w ijknieuws H |oord Kinderboekenweek in Bibliotheek Wagnerplein er- tje 0,- Schrijfatelier bibliotheek Wagnerplein TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 17 SEPTEMBER 2015 9 JRGSE KOERIER r ludel I Rommelmarkt srsiteit Reünie Heikant inuten I ?pter :ellig WAGNERPLEIN llein pprikkels.con Opera in Symfonie met'l Puritani' Rommelmarkt De Poorten an meer ikels ren areikbaar imemers kelend ijk or de deur ling Ichtstraat door bele- Pauwer maar waar! Dat is de Kinderboeken- SMr, die draait om ^nap en techniek. Stichting I Maaltijdenexpres I Brabant zet op I zaterdag I 19 september I de deuren I weer open. Van 11.00 tot I 16.00 uur bent u I van harte welkom! I P i en -ring op chtend (advertorial) Open dag; kom gezellig proeven! loe- De Nagerecht maf 17.00u gramma -ook In bieb- op materia- of geur Kijk voor het volledige progr andere vestigingen van de b www.bibliotheekmb.nl/kinderboekenweek kijk op terijdetopper.nl sag. Tilburg Raar, m. het motto van d( week van dit jaar, natuur, wetenschai Op onderzoek uitgaan en te weten willen komen hoe de wereld in el kaar zit is een natuurlijke drijfveer van kinderen, leder kind zit vol met vragen. En in boeken zijn de antwoorden te vinden. Het thema Raar, maar waar! zet de mooiste boeken over natuur, wetenschap en techniek in de spotlights en de bibliotheek zorgt voor (te) gekke, rare maar vooral leuke activitei ten! In de Bibliotheek Wagnerplein is er een leuk programma voor kinderen. Jongleerworkshop vingstheater Beleef I Woensdag 14 oktober om 16.00 en om 16.30 uur. Gratis toegang. Reser veren kan via kinderboekenweek@ bibliotheekmb.nl of haal een gratis kaartje in de bibliotheek. Leer jongleren met toffe me len waar zelfs geluid, licht g. in zit! Voorstelling 'Professor Jongleur Kiko ontdekt de zwaartekracht' Woensdag 14 oktober van 15.00 tot 15.45 uur. Gratis toegang. Reser veren kan via kinderboekenweek@ bibliotheekmb.nl of haal een gratis kaartje in de Bibliotheek. Overdag houdt professor Kiko zich bezig met wetenschappelijk on derzoek en allerlei proefjes. Maar 's nachts droomt zij er van om een echte jongleurtezijn. Daarom gaat ze de volgende ochtend, met de kinderen, onderzoek doen naar de zwaartekracht en de techniek van het jongleren. Al lezend komt ze de conclusie dat je jongleren voor al leert door veel te oefenen. DigilabonTour Vrijdag 9 oktober van 14.30 tot 17.30 uur. Gratis toegang. Je kunt schrijven in 3D of zelfs zonder handen! Raar, maar waar! Ontdek (en ontwikkel!) nieuwe technologieën tijdens Dfgilab on Tour. Maak een tekening in 3D met de 3D-pen. Hiermee teken je niet met inkt, maar met'vloeibaar'plas tic, waardoor je zelfs in de lucht omhoog kan tekenen. Of vind een nieuw apparaat uit met Littlebits: kleine 'apparaatjes' die je makke lijk aan elkaar kan klikken. De Leap Motion laat je met handgebaren kleien 'in'de computer. KVG Berkel- woensdag 23 el centrum De /veg 1 in Ber- ig over beeld- Claudel door drs. K.B. Haan- ■ne van Karin Ie vrouwelijke ;n in het bij- wster Camille dins oeuvre is it stand geko- :eraire oeuvre IlaudeL leden gratis. 5,- entree. Tilburg Op zondag 20 september houdT KBO Heikant-Quirijnstok weer een rommelmarkt in senio- rensoos 't Hazennest aan het Kre- verplein 27. De markt duurt van 10.00 tot 15.00 uur. Entree 1 euro, kinderen tot 12 jaar gratis toegang. Open Dag Zaterdag 19 september van 11:00 tot 16:00. Samen met een aantal partners; o.a. Van Roessel, Culivers, Henri, Contour deTwern willen wij ons op een laagdrempelige manier presenteren, u bent van HARTE WELKOM bij de Stichting Maaltij denexpres Brabant (www.maaltij- denexpres.nl) in de Boomstraat 161 (achter de Hart van Brabantlaan), 5038GR, Tilburg. Tel: 013-5442513 Hapstappoepfabriek Woensdag 7 oktober om 15.00 uur en om 16.00 uur. Gratis toegang. Reserveren kan via kinderboeken- week@bibliotheekmb.nl of haal een gratis kaartje in de Bibliotheek. Wil jij wel eens meemaken wat een druif beleeft als jij hem opeet? Meteen in je mond begint het al: proeven, genieten, kauwen en slik ken... de druif maakt het allemaal mee! In deze workshop word jij zelf die druif en ga je op reis door je lijf. Lekker bewegen, je fantasie gebruiken, samen toneel spelen en daar beter in worden. Tilburg Op donderdag 24 sep tember start Opera in Symfonie haar zesde seizoen met de opera Puritani van Vincenzo Bellini. Het motto in het nieuwe seizoen is: "Historische vrouwen". De hoofdrol in I Puritani is voor niemand minder dan