DeTilburgse Koerier i1 3^^^ 5 r 9 Tilburg kleurt groen tijdens militaire oefening 3 gamilieWOK Kenny B opent Tilburgse Kermis J CINE Cl aqh BESTERD Het BESTE winkel je op winkellint BESTERD Verhalen over Riel _RTENTIEP^L Zomermagazine DEZE WEEK: S?“' Dichten, rijmen en rappen in Spoorzone Full Moon Festival in Muzentuin Winkellint van meer dan 100 winkels Prettig, prikkelend en persoonlijk Voorstelling'Mansholt' naar Brabant Andrea van Herk is één van de circa vijftig dichters van de Poëziebus. wen! Besterdplein Besterdring Molenbochtstraat NS Plein www.lintenprikkels.com Stop Shop: Eerste 15 minuten gratis parkeren Makkelijk bereikbaar Weekmarkt op woensdagochtend WINKELLINT LBURGSE KOERIE T. 013 455 8083 KALVERSTRAAT 75-TILBURG www.faiviiliewok.nl Di. t/m do. Vr. t/m zo. 23,95 €25,95 tn mt.niaMi. 's te koop huur, Dorps 5906011) ^stellen voor een www.vanrielforklifts.nl ACTIE! 10% GROEPSKORTING* vanaf 20 personen, (niet i.cm. andere acties) jijlageal- >uk dagje handzame bijlao lopende puzzd> ties voor jong ei prijzen winnen? kermis, nu al in het ma; van De Tilburgse I der in onze vakant lerlei t’ uitdicl Feesten met Frans bauer in Amstel Bierhal brengt de regio in beweging Ljr OPLAGE: 111.100 JAARGANG 59 NR.3002 DONDERDAG 9juli 2015 OQ Tilburg Op woensdag 22 juli doet De Poëziebus Tilburg aan. Onge veer 50 Nederlandse en Vlaamse dichters geven die middag poë- zieperformances in en om de Hall of Fame en De Kennismakerij in de Spoorzone. Tilburg - De één vindt het geldverspilling, d< niet van het spektakel in de stad. De oefen Bevoorradingscompagnie van de Luchtmobi deze week valt in elk ge - maandag hun basiskan trum Stappegoor. De c. op logistieke operatie* Woensdagmiddag mochten Tilburgers het logistieke centrum op Stappegoor van dichtbij bekijken. Deze jeugdige bezoekers vinden de oefening erg spannend. FOTO: JOEP DE beer Doosan haftruck 2.5 ton Gas Diesel nü€14.950,- Bel013-458 21 22 Zavanhauvalanwag 40 Tilburg Verkoop Verhuur Service Tilburg De Tilburgse zanger Ken ny B, bekend van zijn megahit 'Parijs', opent samen met kermis- wethouder Erik de Ridder op vrij dag 17 juli de 446ste editie van de Tilburgse Kermis, die duurt tot en met 26 juli. getraind wordt op het verplaatsen van goederen via de openbare weg en via een Chinook-helikopter. Er wordt ook geschoten met oefenmunitie. Automobilisten kun nen zomaar voor een militair checkpoint komen te staan en mogen, als ze willen, hun auto laten doorzoeken. De militaire oefening duurt nog tot en met vrijdag. Roze Maandag barst op 20 juli los, dit jaar voor de 25e keer. Bij die ge legenheid worden 25 huwelijken gesloten door een bekende Neder lander. Vervolgens vertrekt het ge zelschap naar de tegenovergelegen Amstel Bierhal. Om 13.00 uur is daar het Roze Maandag Anthem te horen, gedraaid door een wereldberoemde DJ. Aansluitend is er een optreden van O'g3NE. Met het downloaden van de gratis '100% lokaal' app krijgt u dagelijks informatie over de kermis. De app maakt gebruik van unieke beacon- technologie, waarmee gebruikers berichten via een bluetooth-verbin- ding kunnen ontvangen. tilburg - Wat vijf jaar geleden be gon als een 'Full Moon Party' is uit gegroeid tot een heus festival. Op zaterdag 11 juli vindt de vijfde editie van Full Moon Festival plaats in de Muzentuin aan het Zwijsenplein 1 in Tilburg. Eén euro per verkocht ticket gaat naar het goede doel Free a Girl. Verder zijn er verschillende acties om geld in te zamelen voor de stichting, die zich inzet voor jonge meisjes. Free a Girl is een noodhulporganisa- tie die zich inzet om jonge meisjes uit de gedwongen prostitutie te be