ijknieuws Verzen Versus Verzen entrum in Hall of Fame Expositie Operatie Katterug rn In de Brabantse voetsporen van Vincent van Gogh Jordi Savall Hespèrion XXI naar Tilburg TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 22 OKTOBER 2015 11 TILBURGSE epap leidir De Grot geta Arge HDnf° odekruistilburg.nl JordiSavall foto:molina visuals ‘zocht rg helpt direct! 5 akservice.nl Bomenrondleiding in binnenstad .ekker emmen? Vogelkenner Vincent tekende ‘naar het leven' in (onderhoud! nderhoud wassing Thuiswever, gefotografeerd door Henn Berssenbrugge rond 1900. FOTO: COLLECTIE REGIONAAL ARCHIEF TILBURG n wat ondersteu- Ische, jit of I ;t verschil uwi o, ander en houdt er don- 'uur. nl, telefonisch via 013-5432220 en aan de balie van Theaters Tilburg. tekenin de expo- >1 mensen een liefdevol voor it jouw hulp al rat waardevolli villiger 1 op 1 met jou over in een afspraak. mee. :ld je aan kje nemen op ind je nog meer eens op nbod van buren- Izorg. gsvermogen? met geheugen- 'zelschap willen 1517). Maar dat is niet het enigt speciaal voor de Tilburg: tuurnacht slaan Hall Of Fame, Podi- umvlees en artiestenbureai Max de handen ineen i en Hiphop bij elkaar te "-ze twee str- len en wil je perkingen hier 164)1 n locatie naar mo- trijen werden veelal zijn atelier. Voor zijn aakte hij ook gebruik oto's en geïllustreer- ;n. Burgerinitiatief Bewoners van de Tilburgse Katte- hun burgerinitiatief onderdoorgang van ter hoogte van de Ci- itrekkelijk vinden. Ook imige geval- i deze onder- :h één van de de bovengelegen ap- gemeente zoekt igelijkheden om De gemeente schakelde studenten in en vroeg hen de situatie te onderzoeken en ontwer pideeën aan te leveren, foto-, philip stroom berg tilburg Tijdens de cultuurnacht op zaterdag 24 oktober vindt in de Hall of Fame Verzen Versus Verzen plaats, met daarin de ste delijke finale van de Tilburgse Poetry Slam Podiumvlees. Wie meer informatie wil, kan op facebook te recht: www.facebook.com/podiumvlees Open van 13.00-16.00 uur, op derdag tevens van 19.00-21.001 ven vergeten? rg voor zijn ouders :emt hem er mee ernemen zodat hik eten? n? I :ou graag samen :en gaan. Door rbij extra handen maandagmid- ilt u deze moeder Utrecht. De dichters worden be oordeeld door een vakjury en een publieksjury. Tijdens deze avond presenteert To The Max een aantal getalenteerde hiphopacts. Met Vin Arge, De Grot, Steev en Hidden Village wordt er toegewerkt naar een clubnacht waarbij Yung Amadeus en Dj Bo wie de tent op zijn kop zetten. Je kunt niet anders dan losgaan. Podiumvlees is een initiatief van Expositie Operatie Katterug, woens dag 21 t/m zaterdag 30 oktober in Unit 26 van de Emmapassage, voor heen De Nijs Tilburg. Gratis toegang. tilburg - Eindelijk is de vermaarde oude muziek-topmusicus Jordi Savall weer in Tilburg te horen. De Catalaanse dirigent en gambaspe- ler neemt een speciale plaats in de wereld van de oude muziek in. Sa men met zijn ensemble Hespèrion XXI is hij op tournee in Nederland, waarbij hij enkele steden aandoet. Op vrijdag 30 oktober geeft hij een concert in Concertzaal Tilburg. InTilburg speelt Jordi Savall metzijn ensemble Hespèrion XXI Spaanse dansen uit de 16e en 17e eeuw. Fo- lias Canarios is een programma vol vuur en virtuositeit, waarin je in gedachten een reis maakt door de tijd. En je je regelmatig in de sfeer waant van een Andalusische stad inde 16de eeuw. Het concert van Jordi Savall Hes- perion XXI vindt plaats op vrijdag 30 oktober om 20.30 uur in Con certzaal Tilburg. Meer informatie en tickets via www.theaterstilburg. de natuur én op I del. Zijn schilderijs vervaardigd in zij. voorstudies maz1' van prenten, foto's en geril de tijdschrifter Minder bekend is dat Van Gogh naast een groot natuurliefhebber ook een vogelkenner was. Natuur liefde is hem met de paplepel inge goten. Eerst onder leiding van zijn ouders, echte natuurminnaars, en later in zijn eentje of met vrienden en familie, maakte Vincent vele wan delingen in de omgeving van Zun- dert, Helvoirt, Etten en Nuenen. tilburg Op zondag 25 oktober geeft Stichting Stadsbomen een bomenrondleiding binnen de City ring. In dit deel van de stad wordt het steeds moeilijker voor bomen om te groeien. Toch staan er nog diverse bijzondere exemplaren. Tijdens de rondleiding wordt inge gaan op de bedreigingen voor dit bomenbestand en mogelijke alter natieven om de binnenstad te ver groenen. De rondleiding start op 10.00 uur op