leerwijzer 6' I Nieuw cursusjaar Factorium Podiumkunsten Gerlach-lnstituut start weer metwintercursus Niet meer gelukkig in je werk Dansschool Tango Deseo Mindfulness Kunstencentrum Waalwijk opent deuren voorTilburgers van A 10 LEERWIJZER DONDERDAG 27 AUGUSTUS 2015 DE TILBURGSE KOERIEü! DE TILBURGSE voor Taler FOTO: BAS HAANS I I IN S ST CURSUSSEN Groenstraa VERWER! Meer informatie: www.factorium.nl. Of ga naar de open dag op 14 sep tember van 13.00-16.00 uur aan het Koningsplein 11a in Tilburg. Voor meer cursussen en workshops blader verder in deze Leerwijzer. js biedt een bewust te in beslag neemt abt Aanc ring, eer bê Nia lessen: sport, dans, plezier en meditatie Wekelijkse conditionele en ontspan-l nende Body&Mind work-out. Nu 2 gra-l tis proeflessen, www.inexpressie.nl f Mensen die geïnteresseerd zijn kun nen voor een compleet overzicht kijken op www.kunstencentrum- waalwijk.nl of vanaf september in de avond gewoon een keertje langsko men aan de Irenestraat 3 in Waalwijk om een indruk te krijgen hoe het er aan toegaat. Spirituele Leesgroep Het unieke boek van Meester Saint t Germain 'Redevoeringen over de IK BEN Tegenwoordigheid' staat hierin centraal. Voor uitvoerige info mail naar m47verhulst@kpnmail.nl Eerste Hulp je moet het kunnenl Hoe vaak gebeurt het niet, wondjd splinter, snijwond, hevige bloeding of erger hartstilstand! Kun jij eerste! hulpverlenen? Het is te leren, EHBO ver. Petrus Donders start een EHBu|| cursus op 19-10-2015 en EHAK cursus! op 2-11 -2015. Voor meer informatie ziel www.petrusdonders.nl Teken- en schildercursus Gratis proefles tekenen en/of schilde ren in Atelier Jean-Paul, Nimrodstraat 27, Tilburg. Voor informatie: tel.:06- 29262661, e-mail: jeanpaulvanboxtel® kpnplanet.nl Beeldhouwen in hout Zoekt u een leuke hobby, leer beeld houwen en snijden in hout. Bij onze Beeldhouwclub "Kunst in Ambacht1 gevestigd in Tilburg zijn nog enkele plaatsen vrij voor vrouwen en man nen, waar u op maandagavond onde begeleiding en op een afgestem tempo, abstract of figuratief, beelden of reliëfs, leert maken. Meer info: wwvi kunstinambacht.nl I Tilburg - Regelmatig kom je men sen tegen die verandering willen in hun werk. Ze werken niet meer met plezier, ze drijven op routine in plaats van op bezieling, ze willen verandering maar weten niet 'wat' en 'hoe'. De training 'Senioriteit Verzilveren'van Leo Kock, die start op 26 september, is specifiek be- Geleide meditatie Je maakt kennis met gidsen en ervaart' wat zij voor je kunnen betekenen. Dei cursus bestaat uit 5 avonden. Start maandag avond 5 okt.Voor meer infor matie 06 38433739 ofwww.rosarie.nl Meditatietechnieken en het eigen energieveld Introductieworkshops en basiscursus! De meditatietechnieken zijn gericht! op het eigen energieveld (aura en chaj kra's): om dit zelf te leren waamemem en in balans te brengen; en op intuïtie-1 ve ontwikkeling. Als kennismaking zijn' er introductieworkshops op zondag IJ' september 14:00 u„ en dinsdag 15 sep tember 20:00 u. Geen kosten, vrijblij vend proberen, wel reserveren. Hierna start de basiscursus op dinsdagavon 22 september. Eén keer per (ongeveer) 14 dagen, buiten de schoolvakan ties. Individuele kennismaking is op afspraak ook mogelijk. Bij Het Sandel hout. Begeleid door Adriaan van der Eist, lid NVPA. In het Beekse Boshuis tussen Goirle en Hilvarenbeek. Mee informatie: www.HetSandelhout.nl c telefoon 06-155 77 510. Bedr 1 Inter 1 Lessi Dag- 1 0°^ i indiv Tai Chi Chuan voor beginners Maat Tai Chi is een meditatieve beweeg-L \z kunst die goed is voor de gezondheidiVetu In de les staan individuele begeleiding Multi en correctie van de lichaamshouding f centraal. Dit leidt tot ontspanning van Stud lichaam en geest. Dinsdagavond I L... sept. Donderdagochtend 3 sept. www 1 W/VA RI taichibrabant.nl Jeannine Geris 013i1 -542 18 27. zich v, i Grati advie Erkei enth» Lid v lessen aan nieuwe media. Factorium Podiumkunsten biedt daarnaast een podium voor diverse voorstellingen en uiteenlopende optredens voor iedereen die een cursus volgt, maar ook voor derden. Daarnaast zijn er bij Factorium Po diumkunsten legio mogelijkheden om een eigen 'product' te maken en verder te ontwikkelen. Denk bij voorbeeld aan het componeren van muziek. Factorium Podiumkunsten is