vrijden en daders veroordeeld te krij gen. De line-up, van deephouse tot techno, bestaat uit lokaal Tilburgs ta lent als Audiocassette, maar ook uit gevestigde namen als Juan Sanchez, Prunk en Samuel Deep. Techno DJ Sandrien sluit de avond af. Het festi val duurt van 15.00-24.00 uur. Tickets kosten 12,50 euro en zijn te bestellen via www.fullmoonfestivaltilburg.nl. Op deze website is ook meer infor matie te vinden. Poëziemarathon Voor deze gelegenheid laat de nieuwe stadsdichter Martin Bever sluis eèn aantal van zijn bijzondere gedichten horen én zien. Van 17.00- 18.00 uur geven tot slot alle dichters van de Poëziebus voor klein en groot een wervelende poëziemarathon. Wat is de Poëziebus? Hartje zomer 2015 gaat voor de eerste keer de Poëziebus met aan boord circa 50 Belgische en Nederlandse dichters een week op tournee langs twaalf steden in Nederland en België. Ruim acht dagen kan iedereen gratis luis teren én kijken naar poëzie anno nu in musea, literaire cafés, op pleinen en tijdens festivals. Kijk voor actuele reisinformatie op website www.poeziebus.nl of www. poeziebus.be en volg de Poëziebus op Facebook en Twitter. De Tilburgse Koerier pre senteert deze week een zo mermagazine. Een speciale ijlage met uiteen- tzels en lezersac- en oud. Mooie ■en? Straks op de igazine Koerier. Ver- itiebi tips voor een lei icht bij huis. de ander ge- vci uc iunu. wc wc.ening van de Lj^trr.cbiele Brigade geval op. De Rode Baretten hebben amp opgeslagen in het IJssportcen- 1 oefening Bevo Seal is vooral gericht operaties. Dat betekent dat er onder meer Onder hen klinkende Tilburgse namen als Daan Taks, Andrew Cartwright en Mandy Verleijsdonk. Ook Martin Beversluis, de volgende stadsdichter van Tilburg is van de partij. De Kennismakerij verzorgt die middag een gratis workshop voor kinderen. Speciaal voor alle kinderen die he lemaal niets of juist alles met woor den hebben stopt op woensdag 22 juli van 15.00-16.00 uur de Poeziebus bij De kennismakerij in Tilburg. Hele 'echte' dichters gaan met de kinde ren rappen, rijmen, dichten en mis schien zelfs zingen tijdens een gratis workshop voor kinderen van 9 tot 12 jaar. De kennismakerij is gevestigd aan de Burgemeester Brokxlaan 8 in Tilburg. tori voor je Hw' udenhout - Wim Reijnders uil Uden- hout heeft een verhalenbundel ge schreven over de herinneringen aan zijn geboortedorp Riel van 1941 tot op heden. "Riel is voor mij het dorp waar ik geboren ben en mijn jeugd heb doorgebracht. Een klein dorp met toen 1200 inwoners. Ik heb er goede herinneringen aan", zegt Reijnders. "Deze door mij geschre ven 22 verhalen over dit dorp geven dan ook een indruk hoe ik het des tijds beleefd heb. De verhalen zijn geschreven om te bewaren als een stukje erfgoed voor de volgende ge neraties. Zodat men niet vergeet hoe het eens was in dat dorp Riel." In de bundel zijn o.a. verhalen opgenomen over de jeugd in Riel (1940-1955), Rielse kermis, RK lagere school Pius X Riel, Beis Lijntje, De dodendraad, Rielse Kaaiencarnaval en de geSthie- denisvande Alphense en Rielse boe ren en hun melkfabrieken. De bundel is te koop bij Primera De Boerenschuur, Dorpstraat 25 in Riel (tel. 013-5906011) en is daar ook te bestellen voor een kostprijs van 7,50 euro. De opening is om 19.00 uur bij de attractie Free Fall op de Heuvel, ho ger dan de Heuvelse kerktoren. De Tilburgse Kermis heeft ook dit jaar weer spectaculaire nieuwe attrac ties. Naast de Free Fall Tower zijn dat de sci-fi attractie Encounter op het Piusplein, de Jumbo op het Besterd plein en de Spinning Coaster XXL op het Koningsplein.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 1