C) N Weer nationale titel Summerdarts in Oisterwijk voor Emma van Haaren Horeca Voetbal Toernooi Tilburg Snelste schaaktoernooi 'Color the City' Springwed strijd ^Letsel i sjbjsji o o LETSELBUREAU 3 Bewegen tijdens en na behandeling kanker Midzomerloop Goirle DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 11 JUNI 2015 17 SPORT Wouter Wolff, Ned Junioren kamp. 2015 Roel Boomstra, GMI Emma van Haaren wint de eindsprint en prolongeert haar nationale titel. DAMMEN 1ZO IFESTYLE singL van 4 m uur. De JRG - Vr vermoeii mr. 1_J. Noordslj, register-expert Postbus 2087 5001 CB Tilburg plaat je, op tatie- Zwart aan zet Personenschaderegeling Incheque Voor gratis advies: 013-5470052 of 06-11357927 l.j.noordsijouletselbureau.nl Kijk voor vraag en antwoord op www.letselbureau.nl wordt het na- ampioenschap provinci ën deelnemen, tnton van Ber- gratis te betreden is. Geniet onder de kleurenpoeder van de vetste artiesten. Samen met DJ's zoals Schoolplein, Pursang en Mighty Fools wordt dit een avond om nooit meer te vergeten. Uw eigen online dossier 24/7 blikbaar Tilburg Vroeger werd bij ziekte en de vermoeidheid die ermee gepaard ging, vaak rust voorgeschreven. Rust heeft echter als bijwerking dat de conditie nog verder achteruitgaat. Wetenschappelijk onderzoek leert dat sportief bewegen tijdens en na de behandeling van kanker een be langrijke bijdrage kan leveren aan het opbouwen van de conditie en aan het herstel. Ook is aangetoond dat kanker gerelateerde vermoeid heid beduidend minder is als gevolg van kracht- en conditietraining. Inloophuis Midden Brabant organi- LETSELSCHADE? snelle afhandeling uw eigen letsel-adviseur zonder kosten er optredens van bekende en opko mende artiesten. Op beide dagen zal het toernooi omstreeks 12.00 uur van start gaan. Voor deelname kan iedereen zich inschrijven op de dag zelf, als er nog plaats is. De toegang is gratis, maar een bijdrage in de collectebus wordt erg op prijs gesteld. Kijk voor meer informatie en inschrij ving op www.summerdarts.nl. UBURGSE KOERIER Tilburg - Op maandagavond 15 juni organiseert Bedrijfsvoetbal.nl de derde editie van het 7 tegen 7 Ho reca Voetbal Barbecue toernooi. Het toernooi vindt plaats bij SV Nordea, Heikantlaan 110 in Tilburg. Er wordt vanaf 16.00 uur gespeeld in poules met de kruisfinales om 18.00 >e finale begint om 18.30 uur. windstreken van Europa doen scha kers mee. Aanvang om 11.00 uur. Bij Lightning Chess speelt de klok een cruciale rol. Schakers hebben namelijk maar twee minuten per persoon de tijd om de wedstrijd te spelen. Wanneer de twee minuten van een speler voorbij zijn, wint zijn tegenstander de wedstrijd. In maximaal vier minuten wordt elke wedstrijd dus beslist. Deelnemers spelen maar liefst 43 wedstrijden lieshout Op zondag 7 juni heeft de 8 jarige Óisterwijkse Emma van Haaren, die rijdt voor de Tilburgse Wielerclub Pijnenburg, in Lieshout haar titel tijdens het Nederlands Kampioenschap wielrennen op de weg voor de jeugd weten te prolon geren. Nadat zij in januari van dit jaar al kampioene in het veld werd mag zij komendjaarookopde weg in het rood-wit-blauw rijden. Met een breed deelnemersveld en enkele geduchte concurentes begon zij om 11.00 uur aan haar wedstrijd. De start van Emma was erg goed en ze ging als eerste de bocht in. Na de eerste ronde ont stond er een kopgroepje van drie rensters die goed samenwerkten. Bij het horen van