1 Ik word hier weer gemotiveerd' k IJ gf JlTraining bij het IMW ai lis Socam beroepsopleiding van :ngo €39 PER Maand ILBURGSE KOER LEERWIJZER 13 iirsus'Op eigen kracht van Feniks helpt vrouwen vooruit (DOOR PETRA JANSEN t cursisten met hun behaalde certificaten. Rechts docente Kristel Doorakkers. I -■R£N CURSUSSEN I M 1 TILBURG - Wat wil en kan ik? Hoe maak ik een goed cv? Feniks helpt met de (cursus'Op eigen kracht' (vrouwen weer op weg naar betaald werk. Voor meer cursussen en workshops blader verder in deze Leerwijzer.... naar een lat »er arten er r meer slijk :ur- Begin bij Kunstencentrum Waalwijk www.kumtencentrumwaalwijk.nl r Margret, Pieternel en Noi hebben veel gehad aan hun cursus bij Feniks. zonder s (50) zich- ze het be- (riiBURG - Het IMW (Instituut voor Maatschappelijk Werk) verzorgt trai ningen voor kinderen en jongeren (op gebied van sociale vaardigheden, (Weerbaarheid (Rots en Water) en |spel- en praatgroepen Kinderen In (Echtscheiding Situaties (KIES). Voor (volwassenen zijn er groepen rondom ■sociale vaardigheden, pittige pubers |en positief opvoeden. (Daarnaast verzorgt het IMW work- Op eigen kracht De cursus'Op eigen kracht'wordt al 3 jaar gegeven. De Vries: "Deze cursus is bedoeld voor vrouwen zonder uit- Izelfredzamer i/erhalen zoals dat van Pieternel Boort directeur Gerda de Vries van Feniks vaker. “In principe kan ieder- leen hier terecht, maar we zien toch [vooral kwetsbare vrouwen." Feniks [helpt deze vrouwen met cursus ben, begeleiding, informatie en [activiteiten waarbij de ontmoeting [centraal staat. Daarnaast adviseert Feniks de gemeente Tilburg op 1 het gebied van emancipatiebe- om in een groep te werken. En met alleen vrouwen is dat ook nog eens veel leuker!" Spiegel Margret van Pinxteren volgde bij Fe niks de cursus 'Op volle kracht voor uit', een traject van 6 maanden naar vrijwilligerswerk en betaald werk. "Ik had 25 jaar niet gewerkt toen ik aan het traject begon. Ik heb vijf kinde ren waarvan twee met een handicap, dus ik was altijd aan het zorgen. Tij dens de cursus kreeg ik vooral een spiegel voorgehouden. Ik kwam er achter dat ik mijn grenzen niet kon aangeven. Dus ik heb mezelf hier veel beter leren kennen. Nu ga ik bij Feniks beginnen aan de cursus 'Op komen voor jezelf'. Zit je niet lekker in je vel? Heb je last van van minderwaardig heid, nerveuze gespannenheid, pieker je veel, zit je vast in routinematige gewoontepatronen, is het lachen je vergaan en/of heb je onaangename fysieke klachten? Kijk dan eens op www.nietlekkerinmijnvel.nl en lees hoe je hier daadwerkelijk van af komt. shops en gastlessen rond thema's als (cyber)pesten, positief opvoeden en social media. Deze worden o.a. bin nen het basis-, voortgezet onderwijs en middelbaar beroepsonderwijs aangeboden. Het aanbod richt zich zowel op leerlingen als op ouders. Meer informatie of aanmelden? Kijk dan op www.imwtilburg.nl, stuur een mail naar trainingen@imwtil- burg.nl of bel 013-5839510. Verrijkend Deelneemster Pieternel heeft in elk geval veel opgestoken van de cursus 'Op eigen kracht'. "De cursus heeft me niet alleen inzicht in mezelf ge geven, ik heb ook geleerd om verder te kijken, buiten mijn eigen kaders te denken. Het is lastig om werk te vin den en van al die afwijzingen