ijknieuws r- Oisterwijks Kamerkoor bij Probaat oord Licht op Groeseind ML leropening Ruilwinkel Ypelaer Concert in Hasseltse kapel Goirkewandeling met Stadsgidserij TILBURGSE KOErXuRGSE KOERIER DONDERDAG 5 NOVEMBER 2015 11 armoedige arbc bij en door elkaar Oisterwijks Kamerkoor 13-584 00 Wijkkrant Oud Noord zoekt versterking Scorpio Collectief urprise rtratk iken, i Turbo 132KW/1Ï (leding ïschakeld 107KW/145pk is Ruilwinkel geweest in in tot Tex- dynamiek kia.com vind ïrige ïbeur wrg Jarenlang ïlaer gevestigd kcentrum de Ypelaer in de ber van- j door 't ierlands ratledatum van i, metallic lak. en compo- >als de Hon- op zondag 8 novembi 10 uur een wandeling Startplaats is het Nede Belmuseum aan de Goirkestraat. [Goirke, één van de oudste Ügangen van Tilburg, is onlos- kelijk verbonden met de tex- nijverheid in de stad. Nergens oden zoveel textielfabrieken, rmatie op Kaarten bestellen l.nl of tel. Boeken €1 1 nog vele andere aanbiedingen! dig heeft. De koffie of thee staat al tijd klaar. De Ruilwinkel is geopend op vrijdag tussen 10.00 en 13.00 uur. Men is van harte welkom voor het inleveren en kopen van arti kelen én voor een bakje koffie en gezelligheid. De feestelijke herope ning van de Ruilwinkel vindt plaats op vrijdag 6 november. Iedereen is dan van harte welkom. De Ruilwinkel wordt gerund door Stichting 'Kringloopwinkel Tilburg-Noord Op het programma staan canzo- na's, sonata's en concert! geschre ven door de grote Italiaanse com ponisten uit die tijd: Monteverdi, Gastoldi, en Frescobaldi. Het con cert begint om 20.15 uur. Kijk voor meer inforn" www.hasseltsekapel.nl. kosten €10 en zijn te via www.hasseltsekapel. 06-44625312. hting Ruilwinkel Tilburg Noord ïft als doel het bestrijden van >oede en het bieden van een moetingsplaats voor hen die 1 nodig hebben. Met een groep housiaste vrijwilligers geeft de Iwinkel vorm aan dat doel. In Ruilwinkel worden kleding en ine huishoudelijke artikelen ver- ideleld zonder dat daar klinken- munt aan te pas komt. Mensen den kleding en kleine huishou- Ijke artikelen aan en ontvangen irmee punten, waarmee gewin- dkan worden. Imaast wordt een warm welkom boden aan iedereen die dat no- eiderswoningen als op het Goi rke. Geen wonder dat u hier het Nederlands Textielmuseum aan treft. De deskundige gids vertelt u over de historie van deze herd gang, de fabrikant, de arbeider en de kerk. Beleef het Tilburg van toen, samen met de stadsgids, Tilburg Op zondag 8 november om 15. 00 uur is het Oisterwijks Kamerkoor onder leiding van diri gent Peter van Aerts te gast bij Au tobedrijf Probaat, Leharstraat21 in Tilburg. Het Oisterwijks Kamerkoor brengt een afwisselend programma ten gehore, a capella en begeleid door Henk Stoop op piano. Verschillen de muziekstijlen, talen e nisten komen langs, zoal gedurende een twee uur durende stadswandeling. Gidsen zijn Henriette Kolsteren, Ad Cools en Fons van den Hout. Kosten: €3,00 per persoon, maar kinderen tot 12 jaar wandelen gra tis mee. Reserveren kan (hoeft niet persé) door een berichtje te sturen naar h_kolsteren@hotmail.com of te bellen met 06-17521678. garen Bela Bartoken Zoltan Kodaly, de Duitser Johannes Brahms en de Engelsen George Dyson en Benja min Britten. Kaartjes zijn te koop bij de ingang voor €10,- of te reserveren via e- mailreserveren@oisterwijkskamer- koor.nlof tel. 