u I’ it r Probaat organiseert soulparty voor goede doel Mannenkom zingen! Van Gogh en Brabant in muziek en kunst Pieter Wispelwey speelt Bachs Cello Suites TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 17 SEPTEMBER 2015 7 n H. Theaterproeverij Pieter Wispelwey foto:merlijndoomernik >urg. oon I »n waar Paul got opivs Meer concerttips: Martin Hurkens tickets: www.theaterstilburg.nl 013 543 22 20 08 okt j Maaike Ouboter Tilburg, stad van muziekliefhebbers vers Niels Geusebroek theaters tilburg 17 dec Tim Knol Lost Found 28 dec TOP 2000 Live 04 dec De Kift Bidonville 29 okt Gerard van Maasakkers Frank Cools ■Qnfo Kaarten kosten 15,- en zijn te bestellen bij de koorleden of via www_zu idnederlandskamerkoor.nl »erd is o vanuit E jne schr programr a Gift to ïulick, c« JURGSE KOERIER plezier op de concertpodia, overal ter wereld. tleg Beatles best tribute 29 dec The Kik Informatie tickets via ■Jnfo www.theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-5432220 en aan de balie van Theaters Tilburg. H 19 nov H Danny Vera (bekend H van V.I.), The New Black T White We mogen weer! >rgen op met het inenkoor nuler1 09 okt The Bootl 35 years b band gekozen. de inzendingen foyer van de Concertzaal te zien. Ook volwassen kunstenaars uit Til burg en omgeving hebben zich la ten inspireren door Van Gogh. Vijf tien amateurs tonen hun werken op 4 oktober in Tilburg. Ze staan met hun schildersezel in de foyer van de Concertzaal. Het concert begint om 14.30 uur. Den Bosch waar ook tekeningen en schilderijen van Vincent van Gogh zelf hangen. Daar worden ook drie winnaars gekozen. Op 4 oktober zijn de inzendingen in de »r van dei tilburg - De befaamde soulparty van Autobedrijf Probaat komt er weer aan. Op zaterdag 26 septem ber rollen de heren van Probaat de discovloer uit in hun show room. Met liveband All's Cool ft Ja nice Williams en DJ Dick Marsman kunnen soulliefhebbers lekker uit hun dak gaan. De echte soulkik- kers zijn welkom in hun outfit uit de tijd van de soul. De initiatiefnemers willen een ge zellige avond organiseren met lief hebbers van de soul- en funk, met lekker dansen en swingen en voor de hongerigen vanaf 22.30 uur een patatje van de Riddershof en een drankje van de Heren van Pro baat (de gehele avond). De eerste drie consumpties zijn gratis. De opbrengst van deze avond komt geheel ten goede aan het Inloophuis Midden-Brabant, een organisatie en huis voor mensen die te maken hebben met kanker. Inlopen bij deze organisatie kan altijd zonder afspraak. Kijk voor meer informatie op website www. inloophuismiddenbrabant.nl. De soulparty bij Probaat, Lehars- traat 21 in Tilburg, begint zater- tilburg Ze behoren tot de al lermooiste klassieke werken ooit geschreven: de Cello Suites van Bach. De Nederlandse meestercel- list Pieter Wispelwey zette ze maar liefst drie keer op cd en voert ze overal ter wereld uit van Amster dam, New York, Parijs tot Tokio. In Concertzaal Tilburg speelt hij op donderdag 24 september vier van de zes Cello Suites, namelijk nr. 1 t/m 4. Het concert begint om 20.30 uur. De Cello Suites, waarin Bach opti maal gebruik maakt van de emoti onele zeggingskracht van de cello, behoren tot de meest intense wer ken uit de barok. Het is nu haast niet meer voor te stellen dat de zes suites, die wereldwijd worden opgevoerd en doorlopend onder werp van wetenschappelijke stu die zijn, pas in de 20ste eeuw‘po pulair werden. De zes Cello Sur n Bach vormen tegenwoordig Uiige berg die iedere topcellisl n leven het liefst meerdere keren moet bestijgen. Pieter Wispelwey voerde ze al bijna duizend keer live uit. Toch stapt hij nog altijd met voorstelling ook heel wat te zeg gen: niet alleen de favoriete liedjes van Paul, maar ook die van zijn gas ten passeren de revue. Een dierba re herinnering, onvergetelijk wijsje of emotioneel eerbetoon? Roepen en zingen maar! Ook de mooiste nummers van de Robert Long cd komen voorbij. Kortom, een avond die nooit hetzelfde is, er er op los improviseert! Het avondje zingen is op maandag 21 september vanaf 19.30 uur in MFA Het Zuiderkwartier, Wasse- naerlaan 38 in Tilburg. Aanmelden is niet nodig, gewoon komen. Èli’iww Meer informatie: www.sint-caecilia.nl FOTO: WILLIAM RUTTEN dag 26 september om 21.00 