F <3 contourdetwern Knooppunt Ruimhartig Tilburg ar tot Liden inkel I colofon HNGS :t,ef LBURGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 OKTOBER 2015 ourdetwern F 3P IS i omstreken 8 I adres post vordt mede oor de Gouden, Partners van ners van Wil jij ook helpen om de vluchtelingen een plek te bieden? Meld je dan aan als vrijwilliger. Of heb jij een goed idee voor het helpen van de vluchtelingen? Wil je zelf een initiatief opzetten of ken je bedrijven die met concrete diensten kunnen bijdragen? Laat het weten aan het Knooppunt Ruimhartig Tilburg, dat is ingericht bij het centraal bureau van ContourdeTwern aan de Spoorlaan 444. Hier worden initiatieven uit de stad verzameld Ideeën voor nieuwe acties zijn er genoeg, zoals een sinterklaasactie met Euroscoop en kookworkshops. Annabel: "Nu zijn we vooral bezig met het lëvenswegspel. Door dit spel begrijpen kinderen dat de keuzes die je maakt, je leven bepalen. Financieel maar ook op andere gebieden. Het wordt een groot zeil met een speelbord, als kind ben je de pion. We gaan ermee langs de groepen 7 en 8." Sociaal werker Tessa Molenaar knikt tevreden als ze de meiden hoort praten. "Het mooie is: de kinderen van KART bedenken alles zelf: inhoud, vorm, spelregels. Zelfs de scholen benaderen ze zelf. Ik help vooral met mijn netwerkcontacten en het maken van afspraken." Veel Tilburgers en Tilburgse bedrijven hebben zich verbonden aan Ruimhartig Tilburg en willen de vluchtelingen een warm welkom in hun stad geven. Mensen melden zich spontaan aan als vrijwilliger. Om de handen uit de mouwen te steken of om als maatje een van de vluchtelingen wegwijs te maken in de wijk en de stad. schrok ik wel van", zegt Jasmijn. "Op scholen waar je armoede verwacht, zijn ze er helemaal niet mee bezig." De scholen moeten dus wakker worden geschud. "Daarom organiseren we allerlei activiteiten waarbij we mensen bewuster maken van armoede zodat kinderen de ellende even kunnen vergeten. Denk aan een sportdag. De blijdschap die je dan ziet, is erg leuk", vertelt Jasmijn enthousiast. Volgens Tessa maken de KART-leden een enorme groei door. “Kijk naar Annabel. Toen ze er bij kwam, was ze stil en verlegen. Nu praat ze voor grote groepen alsof ze nooit anders gedaan heeft. Dat vind ik hartstikke mooi!" Ook Jasmijn en Annabel zijn enthousiast: "We zitten met heel verschillende kinderen bij elkaar, we vormen een goeie groep samen. Eens per drie weken komen we bij elkaar om acties te bespreken. Het is dan altijd gezellig, nooit saai maar wel serieus!" en wordt bekeken hoe die zo goed mogelijk kunnen worden ingezet voor de vluchtelingen. De Frater van Gemertschool scoorde wel goed in het onderzoek naar de aandacht die scholen hebben voor armoede. Als waardering ontving de directeur gebak uit handen van Jasmijn en Diego. tel mail internet Kijk voor meer informatie op de website kinderadviesraadtilburg.nl. Daar vind je een samenvatting van de onderzoeksresultaten. Nieuwe leden voor de KART zijn altijd welkom: tessamolenaar@contourdetwern.nl of 06 34 53 96 73. 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Postbus 3078 5003 DB Tilburg Breda urg 51 liouden.nl el Brabant iring Europe BV Een verplichte laptop, elk jaar nieuwe studieboeken en een bijdrage voor het schoolkamp. Op veel scholen de normaalste zaak van de wereld. Maar niet voor kinderen die iopgroeien in armoede. De KinderAdviesRaad 'Tilburg, kortweg KART, zet zich in om deze kinderen toch zoveel mogelijk mee te laten doen. Deradicalisering en -polarisering R-Newt Training&Advies organiseert een training die essentiële kennis, tips