T l.nl bed 'Tilburg heeft een lekker literair klimaat' Definitieve sluiting Erfgoed Depot BEHNIOUR Kijken, experimenteren en knutselen in Museumkwartier's-Hertogenbosch ting potterie. L VOOR FEN. óé/K >-nl ALGEMEEN 3 BURGSE KOERIER DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 16 JULI 2015 Betondorp FOTO: BILLIE-JO KRUL Blauwe Zondag sseltlaan 39 Vervolg van de voorpagina ten, we komen om in de Petra Jansen maatwerk is de kracht Kermisprocessie zoekt deelnemers Gratis vaccinatie tegen hepatitis B Muzikale zondag middag in Poppel pijnen wering 14.00 en 16.00 uur. j vrije inloop tussen Zandkuilstraat 23 - Poppel (B) www.poppelsmeubelliuis.com Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten ter n acheraf. l-Capelle 132 53 Quality beds by Coenen Daar zitten we dan straks, met een stadscentrum als een beton dorp. Geen boompje of struikje meer te bekennen. Maar we hebben wel allemaal zonnepa nelen op het dak en we hoeven geen cent meer te betalen aan de energiemaatschappij. En, niet te verg et winkels. stenen en i -‘-g in de ,.eke sierö ?mber elke i 14.00 en 16.i ibool voor de ig van Tilburg tad. ndagr Gren concert bij treden die lende soorten 13.00 uur. Miek aan hetDorp 28 in slecht weer wordt naar de zaal verplaatst. lelijk Museum t allerlei mate- TILBURG - Op eind van de I de kermisproct Tijdens dit ritue 'hpnravpn' r'* Tilburgseweg 64 - Poppel (B) www.bedbehaviour.be upon: ma t/m zo 10.00 -18.00 u dinsdag gesloten vu/vt itie °°dje„a„| >842 regio's grootste slaapwirlkel 'S-hertogenbosch Deze zomer hoef je niet naar verre landen of naar het stand om zeedieren te vinden. Kom in de zomervakan tie naar het Museumkwartier in 's-Hertogenbosch. inloop tussen 1 Elke woensdag 12.00 en 14.00 uur. Stedelijk Museum 's-Hertogenbosch presenteert verder de tekenschool van Erik. Erik Andriesse was een wonderkind. Op zijn 15e kon hij al zo mooi tekenen dat zijn werken ten toongesteld werden. Zelf noemde hij dit een kwestie van goed kijken. Erik tekende vooral de natuur. De deel nemers gaan net als Erik bloemen of dieren natekenen. Van 24 juli tot 1 september elke zondag vrije inloop tussen 14.00 en 16.00 uur. Kijk voor meer informatie op de websi tes www.hnbm.nl of www.sm-s.nl. Het Museumkwartier is open dinsdag t/m zondag van 11.00-17.00 uur. Op en rond het Stadhuisplein sneuvelen maar liefst 42 bomen voor de uitbreiding van het standskantoor met overbodige winkels. In het Leijpark werden twee weken geleden tijdens een festival vier bomen beschadigd door vrachtwagens en heftrucks. En ja, die schade is natuurlijk in gecalculeerd en wordt betaald door de festivalorganisatie. Da's goedkoper dan de bomen vooraf beschermen. En geld gaat voor groen, helaas. Vier creatieve workshops Vincent van Gogh hield erg van de natuur. Hij schilderde vaak buiten. Dan nam hij al zijn schilderspullen mee en ging gewoon ergens zitten. Het Noordbrabants Museum presen teert (bij mooi weer) in de tuin schil deren. Woensdagen 22 en 29 juli en 12 en 26 augustus. Op zondag vrije inloop tussen 14.00 en 16.00 uur. Elke woensdag vrije inloop tussen 12.00 en 14.00 uur. Wist jij dat je in Stedt 's-Hertogenbosch met De zieke kastanje voor de Pau- luskerk liet uit treurnis vorige week nog maar eens een flinke tak vallen. Een symt gestage afbrokkeling als mooie gröene sta Al het mobiele groen werd de af gelopen dagen weggetakeld uit de straten in het centrum waar vanaf morgen gezwierd en ge zwaaid wordt. Het is maar goed dat deze bomen verplaatsbaar zijn, want zo ontsnappen ze in elk geval voor een week of twee aan bekogeling met zwerfvuil, urine en andere vormen van mishandeling. jmiddag 19 juli organiseert mskapel het jaarlijkse terras- Mieke Pap. Diverse bands middag op met verschil- i muziek. Aanvang ;ke Pap is gevestigd Poppel, Belgie. Bij het evenement Tilburg - Zondag 19 juli vindt voor de vierde keer De Blauwe Zondag op de Tilburgse Kermis plaats. Er is die dag extra aandacht voor au tisme. Mensen met autisme gaan op Blauwe Zondag in groepjes de kermis op, waarbij zij op een prik- kelarme manier genieten van de at tracties. Het motto is dit jaar 'Kermis voor iedereen'. Blauwe Zondag is een initiatief van Autilook in samenwerk met de Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA). Meer informatie op www.blauwezondagtilburg.nl. Schilder zoals Vincent van Gogh, te ken bloemen en schelpen, maak je eigen windlicht of een sieraad om als souvenir mee naar huis te nemen... De workshops zijn gratis toeganke lijk en materiaal staat voor je klaar. Zin om mee te doen? Meld je bij de balie van het museum, je hoeft niet te reserveren. Vergeet niet je vrien den, ouders of grootouders mee te nemen op kunstvakantie! De inloopworkshops in beide mu sea zijn gratis op vertoon