word je best moedeloos. Maar hier word je weer gemotiveerd. En als je thuis blijft zitten, gebeurt er ook niks. Zo'n cursus houdt me in beweging. Ik vond het bovendien verrijkend Nieuw in Tilburg- Zingen voor zwangeren Iets leuks doen tijdens je zwanger schap, wat ook nog goed is voor jou en je kindje? Kom dan 'Zingen voor zwan geren'. Vanaf 15 september starti weer nieuwe groepslessen. Voor informatie zie www.piumosso.nl leid. Zo'n 175 vrouwen bezoeken elke week de diverse activiteiten van Feniks. "We hebben zo al 280 vrouwen kunnen helpen naar een steviger positie. Zij zijn een stuk zelfredzamer geworden." Leer o.a. Spaans, Duits, Engels of Frans in een kleine groep! Goed je talen spreken en schrijven is praktisch en erg leuk als je op vakantie bent in het buitenland, èn het wordt bovendien gezien als een absolute noodzaak in de internationale handel. Zoals wellicht bekend starten we in september weer met div. groepsles sen, maar daarnaast zijn er nu ook maandelijkse terugkomsessies moge lijk om de kennis op niveau te houden! Prijs slechts 35,- p.p.p.u. Inl. www. bogaerstalen.nl of bel voor een gratis persoonlijk en vrijblijvend advies: 013- 5362101. Adres: Groenstraat 139-155 te Tilburg. Yoga, mindfulness yoga In Centrum Bewust Bewegen wordt op meerdere tijden in de week Yoga en Mindfulness Yoga gegeven. In een prachtige, rustige ruimte. Gewoon lek ker bewegen in een ontspannen sfeer. Jop van Oeveren Centrum Bewust bewegen 06-49634493 bewustbewe- gen@online.nl www.centrumbewust- bewegen.nl ilburg - De Bocam in Tilburg is een ttensieve gezondheidsopleiding, ge werd op de Chinese Natuurfilosofie Chinese geneeswijze. Het is een er- de 3 jarige beroepsopleiding voor apeut of docent, maar velen doen eerste jaar vooral om meer grip te .gen op de eigen gezondheid. De opleiding omvat jaarlijks dertien za terdagen en drie weekenden met als jeleden werkloos .enen om aan de i, zijn heel divers. hebben net een rug, waardoor gevallen, ande- TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 27 AUGUSTUS 2015 Goede resultaten Feniks bereikt goede resultaten met de cursus; 60 procent van de deel nemers aan 'Op eigen kracht' heeft inmiddels werk, is als vrijwilliger aan de slag of volgt een opleiding. Ook gunstig voor deze groep is dat de gemeente met een regeling komt waarbij ze de kosten van een oplei ding renteloos voorschiet, als bur gers die niet zelf kunnen betalen. Ambitie Ook Noi Sukawasana is positief over 'Op eigen kracht', al is haar verhaal wel wat anders dan dat van de an dere twee dames."Ik woon al 10 jaar in Tilburg, maar kom oorspronkelijk uit Thailand. Daar heb ik altijd ge werkt. Ik heb echt van alles gedaan: productiewerk, kranten en post be zorgen. Ik heb deze cursus gedaan omdat ik ondernemer wil worden. Ik heb veel ambitie! Ik heb veel hobby's en het zou leuk zijn als ik daar mijn werk van kan maken. Ik heb hier veel geleerd, weet nu beter wie ik ben en wat ik wil." De cursus 'Op eigen kracht' gac in september weer van start. Met weten over deze cursus of over de andere activiteiten van Feniks? Bel 013-542 18 96 of mail naar info@ fenikstilburg.nl. Of meld je aan via internet: www.fenikstilburg.nl. [Zelfstandig ondernemer [werk noemt Pieternel Joris [zelf. Een tijd