contourdetwern Brooduitgifte via wijkcentra BROOD NODIG 01 3uden linke! colofon DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 JUNI 2015 E TILBURGSE KOERIEI Korte berichten mhouden.nl 1 adres post avers 0, Breda osterhout Iburg 10051 (Hoewel er in de wijk veel initiatieven zijn, valt er ook nog een hoop te winnen. Patrick: "De wijk kent een grote diversiteit. Iedereen komt bij de Jumbo maar daar houdt de samenhang wel op. Terwijl het juist belangrijk is dat buurtbewoners met elkaar samenwerken. Met het Groenewoud Festival willen we mensen Hoe breng je wijkbewoners uit verschillende culturen en met heel diverse achtergronden bij elkaar? In het Tilburgse Groenewoud doen ze dat sinds 2010 met een jaarlijks gratis festival, dit jaar op zondag 28 juni. "Voor de wijk is het belangrijk dat mensen samenkomen", zeggen vrijwilligers Jimmy Damwijk en Patrick Blondeau. Jimmy en Patrick zitten in de werkgroep die het festival organiseert. Die bestaat verder uit de Schatkist, de Zonnebloem, Dance Power en huismeesters van WonenBreburg, Tiwos en TBV Wonen. ContourdeTwern ondersteunt hen. Beste Hulya, bij de uitgifte van brood praat iedereen altijd alleen over Gerrit Poels. Hoe vind je dat? Nodig, broodnodig. Want de persoonlijke verbinding die ik heb met mijn ouders, geeft hen vertrouwen. Het is een manier om te verzachten dat ze zelf met het uitdelen en rondbrengen van brood moeten stoppen. Hun werk blijft doorgaan en dat geeft rust. Is het gratis uitdelen van brood niet hopeloos achterhaald? Er zijn toch wel andere manieren om armoede te bestrijden? Het zou mooi zijn als het niet nodig was. Maar in elke samenleving komt armoede voor, zelfs in een gezonde economie. Menswaardigheid, de behoefte daaraan, is ook van alle tijden. Het festival heeft ook dit jaar weer een brede programmering. Het biedt een podium voor wijkartiesten zoals Wesley van Gorp, Alisha Smulders, John Twiss en percussieband Os Amigos. Bewoners en organisaties kunnen een kraam huren voor de braderie en ook aan de kinderen is gedacht, met onder andere een springkussen, schminken en een modeshow. Het project Fitte Vogels, waarbij bewoners 100 dagen lang aan hun gezondheid werkten, wordt tijdens het festival feestelijk afgesloten. Jimmy: "Met dit programma willen we een groot publiek kennis laten maken met wat er in de wijk te doen is, cultureel en maatschappelijk. Er is voor ieder wat wils." Op de dag van het festival zijn meer dan 20 vrijwilligers actief, onder andere bij de opbouw en achter de bar. "Zo is het festival echt voor en dan ook bij elkaar brengen. Als dat lukt, is het al winst. Maar misschien levert het ook wel nieuwe vrijwilligers op." Gaat dat wel goed samen, Broodnodig en ContourdeTwern? Ja. De medewerkers zijn erg onder de indruk dat ze dit mogen doen. Het brengt verbinding binnen het wijkcentrum en dat is erg waardevol. Het gaat om een heel waardevolle voorziening, dus een 'pro-visie'. Een kijk op de samenleving die Gerrit Poels ook zeer waardeert. Mensen die gratis brood halen of naar de voedselbank moeten, zijn de schaamte allang voorbij. Het is juist vooruitstrevend als je als samenleving zegt: 'Je krijgt iets van mij, onvoorwaardelijk'. Want bewijslast moeten geven om eten te krijgen, dat is pas gebrek aan beschaving. door de wijk", zegt Jimmy. De ondersteuning van sociaal werkers Esther Elias en Yuri van Bavel vinden ze erg fijn. "Zij helpen bij het 'gemeentelijke gebeuren', zoals het aanvragen van subsidie en een evenementenvergunning. Het is de bedoeling dat we de komende jaren steeds meer zelf gaan doen. Uitbreiding van de werkgroep is dan ook zeer welkom." Het Groenewoud Festival is op zondag 28 juni van 12.00-17.00 uur in het gelijknamige park. De seizoensafsluiting van Fitte Vogels is om 15.00 uur. Toegang is gratis. Jimmy en Patrick op de plek waar 28 juni het hoofdpodium staat. Technic Thur3day Iedere donderdag van 14.30-16.30 uur is het Technic Thur3Day in The DiZz in de Hasselt- straat. In de Studio kun je aan de slag met 3D printen. The sky is the limit! Ben jij goed met een computer en gewoon nieuwsgierig naar onze nieuwe 3D printer? Of kun jij een mooi ontwerp maken en weetje je product te verkopen? Wie weet kun jij samen met anderen een eigen 'bedrijfje' opzetten. Bel, mail, app of kom langs bij The DiZz. tel mail internet Hulya Poels, pleegdochter van Gerrit en Angelique Poels, heeft een belangrijke rol gespeeld bij het doorzetten van de brooduitgiftepunten naar de wijkcentra in Tilburg. Gon Mevis stelde haar enkele vragen. Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl IJ :raar Leven in het hier en nu Tijdens het Familiecafé voor mantelzorgers gaat Maria Veraart samen met bezoekers aan de slag om meer in het heden te leven. Want u leeft nu en u moet nu beslissingen nemen. Gemakkelijk gezegd maar juist voor mantelzorgers is dit een uitdaging. Er is namelijk altijd wel iets waardoor u uit het moment van nu getrokken wordt. Het Familiecafé met dit thema is op woensdag 24 juni van 19.30-21.30 uur in deTongerlose Hoef, Reitse Hoevenstraat 129 in Tilburg. Wil je een kraam huren of (volgend jaar) meehelpen bij het organiseren van het festival? Neem dan contact op met Yuri van Bavel: yurivanbavel@contourdetwern.nl, 06 235 74 616 of loop binnen bij wijkcentrum Spijkerbeemden aan de Don Sartostraat. Festival 3 West Op zondag 28 juni is het Festival 3 West. Dit keer op het sportveld van de Cuneratorenstraat Hogeschoollaan. Er is hartstikke veel te doen. Het festivalterrein is onderverdeeld in vier pleinen: het Kinderplein, het Seniorenplein, het Sport- plein en het Hier Woon Ik Plein. Er zijn optredens van percussieband Bandidos, Brabants Bont, Antilliaanse dansgroep TND, Franky en Joey, Corjan Bos en Sjaak Stam. Het festival duurt van 13.00-17.30 uur. De entree is gratis. The place to be in Goirle In Goirle is 't Loket the place to be als je een zorgvraag hebt. Diverse organisaties uit die gemeente bemensen 't Loket, ContourdeTwern coördineert. Hebt u een vraag over wonen, werken, welzijn, dan moet u bij 't Loket zijn. De Vereniging Nederlandse Gemeenten geeft de ge meente Goirle (en ook Hilvarenbeek, Oisterwijk en Dongen) het predicaat 'voorbeeldproject, best practice' voor de toegang tot zorg. STICHTING 'WHM BROODPATER GERRIT POELS Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Niets uit deze uitgave mag zonder toestemming gebruikt worden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 7