I Tilburgers maken Ten Miles sfeervol evenement 5, r^r.' EL- 75,- F Willem II Een lang weekend spanning Willem ll-NEC Deelnemers golfweek Prise d'Eau steunen Johan Stekelenburg Stichting 1 F3 1 17 SPORT J Betsy Saina foto: kees nouws EL r ATRAS WSOl) TREN (Cl spontaan verdubbeld werd door bekend ondernemer uit Tilburg. HR Henk van Dormalen TAS FÓTÖ:TOIN DAMEN Tricolores forever. Maximum De Tilburger heeft er vertrouwen in iag- uur o de sep- nend professionalisering il gaan van het sr“»- m 'zijn' evenement. maar van de Tilburgers zelf. Die bij zondere sfeer wordt door de deelne mers erg op prijs gesteld. Ook door de buitenlandse topatleten." Tilburg Willem II speelt vrijde avond 28 augustus om 20.00 i in het eigen Koning Willem II Sta dion tegen promovendus NEC. Op de foto overhandigt voorzitter van de golfweekcommissie Hedwig Wassing de cheque van 2.500,-aan Roland Overbeek Bloem (I). jaar €1250,-, king aan penningmeester Ronald spontaan verdubbeld werd door een ns de uitrei- Overbeek Bloem van deze stichting, bekend ondernemer uit Tilburg. Tilburg Op zondag 6 september staat Tilburgs grootste en meest toonaangevende sportevenement op het programma: de Tilburg Ten Miles (TTM). mpetitiestart Ajax, AZ en de nummers 2, 3 en 5 van seizoen, een tegenstander het mogelijk moet zijn overwinning van het a te trekken. In :tie van trainer punten uit wedstrijden een goede start van ?wel een be- tilburg - In de voorbije week werd de immens populaire golfweek ge speeld op de prachtige 27 holes golfbaan van GC Prise d'Eau. Jaarlijks wordt door de deelnemers, tegen een klein bedrag, gechipt naar boot jes in de vijvers, wordt er geraden naar het aantal tees of ballen in een grote pot en de opbrengst gaat dan steeds naar een lokaal goed doel. Dit jaar heeft de organisatie gekozen voor de Johan Stekelenburg Stich ting. Deze stichting maakt het kinde ren uit kansarme gezinnen mogelijk ook eens te genieten van bepaalde zaken zoals het bezoeken van bios coop of sportveld of om zelf deel te nemen aan sportevenementen. Za ken die voor veel kinderen normaal zijn, maar voor deze kinderen een echt buitenkansje vormen. De opbrengst was dit j-~ een bedrag dat tijdens dat een verdere niet ten koste zal gaan van het spe ciale karakter van 'zijn' evenement. "Ik zou graag zien dat het aantal deelnemers groeit tot een aantal van 15.000. Dat is op het huidige parcours wel het maximum. De Ten Miles moet ook een topevenement LBURGSE KOERIB DE T|LBURGSE KOERIER DONDERDAG 27 AUGUSTUS 2015 Kwaliteit De teller voor de 28e editie van de Tilburg Ten Miles staat nu op 11.000 deelnemers. Henk van Doremalen verwacht dat daar nog zo'n 500 late inschrijvers bij zullen komen. Boven dien zullen zo'n 1000 wandelaars deelnemen aan het evenement. Op basis van kwantiteit neemt de TTM landelijk de tiende plaats in, maar kwalitatief gezien staat het evenement volgens de TTM-direc- teur onbetwist op één. De Tilburger heeft wat dat betreft de statistieken aan zijn zijde. Legende Haile Gebrse lassie liep in 2005 tijdens de TTM het wereldrecord op de 10 Engelse mijlen (44.24). Atleten weten dat in Tilburg altijd toptijden worden gelopen en dat maakt het iets mak kelijker om toppers vast te leggen. Zo komen de aanvoerders van de wereldranglijst in 2014, Betsy Saina bij de vrouwen en Bernard Koech bij de mannen, als favoriet aan de start van de komende Tilburg Ten Miles. Beide Keniaanse atleten leverden die prestatie overigens in Tilburg. Saina kwam bij de Rabobank Tilburg Ladies Run tot 30.46 op 10 