u Efl H den ikel itsel Love Boat krijgt plek in Piushaven Infopunt Spoorzone in Houtloods Gemeenten ieuws Panden Spoorzone gemeentelijk monument EAU URGSE KOERIER DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 23 JULI 2015 ALGEMEEN 5 iuden.nl I-s het pand en stopten Ier van nü ...VOOR TWÊ6 UJÊKEN I VAKANTIE I >43026602 Het Laar Aanoenaam door Luc Verschuil ren Tilburgse Middenstand van toen INRICHTING HOTEL, etc. Het Deprez-gebouw en de Polygonale loods werden eerder al aangewezen als gemeen telijk monument. stel best t Idie »o de reda rhout 9 haderegeling ?rlings was t zich nog begin t in ie- iggen. eheert I Neigen online dossier 24/7 Schikbaar Volgende maand komt een andere oud-ondernemer uit 't Laar terug in het voetlicht. ;ken ze neer in de Heuvelstraat en ?gden daar alle zaken samen.Theo clings het uit in het gebied tusse.. tiefhal en de Smederij 1 (panden 67, 70, 76, 77, 88). Daarover neemt het cv. verwachting rond februari besluit. zone. Er staat een maquette van het hele gebied. In de Houtloods zit op de begane grond een restaurant internetbedrijf. Op de boven ping zijn kantoorruimtes. TILBURG TILBURG TILBURG de Spoorzone en het zit aan de Burge meester Brokxlaan 1043. Dit gebouw is het afgelopen jaar gerenoveerd. Bij het informatiepunt kunnen bezoekers terecht voor informatie over de Spoor- in dat slopen en herstellen niet mag zonder een omgevingsvergunning en een monumententoets door de Omgevingscommissie. Op dit mo ment onderzoekt de gemeente of het mogelijk is om nog meer panden Wie kent er Theo Tuerlings Dames- confectie en Bruidsmode nog? Daar kwamen de dames die iets meer te besteden hadden. "We hadden in Tilburg het alleenrecht op bepaalde merken", vertelt 'J* Tuerlings, die samen met Thee winkel runde. Theo overleed niet lang geleden. Idie woont inmid dels al weer twee jaar in Het Laar. kunstwerk in de Piushaven te hebben. Oplevering van de Love Boat is t maart 2016. De Love Boat blijft jeval vijf jaar in de haven lie naven Levend Podium bef en exploiteert de boot en zoekt hier voor goede samenwerkingspartners. gaan verder eling van de boot. De sn de boot koper t kunstwerk. Het ssen de Locomo- te behouden ,78,81,83 en t college naar 2016 een Met weemoed denken velen terug aan de oude tijd van de middenstand in Tilburg. Toen je de bakker, de slager en de drogist nog bij naam kende. De winkels in de stad droegen de namen van de eigenaren. Veel van die oud-ondernemers van toen wonen nu in Het Laar, dat wel eens "Het Huis van de middenstand' genoemd wordt. Het Laar bestaat dit jaar 40 jaar en brengt deze oud-ondememers voor het voetlicht. Tilburg - In de Houtloods in de Spoor- zone is het informatiepunt SPZ013 ge opend. Dit is open van dinsdag tot en met zondag tussen 10.00 en 23.00 uur. De Houtloods is het oudste gebouw in mee op zicht." In de mode draait het om uitstraling. Een vermelding waard is de koets van Tuerlings. Door Theo zelf ont worpen en gebouwd op het onder- ïl van een eend. Idie bezorgde de stellingen bij de klanten met de koets."Als de bruid de laatste passes sie had gehad, leverde ik haar jurk de dag voor de bruiloft in de koets bij haar thuis. Het arriveren van de koets was een speciaal moment! Onze klanten mochten de koets gebruiken voor hun bruiloft. En dat gebeurde regelmatig." De bruidsmode van Tuer vermaard. Idie herinnert tilburg De Stichting Piushaven Le ven Podium heeft besloten dat het kunstproject Love Boat 'Led it Be' definitief doorgaat. De boot komt in de Piushaven. tilburg Het college heeft een aantal panden in de Spoorzone aangewezen als beschermd ge meentelijk monument. Het gaat onder meer om de Locomotiefhal (gebouw 60) en het Ketelhuis (ge bouw 65). De verschillende gebouwen op de voormalige NS-werkplaats hebben grote cultuurhistorische waarde, om dat ze onderdeel zijn van een groot complex. Naast