sopraan An na Netrebko, een van de grootste diva's van deze tijd. Een perfecte geluidsinstallatie en een scherm van 4 bij 3 meter draagt zorg vóór een schitterende beeldkwaliteit op blu-ray dvd. D.e zaal gaat open om 19.00 uur. De voorstelling duurt van 19.30-22.30 uur. Entree: 5,00 met gratis kopje koffie of thee vooraf en een programmaboekje. Meer informatie: www.operain- symfonie.nl. Tilburg - Op zondag 4 oktober is er in MFA de Poorten, Hasseltstraat 194 in Tilburg, een rommelmarkt. Van 10.00-14.00 uur uur bent u wel kom in de sfeervolle voormalige Hasseltse kerk. In de hal en ontmr tingsruimte staan zo'n 30 tafels, entreeprijs bedraagt 1 euro. Op het menu staan o.a. vegeta rische gerechten, wisselmenu's, vlees, vis, kalkoen en kip. Maar ook bijvoorbeeld een heerlijke Brabantse Ambachtelijke koude schotel. U heeft een keuze uit ruim Met 5 speciale koel wagens en ruim 30 vrijwilligers bezorgen wij iedere dag ruim duizend maaltijden aan huis. Door onze dienstverlening kan men langer zelfstandig thuis blijven wonen. Mantelzorgers en kinderen weten dat wij ook voor de dementerende en/of ernstig (chronisch) zieke diverse passende oplossingen hebben. Door onze sociale- en signalerende functie zijn wij géén standaard maaltijd- dienst. Wij zijn een professionele welzijn zorg organisatie die sinds 1972 de grootste zelfstandige maaltijd-thuis-service is in midden Brabant. tilburg - Sinds 1979 worden Heikanters in Tilburg Noord die de 50-jarige leeftijd be reiken uitgenodigd voor een reünie. Het is elk jaar gegaran deerd een gezellige boel als de mensen elkaar na jaren weer eens ontmoeten. Er worden dan volop foto's uitgewisseld en ook weer nieuwe gemaakt en die worden de daarop vol gende jaren weer uitgestald. Tot en met 2008 kregen de 50- jarigen een persoonlijke uitno diging, maar voor de organisa toren is het steeds moeilijker de huidige adressen te achter halen. Ook is de Heikant in het eind der vijftiger begin zesti ger jaren drastisch veranderd, de oude scholen verdwenen en er werd veel nieuwbouw gepleegd. De binding met d'n Ouwe Haaikaant vervaagde. Toch wil men de reünie intact houden en elke oud-Heikan- ter vanaf 50 jaar uitnodigen om op vrijdag 25 september vanaf 19.30 uur gezellig een borreltje (op eigen kosten) te komen drinken bij Café Schal ken, Pater Dondersstraat 15 in Tilburg. Verdere inlichtingen: Peter Smulders, tel. 013-4560452 of Wim van de Kamp, tel. 06-28945826. tilburg Bibliotheek Wagnerplein zoekt schrijvers zonder boek. Schrijvers die als droom hebben een boek te schrijven, maar nooit verder komen dan een (kort) ver haal of gedicht. Bibliotheek Mid- den-Brabant stimuleert en onder steunt schrijvers die zichzelf willen ontwikkelen. In september gaat het Schrijfatelier van start in Biblio theek Wagnerplein. De bibliotheek biedt ruimte aan mensen die graag samen schrijven en elkaarfeedback willen geven op hun werk. Het doel is dat de schrijvers wekelijks in een inspirerende omgeving samen werken en elkaar verder brengen naar de uitvoering van hun droom: een eigen boek. Voor 2,50 per bijeenkomst ben je verzekerd van een schrijfplek, koffie en thee en professionele begeleiding. Heb je zin om samen te schrijven en te schrappen en wil je graag meer in formatie? Kom dan naar de gratis informatiebijeenkomst op woens dagavond 23 september om 19.00 uur in Bibliotheek Wagnerplein. Aanmelden kan via wagnerplein@ bibliotheekmb.nl Museumkar van Kinderboerderij 'tValleike Donderdag 8 oktober van 15.00 tot i 17.00 uur. Gratis toegang. Fossielen, dieren op sterk water, ge droogde insecten, eieren, veren... Met de Museumkar van Kinder boerderij 't Valleike maak je kennis met de natuur en ontdek je dingen die je niet overal tegenkomt. De Valleike Museumkar is een mo biele en interactieve educatiekar die jong en oud kennis laat ma ken met prachtige wonderen van de natuur. Het is als het ware een transporteerbaar minimuseum. De educatiekar is vrolijk beschilderd en herbergt heel veel kleine laatjes waarin allerlei dingen te ontdek ken zijn. 200 hoofdmenu's per jaar. Onze klant gaf de maaltijd een cijfer 8 en de bezorgers werden zelfs met 8,9 beoordeeld. Lukt het u niet om ie dere dag een gezonde maaltijd te bereiden vraag dan onze nieuwe maaltijdbrochure HERFST/WINTER aan; (013) 544 2513. De bezorging is gratis, prijzen vanaf 4,99 en wij hebben een speciale kennisma- kings-aanbieding. bibliotheek WAGNERPLEIN

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 9