kilometer, Koech liet op 10 mijl 45.12 noteren, de tweede tijd ooit in Tilburg. Carnavalsverenigingen De Ten Miles kan rekenen op veel steun in de stad. Van Doremalen: Na een loodzware comj met wedstrijden tegen Z, Vitesse, 1 vorig seizoen, een t waar tegen het mogeli om de eerste overwinr seizoen over de streep 1 dat geval kan de select] Jurgen Streppel met 5 het eerste blok van vier terug kijken op een goe het seizoen. Want hoev kend spreekwoord luidt:" het eerste gewin is kattengespin" is iedereen het er over eens dat een goede start toch de basis kan zijn voor een mooi Een losse kaart voor deze wed strijd kan besteld worden via www.besteljekaartje.nl of bij de receptie in het stadion. De receptie is elke werkdag van 9.00-12.30 en 13.00-17.00 uur geopend. Op de wedstrijddag zijn de kassa's geopend vanaf 18.30 uur. TTM-directeur Henk van Dorema- len en zijn’ kerngroep van 25 naaste medewerkers zijn druk doende met de laatste voorbereidingen, om het sportfestijn -samen met zo'n 500 vrij willigers- weer tot een groot succes te maken. De Brabants Dagblad Tilburg Ten miles blijft inzetten op de combi- ■LMHIL natie breedtesport en topsport. Dit neemt niet weg dat het evenement S' de komende jaren verder geprofes- sionaliseerd zal worden. "We moe- I ten doorgroeien. Dat is nodig om de continuïteit van deTen Miles te waar borgen", zegt Van- Doremalen. "Deze stap wordt een stuk eenvoudiger nu we in zee zijn gegaan met sportmar- .ketingbedrijf Golazo Athletics. Op dit moment is Golazo alleen verant woordelijk voor de administratie van deTen Miles, maar de komende jaren zal het bedrijf nadrukkelijker bij de andere aspecten van het evenement worden betrokken. Dat is niet zo gek, want dit bedrijf organiseert bijna alle Nederlandse marathons en grote at- tetiekevenementen als deTen Miles." seizoen. Veel ploegen, waaronder ook Willem II en NEC, zijn nog druk bezig op de transfermarkt om zich te versterken. Of deze nieuwe spe lers ook vrijdag aan de aftrap zul len verschijnen is maar de vraag. De echte uitverkoop en de beste deals worden immers pas op laatste dagen en uren voor 1 s< tember gesloten. Een spanne lang weekend dus voor iedereen met een "Willem II hart". Eerst de wedstrijdspanning op vrijdag avond en daarna op zaterdag, zondag en maandag afwachten of Willem II net zoals vorig seizoen met Samuel Armenteros, Jerson Cabral, Robert Braber en Mitchell Dijks ook dit jaar weer op de laat ste dagen van de transfermarkt zijn slag kan slaan. blijven, met mogelijk een nog ster ker deelnemersveld. Verder moeten we er alles aan doen om de bijzon dere sfeer tijdens de wedstrijden te handhaven. Het zijn de Tilburgers die voor die sfeer zorgen door bij voorbeeld straten te versieren. Dat is geen initiatief van de organisatie, "Ondanks de economische crisis zijn er geen sponsors afgevallen. Verder kunnen we rekenen op de deelname van 400 businessteams van zo'n 70 tot 80 bedrijven. Samen met onze sponsors en deelnemers zorgen zij voor een breed financieel draagvlak." De TTM-organisatie ziet zich verder gesteund door talloze mensen en organisaties, die zich met hart en ziel belangeloos inzetten voor het eve nement. Een voorbeeld daarvan zijn verschillende carnavalsverenigingen in de stad. CV De Kappesientjes, CV De Verwarring en CV De Biermeters hebben bijvoorbeeld toegezegd om samen 32 vrijwilligers te leveren. Zij zorgen er samen met veel andere Tilburgers voor,dat de stad opnieuw een topevenement tegemoet kan Saina

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 17