w ijknieuws entrum in Emma Winkel- passage Incubate Zero cadeautje voor de Tilburgers 7 IG |l Proeverij en workshops LLBURGSE KOEF T1LBURGSE KOERIER DONDERDAG 17 SEPTEMBER 2015 19 Vincents Tekenlokaal J reven FAPK varing) g rn tie aan: EJww BJnto UUR Door: Madelène Munniek op Singer-songwriter Giel van Gaal CN t SANITAIR ns rijdt: te halen; ïmaakt naar Nepal. Haar wielen. Het ruck evene- Kim's i ver- (advertorial) Gratis festival De Smaak Karavaan weer in de Spoorzone! Kijk voor het volledige programma van Incubate Zero op www.incubate.org en nu.._ kers V te vul.t De toet derom Kom dus kelijke en Tilburg Art of Tea verzorgt op zondag 20 september van 13.00-16.00 uur een theeproeverij en work shops in de Emma Win kelpassage. Deelname is gratis. Meer informatie: emmawinkelpassage.nl, facebook.com/emmawinkelpassage, twitter.com/emmatilburg Gratis optredens Het grootste deel van het pro gramma van Incubate is enkel toe gankelijk met een entreebewijs, maar ook zonder ticket kunnen be woners van Tilburg een stukje In cubate beleven. Op zaterdag 19 en zondag 20 september is er overdag namelijk een gratis programma in de Tilburgse binnenstad onder de noemer Incubate Zero. "Na het grote succes van vorig jaar hebben we besloten om dit jaar weer een deel van het programma gratis aan te bieden in de stad. Het is leuk om Tilburgers op deze vrijblijvende manier kennis te laten maken met Incubate," aldus Stijn, die verant woordelijk is voor Incubate Zero. In onder meer Café Joris, K Kroeg en de Spaarbank zullen schillende artiesten te zien zijn. Toegankelijk Incubate Zero is enerzijds voor de bezoekers van Incubate, maar zeker ook voor de Tilburgers. "We hebben een speciaal programma voor Incubate Zero samengesteld 14.30 uur Gong Fu Cha, 15.00 uur thee- en kaasproeverij, 15.30 uur ijstheeproeverij/workshop. >ten is al thee, en eigenbe- ;ke theek- Kinderprogramma Ook voor kinderen is er genoeg te doen. Tekenen, kleuren, plakken en stoepkrijten onder begeleiding on natuurlijk is er ook genoeg lek- s te eten om de kleine maagjes te vullen. Poffertjes, ijs en crepes. ?gang tot het festival is we- i gratis. genieten van al het sma- i laat je verrassen! Alle zintuigen Niet alleen de smaakpapillen zul len geprikkeld worden. Ook alle andere zintuigen zullen niets te kort komen. De foodtrucks zijn een lust voor het oog en je beweegt je langs alle heerlijke geuren van vers bereid eten. Daarnaast zullen sin- ger-songwriters en straattheater- acts hun kunsten vertonen. dat zowel Incubate-aehtig is, als ook toegankelijk voor een bre der publiek. Van de Boudewijn de Groot-achtige singer-songwriter Giel van Gaal tot de psychedeli sche pop van Piquet." Dat het programma alleen in de middag plaats vindt heeft zo zijn voordelen vindt Stijn: "Zaterdag en zondag is de stad toch al open. Iedereen is dan ook van harte wel kom om tussen het winkelen door de verschillende optredens bij te wonen. Zie het als een cadeautje van Incubate, voor deTilburgers." Duizenden bezoekers uit binnen en buitenland zullen zich de ko mende dagen onderdompelen in het brede en diverse programma dat de organisatie van Incubate dit jaar weer heeft samengesteld. Koffie Er wordt zondag van 13.00 tot 16.00 uur ook een koffieworkshop gegeven in de Emma Winkelpas sage.‘Deelname is gratis. Er wordt uitleg gegeven over koffie, de her komst, de soorten en verwerking en het zelf bereiden aan de Tafel van Emma. Deze workshop is geschikt voor ie dereen die geïnteresseerd is in kof fie en die de basistechnieken van een barista wil leren. Je gaat het Maar liefst 50 foodtrucks en mo biele keukens zullen 18, 19 en 20 september de Tilburgse Spoorzone binnen rollen tijdens de tweede editie van de Smaak Karavaan. Van burgers tot mosselen, van pulled pork tot kokosnoten, van bitterbal len tot specialiteiten uit de Hima laya. Allemaal geserveerd vanuit kleurrijke keukens op v grootste gratis foodtn ment