3 w IC entrum ijknieuws Urban'Halloween'Farm op Popronde in centrum Tilburg Informatieavond energiebesparing Leuterconcours ENERGIEFABRIEK013 s TILBURGSE 13 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 8 OKTOBER 2015 Nieuwe editie Poëzie Polygonaal fl]nfo Veteranen (advertorial) Netwerkborrel Martin Beversluis Konir H)nfo Inemers aan de voorse- DwaalBokTour in centrum Tilburg I Kijk voor meer informatie op pietervreede- plein.nl - facebook.com/pietervreedeplein - twitter.com/pietervreedepl en maakt en dichter /ijkcentrum De orvel/Westend), 56,5025 LK, Til- bij h< Je ontvar en ?r en zondag 8 naam irïrnys- il, van 13.00 tot Tilburg Urban Farm is dit jaar weer te gast op het Pieter Vree- deplein in Tilburg. Een groene peelse beleving, die dit keer eel in het teken staat van oween. Meerinfo:www.energiefabriek013. nl/energiebesparen (aanmelden voor g«= maar is niet website van tilburg.nl/ent Kijk voor meer informatie op www.veteranenhartvanbrabant.nl uur; j 7 november - bouw je ïksenhuisje - van 13.00 tot >.00 uur. ningshaven irdersstraat Tilburg - In het Tilburgse Dwaal- gebied vindt op zondag 11 okto ber de derde editie plaats van de DwaalBokTour. Zeven cafés serve ren 14 herfstbokbieren, waaronder Anker Bok, Steenbrugge Abdij Bock en Brugse Bok. Ditmaal 'worden ïrgiebesparen de informatieavond mag, verplicht) en op de de gemeente www. lergie 2 december: (Hoogvenne), Kruisvaar 32,5021 BE, Tilburg De Urban Farm staat van zaterdag 24 oktober t/m zondag 8 novem ber op het kleine deel van het Pie ter Vreedeplein, voor Sissy Boy en Sissy Boy Homeland. Er worden weer tal van creatieve workshops georganiseerd. Deelname is gratis. lectie dié een bepaalde score heb ben behaald mogen de acht besten door naar het leuterconcours, dat wordt gehouden meteen middag en avondvoorstelling. Voor nadere inlichtingen en aanmelding kunt U terecht bij Harrie de Jong, tel. 013- 5360976 of hgndejong@home.nl Het aanmelden kan tot en met 5 december. Dé loting voor de voor selectie vindt plaats op maandag 14 december. Tijd en plaats wor den in een later stadium bekend gemaakt. Woensdag 28 oktober en woens dag 4 november: pompoen lampi on maken, van 13.30 tot 16.30 uur; Zaterdag 31 oktober: schilderijtjes maken voor Halloween, van 13.00 tot 16.001 Zaterdag eigen hek 16.0C Niet alleen voor kinderen is het een fantastische beleving. Ook voor volwassenen is het een prima plek om even bij weg te (dag)dromen. De data van de gratis workshops zijn als volgt: Zaterdag 24 oktober, zondag 1 no vember en zaterdag 7 november: bouw je eigen heksenhuisje, van 13.00 tot 16.00 uur; Zondag 25 oktober november: schrijf je terieuze Heksentaal, 16.00 uur; alle bieren getapt, in het Tilburgse T-drinks proefglas. Alle bieren kos ten 2,50 euro. Bij de deelnemende cafés is een Dwaalbokkaart ver krijgbaar. Aanvang 14.00 uur. Meer informatie op www.facebook. com/dwaalboktour. Popronde officieel t twee bands op het taan. Ook 's avonds daar bands te zien zijn, is de organisatie blij dat >r locaties in het dwaalge- meedoen, zoals TIEN, Lo- Buutvrij. Ook op Korvel en willen ze niet om de 14 oktober: Wijkcentrum De Nieuwe Stede (St. Anna), Capucij- nenstraat 156,5025 LK, Tilburg Melvin van Eldink draagt vooral Slam Poetry voor, waarvoor hij veel waardering heeft mogen ont vangen. Zo is hij eerste geworden op het NK poetry slam in Utrecht. Jaap Montagne is een energieke dichter/performer van de straat en muzikant. Montagne staat bekend om zijn voordrachten waarbij hij op het podium zijn hele lichaam inzet om zijn woorden over te brengen. Een verbaal evenwichtskunstenaar tussen poëzie en rap. Poëzie Polygonaal vindt plaats in het kader van Beyond Borders. Plaats van handeling is de Polygo nale Loods, Burgemeester Brokx- laan, hal 46, in