sl Genomineerden voor BOV-Trofee Symposium in de Spoorzone Collectief, wint prijsvraag Korvelkiosk Veel podiumplaatsen en nationale titels voorTilburgse dansers Switch? Student Company van het jaar DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 JUNI 2015 ALGEMEEN 15 FOTO: Peter Demmers idell Mannen en kanker pc.nl Willem II Kwèèkers Bel: 06-28358897 CURSUSSEN waren. '"en zich company :ate- iriëtte Bibliotheek en met pensioen matie en aanrr otheekmb.nl/k Meer informatie t via 013- 46 48 5021 bliotheekmb.nl. wat dans- arin karamat- interna- :e of the tier door de iet KWF. asé, hun id trots j waren de weer aan- Tilburg De Bibliotheek Midden- Brabant en BrabantKennis verzor gen op woensdag 1 juli het sym posium Kennis Kracht. TILBURG - Collectief, is zondag 7 juni door het bewonerscomité Korvet uitgeroepen als winnaar van de Korvet Kiosk ontwerpwedstrijd. De Gezichten van de Korvet kreeg meer dan de helft van alle publieksstemmen. Het plan voorziet in een driehoekig overdekt evenementenpodium in het park op het Korvet plein in Tilburg. De driehoekige muziek- kiosk en de aanleg van het park worden gefinancierd door middel van crowdfunding. JLBUR^SE koerier k Uw steunt met uw donatie-aankoop het goede doel! Offenbachstraat 80, Tilburg-Noord www.kringlooptilburgnoord.nl Cursus plaatsen? U wilt een cursus plaatsen? Kijk dan voor informatie over prijzen en werkwijze op: www.tilburgsekoerier.nl Klik op de button Adverteren Cursusaankondigingen. Of kom langs op ons kantoor. Mijn broer Ad en Jos^ kunnen ontzetteno ijn. Ook deze dag supporters i het weer verschrikke- want ook *rs kans op Summerschool Dutch, French, Spanish etc. Bogaers offers several 2 weeks begin ners courses in Dutch for ex. This course covers the following activi ties: conversation, grammar, cultural events, pronunciation and much inter activity. Starting every first and third monday of June, July or August. Total study load: 40 hours.Total costs 750,-. (Lesson material 30,-) Interested? For more information or a free professio nal advice please contact us! Bogaers Taleninstituut BV-Groenstraat 139-155 in Tilburg, www.bogaerstalen.nl Spannend Op de tweede NK-dag werd gestre den in de afdeling national amateurs en Exhibition. Nederlandse kampi oen bij de Exhibition werden Roel Rens en Cynthia den Boer. Monique van Opstal: "Hun eerste wedstrijd samen, wat een fantastische perfor- ondernemingsplan, YouTube-filmpje, motivatie, product en toekomst plannen. Switch? pakte uiteindelijk de hoofdprijs met de decoratielamp WATT. Deze lamp bestaat uit een houten standaard met LED-verlich- ting. Bovenop de standaard is glas werk bevestigd, waarin je een eigen creatie kunt toevoegen, zoals bloe men of wijnflessen. De leerlingen kwamen pas op dit idee nadat ze zes keer van product geswitcht De jónge ondernemers moger een jaar de beste Student Conr van Nederland noemen in de ce gorie MBO. Daarnaast gaan ze van 28 tot 31 jüli naar de Europese finale in Berlijn. assen Afgelopen weekend werd in Assen het officiële Nederlands danskampioenschap Ballroom-La- tin en Exhibition gehouden voor professionals en amateurdansers. mance. f trainers, op ze zijr enthousiaste wezig en was lijk spannend in de finales, deze dag hadden de danser podiumplaatsen." Kevin Wijnans en Esmée Hermans behaalden zilver in de B-poule. Bram Paulissen en Emilie van Dun dansten zichzelf naar twee podiumplaatsen: 2de in de D poule en 3de in de mas terclass senioren. Tenslotte was er een mooie halve finaleplaats in de technologie en nieuwe media; Jos van der Lans, cultuurpsycholoog en journalist/publicist burgerkracht, en een gesprek met Henriëtte de Kok, bestuursvoorzitter van de Biblio theek Midden-Brabant. De middag wordt begeleid door Rodney We terings. Het symposium duurt van 14.30 tot 17.00 uur. Vanaf 17.30 uur is er in de Kennismakerij ook gele genheid tot afscheid nemen van Henriëtte de Kok die per 1 juli de ?k Midden-Brabant verlaat gaat. Meer infor- imelden via www.bibli- 7kennis-is-kracht.html. bij Wilma Nouwens >2 of secretariaat@bi- A-poule voor Dennis v.d. Linde en Valerie Rozenbrand. "Een fantastisch weekend, waarbij de andere trainers William en José Kolen-Geboers een zeer belangrijke rol hebben gespeeld vooralle dansparen." Tijdens het NK werd de actie Dans voor Kans gehouden, waarbij geld ingezameld werd voor het KWF. Het prijzengeld van €200,= school van Opstal o.l.v. Kar Ali gewonnen heeft met de ir tionale verkiezing van "Dance year" is met liefde en plezier d< dansers gedoneerd aan het KW dens de Tilburgse Kermis gepresen teerd en uitgedeeld. Kwèèkers worden sinds 2005 door Tilburg.com verzameld. Vooral in aanloop naar carnaval zijn de kaart jes zeer populair. Samen met Willem II gaat Tilburg.com nu op zoek naar typische Willem II Kwèèkers. Meedoen kan door Kwèèkers in te stu ren naarinfo@willem-ii.nl. Opleiding Mindful Coachen Mindfulness toepassen in je eigen vakgebied? Vanaf september start in Brabant weer de opleiding