en tools biedt om signalen over radicalisering op te pakken en op waarde te schatten. Detraining gaat uit van ervaringen uit de dagelijkse realiteit. Tips en adviezen zijn gericht op het deskundig handelen van professionals die werkzaam zijn in welzijn, onderwijs, politie en overheid. Alleen door eenduidig en daadkrachtig optreden kunnen we uitwassen van radicalisering in onze samenleving minimaliseren en proberen te voorkómen. Er is een flyer met informatie over de training Deradicalisering. Vraag die aan: communicatie@contourdetwern.nl Opening Koningshaven Op zaterdag 17 oktober is het zover: de officiële opening van wijk- en gezondheidscentrum Koningshaven aan de Kruisvaardersstraat 32. Iedereen is vanaf 13.00 uur welkom om het bijzondere gebouw te bekijken en te genieten van speciale kinderactiviteiten, live muziek en een videopresentatie. Het karakteristieke pand aan de Kruisvaardersstraat 32 deed jarenlang dienst als fraterhuis Saint Denis. Nu bundelen diverse zorgaanbieders er hun krachten. Wijkbewoners zullen 'hun' centrum grotendeels zelf gaan runnen. Volgens de meiden hebben scholen daar een belangrijke rol in. Uit onderzoek van studenten -| in opdracht van de KART blijkt dat dit beter kan. De meeste onderzochte scholen besteden niet specifiek aandacht aan armoede. "Daar Loop mee in unieke kunstroute Op 17 en 18 oktober trekt de Buurtparade 'Project Wijland' door de Trouwlaan en de Uitvinders- en Zeeheldenbuurt. Een kunstroute met acts die gebaseerd zijn op verhalen uit de wijk. Loop mee en zie zelf wat deze wijk zo bijzonder maakt. Elke wandeling duurt ongeveer 1 uur en 15 minuten. Af en toe sta je stil bij acts. Na afloop is er een borrel in het Zuiderkwartier. Start van de wandelingen: 16.00 uur bij het Zuiderkwartier, Wassenaerlaan 38. Volwassenen betalen 2,-, kinderen (basisschoolleeftijd) 1,-. Reserveer nu, tel. 013 535 32 55. rmus&DeJong 73-6221^1 jscollectief.nl Oktober geschiedenismaand 't Sant In oktober staat wijkcentrum 't Sant in het teken van de geschiedenis. Bibliotheek Midden-Brabant en ContourdëTwern organiseren diverse activiteiten die met dit thema te maken hebben. Op Tl oktober wordt de themamaand afgesloten met een gratis lezing over de bevrijding van Tilburg. Heemkundige Ad van Rijswijk vertelt over onderduikers en de pilotenlijn. Het programma is van 14.00-16.00 uur. Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Niets uit deze uitgave mag zonder toestemming gebruikt worden. Samen ervoor gaan Juist nu is het aan Tilburg om gastvrijheid, veerkracht en betrokkenheid te tonen. We zijn krachtig genoeg, mits we er samen voor gaan. En met samen bedoelen we bewoners uit de wijk, vrijwilligers, maatschappelijke organisaties, ondernemers, culturele instellingen, scholen, sportverenigingen en gemeente. iDe KART bestaat uit zeven scholieren tussen de 13 en 16 jaar, waaronder Jasmijn en Annabel. iVolgens hen is armoede vaak niet zichtbaar bij ^kinderen: "Ouders willen het beste voor hun kind maar komen daardoor soms zelf in de problemen. Bijvoorbeeld de nieuwste Nikes voor hun kind maar eten van de Voedselbank." pok groepsdruk speelt een rol. "Kinderen jvinden het vaak belangrijk wat anderen van hen vinden. Dat maakt de drempel om erover te praten erg hoog." het enthousi-f het comité van sponsoren en 5 van Contour- le anderen tij- Het knooppunt is bemenst op werkdagen van 19.00 tot 15.00 uur. Je kunt ook bellen, e-mailen en/of de website bezoeken: tel 013 583 99 90 mail info@ruimhartigtilburg.nl internet www.ruimhartigtilburg.nl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 7