het Willemsplein en zal ongeveer twee uur uren. Deel name is gratis. Sfeervol beeld Foto's, brieffragmenten, gen en objecten zijn in sitie naast elkaar gezet om één verhaal te vertellen. Ze vullen el kaar aan en scheppen een leven dig en sfeervol beeld. De foto's en prentbriefkaarten, afkomstig uit de Brabant-Collectie en het Regio naal Archief Tilburg, zijn veelal van bekende fotografen zoals Henri Berssenbrugge, Jan Bijnen en Her man de Ruiter. De brieffragmenten laten Vincent spreken. Hij neemt de bezoeker als het ware mee op zijn tochten. Ontdek de Brabantse plekken en natuur, zoals Van Gogh het tussen 1864 en 1885 gezien kan hebben. de maakbare stad centraal stond. Door huidige en te verwachten ontwikkelingen is deze gedachte inmiddels achterhaald. De ontwerpideeen van de ArtCo- De-studenten zijn te zien in Unit 26 van de Emmapassage, voor heen de Nijs Tilburg. De winkel wordt bemand door acht derde jaarsstudenten en de expositie is gratis toegankelijk. Tevens zijn de werken alvast te aanschouwen op operatiekatterug.nl Een jury maakt een keuze uit de ontwerpideeën om vervolgens te bekijken of het beste ontwerp idee door profes sionele ontwerpers verder uitge werkt kan worden. Expositie Deze concrete opgave verhoudt zich tot het gegeven dat de Kat terug een 'markant monument' is in de Tilburgse binnenstad. Het gebouw en de Cityring vertegen woordigen een periode in de Til burgse stadsontwikkeling, waarbij De gemeente schakelde studen ten van Fontys Academy for Art, J Communication and Design (Art- CoDe) in en vroeg hen de situatie te onderzoeken en ontwerpideeën aan te leveren. Dit resulteert in de expositie Operatie Katterug, die te zien is van 21 t/m 30 oktober. tilburg Onlangs diende een aantal bewoners van de Tilburg se Katterug bij de gemeente Tilburg een burgerinitiatief in over de onderdoorgang van de Katterug. Hiphopacts In de tweede Stedelijke Finale van Podiumvlees gaan de winnaars van de vier voorrondes, Yannick Moyson, Kevin Amse, Von Solo en Glenn Markesteyn de strijd met elkaar aan. Op het spel staat een plaats in het Nederlands Kam pioenschap Poetry Slam, dat in januari 2015 gehouden wordt in je, want irgse cul- ne,Podi- auToThe om Poetry 'dl unuersieu-» - te tap en een Deze twee stromingen hebben jf bied je hulp vee' raakvlakken met elkaar. Dat erschil door er betekent dat u niet alleen kunt kij ken en luisteren naar poëzie, maar ook naar een aantal getalenteerde hiphop en spoken word acts. Ver zen Versus Verzen begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. De Hall of Fame is gevestigd aan de Burge meester Bokxlaan 6 in Tilburg. stadsdichter van Tilburg Martin Beversluis en Nachtdichter Daan Taks. Zij gaan ook komend seizoen door met het organiseren van Po diumvlees. Daarom is Podiumvlees nog altijd op zoek naar nieuwe deelnemers. Deze gedeelde inspiratie komt sa men in de expositie'In de Brabant se voetsporen van Vincent van Gogh' in Natuurmuseum Brabant, Spoorlaan 434 in Tilburg. Oude foto's uit Noord-Brabant, brieffrag menten en vroege tekeningen van Van Gogh én objecten uit de col lectie van Natuurmuseum Brabant zijn naast elkaar te zien. In deze fo totentoonstelling wordt gepoogd een reconstructie te geven van de natuur, het leven op het platteland en in de binnenkamer, zoals Van Gogh die aanschouwd zou kunnen hebben. De bezoeker wordt uitge nodigd op zoek te gaan naar de overeenkomsten in Vincents teke ningen en brieven met de vroege Brabantse fotografie. De expositie loopt van 17 oktober tot en met 6 januari en is een ini tiatief van Brabant-Collectie, Na tuurmuseum Brabant en Stadsmu seum Tilburg. rug geven in aan dat zij de de Katterug t tyring onaant ervaren ze deze in somr len zelfs als onveilig. In c doorgang bevindt zich entrees tot parlementen. De c“ naar nieuwe moge een passend antwoord te bieden op burgerinitiatieven als deze. Ze vroegen aan derdejaarsstudenten van de bachelor Vormgeving aan de Academy for Art, Communica tion and Design (ArtCoDe) de op gave te onderzoeken en ontwerpi deeën aan te leveren, waardoor de identiteit van de plek duidelijker wordt en de discussie over de plek met alle belanghebbenden kan worden gevoerd. tilburg Zowel Vincent van Gogh als enkele vroeg 20e-eeuwse Noord-Brabantse fotografen werden in hun werk geïnspi reerd door het Brabantse land- schap, het boerenleven en de thuiswevers.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 11