31 ig"n u I H I I f Column I .4 Wonen zonder energierekening? Het kan! Van Wijnen biedt aan: De inruilgarantie De Achterom: Bijzonder Brabants Wonen 'ïlP II bik 15 -1 DE WOONSALON; DÉ BEURS OVER BOUWEN EN WONEN - BIJLAGE TILBURGSE KOERIER- DONDERDAG 8 OKTOBER 2015 luid. de m, g- nen li I- I- De Hypotheker Tilburg Jazeker. De Hypotheker. Op zoek naar een nieuw huis? Check Tilburg Woont Veel mensen zouden het liefst in een nieuwbouwhuis wonen.’ Niet zo gek natuurlijk! Alles nieuw en vaak geheel naar wens. Kopers komen bij ons langs voor meer informatie en een onafhankelijk oordeel. Dat is verstandig, want bij het kopen van een nieuwbouwwoning moetje met een aantal specifieke zaken rekening houden. Zo krijg je bij veel nieuwbouwprojecten een project->aanbieding voor een hypotheek. Kijk daar zorgvuldig naar, wantje bent niet verplicht om er op in te gaan. De aanbieding is ontwikkeld voor de gemiddelde koper. Wijken jouw plannen af van het gemiddelde, dan is een andere optie misschien veel verstandiger. Waar je bij het kopen van een nieuwbouwhuis ook mee te maken krijgt, is het zogenaamde 'meerwerk'. Veel kopers wijken af van het oorspron kelijke bouwplan en willen een andere keuken of een dakkapel. Dit wordt meerwerk genoemd. De kosten van het meerwerk kunnen meestal worden meegefinancierd in je hypotheek. Bij de aanschaf van een nieuwbouwwoning komt veel kijken. Je moet over allerlei zaken een beslissing nemen. Aarzel dan ook niet, om waar nodig deskundige hulp in te roepen. Voor onafhankelijke hulp bij de financiële kant van de zaak ben je bij De Hypotheker aan het juiste adres. Voor veel mensen is het inschakelen van een architect een hele opgave. Maar uw Wilt u op de hoogte blijven van het laatste nieuws over wonen in de regio Tilburg? Meld u dan aan op de site van TilburgWoont voor wekelijkse updates over talloze projecten, het nieuwste koop- en huuraanbod van nieuwbouwwoningen, appar tementen en bouwkavels. Volg projecten via de site of social media, terwijl ze ontwikkeld worden en ben als eerste geïnformeerd als ze in verkoop gaan. www.tilburgwoont.nl Project De Brink Wilt u ook alles weten over de Inruilga- rantie en wat er voor u mogelijk is? We bieden de garantie aan voor 6 wonin gen in project De Brink in Berkel-En- schot. Bezoek ons op de Woonbeurs en wij vertellen u er graag alles over. toekomstig droomhuis moet wel méér dan goed zijn: in vormgeving, in prijs en uit voering. Een woning uit een catalogus of kant-en-klaar woning kan een oplossing bieden, maar de vormgeving sluit vaak niet aan bij de woonwensen van nu. De Ach terom biedt hiervoor een alternatief. De vele mogelijkheden in de plattegrond en vormgeving maken de Achterom geschikt voor elke kavel en voor elke smaak. Een garage links of juist rechts van de woning? De woonkamer aan de tuinzijde of juist naar de straat? Geen probleem. Nieuws gierig geworden? Graag tot ziens. Onlangs zijn 18 huurwoningen in de Le Sage ten Broekstraat in Tilburg ener- gieneutraal gemaakt. Dat kan ook met koopwoningen! Gemeente Tilburg heeft zelfs een subsidieregeling om dat te stimuleren. U hoort er alles over bij de stand van de gemeente Tilburg op de Woonsalon. De gemeente Tilburg helpt tien huis eigenaren om hun rijtjeswoning of tweekapper uit de periode 1950-1980 energieneutraal te maken. De eerste be langstellenden hebben zich al gemeld. Deze huiseigenaren gaan - samen met deskundige adviseurs - onderzoeken hoe ze een stuk prettiger kunnen wonen Een ander belangrijk punt is, dat je een nieuwbouwhuis meestal van een tekening koopt. De bouw moet dan nog gaan beginnen. Toch mag je niet wachten met betalen tot de oplevering van het huis. Het betalen gaat in stappen en dus ontvang je tussentijds facturen. Deze termijnen worden betaald uit het bouwdepot, waarna er rente verschuldigd is. Betaal je die uit eigen zak of laatje dat meefinancieren? zonder energierekening. Bijvoorbeeld door hun woning supergoed te laten isoleren (nieuwe gevel, nieuw dak) en gebruik te gaan maken van zelf opge wekte duurzame energie uit bijvoor beeld zon of aardwarmte. Op dit moment is het nog duurder dan q.5.000 om een woning energieneu traal te maken. Daarom geeft de ge meente Tilburg aannemers per woning maximaal f15.000 innovatiesubsidie. Woningeigenaren die meedoen, krijgen maximaal €5.000 om onder andere een onafhankelijke deskundige in te scha kelen. Meer informatie over de subsi dieregeling: www.tilburg.nl/energie Op de Woonsalon is het unieke wooncon- cept De Achterom voor het eerst te bewon deren. Het ontwerp is aanpasbaar naar elke locatie en woonwens. Het bijzondere aan de Achterom is de indeling. Natuur lijk is er de traditionele voordeur, maar de echte ingang ligt waar we hem in Brabant het meest gebruiken: achterom. Door het s omgooien van de gebruikelijke indeling ontstaat een ruime woonkamer én een woonkeuken. Bent u op zoek naar meer zekerheid? Van Wijnen biedt u een realistische in- ruilwaarde voor uw huidige huis en geeft u zekerheid voor uw financiering. Zolang de nieuwe woning nog niet aan u is ge leverd behoudt u de mogelijkheid om zelf uw huidige huis te verkopen voor een prijs hoger dan de inruilgarantie. Op deze wijze ontstaat een win-win situatie. www.debrinkberkelenschot.nl x

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 25