Cost w itJ ijknieuws 5, 25 jaar Marietje Kessels Project 75 Zoek het uit in Berkel-Enschot en Heukelom! Actieweekend bij Verandahome Tilburg Topper- Tientje DETOPJOLa DONDERDAG 3 SEPTEMBER 2015 13 I DoorGerben van Eeuwijk •L TRAS EREN HR AS Milieucafé Garage- verkoop Udenhout Veel animo voor eerste editie van DorpsQuiz Het hele jaar van het buitenleven genie ten met een veranda of tuin kamer. teas zetl a.s.zaterdag 5 september E-BIKE TESTDAG Kom a.s. zaterdag tussen 12 en 17 uur enjest de Dutch e-bikes. Al, Stadsfietsen en Z'AX mountainbikes Berkel- bij de schot dorp te tnc' tiling in at zien eenvou- )utch |f dat Voor- Hoofd- Nagerecht voor€ 10,- ledere woensdag vanaf 17.00u el-enschot - Binnenkort is er ie bibliotheek in Berkel-En- 4 geen boek meer over het te vinden. Dat heeft alles .naken met de eerste editie van de DorpsQuiz op vrijdag 2 oktober. De eerste dorpsquiz van Berkel- Enschot is meteen een bijzon dere. Anders dan bij omliggende Inschrijven kan nog Meedoen betekent een gezellige avond met vrienden, buren of col- tilburg Het nieuwe schooljaar is begonnen en de geest van Ma rietje Kessels waart weer rond inde stad. Ook in de Armhoefse Akkers. JURGSE KOERIER ITILBURGSE KOERIER gin niet zitten, zeker niet met klas genoten erbij. Ze moeten echt over een drempel heen, zelfvertrouwen tanken. Die bewuste les is voor ech te helden, die hun prestatie durven te herhalen tijdens het examen, met hun ouders erbij! Na afloop mogen de kinderen trots hun diploma in ontvangst nemen. Zo leeft Marietje voort. Aliww Meer informatie: www.imwtilburg.nl iLBURG-Tuinkamer- en verandas pecialist Verandahome inTilburg heeft op 5 en 6 september veel lantrekkelijke aanbiedingen en 'acties. Graag reserveren! 013-5366236 of 06-50982589J Al meer dan 50 teams (>700 deel- lemers) schreven zich in en de irganisatie verwacht dat nog veel neer teams zich zulten melden, nschrijven kan daarom nog tot 18 eptember. zijn met veel plezier bedacht door een deskundig panel van dorpsge noten. Stuk voor stuk mensen met hun hart en hoofd vol van Berkel- Enschot en Heukelom. De meeste vragen gaan dan ook over gebeur tenissen, gebouwen of personen in het dorp. Maar ook met algemene kennis en Google kom je een heel eind. lonald Haakman, eigenaar van Ve- andahome Tilburg en Hapert: "Wij 'ebben diverse veranda's en tuin kamers passend bij elk budget. Een jarantie om het hete jaar door van 'et buitenleven te kunnen genie ën. We zijn nu in Tilburg een half aar geopend en de meer dan 400 vierkante meter grote showroom 5 erg succesvol. Tijdens het actie- veekend in Tilburg hebben wij op aterdag én zondag mooie aan- liedingen. Naast veranda's in ver- kchillende uitvoeringen en kleur- ^^^^^^gflellingen staan er ook complete lega's. Op een zelfgekozen locatie ga je vanaf 18.00 uur samen aan de slag met de vragen en opdrach ten. Vier uur lang krijg je de tijd om zoveel mogelijk antwoorden in te voeren. Vanaf 22.00 uur verzame len alle teams zich in de feesttent van Kraanpop waar nagepraat kan worden, het feest losbarst en uiteindelijk de uitslag bekend ge maakt wordt. Inschrijven kan via www.dorpsquizbe.nl. Op deze site vind je ook meer informatie over de quiz en het feest. OASTERIJ Menu? kijk op www.gasterijdetopper.nl Enschotsestraat 160 Tilburg - Tel. 5366236 Ook als je niet meespeelt ben je 2 oktober welkom in de Kraan pop tent (Kraanpop zelf is 3 en 4 oktober). Feest mee en kijk wie er met de eerste wisseltrofee van de DorpsQuiz Berkel-Enschot van door gaat. training. Meiden