Boek over Henk van Belkom <u O o Nieuwe Tilburgse verjaardagskalender: 'Bezundere Meense' cd CD <U CU Tentoonstelling vogelvereniging Witroka Fotogroep Den Dubbele Klik exposeert IURGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 29 OKTOBER 2015 Slangenarend 4NT Een jonge Henk van Belkom. Het bekende Mosterdmenneke. pressant Jen en maar ;el van dat de d is op Tilbi sche king Sout r vi (ting. jnt in november kwaliteit en uit- >urg, honderd jke muziek werd i het boek werken Waterval in Ijsland, foto: rianne mourus is voor strenge winters? En d. vlinderstand ook van invloed de vogelstand, omdat rupsen een voedselbron zijn van veel vogel soorten? Kortom: een inspirerende vereniging om bij te zijn. de (Tilburgse) bevolkint Het boek verschijr 2015 in dezelfde I straling als Jazz in Tilbi jaar avontuurlijk uitgebracht. Aan ook Hans Lodewijkx (vormgeving) en Gemma van der Heijden (foto's) mee. Het boek telt 152 pagina's en de verkoopprijs is 19,95 euro. De presentatie van het boek vindt op zondag 8 november van 15.00 tot 19.00 uur plaats in de Postelse Hoeve aan de Dr. Deelenlaan in Tilburg. Het wordt een nostalgi sche jazzmiddag met medewer king van The Toetsie Foetsies, The South Jazz Band, Lamarotte en The Hot Spot Jazzband. De toegang is gratis. EWICHT? nma's aan waarin |J 'bewegen' centraal undige begeleiding of sportinstructeur. Ij jw conditie en rbeteren, ontvangt I] en diëtiste. iividueel intake- tl ts. Tijdens een oesproken of het I ïhoeften en of de Ij moeten worden ra >fZgehéle vergoeding raag voor u na. Tijdsbeeld Het boek wordt niet alleen een portret van Henk, maar moet ook worden gezien als een tijdsbeeld. Het schetst de wijze waarop Henk heeft geleefd, de omgeving waarin hij opgroeide, geeft een beeld van Tilburg in de afgelopen zeventig jaar, maar ook van de provincie Brabant, de ontwikkeling van jazz muziek en andere muziekvormen en maatschappelijke ontwikke lingen. Kortom: Henk van Belkom wordt aan alle kanten 'ontleed' en toegelicht. Waardoor een boek ontstaat dat niet alleen intert wordt voor familie, vriendf naaste bekenden van Henk, ook voor een substantieel dec Tilburg - Bent u een vogelliefheb ber? Bezoek dan de tentoonstel ling van vogelvereniging Witroka, waarop de kweekresultaten van de leden gepresenteerd worden. U kunt hiervoor terecht bij Café Schalken, Pater Dondersstraat 15 in Tilburg, op zaterdag 31 oktober van 10.00-17.00 uur en zondag 1 november van 10.00-16.00 uur. Vogelvereniging Witroka is opge richt op 13 januari 1953. Naast het kweken van vogels worden er ook andere activiteiten georganiseerd, zoals wandelingen met een gids in de natuur en uitstapjes naar vogel parken. Daarnaast organiseert de vereniging enkele keren per jaar le zingen, o.a. met zelfgemaakte foto's, waarin (onderling) kennis wordt uitgewisseld. Wist u bijvoorbeeld dat de ijsvogelstand erg gevoelig Tilburg Markante Tilburgers, je hebt ze in alle soorten en maten. Je had ze vroeger en je hebt ze nu, zulke 'bezundere meense'. Zo heet ook de nieuwe Tilburgse verjaar dagskalender, waarin een aantal van deze mensen vereeuwigd zijn. Wie kent ze niet of heeft er nog nooit van gehoord: Zot Joke, Piëta Melis, het Mosterdmenneke. Iko- nen uit de vorige eeuw waar zelfs nu nog over wordt gesproken. Zot Joke die met een ladder door de stad liep en altijd uitrustte in de kelder van deV&D. Piëta Melis,'ko ningin van De Waaij' en het Mos terdmenneke, dat met zijn tonne- ke door de straten zeulde. De altijd voor de fanfare uitlopende Wimke, Mie de Fiedel, 'Kwattajantje' ofwel 'Kanonbal'Jan Pijnenburg en ga zo maar even door. Maar ook onze tijd kentTilburgers die zich onderscheiden van de goirle - Op zaterdag 7 en zondag 8 november organiseert Fotogrc Den Dubbele Klik Goirle-Riel h jaarlijkse Fotosalon op Jenaplan sisschool De Kleine Akkers, Burge meester Philipsenstraat 