w o |ijknieuws Familievoorstelling op Stadsstrand r Werelddiner in Udenhout ost rs eur Open dag gilde Sint Hubertus ar Rijkswaterstaat renoveert brug Oisterwijksebaan Cultuur in Moerenburgse natuur JRGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 SEPTEMBER 2015 tie verplicht. ig jezel- Door: Gerben van Eeuwijk .epter '11 ok at s.com >r kinderen aperking in Cjww hot heeft het Har- r Henk over van iet Concor- □kzijn op dat moment an de oostzijde niet 11, 12, 13 18, 1 2015. Aanvang: 15 gemaal Moerenbur venseKané Deb Tilbt ning van onderwijs voor met een intellectuele bej Bahir-Dar (Ethiopië). U kunt zich aanmelden tot vrijdag 18 september door 25 euro te stor ten op rekening NL49 INGB 0005 2982 48 t.n.v. Centrum Internatio naal Bergschenhoek onder vermel ding van naam, adres, woonplaats en e-mailadres. HJnfo Meer informatie: Jan Mommers, tel. 013- 51'16287 of e-mail janentini@home.nl tilburg De Tilburgse muziekthe- atergroep Sentimento staat zater dagmiddag 12 september op het Stadsstrand-Waterjump aan de Twentestraat 6 met het stuk 'Een orgel heeft ook gevoel'. Deze familie voorstelling met live muziek wordt twee keer gespeeld, om 14.00 en 16.00 uur. De entree is gratis en re serveren is niet nodig. Kijk voor meer informatie op www.mv-concordia.nl voorop: "Zonder plezier geen mu ziek, zonder muziek geen plezier! Mertens is enkele jaren verbonden (geweest) aan orkesten uit het ge bied achter Eindhoven en wat die per in Limburg. Zelf speelt hij klari net. Al 15 jaar is hij soloklarinettist bij de Koninklijke Philharmonie in Bocholtz. Tevens is hij verbonden aan het Belline Kwartet. In totaal knapt Rijkswaterstaat 26 bruggen en sluizen op in Brabant. Hierdoor wordt de levensduur van de objecten verlengd en heb ben ze de komende tien jaar geen groot onderhoud meer nodig. Het onderhoud aan de objec ten draagt daarnaast bij aan een goede en veilige doorstroming van scheepvaart- en wegverkeer. In Tilburg waren al eerder de Trap pisten brug, brug Enschotsestraat, brug Heikantsebaan en brug Bos- scheweg aan de beurt. Eind van het jaar moeten alle bruggen en sluizen weer helemaal zijn opge knapt. Rijkswaterstaat vervangt bij de brug aan de Oisterwijksebaan de asfaltlaag en leuningen en gaat de draaibrug opnieuw verven. Hiervoor wordt het beweegbare deel van de draaibrug er com pleet uitgenomen en via transport over water verplaatst naar een fa- briekslocatie. Zo voorkomen we 19, 20 september 19.45 uur. Riool- loerenburg. Ingang: Hoe- laaldijk 40 Tilburg. Entree: euro. Reserveren: reserveren@ ?kwekerij.nl. 20 sept. 14.00 uur: ?bat i.s.m. Milieucafé Tilburg lüurg Debatstad over de waarde van schoon water. Burgerkoning Dit jaar wordt er voor de 5e maal om de titel geschoten. De vorige vier koningen hebben toegezegd om ookditjaar weer mee te dingen naar het koningschap. Hij of zij die het laatste stuk van de vogel naar beneden schiet, ontvangt van het gilde een beeldje van een gildeko- ning, met inscriptie. Tevens wordt de burgerkoning de mogelijkheid geboden een jaar lang aanwezig te zijn bij alle activiteiten van het gilde. Deelname is gratis en moge lijk voor personen vanaf 18 jaar. In schrijven kan tussen 14.00 en 14.45 uur. Het koningschieten begint om 15.00 uur. lende excursies plaats om de flora en fauna in kaart te brengen. Zaterdagavond 12 september om 19.00 uur zal wethouder Mario Ja cobs het startsein geven voor de excursies. Om 21.00 uur begint de vleermuizenexcursie, compleet met batdetectors. Óm 22.00 uur eindigt de tocht bij het witte doek. Allerlei nachtvlinders en andere nachtbrakers komen hier op af. Zondagochtend 13 september start om 09.00 uur met een vo- gelexcursie. Gedurende de dag vinden er verschillende excursies plaats, onder leiding van leden van de KNNV. Een watertaxi brengt u voor een bescheiden bedrag vanaf de Piushaven naar Moerenburg. De brug over het kanaal is namelijk dicht. Biiww Meer informatie: www.knnv.nl/tilburg Sentimento is een Tilburgs gezel schap van muzikanten en acteurs die samen werken aan straattheater- voorstellingen. Met het zelfgeschre ven stuk'Een orgel heeft ook gevoel' trokken zij de afgelopen twee zo mers door Nederland en België. Op 12 september spelen ze in hun thuis stad de afsluiter van dit seizoen. De voorstelling is geschikt voor jong en dat weersafhankelijke werkzaam heden niet uitgevoerd kunnen worden, wat het risico op uitloop van de planning vermindert. Ook veroorzaakt dit minder geluids overlast voor de omgeving en voorkomen we milieuverontreini ging. Het plaatsen en terugplaat sen van de draaibrug vindt plaats op zaterdag 12 