wordt geteerd zich weerbaar op te stelten tegen sek suele intimidatie. Jongens moeten stoer en agressief gedrag de baas worden. Doelen van de training zijn sociale vaardigheid, weerbaarheid en assertiviteit. Bekendste onderdeel van het pro ject is de befaamde 'Plankjes les'. Is dat te doen? Met je blote handen een houten plankje door slaan? De meeste kinderen zien dat in het be- tuinkamers in aluminium én glas op ware grootte opgesteld. Verder laten we interessante opties zien, zoals sfeervolle ledverlichting, sereens en onder- en bovendak- zonwering om licht en zonnestra len te doseren." Verandahome is Selected Dealer van het kwaliteits merk Verasol. Verandahome staat beide dagen met een enthousiast team klaar en informeert graag over de mogelijkheden en de voor delen die een tuinkamer of veran da te bieden heeft. Bezoekers zijn welkom op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en zondag van 11.00 tot 16.00 uur. Adres: Aphroditestraat 61 in Tilburg. NIEUW in de collectie 'f BLADEBIKES ’nnsenhoeven 11 - Tilburg Tel. 013-5902139 www.bladebikes.nl - info@bladebikes.nl dorpen zijn zowel de quiz als de feestavond met de uitslag op één avond. Dat kan omdat de quiz 'di- gitaal'is. De vragen en opdrachten Sinds 1990 houdt het Instituut Maatschappelijk Werk een traditie in ere. leder jaar doen 40 Tilburgse Msisscholen mee aan een weer- baarheidstraining voor groep 7-8. In de training teren tieners hoe ze zich kunnen verweren in lastige situaties. De lokale legende is bekend: Mariet je was een Tilburgs meisje dat leefde van 1889 tot 1900. Ze was slachtof fer van seksueel misbruik. Als 11-ja- ige werd zij verkracht en vermoord jevonden in een kerk. De dader werd nooit gevonden. Moeders ver telden het verhaal als waarschuwing aan hun dochters. Uit eerbetoon is dit project naar haar vernoemd. 115 laar later bestaat kinderlokken in de Tilburg - Milieuvriendelijke kle ding staat centraal tijdens de 104e editie van het Milieucafé op donderdag 10 september in Para dox. Marieke Eyskoot, sustainable fashion- en lifestyle-expert, wordt geïnterviewd over de vervuili de kledingindustrie. Zij laat dat de oplossingen vaak diger zijn dan gedacht. Ook Dutch Spirit is aanwezig, een bedrijf dat asepakken op maat levert. Verder t het Milieucafé de feiten op een rij rond het kappen van bomen in Tilburg. Ook worden de inzendin gen getoond van de wedstrijd 'T Schonste Strótje. De muziek komt dit keer van Billie Rodney, de band van de opkomende Vlaamse sin ger-songwriter Bie van Landeg- hem. De afsluiting van het Milieu café is in de vertrouwde handen van Frans van der Meer met Jeroen de Leijer. Aanvang 20.30 uur. udenhout - Op zondag 6 september wordt in wijk de kuil in Udenhout voor de tweede keer een gara- geverkoop georganiseerd. Deze duurt van 9.30 tot 16.00 uur. Er zijn 70 deelne mers verspreid door heel de wijk. Er is voor iedereen wel iets te vinden; speel goed kleding, meubels, boeken en nog veel meer. Er zijn deelnemerslijsten verkrijgbaar bij de deelne mende adressen. vorm van 'grooming' via internet. Online pesten is een andere actueel fenomeen. Na al die tijd is er meer dan voldoende aanleiding om kin deren met risico's om te teren gaan. Deelnemers krijgen 12 weken lang eens per week les. Jongens apart van meisjes, omdat ze zich dan vrijer voeten om zich te uiten. Tot en met het examen wordt deze sekse- scheiding consequent gehanteerd, inclusief accentverschillen in de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 13