van zuiden! Passie is de Gong Fu Cha. Gong Fu Cha betekent de "kunst van thee", de Chinese traditie van thee zet ten, heerlijk ongedwongen ge nieten van pure thee. De middag in de Emma passage bestaat uit drie onderdelen. Als eerste wordt de bezoeker mee genomen in het Chinese theeritueel, daarna kun je ervaren dat thee en kaas een prima combinatie zijn. Tot slot leer je hoe je zelf snel een verantwoorde sui kervrije ijsthee kunt maken. Het programma is als volgt: 13.00 uur Gong fu cha, 13.30 uur thee- en kaasproeverij, 14.00 uur ijstheeproeverij/workshop, Ook bij Beans Bites in de Stati onstraat staan twee optredens ge pland. "Dit wordt al het derde jaar dat Incubate hier optredens orga niseert", zegt eigenaar Ron terwijl hij een een jongeman van verse koffie voorziet. "Ik vind het tof dat mensen gewoon binnen kunnen lopen en een stuk goede muziek kunnen beluisteren. Daarnaast past het natuurlijk goed bij de re laxte sfeer van de zaak." Tijdens de Smaak zul len de bierbrouwende vrienden van LOC Brewery een bierbrouw- demonstratie geven. Dit speciale Smaak Karavaan bier zal volgend jaar geschonken worden tijdens de Smaak Karavaan. Tot die tijd kun je bij de brouwers terecht voor een Lord Nelson, hun bier dat in de Spoorzone gebrouwen is. verschil proeven tussen Braziliaan se en Afrikaanse koffie. Er wordt uitleg gegeven over de herkomst van koffie en de verschillende wijze van verwerking. Je gaat zelf achter de espressomachine staan en leert hoe je een espresso zet, waarbij zuur, zoet en bitter mooi in balans zijn. Tot slot leer je melk opschuimen, zodat je een heer lijke cappuccino of latte macchiato kunt bereiden. Elk onderdeel duurt 30 minuter duren. Brigitte van Schoote ran kind af aan bezig met t. sinds 2011 heeft ze haar drijf Art of Tea. De specifiek ennis heeft ze opgedaan door een 3 jarige thee opleiding te volgen bij International Tea and Coffee Academy in Zeewolde. Daarnaast heeft zij theereizen gerr o.a. China, India en Ne Tilburg Afgelopen maandag ging de elfde editie van het fes tival Incubate van start. Met een performance van Melanie Bona- jo in het Natuurmuseum aan de Spoorlaan werd de aftrap gege ven voor zeven dagen van kunst, film, theater en natuurlijk een hoop muziek. Tilburg - Vincents Tekenlokaal in het centrum van Tilburg heeft gekozen voor een nieuwe koers: meer focus op educatie en talent ontwikkeling. Het tekenlokaal blijft open voor de reguliere bezoekers en toeristen, maar de activiteiten zijn meer gericht op het leren teke nen. Bij die keuze past een nieuw en fris logo. Dat is vorige week ge presenteerd door wethouder Mar- celle Hendrickx van cultuur. Kinderen en jongeren vormen de primaire doelgroep van Vincents Tekenlokaal en worden uitgedaagd om te experimenteren en te groei en. Dit past ook bij de identiteit van destad:Tilburg is een creatieve stad, waar veel jonge mensen hun talen ten ontwikkelen en zichzelf mogen laten zien. Vincent van Gogh wordt benut als icoon en inspiratiebron. Cultuureducatie, in het bijzon der tekenonderwijs, is meer dan een leerling een tekenvaardig heid aanleren. Het gaat over het prikkelen van de creativiteit, het openstaan voor vernieuwing, het stimuleren van een kritische blik en samenwerking. Vincents Teken lokaal ziet tekenen als een actieve vorm van leren. Je kunt ermee tot nieuwe inzichten komen en kennis verwerken. Tekenen versterkt het voorstellingsvermogen en is een middel om gedachten te uiten en ideeën te communiceren. Het tekenlokaal biedt scholen de mogelijkheid om met klassen te ko men. De leerlingen leren over Van Gogh, over zijn tijd, zijn leven, maar ze leren ook te kijken, te observeren en te creëren: elke leerling gaat aan de slag op papier en op de teken computers. De werken worden aan het eind van het bezoek met de hele groep beoordeeld. Meer informatie: www.vincentstekenlokaal.nl jen bier

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 19