Mindful Coachen. Je leert daarbij te werken met mindfulness en de boeddhistische psychologie. De opleiding wordt ver zorgd door Dorie Lommatzsch. Gratis informatieavond vrijdag 19 juni van 19.30 tot 21.30 bij Pleiade in Tilburg, Nieuwlandstraat 36. Wees welkom! en meld je aan via www.openbewustzijn, nl of bel direct 06-23016358. het Ondernemen. De genomineerden voor de felbe geerde BOV-Trofee 2015 zijn, in alfa betische volgorde: Brouwers Groen- aannemers uit De Moer, MJ. van Riel uit Tilburg, Prezent uit Tilburg,Tricorp uit Rijen, Tobroco uit Oisterwijk en Vekopak uit Tilburg. De organisatie is ook dit jaar in handen van de Junior Kamer Hart van Brabant. Meer informatie: www.bov-trofee.nl. Stichting Kringloopwinkel Tilburg-Noord Gratis ophalen van los meubilair of complete inboedels, alle bruikbare spullen zijn welkom. U bent welkom in onze winkel, 550m2 winkelplezier. Tilburg - Inloophuis Midden Brabant organiseert donderdagavond 25 juni een informatie- en ontmoetingsavond speciaal voor mannen. Hoe behoud je als man je waardigheid bij de verande ringen in je leven als gevolg van kan ker. Bij jezelf, je partner en je naaste omgeving? De avond is bedoeld voor mannen die kanker hebben of hebben gehad, voor mannen met een partner met kanker en voor mannen die in hun zeer directe omgeving met kanker te maken hebben. Psycho-sociaal thera peut Ervin Molnar is aanwezig. Hij is gespecialiseerd in het verwerken van de gevolgen van ziekte en verlies. De avond duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Adres: Wilhelminapark 29 in Tilburg. Tilburg - Op donderdag 3 december wordt in Tilburg voor de 16e maal de BOV-Trofee uitgereikt. De afkorting BOV staat voor Beste Ondernemers Visie. Zoals de naam al zegt, wordt gezocht naar de beste ondernemer. Omdat er vele soorten ondernemers, bedrijven en branches zijn, wordt dit jaarlijks door een onafhankelijke jury getoetst binnen een bepaald thema. Het thema van dit jaar is De Kunst van utrecht - Switch? van de afdeling MBO Vormgeving van De Rooi Pan nen is op 10 juni in het Beatrix The ater in Utrecht uitgeroepen tot Col lege Company van het jaar. In de categorie MBO probeerden vijf en thousiaste finalisten de deskundige jury te overtuigen van hun product. Behalve Switch? vaardigde de afde ling MBO Vormgeving nog een fina list af: Cactus. Tijdens een drie minuten durende pitch lieten de Student Companies zien wat ze te bieden hadden. Ook een filmpje maakte bij elk bedrijf onderdeel uit van de presentatie. De jury beoordeelde de finalisten uit eindelijk op de volgende aspecten: In de LocHal in de Spoorzone wordt gepraat over de toegang tot infor matie die burgers nodig hebben om lokale initiatieven te ontplooien. Hoe zorgen we ervoor dat iedereen is toegerust om een rol van betekenis te spelen in de doe-het-zelf-samen- Jeving? En hoe kunnen bibliotheken, met als kernopdracht het organise ren van publieke toegang tot infor matie, hieraan een betekenisvolle bijdrage leveren? Met prikkelende bijdragen van onder meer Richard van Hooijdonk, trendwatcher ICT, De wedstrijdparen van Dansschool van Opstal uit Tilburg waren zeer succesvol op dit gigantische NK-evenement, met deelname van meer dan 400 danspa ren in verschillende klassen. Op de eerste NK-dag was het de beurt aan de professionals, de masterclass ofwel de hoogste afdeling bij de amateurs, en de pre-amateurs."Wat een spannende avond", vertelt Monique van Opstal. "Een compleet uitverkochte zaal, de supportersclub stond op scherp en de zenuwen gierden door mijn lichaam. Toen de finales begonnen schreeuw den de supporters en de toeschou wers het dak eraf)' Bij de professionals ging het goud, zilver en brons naar paren, die ge traind worden door Monique van Opstal. "Je gunt ze alle drie de titel, daar werken ze individueel ontzet tend hard voor. Voor mij persoonlijk was het dan ook fijn dat alle drie de paren in de verschillende dansen toch met eerste plaatsen beloond werden." Nederlandse kampioen bij de professionals werden Martijn Leu- nissen en Nathalie Bos, voor de vice- kampioenen Ruud Moers en Amber List. Brons was voor Simon Froklage en Simone Haans. In de masterclass amateurs dansten Wouter Grootendorst en Evi Luijten zich in de finale naar een fantasti sche vierde plaats, met verder een zevende plaats voor Rob Clarijs en Miloe Deenen."Een geweldige pres tatie, als je van 400 deelnemende paren jezelf vierde en zevende van Nederland mag noemen." Bij de pre- amateurs was er een derde plaats voor de nieuwkomers Wendell Pot ters en Madelon van loon. Tilburg - Willem II gaat in samen werking met Tilburg.com op zoek naar de leukste Willem II Kwèèkers. Kwèèkers zijn kaartjes met typische Tilburgse uitspraken. Er wordt een beroep gedaan opalleTilburgersom zijn of haar eigen Kwèèker in te stu ren. De tien leukste, grappigste en meest unieke inzendingen worden op exclusieve kaartjes gedrukt en tij- r- WP c

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 15