w o r-i s TING 1 ijknieuws I re.M. Meidenvoetbal bij Longa ost Campagne'Is jouw idee het waard?'voortgezet Kerstconcert in Willibrorduskerk Berkel Drinkwaterprijs blijft gelijk Vocaliste Jo Harman naar Paradox Zilveren Legpenning voor pastoor Pieter Scheepers HDnfo vertdi'en.ent?J naar zoekt bezorgers voor: DONDERDAG 3 DECEMBER 2015 TILBURGSE KOERIER ILBURGSE KOERIER :te fen Door: Gerben van Eeuwijk 1.29 1.19 1.29 1.19 0.99 0.89 Blokfluitkwintet Windkracht 5. 0.99 0.89 1.29 0.89 Meer info: 013-5809896 of bezorging@tilburgsekoerier.nl n voor de deur Tilburg: omg. Burg, v/d Mortelplein, Lange Nieuwstraat en Tongerlosehoefstraat. Er zijn voor belangstellende meiden gratis try-outs. Aanmelden en of meer informatie: info@TSVLonga.nl invester rbedrijf J direc geste.. ijn twee ruimte BERKEL-ENSCHOT Scheepers heeft op de Zilverc (p-p) Tilburg Voetbalvereniging Lon ga is in augustus 2015 gestart met meidenvoetbal. Er zijr aparte teams, maar er is i voor nieuwe aanwas. >art- jurg tbal, op de landelijke trend jroei. Damesteams zijn e plaatsen, maar de de kans. Inmiddels de meisjes in Messi- en outfits ti rstconcert wordt dit jaar d door het dubbelkwartet samen met het blokflui- :iCaMilitare 3 ÏP. Maandagav wordt op he Spoordijk grietjes tu Han Bc toekomst, van drinki nodig gelijk be\ «LECTIE lier 't Zand en aanstaande fusiepa ner Noad. De gemeente Tilbi stimuleert het vrouwenvoett aansluitend o« van sterke gr«^., er op meerdere jeugd verdient c dartelen d- Ronaldo-outfits tussen pionnen door. Je kunt niet vroeg genoeg beginnen met techniektraining. Coach Petra vertelt langs de lijn vrolijk verder:"We spelen nu in een vrij grote regio, van Veldhoven via Boxtel naar Rosmalen. Liever spe- tilburg Haar stem doet denken aan Joss Stone, maar dan rauwer. Samen met haar pianist Carl Hud son komt ze naar Paradox, Tele- graafstraat 62 in Tilburg, voor een intiem akoestisch duoconcert. Jo Harman's carrière blijft zich op hoge snelheid ontwikkelen. Nog voordat ze überhaupt CD had uit- digo öentlemen Yamarossa 3 litz De drinkwatertarieven voor 2016 staan op www.brabantwater.nl. BjJ Tilburg Jongeren die ideeën heb ben om hun buurt of de stad te verbeteren, kunnen die ook in 2016 indienen voor de campagne Is jouw idee het waard'. De ge meente stelt maximaal 5000 euro beschikbaar voor elk goedgekeurd initiatief. De inschrijftermijn van'lsjouw idee het waard'verliep op 1 december. Omdat er nog geld beschikbaar is en ideeën blijven binnenkomen, is besloten om de campagne in 2016 voort te zetten. Het initiatief heeft tot nu toe tientallen ideeën opge leverd. Vijf daarvan kregen sub sidie. Onder meer een kerstdiner voor vluchtelingen, georganiseerd door leerlingen van hetTheresialy- ceum. Niet alle initiatieven voldoen aan de criteria van de campagne. De gemeente kijkt bij elk idee of er een andere vorm van financiële steun mogelijk is. (2 sopranen, 2 alten, 2 tenoren en 2 bassen) staat onder leiding van Piet Happel. De werken worden meest al a capella uitgevoerd, maar bij dit concert wordt samengewerkt met het blokfluitkwintet Windkracht 5. De twee groepen wisselen elkaar af en brengen ook enkele werken samen ten gehore. gebracht, deed ze eind 2012 en be gin 2013 in Nederland een mooie rij concerten als support act voor uiteenlopende artiesten als Don McClean, The Cranberries, Mike Hucknall en Johnny Winter. En dat op mooie plekken als Heineken Music Hall, Carré, Paradiso, Park pop en Oosterpoort. Hoewel ze en Biezenmortel. Door zijn maat schappelijke en persoonlijke be trokkenheid heeft hij veel bijge dragen aan de versterking van de gemeenschapszin van de inwoners en organisaties in Berkel-Enschot. Hij zocht nadrukkelijk op oorspron kelijke en soms ook non-conventi- onele wijze de verbinding met tal van niet-kerkelijke organisaties en verenigingen, zoals de gildes, de KBO en jongerengroepen. Hij heeft een grote bijdrage geleverd aan activiteiten als Carnaval, Sin terklaas, Kraanpop, de herdenking van oorlogsslachtoffers, het 800- 850-jarig bestaan van Berkel-En schot, de jaarlijkse kersttocht, het Job-feest en de Wielerronde van Berkel-Enschot. In 2012 heeft hij de fusie begeleid tussen de paro chies in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel, met respect voor de eigenheid van de parochies. avond om 18.00 uur iet sportcomplex aan de k stevig getraind door 18 tussen 7 en 11 jaar. Trainer toers laat weten dat er een D- en een E-team zijn geformeerd. Voor een volwaardig team F-pu- pillen zijn