uur. Een half uur eerder gaan de deu ren open. Graag op tijd aanwezig zijn. Voor de straffe rokers is er een rookruimte aanwezig. Toegangs bewijzen zijn in de voorverkoop verkrijgbaar voor 10 (incl. drie consumptiebonnen) bij Auto bedrijf Probaat en bij Stomerij Texon. Daarnaast is er de schilderkunst. Tekentalenten van 9 tot en met 14 jaar uit heel Brabant hebben mee gedaan aan het talentenproject 'De Nieuwe Vincent' van Vincents Tekenlokaal en KunstpodiumT, be doeld om jonge tekentalenten de kans te geven hun werk verder te ontwikkelen. De jongeren hebben hun wérk ingezonden en de beste 45 doen na de zomervakantie mee aan een serie masterclasses waarbij ze langs gaan bij kunstenaars, musea bezoeken, leren om diepte te teke nen en om met verschillende ma terialen te werken. Tot slot komt er van hun werken een expositie in het Noord-Brabants Museum in Onder begeleiding van de Miguel Wiels Band laat Paul zijn meest dierbare nummers horen in een avondvullend liedjesprogramma. Maar zoals het Paul betaamt is er ook genoeg ruimte voor een per soonlijk verhaal of een hilarische anekdote. Aanvang om 20.15 uur. Het publiek heeft tijdens deze tilburg - Zondagmiddag 4 okto ber staat in het teken van Bra bant en Van Gogh. Allereerst is in Concertzaal Tilburg het jubileum concert van het Zuid-Nederlands Kamerkoor ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan, met werken van vier Brabantse componisten, waaronder Palette de Van Gogh van Desiree van Warmerdam, dat geïnspireerd is op de brieven die Vincent vanuit Brabant, Arles en de Auvergne schreef aan zijn broer Theo. Het programma omvat ver der Horses, a Gift to Mankind, van Paul van Gulick, de dirigent van het ZNK, Corona van Henk Stoop en Scherzo voor piano van Léon Orthel. Tenor Martin Hurkens, winnaar 'Holland's got Talent' en dirigent Anton Kropivsek verzot maandag 21 september Koninklijk Tilburgs Manr Sint Caecilia een stimulerend avondje zingen. Partner of vrien din van harte welkom. Speciale gast Martin Hurkens:'Mijn droom kwam uit...'Als jongetje van zeven ontroert hij al bruiloftsgas ten en kerkgangers met zijn ver tolking van Schuberts Ave Maria. In 2010 gebeurt het wonder... Zijn vrouw en dochter geven hem op voor de TV-talentenshow 'Hol land's Got Talent'. Hij wint, breekt door met een prachtige CD en treedt op in veel theaters. Met zijn charme en betoverende stem raakt hij de harten van veel mensen in binnen- en buitenland, tot in China toe. Binnenkort volgt Amerika. 24 sep Paul de Leeuw tilburg Er is binnenkort een gratis workshop voor mannen die graag zingen en de sfeer willen proeven van een groot mannenkoor. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.theaterstilburg.nl, telefonisch via 013 543 22 20 en aan de balie van Infoservice Tickets van Theaters Tilburg. tilburg - Bijgeboekt bij Theaters Tilburg: het 20 Minuten Festi val. Op zaterdag 12 maart is dit unieke initiatief in Theaters Til burg te zien. Voor iedereen die moeite heeft met kiezen presenteert Theater bedrijf Nanna Tieman, in samen werking met Theaters Tilburg, een Grand Dessert van theater: Het 20 Minuten Festival, de the aterproeverij. Op deze avond wordt een keur aan nieuwe theatermakers geserveerd in alle smaken die de podium kunst te bieden heeft: cabaret, dans, muziek en theater, leder halfuur verleiden de makers de gasten om naar hun voorstel ling te komen kijken. Voor wat kleingeld wordt er 20 minuten theater pp de meest ongeziene en verrassende plekjes van de schouwburg gespeeld. Restau rant Lucebert verzorgt hapjes en drankjes, voor een kleine vergoeding, voor tussen de voorstellingen door. Het 20 Minuten Festival is te zien op zaterdag 12 maart. Let op: 18.00 uur inloop, 18.30 uur aanvang. Toegang is gratis, de gast betaalt ter plekke voor de voorstellingen, het eten en het drinken. Reserveren kan via www.theaterstilburg.nl, tel. 013- 5432220 en aan de balie van In foservice Tickets van Theaters Tilburg. Paul de Leeuw naar Theaters Tilburg tilburg Na een succesvolle pre mière van Grease, en een week ig Incubate Festival op don- rdag 24 september aan Paul Leeuw de eer om het theater seizoen in de schouwburg van Theaters Tilburg te openen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 7