de bel voor de laatste ronde versnelde Emma en kon alleen Fee Knaven haar nog volgen. Een sprint was daarom onvermijdelijk. Bij het uitkomen van de laatste bocht lag Emma een wiellengte voor op Fee. De twee gingen een sportieve sprint aan die op de streep met slechts een halve seconde in het voordeel van Emma werd beslist. Dit was voor Emma de tweede nationale titel op de weg en haar derde in totaal. oisterwijk - Op zaterdag 13 en zon dag 14 juni organiseert the mean team uit Oisterwijk voor de 11de maal het summerdarts koppel- en singletoernooi, dit jaar wederom in De Knuistboom aan de Tilburgse- weg 41 in Oisterwijk. Alle opbrengs ten gaan dit jaar naar het vergeten kind in eigen land. Zaterdag komen de koppels in actie en zondag de ',-gles. Tussen het darten door zijn over 10 kilometer telt mee voor het ZLM-regiocircuit. De start van de lopen over 5 en 10 kilometer is om 18.45 uur. Vanaf 17.45 uur lopen de Goirlese- basisscholieren hun .wed strijden over 500 of 1000 meter op deTilburgseweg. U kunt tot en met dinsdag 15 juni inschrijven via wwyv.inschrijven.nl. Na-inschrijven kan op de wedstrijd dag vanaf 16.00 uur tot een half uur voor de start bij Bojangles Billiards Darts, Tilburgseweg 103 in Goirle. Daar is ook kleedruimte, maar geen douchegelegenheid. Meer informatie: www.loopgroep- goirle.nl/activiteiten en www.in- schrijven.nl of bij Arie van den Akker, tel. 06-50655638. Om 19.00 uur start een barbecue met aansluitend een afterparty. Deelnemende teams zijn o.a. Humphrey's Tilburg, Cafe de Kok, Cafe Stoffel, Ruby's, Doen Horeca, Etenstijd, Cafe Tribunaal, Domino's Pizza, Live Piano Bar en Eataly. Meer informatie en aanmelden: www.be- drijfsvoetbal.nl of tel. 013-7620755. Tilburg - Nog minder dan een week I te gaan en dan kruisen 150 schakers j de degens tijdens het Nederlands Kampioénschap Lightning Chess 2015. Op zaterdag 13 juni is het Ko rting Willem II stadion in Tilburg het strijdtoneel van dit unieke evene ment. Onder de deelnemers bevin7 den zich 30 schaakmeesters. Veel voudig Nederlands kampioen Loek van Wely, tevens Tilburger, zal ook acte de présence geven. Het evene ment is voor jong en oud en uit alle op één dag. seert op woensdag 24 juni in samen werking met Kwidam een workshop sportief bewegen met kanker. Sport, ontspanning en informatie onder leiding van Miriam Snellen, docent van Kwidam. De workshop duurt van 13.30 tot 15.00 uur. Deelname is gratis. Tijdens de workshop gaan de deelnemers ook bewegen (als je zin hebt). Makkelijk zittende kleding is dan gewenst en een handdoek om op te liggen. Graag vooraf aanmel den via www.inloophuismiddenbra- bant.nl, e-mail info@inloophuismid- denbrabant.nl of tel. 013-7851681. goirle - De Loopgroep Goirle houdt haar jaarlijkse stratenloop dit jaar op zaterdag 20 juni in het centrum van Goirle. Nog steeds in het weekeinde van het Midzomerfestival dus, maar dit jaar op zaterdag, vroeg in de avond. Het muziekprogramma van het Midzomerfestival op zaterdag avond sluit prima aan op de Midzo merloop. Met na het sporten veel gezelligheid en muziek voor hardlo pers en publiek. De start van de hardloopwedstrijd is op de Tilburgseweg, ter hoogte van Bojangles BilliardsDarts, waar op zaterdag ook het inschrijfbureau is. Het parkoers van 2,5 kilometer (dat 2 of 4 keer gelopen wordt) loopt door het centrum van Goirle. De wedstrijd berkel-enschot - In het weekend van 13 