2 in Goirle. De fotogroep - afgekort. FDDK- be staat uit 12 enthousiaste amateur- fotografen en is ruim 9 jaar gele den opgericht. Jaarlijks wordt er in overleg met de leden een aantal thema's gekozen, waar de fotogra fen mee aan de slag gaan. Tijdens de Fotosalon zijn o.a. foto's van stil levens, macro- en portretfotografie bekijken maar ook worden fo- s van eigenwerk gepresenteerd, last de fysieke expositie kunt u ook genieten van een doorlopende digitale presentatie van foto's die gemaakt zijn tijdens de maandelijk se zondagsuitjes en van eerder ge noemde thema's. Tevens mag u zich laten verrassen door diverse audio visuele producties. Tijdens de Foto salon kunt u actief deelnemen door u stem uit te brengen op de best gepresenteerde c.q. gewaardeerde foto. Door hieraan deel te nemen maakt u kans op een leuke prijs die past in de wereld van de fotografie. De openingstijden zijn zaterdag van 14.00-18.00 uur en zondag van 11.00- 1700 uur. De toegang is gratis. Tilburg Vier jaar geleden ver scheen het boek Jazz in Tilburg, 100 jaar avontuurlijke muziek. Een bijzondere uitgave, die veel lof oogstte. Jazzjournalist Rinus van der Heijden heeft nu samen met Jan van Rijthoven en Ruud Erich het boek Henk van Belkom, van 'Beren-Temmer' tot jazzmu sicus geschreven. De presentatie vindt zondag 8 november vanaf 15.00 uur plaats tijdens een nos talgische jazzmiddag in De Po stelse Hoeve. Henk van Belkom is een markante Tilburger, die zijn hele leven aan de jazzmuziek heeft gewijd, maar ook uitstapjes maakte naar an dere muziekgenres. Niet alleen in Tilburg, maar ook in Nederland en daarbuiten staat Henk al meer dan 60 jaar middenin de jazz. Hij is een befaamd bandleider, inspirator en gangmaker en met recht ambassa deur van de jazzmuziek, waarvan Tilburg tot de bakermat mag wor den gerekend. In het boek wordt het leven van Henk beschreven, zijn muziekacti- viteiten en de bijdrage die hij lever de om aan jonge musici de liefde voor de jazzmuziek over te dragen. Het redactieteam heeft één opzet voor ogen: een zo uitgebreid mo gelijk portret van Henk. Een por tret dat niet alleen zijn muzikale leven, maar ook zijn maatschap pelijke bemoeienis, zijn ontwikke ling als jazzmusicus en tevens zijn particuliere levensstijl omvat. Dat betekent dat niet alleen Henk van Belkom wordt geschetst, maar al les om hem heen wat hem tot die zestig jaar muzikantenschap heeft gebracht: zijn familie, zijn bandle den, zijn vrienden, de mensen die hij een warm hart toedraagt en alle overigen die een rol hebben gespeeld bij zijn vorming als mens en als musicus. Dat betekent dat de romp van het boek Henk op allerlei manieren be licht: met een groot, vele pagina's tellende weerslag van interviews met Henk zelf en de portretten die van buitenaf worden geschetst. Dat is nog lang niet alles: anekdo tes worden als snoepgoed door de hoofdstukken gestrooid, heel veel (historische) foto's geven daar aanvullingen op. In het boek wordt een zorgvuldig samengesteld chronologisch beeld van Henk op genomen en een verantwoorde discografie. middenmoot. Door hun bijz dere ambities of prestaties, Jan de Kort die met zijn 'br Jantje'(rooi of bruin) naam v maken, TV-kok Rudolph van Veen en ondernemersfamilies met een jarenlange staat van dienst. Of door hun bijzondere gewoontes, zoals het'Rooie Menneke'die elke zaterdag compleet rood beschil derd door de stad dwaalt en Pater Poels, die zich zijn hele leven dag en nacht opoffert voor de armen. Bezundere meense is een uit gave van Blad Boek Tilburg. De verhalen zijn geschreven door Hélène Wagener en Rianne Wil lems. De lay-out werd verzorgd door Arjen Roos. Voor 10 euro verkrijgbaar bij boekhandel Gi- anotten, boekhandel Livius De Zevensprong, Bruna Heijhoef, Bruna Berkel-Enschot en Albert Heijn Buurmalsenplein.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 21