Tilburg (pal achter het centraal station). Aanvang om 10 november: Wij Nieuwe Stede (Kor Capucijnenstraat 15( burg Tilburg K.V. De Fènpruuvers or ganiseert dit jaar namens de Car- navalsstichting Tilburg voor de 42e keer het leuterconcours van Kruikenstad, waarbij gestreden wordt om de titel Opperleuterèr van Kruikenstad. De voorselectie vindt plaats op 19 december in café de Fijnproever aan de Breda- seweg 84 in Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. Het leuterconcours is op 9 januari het Midi Theater aan de Heuvelring. Van de deelr Wil je er de komende winters warm en comfortabel bij zitten én geld be sparen? Dat kan, met de hulp van de gemeente! EnergiefabriekOl 3 is ge start met'Samen geeft Energie) een subsidieregeling van de gemeente Tilburg, speciaal bedoeld om huis- naren van woningen voor 1980 “geleiden bij het besparen van gie. Je ontvangt deskundige aleiding en een besparings- garantie. En je profiteert van de voordelen door de gezamenlijke coop. Daarnaast hoor je tijdens informatieavond alles over het arlopige energielabel, de duur- imheidslening van de gemeente en het zonnepanelen-project van EnergiefabriekOl 3. Je bent van harte welkom op één van de avonden, het is gratis en vrijblijvend! Je kunt vanaf 19.00 uur binnenlopen, om 19.30 uur start het programma. voordat de F van start gaat programma staar zullen c1--- Verder er meer bied meedoen, zoals TIEf cals en Buutvrij. Ook op I kunnen en willen ze niet Popronde heen. Bij Diggers re cordstore en Café Berlijn staan bands geprogrammeerd. Zoals elk jaar zal Popronde Til burg om 19.15 uur van start gaan in Sounds. Daarna barst het feestgedruis in de rest van het centrum en daarbuiten los. De afterparty begint om 00.30 uur in muziekcafé Cul de sac en gaat door tot in de vroege uurtjes. Tilburg - De Popronde is hét rei zende muziekfestival van Neder land en is voor opkomende Ne derlandse bands en artiesten dé kans om speel- en tourervaring op te doen. De Popronde is niet aan een muziekstijl gebonden en alle concerten zijn gratis toegan- k. Bands die eerder tourden Popronde en in het verleden ‘ilburg hebben gestaan zijn o.a. Dotan, Handsome Poets, Chef' Special, Kensington en Blaudzun. Op vrijdagavond 16 oktober tre den op 25 verschillende locaties 42 bands op in het centrum van Tilburg. De grootste Popronde Tilburg ooit! Ook dit jaar wordt 's middags begonnen. Bibli- heek Midden-Brabant heeft 21 oktober: MFA De Poorten (Bouwmeesterbuurt), Hasseltstraat 194,5046 LP, Tilburg Tilburg - Voor zondag 11 oktober heeft Martin Beversluis, nu in de hoedanigheid als stadsdichter van Tilburg, voor de nieuwste editie van Poëzie Polygonaal wederom een veelbelovend programma samengesteld met interessante dichters, performers, slammers en muzikanten. Dat zijn Miranda de Haan, Melvin van Eldink en Jaap Montagne. De in Rotterdam geboren Miranda de Haan groeide op in respectieve lijk Vlaanderen, Saoedi-Arabië en Nederland. Met haar sociaalpeda- gogische achtergrond begeleidde ze in Spanje Roma-kinderen met een taalachterstand. Sinds 2012 publiceert ze korte verhalen in het Nederlands en Engels visuele poëzie. Gitarist Tilburg - Op donderdag 15 oktober is de laatste editie van de Vetera nen Netwerkborrel voorafgaand aan de Regionale Veteranendag 2015. De Netwerkborrel is een ini tiatief van de Stichting Veteranen Hart van Brabant en vindt plaats iedere derde donderdag van de maand in Café Hoegaarden aan het Piusplein in Tilburg. Iedere veteraan, in actieve of niet- actieve dienst, is van harte welkom op de Veteranen Netwerkborrel. Vooraf aanmelden is niet nodig. Aanvang telkens om 19.30 uur. De stichting Music 4 Vets verzorgt op donderdagavond 15 oktober een live optreden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 29