- I visaties.Ook Eric van der Woude I zal met zijn sublieme speelstijl, I rijke verbeelding en geweldige I grappen het publiek aan het la- I chen weten te krijgen. Maar ook 1 Vanessa Jorissen weet hoe je een Amerikaans, Engelstalig werk en Rock and Roll. Op zondag 6 decem ber is het orkest van 15.00-18.00 uur te gast bij Boerke Mutsears, Vijver- laan 2 in Tilburg. De entree is gratis. ■]nfo Verdere inlichtingen: www.the-mixx.nl licht om van te leven. Voorgan Br. Jan Snijders. Met medewerl van het Koor Sjaloom uit Riel. december: Water dat ons laaft /erfrist. Voorganger Br. Antoon Met medewerking van het luitensemble Panta Rhei. tilburg De Kapucijnen bieden voor het tiende jaar Elia-vieringen aan: een eigentijdse voorbereiding op het kerstfeest. Dit jaar wordt in het bijzonder aandacht geschon ken aan de Encycliek van Paus Franciscus over de situatie van de schepping: Laudato Si'. Het is een dringende oproep van Paus Franciscus in het kader van de kli maattop in Parijs. Welke leefwereld is ons gegeven en hoe gaan wij er mee om? Drie zondagmiddagen wil men zich daarop bezinnen via de vier oer-elementen: aarde, lucht, vuur en water. Biddend en zingend willen de kapucijnen vrede slui ten met de medemens en met de schepping. Zij nodigen belangstel lenden uit om mee te vieren op drie zondagen, telkens van 17.00 tot 17.45 uur in de kapucijnenkerk, Korvelseweg 165 in Tilburg. Het programma ziet er als volgt uit: - 29 november: Aarde, de moeder die ons voedt. Voorgangers: Br. Ad Vermeulen en Br. Richard van Grinsven, m.m.v. het Sint Clemens- koor uit Reusel. - 6 december: Lucht om in te leven, Vnarant organi- december een het Daniël de u.ouwerpark. Van 18.00-21.00 uur zijn bezoekers van harte welkom 1 /eg 570 in Tilburg lieten van alle fes utree is gratis, ganiseert de kerst- iedereen. Tijdens de erse stands Tilburg en ieraden. Electronica... We kunnen bijna niet meer zonder elektronica. Hadden we voeger kleine A6 blokjes om een overdracht te schrijven naar een collega huisarts, te genwoordig gaat alles via de elektronische snelweg. Ook op de huisartsen post is de elektronica niet meer weg te denken.Tegenwoordig hebben we een computergestuurde telefooninstallatie. Alle nummers van de bellers zijn zichtbaar. Dus hebben we twee schermen voor ons staan. Zo is ook de elektronische oor thermometer toch echt patiëntvriendelijker dan de oude kwikthermometer in je achterste. De steeds meer oprukkende satu- ratiemeters, nodig voor het meten van het zuurstofgehalte in uw bloed, inclusief polsteller is bijna niet meer weg te denken (en nu ook al te koop bij de supermarkt). En de bloeddrukmeters zijn bijna allemaal elektronisch. De visiteauto van de huisartsenpost wordt aangestuurd met een muisklik in het callcenter om het juiste adres in de navigatie van de auto te krijgen. De laptop in de visiteauto heeft de mogelijkheid om contact te maken met uw dossier van uw eigen huisarts (heeft u al toestemming gegeven aan uw eigen huisarts?) zodat we up-to-date zijn. Een verwijsbrief gaat ook elektronisch naar het ziekenhuis. Dus geen "onleesbare" handgeschre ven overdrachten meer. Ook de recepten gaan online door naar de apo theek. Nog even en we hebben beeldtelefoon. Ik zie het scherm al voor me: centraal uw beeld, links automatisch uw medicatie, rechts uw medische voorgeschiedenis, bovenin uw polsslag, saturatie en temperatuur (via uw horloge gestuurd). Hoe snel zal het gaan? Ad van Geel, één van de 200 huisartsen op de huisartsenpost. parfums, wijnen, houten materia len, speelgoed en tassen te koop voor aantrekkelijke prijzen. Ook is het volop genieten van eten, drin ken en live muziek. Met een kaartje voor de 'Tour d' Amarant' worden bezoekers met een bus over het terrein rondgeleid. Men kan dan een kijkje nemen in de Planten kas, de Hoeve, de keuken van Puur Culinair en 't Winkelstraatje. Er zijn drie haltes waar de bezoeker kan in- en uitstappen. zaal op de kop moet zetten. Deze lesbische topcomedian speelde met de Comedy Explosion in heel het land en is oprichter van het heerlijke getitelde Zaadvragers. nl: een blog over de strijd die zij voert om haar vriendin zwanger te maken. Mark Waumans staat elke week in het Comedy Café in Amsterdam de sterren van de hemel te spelen maar komt op 12 december een keertje naar Tilburg en hij neemt zijn arse naal aan spitsvondigheden mee. De avond staat onder leiding van master of ceremonies Hans Gommer. ©at is ook het geval bij Cremato- jum Tilburg, waar een viering voor jong en oud verzorgd wordt door Itueelbegeleider bij afscheid Rob van Tilburg. Tijdens de viering wor pen overleden kinderen herdacht met woorden, beelden, rituelen en (live) muziek. Bij aanvang krijgt iedereen ruimschoots de gelegen heid om een kaarsje aan te steken. Een belangrijk onderdeel is ook het noemen van de namen van de overleden kinderen en het tonen van hun foto's op een scherm. Ver der zijn er bijdrages van o.a. Ineke van Pelt (moeder van Robin, filo sofe en auteur van diverse boeken) so zangeres, tekstschrijfster en stemkunstenares Marja van Trier Iedereen die een (of meer) overle den kind(eren) wi! herdenken is van harte welkom om de herdenkings- M bijeenkomst bij te wonen. Ouders die zelf een kind verloren hebben, maar ook broertjes, zusjes, opa's en oma's, andere familieleden, vrien den, enz. Het maakt niet wat uw relatie tot het kind was, hoe oud het was of hoe lang het geleden is dat het kind overleed. Vanaf 18.30 uur bent u van harte welkom bij CrematoriumTilburg aan de Karei Boddenweg 5. De herden kingsbijeenkomst begint exact om 19.00 met een lichtritueel en duurt tot ongeveer tot 20.15 uur. Aanslui tend is er gelegenheid tot het drin ken van koffie of thee. De toegang en koffie en thee zijn gratis. Om u te verzekeren van een of meerdere zitplaats(en) kunt u zich per e-mail aanmelden via rob@ I robvantilburg.com of door te bel len naar 06-14306565 (Rob van Tilburg). Wilt u uw eigen (klein kind herdenken met foto en/of I naamsvermelding, geeft u dit dan direct bij aanmelding aan (ui terlijk donderdag 10 december). Meer informatie over Wereldlicht- jesdag Tilburg en een impres sie van de viering van vorig jaar vindt u op www.robvantilburg. com/wereldlichtjesdag. :ND R H

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 15