m c 20-jarig jubileum Dj Coenio TK /ö/f van'onze' Vrfecte mX olumn Rectificatie I Joosen Audio- Video H)nf° 00 tot Grease groot succes, extra voorstelling bijgeboekt te iag m! Lezers- actie tot I 8.00 I Km JPER ULTRA F HO LED TV 3URGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 17 SEPTEMBER 2015 3 Zelfdoding n in de Door: Marèl Holtermans Dj Coenio Petra Jansen Petra Jansen FOTO: JOSTIJN LIGTVOET tem- ides SUHDTV" SAMSUNG risen uit voorraad) uur S3 56 Beneluxlaan 61 - Tilburg - T.013 467 05 37 - www.joosenav.nl Maak kans op 2 gratis entreekaarten open istraat Tilburg - Van zijn eerste zakcentje kocht Coen Broers tijdens zijn vijf tiende levensjaar een platenspeler. Op zijn zol derkamertje besteedde hij al zijn vrije tijd achter de draaitafel. ste keer est Reeshof jent ooit kan ik 13-4550860 nl ran 2.00 Voor de hoeveelst word Oktoberfees georganiseerd? lachend spoor, de 1 had een schoenen tilstaande ING >RIJS 1 •Bij aar Actieperiode 7 september t/m 1 november 2015. A op deze intwoord raag naar jsekoerier.nl artje naarTil- NS Plein 14, Bij de beste TV nu de beste telefoon gratis! kes en Tilburg - Op zondag 13 sept< ber is de musical Grease in pre mière gegaan in de schouwburg van Theaters Tilburg. iag Nu een Galaxy S6 cadeau t.w.v. 599* J ïankoop van een promotiemodel Samsung TV i. Actievoorwaarden: samsung.com/promoties Begin oktober staat er een spetterend feest op het programma in de Reeshof. Sporthal Dongewijk wordt omgetoverd tot een vro lijke Duitse feestruimte onder de noemer Oktober feest Reeshof. Informatie tickets via www.theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-5432220 en aan de balie van Theaters Tilburg. Van de Pas. "Hij is gewoon hart stikke succesvol." Van de Pas denkt dat dat vooral komt omdat Dj Coe nio altijd zichzelf is gebleven. "Veel collega's van hem zijn in de jaren '90 overgestapt op Housemuziek. Coen durfde het als een van de eni ge aan om feestmuziek te blijven draaien. Dat werd enorm gewaar deerd door het grote publiek." Bekend Nederland Het was echter niet alleen het pu bliek dat deze keuze op prijs stelde. Ook bekend Nederland wilde graag met deTilburger werken. Niemand minder dan Marco Borsato, André Hazes en Nick en Simon vroegen om zijn beats. Vooral met de laatst genoemden was een samenwer king om nooit te vergeten. "Dat ik Tilburgse Koerier biedt haar lezers kans op 2 van de 30 gratis entreekaarten voor dit gezellige feest. Om kans te maken kaarten mail je het ar op onderstaande vraat lezers@tilburgs of stuur een kaar burgse Koerier, Is 5014DA Tilburg. J Normale prijs: €2199,- nu met inruil niet ouder dan 5 jaar Nu€ 1799,- in het Gelredome voor al die dui zenden fans mocht optreden was echt geweldig. Ik ben er nog steeds van onder de indruk."Toch is er nog één locatie waar de dj graag nog eens zijn plaatjes wil laten horen: het Koning Willem ll-stadion. "Of dat ooit gaat lukken? Tja... Maar hoe geweldig zou dat zijn?!" In het bijzijn van 850 gasten, waar onder een grote schare BN-ers, vrienden en familie, speelde de jonge cast onder aanvoering van Tim Douwsma en Vajèn van den Bosch de sterren van de hemel. Vanwege de enthousiaste reacties en de grote vraag naar kaarten, is er een extra voorstelling bijge boekt op 19 december om 14.30 uur. De kaartverkoop is gestart. Grease is het bekende verhaal van Danny (Tim Douwsma) en Sandy (Vajèn van den Bosch) die samen een romantische zomer heb ben beleefd. Maar nu het nieuwe schooljaar weer begint, laten de stoere Danny en de brave Sandy hun ware gevoelens niet zien in het bijzijn van hun vriendengroe pen; de Pink Ladies en de T-Birds. Dat zorgt uiteraard voor de nodige teleurstellingen, twijfels en andere Pratend en een beetje liepen ze langs het sp twee agenten. Eentje I doos met latex handsc bij zich. Vanuit de stilstaande trein keek ik naar ze. Het voelde een beetje gek dat er gelachen werd, gezien de situatie. Het moet een vorm van ontlading geweest zijn; dat zo'n geval van zelfdoding voor een age een routineklus wordt, me niet voorstellen. Anderhalf uur eerder