013-5442089. Kinde ren en jongeren tot 18 jaar hebben gratis toegang. In de toegangsprijs zijn koffie of thee bij binnenkomst inbegrepen. U bent welkom in onze winkel, 550m2 winkelplezier. Bel: 06-28358897 Uw steunt met uw donatie- aankoop de Hartstichting en Stichting Dierenlot. Nfenbachstraat 80, Tilburg-Noord jijwww. kringlooptilburgnoord.nl ook diverse instellingen actief bin nen dit kunstproject. Zo nemen Ba sisschool de Cocon, Zorgcentrum Padua, Jongerenwerk R-Newt, Cen traal Wonen de Stam, Kunstenaars- collectiefThe Artery en Philadelphia Zorg deel aan het project. Benieuwd hoe de kunstroute zijn licht op Groeseind laat schijnen? Gratis entreekaarten zijn te verkrij gen door een e-mail te sturen naar lichtopgroeseind@gmail.com. Ver meld uw néam, het aantal kaarten en uw voorkeurstijd. Meer informa tie kunt u vinden op www.de-ring. org of via de Facebook-pagina van het Cultuur Netwerk Groeseind. Tilburg - Van Rozenpleir tielplein: er zit heel wat in Oud Noord. In die sfeer van sa menwerking kan ook Wijkkrant ON zéker wel versterking gebruiken. Met een zeswekelijkse oplage van 13.000 exemplaren fungeert Wijk krant Oud Noord als agenda en podium tegelijkertijd: steeds op 12 pagina's een groot scala aan onderwerpen, van sport tot wijk vernieuwing en van mooie voor beelden van samenwerking tussen jong en oud rondom lifestyle en wijkcultuur (zie foto) tot enthousi aste initiatieven in de Spoorzone. Tilburg De kunstroute Licht op Groeseind is een interactieve wan deling door de wijk Groeseind- Hoefstraat op zaterdag 7 novem ber. Het is een sfeervolle route vol met theater, dans, beeldende kunst, fotografie, muziek en anima tie. Het thema eigen haard is goud waard staat die dag centraal. Voor iedereen betekent thuis zijn iets anders; warmte, gezelligheid, rust, eenzaamheid, jezelf zijn.... Vanuit de wijk wordt er met veel enthou siasme aan de kunstroute gewerkt. Naast veel actieve en kunstzinnige buurtbewoners, zoals Eefje Wentel teefje en Ferry van de Zaande, zijn vrijwilligers. Zij zijn op zoek naar mensen die het team komen ver sterken, zodat de winkel op meer dagen open kan gaan. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden via e-mail winkel@ruilwinkelypelaer.nl Meer informatie over de Ruilwin kel kan men vinden via www. ruilwinkelypelaer.nl of via face book https://www.facebook. com/ruilwinkelypelaer tilburg Op dinsdag 10 november is in de Hasseltse Kapel het derde concert van dit seizoen met mu ziek voor trombones uit de 16e en 17e eeuw, verzorgd door het Scor pio Collectief. Dit gezelschap speelt op authentieke instrumenten die door hun milde karakter recht doen aan deze muziek, die overi gens stamt uit de tijd dat de kapel werd gebouwd (rond 1540). Kortom, vind je het vanuit een nieuwsgierige blik naar wat er om je heen gebeurt prettig om nieuwe mensen te leren kennen? Schrijf je graag, lees je graag? Zoek je graag dingen uit, en zie je het daarom als een uitdaging om bewoners te informeren over nieuwe ontwikke lingen, en maak je graag daar tijd voor vrij, dan zijn we voor dat mee schrijvende vrijwilligerswerk écht op zoek naar jou. Ook trouwens voor het op peil houden van onze sterke advertentieportefeuille. Meer weten? Bel Harrie Loots via nummer 06-22791769. Stads fabrikar

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 11