z tJ iï ijknieuws R N uid Scouting PVG start nieuw seizoen Parkfestival in Tilburg-Noord oord Verrijkingsdag in wijkcentrum De Poorten TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 3 SEPTEMBER 2015 11 m aan IJD DE igen.nl Eindhoven Op de koffie in wijkcentrum Spijkerbeemden ratief tief ratief Ie listratie lits iet 10 uur) >5 •tciotUi BURGSE KOERIER rijkingsda themadac sen te c Kijk v< EJww voor verdere informatie en (verplichte) chrijving op website httpy/verrijkingsdag. tplesite.com/416639379 kopje kof- imelmarkt. verrijkingsdag ir voor het eerst Wijkcentrum De de Hasseltstraat wel binnen als buiten. Het festival terrain en alle activiteiten zijn gratis toegankelijk. Ook mindervaliden kunnen probleemloos terecht. Markt De Verrijkingsdag start met een gesprek vanuit verschillende par tijen en verschillende invalshoe ken over participatie. Wat is dat en wat is er nu voor nodig? Om 12.30 uur wordt u getrakteerd op een lunch en wordt de markt geopend. Deze markt biedt een informatief en vernieuwend overzicht van wat de wijk, cliënten, vrijwilligers en professionals vanuit de samenwer kende organisaties te bieden heb ben. Daarna wordt bekeken wat door middel van workshops, dis cussie, muziek en meer een goede samenwerking kan opleveren. Je kunt deze dag kijken en luisteren, maar ook deelnemen aan het pro gramma. Voel je vrij om hierin je eigen keuzes te maken. saties. De Verrijkingsdag is een dag voor iedereen die wat wil leren op het gebied van eigen ontwikke ling, de verrijking van je talenten en biedt ook een mooie kans om met elkaar in gesprek te gaan over actuele thema's als participatie en samenwerken. Tilburg - Op zondag 13 sep tember kun je in wijkcen trum Spijkerbeemden aan de Don Sartostraat 4 terecht voor een gezellig I fie en een romr Het team van ContourdeT- wern praat dan graag met je bij over de vakantie, hoe het met je gaat en wat er in de wijk speelt. Ook word je geïnformeerd over de acti viteiten in het nieuwe sei zoen. Bij goed weer is er een buitenterras, bij slecht weer word je binnen ontvangen. Naast het gezellige samen zijn kun je ook snuffelen op de rommelmarkt. Bezoekers hebben gratis toegang. Heb jij een idee voor een ac tiviteit (in het weekend)? Wil je zelf iets opzetten in het wijkcentrum? Dat kan! Deel je idee en ContourdeTwern denkt graag met je mee. Kom ook op de koffie, thee of ranja en/of snuffelen op de rommelmarkt van zon dag 13 september tussen 11.00 en 15.00 uur. Bezoekers kunnen genieten van onder meer een vrijmarkt, kinder spelen, optredens, demonstraties, informatie en eten en drinken. De activiteiten beginnen om 12.00 uur; zowel in een grote tent als buiten. De buitenactiviteiten ein digen om 18.00 uur. In en om de tent gaat het evenement door tot 20.00 uur. Op beide dagen zijn er een vrij markt, kinderactiviteiten met klim- en springkussens, schminken, glittertatoeages, ranjabar, enz. en sportieve activiteiten voor de ou dere jeugd door Buurtsport Tilburg en R-Newt. Alleen op zaterdag - Welzijnsmarkt waar diverse orga nisaties zich op een aantrekkelijke manier presenteren. Wethouder Hans Kokke opent om 13.00 uur deze markt en het onlangs aange legde watertappunt in het Ypelaer- park. Dansgroep Forza Danza en een bekende balkunstenaar zullen hierbij acte de presence geven. Er worden ook 750 waterbidons uitgedeeld. - Reparatiewerkplaats van het Repair Café. Bezoekers kunnen kleine huishoudelijke apparaten, fietsen en kleding ter reparatie aanbieden. - Workshop Acrobatiek Jongle ren voor kinderen; van 13.30 tot 16.30 uur. - Optredens in de grote tent (tij- tilburg Op zaterdag 5 en zondag 6 september wordt in het Ype- laerpark weer een groot festival gehouden voor jong en oud. TILBURG De wordt dit jaar gehouden in Poorten aan 194 in Tilburg. van 17.00 tot 19.00 uur. DJ King B. en DJ Bassclaw praten alles weer aan elkaar en vullen de gaatjes op. Er zijn meer dan 250 zitplaatsen, zo den bij benadering): Meezingkoor Meepesaant om 13.30 en 14.30 uur; The Holy Life Ministries om 14.Q0 uur; Bad Duck van 16.00 tot 17.00 uur; Verrassingsoptreden van 18.00 tot 19.00 uur. DJ King B. en DJ Bassclaw praten alles aan el kaar en vullen de gaatjes op. Deze dag, die wordt georganiseerd vanuit de samenwerkende organi saties RIBW Brabant, GGz Breburg, Novadic Kentron en SMO Traverse, vindt plaats op dinsdag 29 sep tember van 10.30 uur tot 17.00 uur. Iedereen is van harte welkom. De toegang is gratis, inclusief een gezamenlijke lunch. De vier genoemde organisaties bieden hulpverlening aan mensen in probleemsituaties zoals men sen met verslaving, psychische klachten en mensen die dak- of thuisloos zijn. Belangrijk in deze hulp is het herstellend vermogen van mensen te ondersteunen en kansen te bieden die participatie en eigen regie vergroten. De Ver- dag is een inspirerende dag en is bedoeld om men- ontmoeten en te stimule ren hun krachten en talenten te (her ontdekken en te versterken. De invulling van de dag en ook een groot deel van de organisatie ervan ligt dan ook in handen van cliënten en ervaringsdeskundigen vanuit de samenwerkende organi- Tilburg - Op zaterdag 5 septem ber start het nieuwe seizoen bij i Scouting PVG. Vanaf dan zijn alle leden wekelijks weer welkom om avontuurlijke activiteiten te on dernemen, waarmee ze worden uitgedaagd zich persoonlijk te ontwikkelen. Tijdens de zomerstop hebben de verschillende leeftijds groepen in heel Nederland niet stilgezeten, ze zijn in verschillende delen van Nederland en ook daar buiten op zomerkamp geweest. De leden van Scouting PVG waren in het Belgische Rotselaarte vinden. Komend seizoen worden door de vrijwillige leidinggevenden weer heel veel leuke activiteiten geor ganiseerd voor de verschillende feeftijdsgroepen. De activiteiten zijn heel divers. Van het organi seren van een verkiezing van de stoerste scout tot het lopen van een spannende tocht. Maar ook op primitieve wijze pizza's bakken in een hout gestookte oven, absei- len en weekendkampen staan op het programma. Je kunt Scouting PVG vinden aan de Generaal de Wetstraat 68 in Tilburg. Je mag vier keer gratis komen kijken. Ejww Kijk voor meer informatie op website wwwscouting-pvg.nl Alleen op zondag - Gratis (halal) brunch in de grote tent om 12.00 uur, geopend door wijkwethouder Mario Jacobs. - Demonstraties door Team Smii van Thai Boxing en MMA op ht buitenpodium. - Optredens van Danza Danza (Braziliaanse percussie) op het buitenpodium. - Optredens in de grote tent (tijden bij benadering): FiJAHborn van 14.30 tot 16.00 uur;The Mental Bats

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 11