van een geldig entreebewijs. Toegang voor kinderen/jongeren tot 18 jaar is gra tis. Reserveren is niet mogelijk en vol=vol. Er is professionele begelei ding aanwezig bij alle kinderactivi- teiten. Doelgroep zijn kinderen van 6-13 jaar. - Het Erfgoed Depot, Dorpstraat i Riel, gaat op zaterdag 1 augus tus definitief sluiten. De kosten over stijgen vele malen de inkomsten, hetgeen voor het bestuur reden is om te stoppen. Voor de initiatiefne mers Rien van der Heijden en Eve line Passier komt deze stap hard aan. Zij verliezen niet alleen hun passie voor erfgoed, maar tevens een fors gedeelte van hun verzamelingen. Omdat opslag elders geen optie is wordt bijna het hele museum vanaf 1 augustus leeg verkocht. Een groot deel van de huidige collectie is tot dan gewoon te bewonderen, daarna zal de ontmanteling beginnen. Het Erfgoed Depot is tot 1 augustus geopend dinsdag tot zondag van 11.00 tot 17.00 uur. zondag 26 juli, aan het laatste kermisdag, vindt r,mcessie weer plaats. ..udeel wordt de kermis 'begraven'. De organisatie van de processie is nog op zoek naar ac teurs, muzikanten en andere geïn teresseerden die hieraan mee willen doen. Ervaring in theater of dans is niet vereist. De kermisprocessie is een theatrale processie die elemen ten uit de oude geloofsprocessie neemt en ze een 'kerm is-twist'geeft. Denk aan: de kermisheilige die on der de troonhemel loopt, een draag baar vol kermis-relikwieën, de flagel lant die zich met een snoepketting kastijdt...Speciaal voor de kermis componeerde Arthur Robbesom de 'kermistune'. Op www.factorium.nl/ kermis kan iedereen zijn eigen partij downloaden en instuderen. De repe titie is om 20.30 uur, een uur vooraf- aand aan de processie. De proces- e begint bij de Heuvelse kerk en ndigt bij de Piushaven. Daar vindt at daadwerkelijke begrafenisritueel plaats: een beeld dat symbool staat voor de kermis, wordt te water gela ten. Daarna is er een vuurwerkshow. Aanmelden kan via www.factorium. nl/kermis. Tilburg - Mannen die seks hebben met mannen kunnen zich tijdens Ro ze Maandag op de Tilburgse Kermis weer gratis laten vaccineren tegen hepatitis B. De GGD-bus staat net als vorig jaar van 12.00 uur tot 20.00 uur op de Spoorlaan aan het begin van de kermis. Een volledige vaccinatie tegen hepatitis B bestaat uit drie prikken. De overige twee vaccinaties kunnen gehaald worden bij de GGD. Wethouder Berend deVries twit- terde deze week opgetogen over het plan om in Tilburg het aantal energieneutrale woningen flink op te schroeven. En ook het feit dat Tilburg van alle grote steden de meeste zonnepanelen heeft, moest natuurlijk van de digitale daken worden geschreeuwd. Maar ik dacht altijd dat duur zaamheid ook ergens iets met natuur te maken had. Samenwerking Beversluis wil als stadsdichter na drukkelijk andere schrijvers en dich ters in de stad opzoeken. "Tilburg heeft een lekker literair klimaat. De dichters weten elkaar te vinden. Hier gunt iedereen elkaar het beste en kiezen mensen voor samenwerking. Dat is niet vanzelfsprekend. In Breda en Eindhoven bijvoorbeeld ligt dat heel anders. Daar kunnen veel dich ters niet met elkaar door één deur." De nieuwe stadsdichter vindt het belangrijk om jonge slamdichters te stimuleren en te begeleiden. "Ik heb als dichter-performer veel zelf uit moeten vinden. Ik probeer kennis over te dragen op jong ta Dat er veel talent is in deze r staat buiten kijf. En er komen st nieuwe slamdichters bij, die gewoon erg goed zijn." Martin Beversluis wordt officiéél installeerd op zondag 30 augu tijdens het evenement Boeken rond het Paleis. Tijdens zijn installatie pre senteert de nieuwe stadsdichter zijn nieuwe bundel Meandertaler. Kijk voor meer informatie over de nieuwe stadsdichter op www.bever- sluis.com magnitude Hani/miu/c fatüinq rialen sieraden kunt maken? In het museum liggen sieraden gemaakt van schroeven, kammen, spijkers, scharen, flessenhalzen, bierdopjes, dobbelstenen en nog veel meer! Ga aan de slag in de studio en maak je eigen unieke sieraad. Van 24 juli tot 1 september elke vrijdag vrije inloop tussen 14.00 en 16.00 uur. In het Noordbrabants Museum kun je een windlicht maken, waarin je een kaars kunt branden. Op een glazen pot plak je bijzondere krui den zoals kruidnagel, foelie, peper, steranijs. Als je dan in de avond het kaarsje aansteekt, zie je prachtige schaduwen en kom je in oosterse sferen... Zo 26 juli, woe 5 aug, woe 19 aug en zo 30 aug. Op zondag vrije Je zou toch bijna wensen dat alle bomen vanTilburg in zo'n afzich telijke bak stonden. Zodat je ze ergens kon neerzetten waar ze niet het slachtoffer werden van met name de de ongebreidelde expansiedrift van dit college. Iv'iajLLLKULS Quality living by Coenen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 3