was de trein naar Den Haag abrupt tot stilstand gekomen, net na station Tilburg Universiteit. De conducteur riep om dat het ging om een aanrijding met een persoon en dat de hulpdiensten onderweg wa ren. "Echt asociaal, om zo voor de trein te springen", zei een vrouw achter mij. Alsof iemand in ernstige psychische nood met zijn laatste daad opzette lijk de treinreizigers zou willen dwarszitten. Overal om mij heen schoten direct na het ongeluk de mo bieltjes tevoorschijn. Naast mij zat een ouder echtpaar dat in Rotterdam de boot moest ha len. Verderop een man die zijn vliegtuig dreigde te missen. En onder de trein lag een man of vrouw die nu vast heel erg ge mist ging worden door familie en vrienden. Zou iemand in deze trein daar ook maar een moment aan denken? Gemiddeld plegen in Neder land 5 mensen per dag zelf moord. In Tilburg zijn dat er jaarlijks 17,6 per 100.000 inwo ners. Schrikbarend veel. Psy chische problemen, pesterijen, werkloosheid of een scheiding drijven hen de dood in. Twee derde van deze mensen zoekt geen hulp voor zijn proble men. Zij zijn afhankelijk van die bezorgde moeder, zus of- vriend die op tijd vraagt of het eigenlijk wel goed gaat. Zelfdoding voorkomen is niet alleen een verantwoordelijk heid van de bekende instanties, maar van de hele maatschap pij. Maar je kunt je tegelijker tijd wel afvragen in hoeverre diezelfde maatschappij de oor zaak is van het probleem. In de column van 10 september heb ik in de inleiding verwezen naar een winkel in de Schouw- promenade. Daarbij heb ik gesug gereerd dat er in de betreffende winkel, Vitamins More, nooit een klant zou binnen zou zijn en dat^at te wijten zou zijn aan ille gale praktijken die er plaatsvinden. Dit is niet het geval. Een en ander was ironisch bedoeld en het was absoluut niet mijn bedoeling om de betreffende winkel te bescha digen. Het spreekt voor zich dat dit een overdrijving was. Ik heb verder niets tegen deze onderne mer en betreur het ten zeerste dat de ironie in het stuk niet goed uit de verf is gekomen. Mijn excuses hiervoor. Nu, twintig jaar later, is hij nog steeds het liefst bij zijn dj-set te vinden. Maar dan als Dj Coenio. Zondag 20 september viert de Til burger zijn kristallen jubileum. Dj Coenio begon zijn carrière bij Le Clochard op de Heuvel. Inmid dels heeft hij op bijna alle grote locaties in Nederland gestaan. Ahoy, Gelredome en de Amstel Bierhall; Dj Coenio kan ze allemaal van zijn lijstje strepen. "Toch ben ik het liefst in Tilburg", vertelt hij met een grote glimlach, "Waarom kan ik niet zo goed uitleggen. Er is iets met deze stad." En Tilburg heeft dat omgekeerd ook met Dj Coenio. Na twintig jaar is de rasechte Bra bander niet meer uit de feestscene weg te denken. Zijn jubileum viert hij bij zijn stam kroeg De Baret op het Piusplein. Vanaf 16.00 uur staat het hele plein op zijn kop. De gasten worden niet alleen vermaakt met de plaatjes van Dj Coenio, ook Vinzzent met zijn 'Dromendans', Stef Ekkel en tien andere artiesten spelen op het jubileumconcert. Dat het een groot succes wordt, staat volgens de_eigenaar van De Baret Klaas van de Pas vast. "Coen draait eens per maand hier in de kroeg. Dan komen er veel mensen speciaal voor hem. Dat zal zondag wel helemaal het geval zijn" aldus liefdesperikelen. Een danswed strijd brengt de twee geliefden weer samen, maar niet voor lang. Dan verandert Sandy van een schoolmeisje in een sexy vamp... Ook René van Kooten, Tommie Christiaan en Mylène d'Anjou zijn in de show te zien, samen met een aantal talenten van de Fontys Ho geschool voor de Kunsten uit Til burg. Songs zoals You're The One That I Want, Sandy en Hopelessly Devoted To You staan in ieders mu zikale geheugen gegrift. De musi cal werd in 1978 verfilmd met John Travolta en Olivia Newton-John in de hoofdrollen: een hitfilm die we reldwijd door miljoenen is beke ken en tot op de dag van vandaag populair is. Grease is te zien van 16 t/m 20 december. Op 19 december is er nu een middagvoorstelling bijgeboekt. E

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 3