en 14 juni organiseert RSV De Cava- lieren de Rabobank Hart van Brabant springwedstrijd voor paarden en po ny's bij Manege De Kraan, De Kraan 39a in Berkel-Enschot Het programma ziet er als volgt uit zaterdag 13 juni: pony's alle klassen klassiek parcours; zater dagavond 13 juni: paarden klasse BB en B klassiek en progressief parcours; zondag 14 juni: paarden klasse L, M, Z en ZZ klassiek en progressief parcours. Voor de paarden zijn tevens extra over all geldprijzen beschikbaar gesteld door Rabobank Hart van Brabant Kijk voor meer wedstrijdinfbrmatie en exacte starttijden op www.startlijsten. nl. Iedereen is welkom en toegang is gratis. tilburg Op zaterdag 20 juni be leeft Color the City haar eerste editie. Deze dag wordt de binnenstad van Tilburg omgetoverd tot een waar kleurenfestijn. Meer dan duizend deelnemers zullen zich samen met de mannen van de'Rock ourTOP off Show'klaarmaken voor de kleurrijke run. Langs vijf verschillende check points krijgen deelnemers steeds een andere kleur over zich heen. De toeschouwers kunnen lekker mee gooien, want langs het parcours zijn zakjes kleurenpoeder verkrijg baar. Daarnaast zullen er verschil lende acts zijn om te laten zien wat Tilburg allemaal tot haar beschik king heeft. Zo zullen de dames van Dance Nation de DJ vergezellen op het podium, zorgt Sambabando Riel voor een gezellig sfeer en er is nog veel meer! Na de run wordt er een moment genomen om aandacht te schen ken aan de Johan Stekelenburg Stichting. Dit goede doel is door alle deelnemers gesteund door een deel van het inschrijfgeld te done ren. Wethouder Hans Kokke zal na de run een cheque aan de stichting overhandlngen. Daarna barst het feest los op het Piusplein, waarbij het festivalterrein voor iedereen Na 14-19 volgde dam via 29-23 28- 22 38-32 34x5 13-18 en nu een blun der 40-34? En verdwijnt de dam met gelijk spel 4-10 5x3 8-13 3x17 21x12 uitslag 1-1 De partij werd nog dezelfde dag voorzien met bommetje ten teken van veel bekeken partij. Door deze remise pakte Jan Groenendijk de 1 e plaats in het toernooi te Salou, Span- op grond van beter toernooi-pres- tatie-rating oftewel TPR. In Polen werd nog een toernooi ge houden, waar slechts twee Neder landers aan deelnamen, Thijs van den Broek en Djordy Suylen. Thijs werd notabene eerste met de score 7-13, Djordy slechts 50e van de in to taal 71, meest jeugdige deelnemers. Dit verklaart tevens waarom hetTDV viertal in Huissen zo slecht presteer de. Slechts Jimmy Depaepe haalde het vereiste niveau met de score 3-4. In totaal werd TDV beschamend 4e met een bordsaldo van -10. Den Haag en Arnhem uit de vorige PSV poule gaan beiden door naar de laatste 8, evenals in 2014. De favorieten zijn evenals vorig jaar Hyken DTC, Huissen, Witte van Moort en evt Lunteren. De begindatum van de nationale competitie 2015 is vastgelegd op 19 september met de volgende wed strijden voor de Brabantse Clubs: ereklasse SNA-TDV of andersom, dit is nog niet duidelijk. Hoofdklasse B: Dordrecht-PSV Dammen, Rivieren Dammers-HED en Micone-Cema; 1e klasse C: TDV 2-Cema 2; 2e klasse E: Huissen 3-EAD, Rivieren Dammers 2- HED 2, De Amateurs-WSDV Heteren. Komende zaterdag w< tionaal sneldamkar gehouden, waaraan de ale kampioenen moger Voor Brabant zijn dit Ar kei en Thijs van den Broek. Beiden natuurlijk veel succes toegewenst. J. v.d. Hooff

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 17