9 w ’i 3| I ijknieuws p R Jeugdveldrit van de Reeshofbewoner Rick eeshof Reeshof Halloween sing-along concert Houweling brengt boer en burger samen Feestelijke opening Gezondheidscentrum Forum EJ1 I! 27 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 29 OKTOBER 2015 LBURGSE KOERIER I I Door: Zamire Willems TWC Pijnenburg organiseert al vele jaren veldrijden voor de jeugd. één s k van TILBURG - Winnaar van de Boer2Burger Award 2015, jonge vrijwilliger van het jaar 2015 en organisator van 'Farmer meets Consumer', waar boer en burger afgelopen dinsdag met elkaar in dialoog gingen. Het lijkt de jonge Reeshofbewo ner, Rick Houweling (18), voor de wind te gaan. str Jar stallen, terwijl ze in de supermarkt bij voorkeur kiloknallers kopen. het concert in Tiliander. Het staat onder leiding van Dirigent Ad Vergouwen en wordt muzikaal ondersteund door Pianist Co de Graaff. Kaarj- gratis). served r zangen trijden worden verreden reglementen van wieler- ».J. Deelname is alleen voor licentiehouders van schrijven is mogelijk ww.knwu.nl maakt, collectief trajecten worden opgezet en kan de patiënt op éér, centrale plek in de wijk terecht. Rick Houweling komt tot rust op de boerderij. oiSTERwuK Dat het Amerikaanse feest Halloween steeds meer ziel tjes wint in Nederland merken we j wel aan de vele activiteiten die elk jaar bij deze gelegenheid plaats vinden. De Oisterwijkse zangver eniging Zang &Vriendschap maakt dankbaar gebruik van deze feest- dag en organiseert op zaterdag 31 Wethouder Kokke (portefeuille Zorg en Reeshof) opent het Gezond heidscentrum Forum. Daarnaast profileren de verschillende zorgver leners zich ieder op eigen manier en kunnen bezoekers advies inwinnen over de diverse zorgaanbieders. Het Gezondheidscentrum werd in september in gebruik genomen. I Houweling is nog steeds iedere zaterdag te vinden op de melkvee houderij waar het allemaal begon: "Het is een betaalde hobby en het geeft mij de kans om na een werkweek van soms wel zeventig uur, mijn hoofd leeg te maken." In middels is hij, naast voorzitter van stichting MWWVB, ook laatstejaars student Event Management aan De Rooi Pannen in Tilburg. Het kon dan ook niet uitblijven dat deze ambiti euze, toekomstige organisator van evenementen, nog meer uit de jaar- artjes kosten €5,- (deelnemers itis). Voor meer informatie en re- ringen kunt u kijken op www. mvriendschap-oisterwijk.nl “Stichting MWWVB is onafhankelijk, komt niet uit de agrarische sector en denkt in het belang van burger en boer. Maar er moet wél tweerich tingsverkeer zijn", benadrukt Hou weling. Hij vindt het dan ook on begrijpelijk dat sommige mensen vooroordelen hebben over mega- zeer drassig geworden en vergde een grote inspanning van de deel nemers. Velen waren na hun wed strijd nog nauwelijks te herkennen als gevolg van de vele modder. Ook dit jaar zullen weer deelne mers uit heel Nederland aan het vertrek staan. Het evenement be gint om 12.00 uur met de jongste renners (8 jaar). Rond de klok van 15.30 uur zullen de 14 jarigen met hun wedstrijd de wedstrijddag afsluiten. De wedstr onder de regh bond KNWU. mogelijk de KNWU. Insc via website ww\ oktober een Halloween sing-along concert in Theater Tiliander in Oi- sterwijk. Het concert begint om 15.00 uur. Bovenbouwleerlingen van de Oisterwijkse basisscholen die houden van zingen werden door Zang Vriendschap uitgenodigd om samen op te treden tijdens Het begon allemaal vijfjaargeleden toen de nog veertienjarige Hou weling een vakantiebaan zocht en aanklopte bij een melkveebedrijf in de buurt. Hij mocht meteen aan de slag en ontdekte al vrij snel dat veel mensen een verkeerd beeld van de boer hadden. Het negatieve imago van begrippen zoals'plofkip' en'megastal'maakten het beeld er niet beter op. Volgens Houweling lag de oplossing bij het dichter bij elkaar brengen van boer en bur ger, nagenoeg buren van elkaar. "In 2011 ben ik begonnen met het organiseren van open dagen op een boerderij. Afgelopen septem ber vierden wij met de inmiddels opgerichte stichting, 'Mogen wij wat vragen boer (MWWVB)'het vijfjarig jubileum. Ruim vijfhon derd bezoekers bezochten destijds een open dag op een van de vier boerderijen in Tilburg, De Moer en Heukelom", vertelt hij trots. Eersteklas zorg Het nieuwe Gezondheidscentrum Forum biedt eersteklas zorg. In een modern gebouw werken di verse zorgverleners samen, zowel op het gebied van preventie als voor complexe problematiek. In het centrum vind je huisartsen praktijk Keulemans Geelen, Apo theek Forum, FysiotherapieTilburg Reeshof, Focus psychologie en coaching, tandartspraktijk Vroegh Yoe, Podotherapie van der Kaa, Tilburg - TWC Pijnenburg organi seert op zondag 15 november voor de 13e keer de Rabobank jeugd veldrit van de Reeshof. De wed- trijden worden verreden op het an Pijnenburg wielerparcours aan de Bijsterveldenlaan 3 in Tilburg. Het parcours is zeer uitdagend met twee klimmetjes, een zandbak en een trap. Vorig jaar stonden ruim 200 jeug dige KNWU licentiehouders in de leeftijd van 8 tot en met 14 jaar uit het gehele land aan het vertrek. Door de hevige regenval in de dagen voorafgaand aan de wed strijddag, was er in alle wedstrij den sprake van een slijtageslag. De ondergrond (veelal gras) was Tilburg Op zaterdag 7 november wordt het nieuwe Gezondheids centrum Forum aan het Ketelha- venplein in de Reeshoffeestelijk geopend. Die dag zijn er van 11.00 tot 14.00 uur verschillende demonstraties. lijkse ontmoetingen tussen boer en burger wil halen. Ruim een halfjaar geleden ontstond het idee voor 'Farmer meets Consumer'. Een dis cussieavond, geïnspireerd op het tv programma 'De Wereld Draait Door' (NPO1), waar alleen tafelgasten uit de agrarische wereld met elkaar in gesprek gaan. "We wilden een dis- cussieoorlog voorkomen, vandaar dat er geen burgers aan tafel zaten. Uiteraard was er wel ruimte voor een debat met het publiek en de in teractie tussen de tafelgasten en de zaal is dinsdagavond dan ook goed verlopen", vertelt een tevreden or ganisator, "Óp naar editie twee!" nauwe samenwerking tussen zorg verleners te creëren. Zo kunnen er snelle verwijsafspraken worden ge-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 27