september respec tievelijk zaterdag 10 oktober door twee hijskranen vanaf de oostzijde van het kanaal. Het beweegbare deel van de brug wordt ongeveer 30 cm opgetild en boven het water op een ponton gezet (en vice ver sa op 10 oktober). Verkeer wordt via gele borden omgeleid via de Brug Bosscheweg. Het scheep vaartverkeer is twee weekenden gestremd wanneer de draaibrug wordt verwijderd en terugge plaatst, namelijk het weekend van 12/13 september en het weekend van 10/11 oktober. berkel-enschot - Het Gilde Sint Hu bertus houdt op zondag 13 sep tember vanaf 13.00 uur haar jaar lijkse open dag op het gildeterrein aan De Kraan 53 in Berkel-Enschot. Bezoekers kunnen deelnemen aan diverse wedstrijden: geweersche ten voor schutters en recreatie- schutters, kruisboogschieten op doel en het jeu de boules toernooi. Inschrijven voor het jeu de boules mini-mix toernooi van 13.00 tot 13.30 uur. Het inschrijfgeld voor de schietdisciplines bedraagt €2,- per schietbeurt. Het inschrijfgeld voor het jeu de boules toernooi bedraagt eveneens 2,-. Voor alle onderdelen stelt het gilde medail les en mooie prijzen beschikbaar. Bij het geweerscheten is legitima- tilburg Rijkswaterstaat re noveert deze zomer de brug Oisterwijksebaan. Hierdoor is de brug van vrijdag 11 sep tember 19.00 uur tot maan dag 12 oktober 06.00 uur af gesloten voor landverkeer. ■)nfo Op zaterdag 12 september en zater dag 10 oktober is het kruispunt van de Oisterwijksebaan en de Hoevense Kanaaldijk (Oostzijde) gestremd door de hijskranen. Ook: de volkstuinen aan. bereikbaar. Natuurweekend Komend weekend organiseert de Vereniging voor V^ldbiologie KNNV afdeling Tilburg een Natuur weekend in Moerenburg. Dit ge bied is aantrekkelijk voor wande laars en fietsers en ligt aan de rand van de stad. Op het eerste oog is het 'landschapspark' sterk geculti veerd door mensenhanden. Schijn bedriegt echter, want er is veel bio diversiteit te ontdekken voor na tuurliefhebbers. Er vinden verschil- Nieuwe dirigent Concordia berkel-enschot - Muziekvereniging Concordia uit Berkel-Enschot heeft een nieuwe dirigent voor h monieOrkest. Limburger Mertens neemt het stokje o Dirk van de Weijer, die hc dia-orkest in de afgelopen tien jaar tot grote hoogte deed stijgen. Voor Henk Mertens is het dirigent- schap meer dan alleen een muzika le taak. Het samen muziek maken vanuit het verenigingsgevoel staat tilburg "Water zijt gij en tot wa ter zult ge wederkeren". Met deze kreet kondigt Theatergroep De Kwekerij een bijzondere voor stelling aan: Landlopers 3, de Dorstigen,eentheaterwandeling over Rioolgemaal Moerenburg. Twee weekenden lang strijkt een groep acteurs neer op het terrein van de oudste waterzuivering in Nederland. De Kwekerij dompelt bezoekers in Moerenburg onder in een schimmige werkelijkheid, waarin schoon drinkwater een schaars goed is. Bezoekers lopen langs wijdse vergezichten, be klemmende soundscapes, levens echte tableaus en surrealistische beelden. In korte scenes krijgt het publiek een onvergetelijke totaal- ervaring voorgeschoteld, zo be looft de aankondiging. De voorbereidingen van de Til- burgse theatergroep zijn een week voorafgaand al zichtbaar. Het anti- kraak huis aan de Hoevense Ka naaldijk is de uitvalsbasis van de theatergroep. Acteur Hans en zijn collega's zijn druk bezig geweest met de generale repetities. "Komt dat zien!" roept hij nog, amper tijd vooreen praatje. Mannen sjouwen en aan met kabels en allerlei ap paratuur, terwijl kinderen om hen been spelen. Vrouwen hebben uitgebreid reclame gemaakt door flyers over omliggende wijken te verspreiden. spookachtige foto van een 3-koppjg verzopen gezin op de w»bsitê intrigeert. Welke beproeving >aat ons in h riolenstekoi van lv'a'v-grHum wachten? oud en draait om een vrolijke fami lie die rondreist met hun bijzondere draaiorgel. Op een dag brengt een bezoekje van een straatzanger heel wat leven in de brouwerij, zowel bij de orgeldochter als bij de poppen in het orgel. 'Een orgel heeft ook gevoel'wordt live gespeeld door vijf blazers, een trommelaar, een opera zanger en drie acteurs. udenhout - Centrum-lnternationaal organiseert op vrijdag 25 septem ber een werelddiner bij ASVZ, lo catie Vincentius, Schoorstraat 4 in Udenhout. Aanvang om 19.00 uur. Het diner wordt verzorgd door de twee koks van Vincenties samen met hun cliënten, mensen met een beperking. Er is plaats voor 250 gasten. Eetgasten betalen 25 euro per persoon voor een driegangen menu. Het is de bedoeling dat hiervan 15 euro p.p. overblijft voor het goede doel. Dat is ondersteu-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 15