I 0 00 W c ijknieuws kt.nl w Presentatie oude ambachten aan Schouwburgring entrum 1 Rangeractie nestkastjes maken Natuurwerkdag in Stadspark Oude Dijk Garbage viert jubileum debuutalbum in 013 Presentatie bunderGespiegelde stad'van Jasper Mikkers TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 29 OKTOBER 2015 ILBURGSE KOERIER Mikkers. Vanaf Jasper Mikkers uno ivo van leeuwen De mandenmaker aan het werk. omer ïrhei irg - 3.30 uur. •er 50 beroepen Vrienden van het oude ambacht oord staan van ingen. Je bent Tevens verzorg en de mensen alles in manden vervoerden." elende functie, gen een kruiskoj ier van het type". je aanmelden via e-mail rabant@wnfregioteam. snel in want er kunnen 24 kinderen meedoen! oorlopend de verto- Opslag, een i irtret van Jasper M ^aisy Karthaus. ■i>"’onale Loods is te v irgemeester Brokxl (pal achter het stat borrel met doorlof ning van De filmportr door Dai De Polygon, aan de Bur gebouw 46 in Tilburg. nestkast mee naar huis. Wel graa meebengen een kruiskop schroi vendraaieryan het type "PZ1" Je kunt je middenbré nl. Schrijf je maximaal 2* ithousiaste en 1 over goede >n, hebt kennis omgeving van - I Groep, is een tustriële lakken sns uitbreiding een: beschikt over leden die meer dan 50 verschillende oude beroepen kunnen demonstreren en daarbij het gevoel van vroeger laten herle ven op evenementen in Nederland en Duitsland. Enkele van deze bij zondere beroepen zijn beeldhou wen, mandenmaken, sigaren ma ken, potten bakken, boekbinden, quilten, houtdraaien, volksschil- deren, webbing, mutsenmaken, grolsche wanten breien, stoelen- matten, strovlechten en glas in lood maken. Secretaris Fidder van de vereniging: "Het doet ons veel plezier om mensen kennis te laten maken met onze grote diversiteit aan beroepen. Het is prachtig om met een oudere meneer te pra ten over het beroep dat zijn opa uitoefende, of om een klein man netje uit te leggen dat er vroeger geen plastic zakken bestonden straties wordt ?r het beroep, ie materialen ?n. Naast het de beroep« jekleed in c regio Dit Tilburg Op uitnodiging van win keliersvereniging Schouwbur gring komen de Vrienden van het oude ambacht op zaterdag 31 oktober van 10.00-17.00 uur hun oude ambachten tonen bij het winkelcentrum aan de Schouwburgring. De Vrienden van het oude am bacht tonen de mooiste dingen uit vervlogen tijden. De vereniging werd meer dan twintig jaar gele den opgericht door enkele fanatie kelingen, die graag het oude am bacht voor de nieuwe generaties wilden bewaren. Sinds die tijd is de vereniging uitgegroeid tot de grootste groep mensen in Neder land, die de oude beroepen van weleer vertonen. Tilburg - Op zondag 1 november is de presentatie van de bundel 'Gespiegelde stad'van Jasper Mik kers. Het programma duurt van 15.00-18.00 uur en vindt plaats in de Polygonale Hal in de Spoor- zone van Tilburg. De presentatie is in handen van Frank van Pamelen (voormalig stadsdichter). Een selectie van de gedichten die Jasper Mikkers als stadsdichter van Tilburg (2013-2015) maakte, is sa mengebracht in de prachtige bundel 'Gespiegelde stad'. Dit aangrijpende portret van 'zijn stad' wordt op zon dag 1 november gepresenteerd. Het programma begint om 15.00 uurmet een inleiding van Frankvan Pamelen. Om 15.10 uur worden fo- tofilmpjes van Daisy Karthaus ge presenteerd, begeleid door pianist en componist Matteo Mijderwijk. Om 15.45 uur draagt Jasper Mik kers enkele gedichten voor uit'Ge spiegelde stad'. Aansluitend is er een interview met Jasper Mikkers door Frankvan Pamelen. Om 16.00 uur is er een optreden van Lauran v.d. Sanden en saxofoniste Alieske Kleeven met een voordracht van af 16.25 uur is er een Tilburg - Op zaterdag 7 november van 10.00 tot 14.00uurgaat de Be wonerscommissie Nazarethstraat- Trouwlaan het Stadspark in Til burg verlossen van zwerfafval, samen met alle buurtbewoners die willen meehelpen om het park een fris aanzicht te geven. De landelijke Natuurwerkdag is hier een goede aanleiding voor. Een speciale aanhanger van de Dia mantgroep, met diverse gereed schappen, is aanwezig. Daarmee wordt ook ai het verzamelde afval afgevoerd. Wilt u uw buren wel eens aan het werk zien, ook al is het maar een uurtje? Trek dan uw laarzen aan en kom naar het Stadspark, ingang Nazarethstraat in Tilburg. Daar staan mensen van BONT en van Contour de Twern klaar om u op gang te helpen. Voor koffie, thee en fris wordt gezorgd. Klederdracht Tijdens de demonstre uitleg gegeven over de werkwijze en d< die gebruikt worden, demonstreren van de beroepen gaan alle leden gekleed in de klederdracht uit de regio waar ze vandaan komen. Dit zorgt voor een bonte verzameling van verschillende stijlen. Ook aan de klederdracht wordt veel zorg besteed. Nieuwsgierig geworden? De vrienden van het oude ambacht en winkeliersvereniging Schouw burgring nodigen u uit om op zaterdag 31 oktober te komen kijken naar hun kunstnijver en nostalgie te beleven. tilburg - Leuk hè, al die vogels in je tuin. Als je een nestkast in je tuin zet dan komt er soms een com plete vogelfamilie in je tuin wo nen. Heb je geen nestkastje? Kom er dan zelf één maken op zondag 8 november van 14.30-16.30 uur in buurthuis In de Boomtak, Boom straat 81 in Tilburg. De begeleiders vertellen eerst iets over vogels en daarna gaat ieder een een nestkast voor pimpelme zen in elkaar zetten. Deze actie is voor kinderen van 6-12 jaar. Kos ten: 5,00 euro voor Rangers en 6,00 euro voor alle andere kinderen. Na afloop krijg je jouw zelfgemaakte p* 35 Garbage tilburg De Amerikaans/Schot- se rockband Garbage komt op woensdag 4 november naar 013. De groep rond zangeres Shirley Manson viert in 2015 het twintig jarig jubileum van het titelloze de buutalbum en trakteert 013 daar om op een exclusieve show waarin uitgebreid stil wordt gestaan bij die legendarische schijf uit 1995. De groep bracht na dat jaar nog een handvol commercieel en creatief succesvolle albums uit. Na 'Bleed Like Me' (2005) kondigt het viertal aan er voor onbepaalde tijd mee te stoppen. In 2012 verschijnt echter 'Not Your Kind Of People', waarop het creatieve viertal bewijst nog steeds relevant te zijn. Inmiddels wordt er gewerkt aan nieuw mate riaal, maar in 2015 neemt Garbage ook de tijd om terug te blikken op dat fenomenale album waarmee het in 1995 allemaal begon. De groep doet hiervoor een select aantal speciale shows waarbij het optreden in 013 exclusief voor Nederland is. Het concert begint om 19.45 uur. Meer informatie op www.013.nl.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 35