A Rabobank ;oop Samen oud worden in woonlandschap De Leyhoeve Rosmolen bouw je samen met je nieuwe buren Ook op de beurs: De Fabrikeur iet e? Ervaar de energetische tuin Clarissenhof (Spoorzone): Buiten wonen in de binnenstad SPZQI3 DE WOONSALON; DÉ BEURS OVER BOUWEN EN WONEN - BIJLAGETILBURGSE KOERIER- DONDERDAG 8 OKTOBER 2015 www.groeseind.nl 1st van 300, on.nl Het nieuwe Rosmolen ligt tussen de Hoef- straat en de Ringbaan Oost. Het oude Ros molen bestond uit veel kleine en verou derde woningen in smalle straten. In het nieuwe plan is meer ruimte voor groen en spelen. De auto's worden op afgesloten binnenterreinen geparkeerd. In de Clarissenhof komt alles samen. Rust en levendigheid, de stad en het groen, jong en oud, historie en moderne architectuur. Gelegen op slechts i minuut van het stati on, in het hart van de Spoorzone en vlakbij het centrum van Tilburg. U vindt hier een unieke thuis in een markante sfeer door de helderwitte architectuur en groene hoven. Koopsommen vanaf 95-000 tot 320.000, Rosmolen is een gezellige buurt tegen het centrum van Tilburg aan. Er zijn allerlei voorzieningen aanwezig: zoals scholen, winkels, apotheek, buurtcentrum. Je bent zo op de Ringbaan en in het centrum! Ken je dat? Lees je de VT Wonen of Elle Decoration, zie je van die prachtige hui zen van mensen die op de een of andere manier altijd de mooiste meubels en ac cessoires op de kop weten te tikken. Van die mooie oude krukken, te gekke stoere kasten of oude bureautjes... Pssst: we hebben nieuws voor je. Wij verdenken die mensen ervan dat ze kind aan huis zijn bij De Fabrikeur. Zoek je ook een eye-catcher? Check www.defabrikeur.nl of bezoek op zaterdagmiddag de winkel (Sint Bernadet- testraat 4a). Deze lamp winnen? Meld je aan voor de beurs op www.woonsalon.nl. Graag tot ziens op dè beurs. De insteek van het woonlandschap De Leyhoeve is 'samen oud worden', iets wat Laurens van Rij (directeur projec ten bij ontwikkelaar Roozen van Hoppe) persoonlijk belangrijk vindt. "Ik heb het met mijn eigen opa en oma mee gemaakt. Doordat één van de twee de ment werd, moesten zij gescheiden le ven. Ik ben hierdoor extra dankbaar dat ik mee heb mogen werken aan dit pro ject waarbij het anders kan". dementie. "Er is acht jaar lang onder zoek gedaan naar hoe we dit concept konden perfectioneren. Zo hebben wij een tweehonderdtal echtparen uitge nodigd om in een proefappartement te komen overnachten. Hieruit kwamen 169 verbeterpunten. Daarnaast hebben we in 46 bejaardentehuizen gesprekken gehad, ook met familieleden. Uit al deze interviews bleek dat er behoefte was aan betere zorg". zich vanzelf. Zo kan er gebruik worden gemaakt van een horloge dat een val kan detecteren, zelfs als de persoon aan het douchen is. "Er wordt dan contact gelegd met een verpleegkundige, de ge- De Leyhoeve nadert zijn voltooiing. "Er werken nu dagelijks driehonderd men sen aan het complex om te zorgen dat het op tijd opent", vertelt Van Rij. In december openen de deuren van Woon landschap De Leyhoeve. Al ruim 25 jaar kunt u bij hoveniersbedrijf Beter Groen terecht voor ontwerp, aanleg en onderhoud van tuinen. Bent u op zoek naar een tuin die balans, energie en rust brengt? Bezoek dan de stand van Beter Groen en laat u informeren over de energe tische tuin. Deze 'feel good garden' heeft een positieve uitwerking op uw welzijn. Nieuwsgierig geworden? Graag tot ziens op de beurs. Enkele technische hoogstandjes moeten er voor zorgen dat ouderen zich veilig voelen. Zij hoeven verder geen verstand te hebben van de techniek, het wijst www.deleyhoeve.nl Er komen niet alleen huurwoningen in het nieuwe Rosmolen, maar ook koopwonin gen. In de eerste fase komen 21 betaalbare koopwoningen voor starters en gezinnen die een eerste stap naar een koopwoning maken. Op de woonbeurs kun je kennis maken met de nieuwe buurt en is het mo gelijk om via Virtual Reality door een koopwoning te lopen. Hoe anders de zorg dan precies is? Er zijn in De Leyhoeve tweehonderd regu liere appartementen voor ouderen en 85 zorgsuites voor mensen met gevorderde vallen persoon kan direct praten via het horloge. Ditzelfde geldt voor demente rende ouderen. Zij gaan wel eens on aangekondigd wandelen, bijvoorbeeld naar een plek waar ze vroeger vaak kwamen. Als zij buiten hun 'veilige zo ne' komen, wordt de locatie gedeeld en vanuit De Leyhoeve verbinding gemaakt met de persoon." woonoppervlakten vanaf 30 tot 125 m2. U woont al in een koopappartement in het Clarissenhof vanaf 300,= per maand! Breng een bezoekje aan onze stand, dan laten wij u graag de maquette zien en kun nen wij u alles vertellen over de koopap- partementen in Clarissenhof. Deze slogan is hét uitgangspunt van de corporaties Tiwos en Wonen Breburg bij de ontwikkeling van de nieuwbouwwijk Ros molen. Samen met bewonersgroepen en de architecten bouwen ze aan een mooie nieuwe woonwijk. Een wijk die mede be dacht en gedragen wordt door de bewo ners die er straks gaan wonen. Het is dus geen anonieme nieuwbouwwijk, maar een buurt waar bewoners elkaar al kennen en er samen een leuke wijk van maken.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 15