er helaas nog te weinig leden. Coach Petra somt trots de prestaties sinds de zomer op: "We staan 2e in de competitie en Ie in de bekerpool en gaan door naar de knock-out ronde tegen Hilvaren- beek. Wie weet moeten we straks met een busje naar Zeeland!" Co- trainer Randy heeft alle drie zijn dochters op meidenvoetbal zitten. Ze dartelen rond bij Longa in kleu rige voetbalshirts, van knalroze tot felgeel. De middelste’heeft Elia achterop staan."Nee joh, daar staat mijn eigen naam Ella," reageert de krullenbol. Niks bijdehandje, het staat er echt. Longa is tot nu toe een van de weinige clubs in Tilburg met echte meidenteams, samen met het SC belastingen). Door steeds efficiënter te wer ken in de bedrijfsvoering, zuive ring en levering van drinkwater kan Brabant Water de tarieven stabiel houden. Dit ondanks alle benodigde investeringen die het drinkwaterbedrijf doet. Guïljo van Nuland, directeur van Bra bant Water: "Onze investeringen zijn gericht op het veilig stellen van de watervoorziening in de Pastoor Pieter uit Berkel-Enschot zondag 29 november jren Legpenning van de gemeente Tilburg ontvangen. geen pure blueszangeres is, werd ze verkozen bij de British Blues Awards tot "Female Vocalist of the Year" èn koos de Britse pers haar tot 'het Beste Blues Talent uit het Verenigd Koninkrijk'. Jo Harman speelt op zaterdag 5 december in Paradox. Aanvang om 20.30 uur. het zachter maken „uikwater daar waar het is én zo duurzaam mo- werken. Zo kiezen we er ;wust voor klimaatneutraal te werken en daarmee zijn wij het eerste en tot dusverre enige kli- maatneutrale drinkwaterbedrijf van Europa." Eigen kijk Kinderen en jongeren hebben vaak hun eigen kijk op de stad. Daarom is de gemeente be nieuwd naar hun ideeën. Alle plannen zijn welkom als ze bijdra gen aan een betere buurt of stad. De inzendingen moeten voldoen aan een aantal voorwaarden. Zo BERKEL-ENSCHOT presenteert op zaterdag 12 de cember om 20.00 uur een kerst concert in de St. Willibrorduskerk in Berkel. De entree is gratis, maar er wordt wel een vrijwillige bijdra ge gevraagd. Het kers' verzorgd Vocalise den bosch Alle Brabanders en Brabantse bedrijven betalen in 2016 hetzelfde voor hun drink water als dit jaar. Brabant Water zorgt er weer voor dat het tarief voor drinkwater stabiel blijft: 46 cent voor 1.000 liter water (exclusief belastingen). Ook het vastrecht wordt niet verhoogd. jaarrekening voor een ge- deld gezin komt daardoor 016 uit op 114 (exclusief len we dichter bij huis, dus hoe meer meidenteams in de toekomst hoe beter."Op het kunstgrasveld is het laatste kwartier tot 19.15 uur aangebroken: de traditionele pot jongens tegen meisjes. "Mannetje zoeken!" brult trainer Han, letterlijk bedoeld. Het gaat er fanatiek aan toe. Uitslag: 1-0 verloren, wat ba len zeg. Locoburgemeester Erik de Rid der reikte de onderscheiding uit na afloop van een mis in de Willi brorduskerk, die in het teken stond van het afscheid van de pastoor. Hij krijgt deze onderscheiding omdat hij zich op een uitzonder lijke manier heeft ingezet voor de Berkel-Enschotse samenleving. Per 1 december wordt hij pastoor in de Franciscus parochie van Asten-Someren. Pieter Scheepers (43) is op 1 sep tember 2005 benoemd als pastoor van zowel de Caecilia parochie in Enschot als de Willibrordusparo- chie in Berkel. Na tien jaar neemt hij afscheid als pastoor-teamleider van de Johannes XXIII parochie, waarvan de hiervoor genoemde parochies sinds de fusie in 2012 samen met de parochies uit Udenhout en Biezenmortel deel uitmaken. Pieter Scheepers heeft een belang rijke rol gespeeld in de Berkel-En schotse samenleving. Een rol die verder gaat dan gebruikelijk van een pastoor verwacht mag wor den. Hij was met enthousiasme en grote inzet zichtbaar en ondersteu nend voor alle inwoners van vooral Berkel-Enschot, en in de laatste jaren ook voor die van Udenhout moet het initiatief voor een grote groep van belang zijn en het mag geen winst opleveren voor per soonlijke doeleinden. De bijdrage is niet bestemd voor feesten en consumpties en ook niet voor in stellingen die al subsidie krijgen. Jongeren vanaf 18 jaar tot 27 jaar kunnen zelfstandig een aanvraag indienen. Voor jongeren onder de 18 jaar kan een volwassene dat doen. Een idee indienen kan via Face- bookpagina tilburgknaptop. Geen account op Facebook? Dien dan het idee in via isjouwideehet- waard@tilburg.nl tensemble Windkracht 5. Vocalise Stichtina EXPO ige -J

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 11