mimi i iaat |g®\uto- belastingen vanaf 2017 Volkswagen Touran DE GOEDKOOPSTE MET DE GROOTSTE VOORRAAD VAN HET LAND! Paal en perk aan 45 km/u lauto's 19 IN Onderdeel van de Bk Van Mossel Groep Voor: 12.400,- f Mega I Occasion Centrum i tussen 01/07/2015 en typefouten voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden. Waar midden jaren negentig ruimtewagens het broodje van de bakker waren, trekken steeds meer merken zich uit het segment terug. Volkswagen gelooft er echter volledig in en lanceert de tweede generatie-Touran die gebruik maakt van alle moderne technieken waar het concern over beschikt. MegaOccasionCentrum.nl Ons Mega Occasion Centrum is gevestigd in Tilburg. Kraaivenstraat 6, 013 - 53 95 000. Tevens vindt u ons in Oldenzaal en Utrecht. met brede koplampen en een rechte grille. Ook de mistlampen in de voorbumper staan met de ertussen gelegen luchtinlaat strak in het front. Grote wielopeninc"’ met bijpassende wiel/band combL"’* matchromen dakrails en een sierlijk biesje 1 .S rond de zijruiten geven de auto distinctie. gif De tegenwoordig breed door Volkswagen toegepaste grote achterlichten sieren ook de Touran. Niet alleen de lengte nam toe, ook de wielbasis kreeg er maar liefst 11,3 centimeter bij en zo'n winst leidt zonder uitzondering tot een toename van h.. comfort en de binnenruimte. Zitplaatsen Zo voorspelbaar als de buitenkant, zo is ook het interieur. Fraaie materialen, keurige details en een opstelling van alle denkbare elementen die nog met de ogen dicht kunnen worden gevonden. Waar be- dieningsorganen, schermen en materialen zeer bekend over komen, heeft Volkswa gen voor de Touran een specifiek dash board ontworpen en datzelfde geldt voor de portierpanelen. Daarmee wordt weer een wat andere interieursfeer gecreëerd. Er is sprake van volop opbergmogelijkhe- den en natuurlijk laat de opstelling van de verschillende zitplaatsen volop variatie toe. De vijfzitter beschikt over een mini maal bagagevolume van 743 liter en dat is ielopeningen gigantisch. Na het neerklappen van de drie combinaties, stoelen van de achterbank groeit dit naar sierlijk biesje 1.980 liter. De rugleuning van de passa giersstoel kan ook nog voorover, waardoor een forse interne laadlengte ontstaat. Ten opzichte van de bestaande Touran kunnen de stoelen niet meer verwijderd worden. Daarmee levert de gebruiker wat ruimte ider in, maar dat wordt door de gebruiksvrien- het delijkheid en de extra lengte weer aardig goed gemaakt. Dubbele koppeling Motorisch heeft Volkswagen een divers aanbod in het gelid staan. Benzinerijders kunnen kiezen uit de 1.2 TSI (110 pk), 1.4 TSI (150 pk) en de 1.8 TSI (180 pk). Daar naast zijn uiteraard ook de 1.6 en 2.0 TDI be de auto en automobilist er belas- pgtéchnisch vanaf komt vanaf 2017 is middels bekend. De bijtelling gaat op J schop. Er komt een algemeen tarief van procent voor alle auto's. Er blijven een kar uitzonderingen. Voor volledig elektri- jhe modellen handhaaft de overheid 4 nog tocent bijtelling. Voor elektrische auto's Shar jiven een aanschafprijs van 50.000 euro fhter zal die lage bijtelling in 2019 ook aar het normale tarief van 22 procent ian. Auto's die op waterstof rijden en die wat groter is gegroeid, sch Wen de 50.000 euro kosten, behouden nieuwe Touran wat naar bover el de 4 procent bijtelling. -4i'k*ki! '4" bed nieuws voor iedereen is dat de mo- rrijtuigenbelasting met 2 procent om- ag gaat in 2017, behalve voor oudere esels (tot Euro IV), die krijgen 15 procent gene Bete'. De wegenbelasting voor plug-ins toegenome jjft tot en met 2018 op het halve tarief de auto bijr I met ingang van 2019 wordt een kor- de concurre ig op jaarbasis gegeven van 300 euro in klant uit vijf of zeven zitplaatsen, rband met het extra gewicht van de bat- Het uiterlijk van de Touran komt rijen. Tot slot gaat de BPM tot 2020 met I procent omlaag en vervalt vanaf 2017 BPM-vrijstelling voor plug-ins. In het programma van Volkswagen staan ~:g steeds twee ruimtelijke types. De Sharan is het grootste model met daaron der op de middenpositie de Touran. Ook de Golf Sportsvan mag tot de volop ruimte bie dende modellen worden gerekend. Omdat oter is gegroeid, schuift ook de euwe Touran wat naar boven op en lijkt zo wel erg dicht bij de Sharan te komen. Brede koplampen De lengte is ten opzichte van de vorige ;neratie met maar liefst 13 centimeter toegenomen tot 4,53 meter. Daarmee sluit - 'ijna aan op de langere versies bij uc concurrentie. Net als voorheen kiest de ”f of zeven zitplaatsen. .r, v~r. dc !»omt zeer ver- trouwd en voorspelbaar over. Alle elemen ten die een auto tot een Volkswagen ma ken blijken aanwezig. Het front oogt strak present in vermogen vanaf 110 tot 190 pk. We reden bij diesels en de 1.4 TSI gekop peld aan een 7-traps DSG versnellingsbak met dubbele koppeling. Al deze motoren kunnen de Touran prima aan, presteren naar verwachting en zijn een stuk zuini ger dan de vorige generatie. Het comfort is van een prima niveau, zowel van het onderstel als het meubilair. De vanafprijs van 28.890 euro lijkt een on aangename verrassing, maar als we deze vergelijken met de instappers van de con currentie, dan schiet Volkswagen aardig in de roos. De dieselversies beginnen bij 32.790 euro. De meerprijs voor een zeven- zitter bedraagt slechts 805 euro. FILBURGSE KOERIE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 16 JULI 2015 ■Op het platteland komen steeds meer ■personenauto's en bestelauto's voor die ■zijn omgebouwd tot 'tractor'. De auto's jin kwestie mogen slechts twee versnel- llingen hebben en niet harder dan 25 of |45 km/u rijden door middel van een snel- jeidsbegrenzer. Waar deze ombouw vaak floor dorpsgarages of hobbyisten wordt gedaan, gaat de Rijksdienst voor het Weg- werkeer vanaf 1 september een verklaring g ïan de fabrikant vragen waaruit blijkt flat het omgebouwde voertuig daadwer-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 19