geleden nam z [drijf over dat ze eerst had samen met [haar ex. "Daarvoor had ik altijd voor [de kinderen gezorgd. Maar nieuwe [opdrachten bleven uit. En het zoe ken naar ander werk bleek moeilijker dan ik dacht." Via maatschappel”' Iwerk hoorde Pieternel over de ci [sus'Op eigen kracht'van Feniks. "Het [bracht me inzicht in mezelf." Cursussen tekenen/schilderen en Aquarel Het nieuwe lesseizoen van ATELIER WATERIDEE staat voor de deur. Er zijn nog enkele plaatsen vrij! Alle niveau's zijn welkom. Kleine groepen, tot onge veer 8 personen. Ervaren docente ver zorgt lesaanbod en begeleidt op ieders niveau. Het sfeervolle Atelier Wateridee is aan boord van het historisch binnen vaartschip Drie Gebroeders in Tilburg. Tekenen/schilderen: di-av, wo-mo of do-mo. Aquarel: wo-mi, wo-av, do mo Start in week 40 (v.a. 29 septem ber) Meer info en aanmelden: www. wateridee.nl of bel 06-12146334 kering. De deelneemsters zijn vooral huisvrouwen, maar ook vrouwen die korter of langer gek zijn geraakt. De reder cursus mee te doen, Sommige vrouwen I scheiding achter de rug, waardoor hun inkomen is weggevallen, ande ren doen mee omdat ze zich willen ontwikkelen." Tijdens de cursus is er aandacht voor praktische zaken als het maken van een goed cv en jezelf presenteren bij een sollicitatiege sprek. "Maar de vrouwen leren ook wat ze zelf willen en kunnen. Ze be noemen kwaliteiten, bij zichzelf en anderen." Cursus Mindfulness Minder stress, meer balans in 8 bijeen komsten. Goed voor werk en privé, vooral voor jou.Fijne kleine groep.Start: ma-avond 28 sept in Berkel-Enschot en vr-ochtend 2 okt in Haaren. Proefoch- tend za 12 sept. Info www.aardewijs.nl of bel 013-5333199. Kennismaken met NLP in 6 avonden Deze cursus heeft invloed op je leven, doordat je concreet en praktisch diep gaand inzicht ontwikkelt in je eigen denken, voelen en handelen. In de workshop 'Kennismaken met NLP in 6 av. kun je de ervaren wat NLP voor jou kan betekenen. Ontdek hoe jouw communicatie het doel makkelijker bereikt! Je krijgt 6 verschillende NLP basistechnieken aangereikt. Tijd 19:30- 21:45. Data donderdagavond ,17 sep, 24 sep, 1 okt, 8 okt, 15 okt, 22 okt. Kosten 160,- vrijgesteld van btw. Voor meer informatie en aanmelding bel 06-53785557 of via de website www. ingemolin of mail info@ingemolin.nl vakken bewegingsleer, met name Qig ong; massage; voedingsleer; filosofie en Chinese geneeswijze. Je leert diag nose te stellen en ook te werken met meridianen en acupunten. Er is een introductiedag op 27 september met proeflessen en informatie over struc tuur, inhoud en beroepsperspectief. De Bocam is onderdeel van het CNGO. Zie verder www.cngo.nl. Cursus vaarbewijs in Tilburg? aan boord! WATERIDEE verzorgt ter voorbereiding op landelijke examens de cursus Vaar bewijs 1 (voor kanalen en rivieren) en de cursus Vaarbewijs 2 (voor groter water, met o.a. navigatie). Het leslokaal is op een toepasselijke locatie, namelijk aan boord van het historisch Binnen vaartschip Drie Gebroeders in Tilburg. Monster tijdig aan! Cursussen, 8 lessen van 1 1/2 uur op maandagavonden, starten op 9 november en 25 januari. Voor meer info en aanmelden: www. wateridee.nl of bel 06-25515556 of 06- 12146334.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 13