inmid dels meer dan alleen een aanbieder van cursussen. Je komt Factorium regelmatig tegen 'op school en in de wijk'. Doel hiervan is om kunst- en cultuur bereikbaar te maken voor ie dereen en gebruik te maken van de verbindende kracht die het heeft. stemd voor de 50-i-er die dit her kent. Die naar een oplossing zoekt om uit deze patstelling te komen. En waarvoor begeleiding in deze zoektocht helpt om uit de impasse te komen. Kijk voor meer informatie op www. Ieokock.nl/training, mail naar info@ leokock.nl of bel 06-53332739. berkel-enschot - Aardewijs basiscursus die je leert I worden van wat je ir. t:: en dat je keuzes hebt. Aangetoond zijn stressvermindering, minder angst en depressie, meer balans, een betere concentratié en een positie ver leven. In acht bijeenkomsten leer je de beginselen. Op maandagavond 28 september wordt gestart in Ber- kel-Enschot, op vrijdagochtend 2 ok tober in Haaren. Steeds in een kleine groep. Ervaring met meditatie is niet nodig. Op zaterdagochtend 12 sep tember kun je op proef meedoen. Meer informatie: www.aardewijs.nl/mindfulness Tilburg - Een innige omhelzing, dan sen in verbinding met elkaar, een taal zonder woorden, passiedat is tango! Een dans die je moet bele ven. Dat kan op traditionele muziek, maar ook op moderne muziek van bijvoorbeeld Stromae. Tango Deseo is dé dansschool voor Argentijnse tango in Tilburg, en ver zorgt ruim 5 jaar groepslessen op een professionele manier.Ter kennis making met deze dans geeft Tango Deseo op 10 september van 20.00 tot 21.00 uur een gratis proefles voor beginners bij Kunstbalie in Tilburg. De cursussen starten op 17 septem ber. Kijk voor meer informatie op www.tangodeseo.nl. gelijkheid tot een tweede jaar. Ook wordt er extra eqn Gerlach-lezing georganiseerd. Op dinsdag 22 september om 19.30 uur is de introductie- tevens kennis- makingsavond voor belangstellen den op het Odulphuslyceum (locatie Havo), Noordhoekring 182 in Tilburg. U bent van harte welkom. Meer informatie vindt u op website www.gerlachti Iburg.n I. waalwijk - Kunstencentrum Waalwijk heeft een groot aanbod aan beel dende cursussen. Het centrum be schikt over prachtige ateliers, waar in de avonduren aan volwassenen les gegeven wordt in een groot aantal beeldende vakken, zoals tekenen, schilderen, beeldhouwen, glas in lood en keramiek. Nieuw is dat Kunstencentrum Waal wijk met ingang van dit cursusjaar een maandabonnement introdu ceert bij de beeldende afdeling. "De praktijk leerde dat gedurende het hele jaar mensen zich inschreven om bijvoorbeeld schilder- of keramiek- les te gaan volgen", vertelt directeur Francesco van Mierlo. "De cursist trekt uiteindelijk zijn eigen plan. Het persoonlijke doel van de cursist staat bij ons centraal. Voortaan kun je elke eerste van de maand begin nen en ook stoppen wanneer je wilt. Je kunt bijvoorbeeld drie maanden beeldhouwles volgen, om daarna desgewenst met glas-in-lood verder te gaan." De meeste volwassen cursisten vol gen hun lessen in de avonduren, maar op woensdagmiddag kunnen ook lessen beeldhouwen gevolgd worden, op dinsdagochtend kera- miekles en op donderdagochtend en -middag tekenen en schilderen. Tilburg - Het Gerlach-lnstituut biedt u een cursus aan in vier vakken, die uw kijk op de wereld en haar cul tuurschatten zal verbreden. Dat men een totaalpakket aanbiedt maakt het Gerlach zo bijzonder. De vakken kunst, muziek, maatschap pelijke stromingen en psychologie/ pedagogiek worden gegeven in een cyclus van twee lessen per avond gedurende 18 avonden, met de mo- tilburg - Op 1 september start het nieuwe cursusjaar bij Factorium Po diumkunsten. Je kunt kiezen uit zo'n 250 cursussen op het gebied van dans, theater, musical en muziek. De cursussen worden gegeven in Tilburg, Tilburg-Reeshof, Oisterwijk, Goirle en dependances in kleinere gemeenten. De mogelijkheden bij Factorium Po diumkunsten zijn heel divers en qua niveau gericht op zowel beginners als gevorderden, enthousiaste ama teurs als toekomstige professionals. Er is ruimte voor kennismaken, ver diepen en specialiseren. Ook biedt Factorium mogelijkheden voor alle leeftijdsgroepen. Bij dit alles wordt ook ingezet op vernieuwing, door o.a. de koppeling van de reguliere

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 10