de Locomotiefhal en het Ketelhuis zijn als monument aangewezen de Koepelhal-Wagen- makerij (gebouwen 90,92 en 95), de Smederij (gebouwen 82 en 84) en de Houtloods (gebouw 41). Al eerder werden het Deprez-gebouw en de Polygonale loods aangewezen als gemeentelijk monument. De verschillende groepen gebouwen vertellen door hun vorm, oorspron kelijk gebruik of ligging allemaal iets over D'n Atelier. Zo werd de hoofd werkplaats van de spoorwegen vroe ger genoemd. De panden zijn beter beschermd als ze gemeentelijk mo nument zijn. Dat houdt onder meer Studio Vollaerszwart met de ontwikkeli kunstenaars gaan de boot kopen die nodig is voor het kunstwerk. Het gaat om een tweedehands Bakdekker van acht meter lang uit 1932. De boot wordt een drijvend licht-object in de Piushaven. Op de boot komt een fotografische print van het noorder licht en het vaartuig wordt bekleed met 20.000 led-lampjes. Samen vor men de lampjes een 3D videodisplay dat als een huid om de boot zit. Het is mogelijk om op de'huid'van de boot projecties te tonen. Studio Vollaers zwart bestaat uit Madje Vollaers en Pascal Zwart. Het lichtontwerp is geïnspireerd op het fenomeen Aurora Borealis, het noorderlicht. Als het donker wordt, geeft de boot licht. Het is ook mo- I gelijk om de boot in te zetten voor Het 'imperium' Theo Tuerlings Da- mesconfectie en Bruidsmode begon in 1958 aan Koestraat 180. Vervol gens openden ze aan de Schouw- burgring een grote zaak in dames- confectie en bruidsmode, en daarna activiteiten in de haven. Bijvoorbeeld voor optredens of bij de intocht van Sinterklaas. Met de Love Boat wordt invulling der ge gegeven aan de 2e fase van het licht- Piushê plan van 2015. Het doel van de Love Boat is om een blijvend en drijvend een spoedklus:"Een jonge bruid had buiten de stad een jurk aangeschaft. Op de dag voor de bruiloft kreeg ze spijt, ze kocht op de valreep toch nog bij ons een mooie japon!" Theo en Idie kochten samen in Amster dam in. Om in de grachtengordel snel van modehuis naar modehuis te rijden bedacht Theo toentertijd de vouwfiets. Die paste in de achterbak van de auto. Zijn idee is door Gazelle uitgevoerd, de Gazelle Kwikstep. “Dat sleutelen was een echte hobby van Theo. Hij heeft nog veel oldti mers gehad." Het modehuis organiseerde ieder jaar een modeshow. In de Tilburgse schouwburg of in de Harmonie, met alles erop en eraan. De klanten koch ten daar kaartjes voor. Voor de winkel was het een evenement van formaat. De shows werden gelopen door een professioneel model. Riet Krol, maar ook de dochters Ingrid en Charlotte en een aantal medewerkers liepen mee als mannequin. "Ons personeel vond het fijn om bij ons te werken, ze hebben nog ieder jaar een reünie. We waren een grote familie, Theo en ik waren niet de baas, dat waren we samen." strek voegde Tuerlings Pour Vous Madame stond op het uithangbord. Vernoemd naar de zaak die daar eerst zat: 'Madame' van de Swart uit Amsterdam. In 1981 verkochten ze met de zaak. Idie weet nog precies te vertellen hoe ze elk van haar klanten speciaal benaderde. "Ik keek altijd in de krant naar de familieberichten en overlij densadvertenties. Zo wist ik wat er in de families van mijn klanten gaande was. En als er dan iemand van hen in de zaak kwam, dan reageerde ik an ders, met mededogen, of met blijd schap. Dat kost niks en mensen voe len zich extra welkom in de zaak." Ze had oog voor die service. "Je hebt altijd klanten die komen kijken en niks kopen. Ik schonk altijd aan dacht. Dan blijven ze komen omdat ze zich welkom voelen. 'Mevrouw, het allerbeste met u', zei ik als ze de winkel weer verlieten. En zie, na drie keer kopen ze wel iets. We hadden veel vaste klantenje kocht in op hun smaak. De klanten die niet meer zo mobiel waren, bezocht ik. Ik kende hun smaak en nam kleren voor hen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 5