'Altijd gezellig met Jorna7 is sunt Weggooien contourdetwern colofon (go ALGEMEEN Korte berichten adres post Èn goed prokkelvoorbeeld is de match tussen »na (22) en vrijwilliger Nina (21). Jorna woont samen met haar vriend Rob in een gezellig nieuwbouwhuis. Ze zijn al 4,5 jaar samen en hebben het heel fijn. Jorna werkt begeleid in de horeca en bij een kinderdagverblijf. Ze houdt van schilderen en haar kleurrijke schilderijen prijken thuis aan de muur. Regelmatig komt Nina op bezoek. Samen drinken ze thee, pakken een terrasje of koken een maaltijd. Op het eerste gezicht èen heel gewoon leventje. Toch had Jorna een aantal jaren geleden niet gedacht dat ze nu zo gelukkig zou zijn. "Vroeger was het allemaal veel moeilijker", vertelt zij. Jorna heeft een lichtverstandelijke beperking. Daarnaast heeft zij te maken met angsten en aan autisme verwante beperkingen. In sommige periodes zit zij prima in haar vel, in andere voelt ze zich erg onzeker. Grote veranderingen'bezorgen Jorna bijvoorbeeld veel spanning. Na haar verhuizing van Loon op Zand naar Tilburg kostte het haar een paar maanden om te wennen aan het huis en de omgeving. En alleen zijn, vindt ze moeilijk. "Als ik weet dat Rob een avond weg is, ben ik een paar dagen van tevoren al gespannen. Ik weet dan niet zo goed hoe ik me moet vermaken en vind het ook wel eng." Via de Informele Zorg van ContourdeTwern kwam Jorna in contact met Nina. Zij is studente Sociale Studies. De eerste uitdaging was om samen met Jorna te bekijken hoe ze haar vrije tijd kan invullen, maar gaandeweg bleek dat ze het samen heel gezellig hadden. Als het nodig is, praten ze over moeilijke dingen maar er wordt vooral veel gelachen. Nina: "Het is altijd leuk om bij Jorna te zijn. Ik krijg er energie van! Het is mooi om iemand bij te kunnen staan, ik kan iedereen aanraden om zoiets te doen." Een puppy als gezelschap leek een mooie oplossing, maar de praktijk, was anders. Jorna: "Het was veel te druk, ik wilde eigenlijk het liefst dat hij de hele tijd in zijn bench zat. Dat is natuurlijk zielig." De onrust zorgde ervoor dat Jorna zich steeds minder op haar gemak voelde en het hondje kon uiteindelijk niet blijven. Lijkt een prokkel jou ook wel wat? Meld je aan via 013 549 86 46 (Adviespunt) of adviespunt@contourdetwern.nl. Als vrijwilliger bij ContourdeTwern kun je deelnemen aan allerlei interessante cursussen en krijg je alle ondersteuning die je nodig hebt. Vrijwilliger van het jaar Op het jaarlijkse vrijwilligersfeest op 19 juni worden de Vrijwilligersprijzen van de gemeente Tilburg uitgereikt. In totaal zijn 11 organisaties en 21 vrijwilligers voorge dragen. Welke drie vrijwilligers en vrijwilli gersorganisaties uiteindelijk genomineerd worden, bepaal jij. Breng vóór 9 juni je stem uit via www.contourdetwern.nl of met het originele stemformulier uit het Brabants Dagblad. Kunstkamerroute In de Week van de Amateurkunst organise ren Art-Fact en MFA De Poorten op 6 juni een (Kunstkamerroute' door de wijk Hasselt. De naam zegt het al: een route die je langs verschillende kamers, maar ook tuinen en het wijkcentrum, brengt. In elke kamer ge niet je van heel diverse vormen van ama teurkunst. Er is ook een amateurkunstgroep uit het Belgische Hasselt te zien! Start van de Kunstkamerroute is om 14.30 uur in de Poorten. De route eindigt om 16.30 uur. tel mail internet bezig, zo blijkt. Tijd voor een heuse kliekjesdag op zaterdag 6 juni van 13.00-19.00 uur in MFA Het Kruispunt, Sinopelstraat 1. Sigrid: "Het gaat die dag over alles wat hot is op onze Facebookpagina. Zoals koken met kliekjes en informatie over de 'tenminste- houdbaar-tot' datum." Joy's hoopt dat alle bezoekers hun kliekjes en thuisrecepten meebrengen zodat iedereen ervan kan smullen: "Het moet een gezellige doorgeefmiddag worden." Voor de kinderen is er een hoek ingericht waar ze gezonde traktaties kunnen maken. Samen sterk! Mantelzorgen voor iemand die je dierbaar is, is heel dankbaar maar kan ook zwaar zijn: extra taken, heftige emoties. Het is goed dit met anderen te delen zodat zij u kunnen helpen als dat nódig is. Maak uw zorgen bespreekbaar. Dat kan tijdens de bijeen komst Samen sterk! op woensdag 10 juni van 13.30-16.00 uur in wijkcentrum 't Sant, Beneluxlaan 74. Aanmelden kan t/m 8 juni via adviespunt@contourdetwern.nl Postbus 3078 5003 DB Tilburg Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl iet jij wat een prokkel is? Dat is een kkelende ontmoeting tussen mensen mét .mensen zónder verstandelijke beperking, ze week, tijdens de landelijke Prokkelweek, ten gemeentes en organisaties zich extra in i dit soort mooie ontmoetingen tot stand te ïngen. Zo ook ContourdeTwern. Jaarlijks wordt er door de Nederlandse consument 50 kilo voedsel weggegooid. Dat moet anders dachten Sigrid Horvers en Joy's van Lieshout. Ze startten een Faceboo.kgroep en de reacties stroomden binnen. Gezond en bewust eten houdt veel mensen Feestactie BoodschappenPlusBus (BPB) Om te vieren dat de BPB deze zomer vijf jaar door Tilburg e.o. rijdt, is er vanaf 13 juni een heuse feestweek. Er zijn feestelijke acties voor de busreizigers, sponsors en vrijwilligers. Wilt u in de feestweek kennismaken met BPB? Meldt u dan vóór 9 juni aan voor een gratis toeristische testrit via boodschappenplusbus@ contourdetwern.nl. Voorwaarde is dat u niet eerd.er bent mee geweest met de BPB, ouder bent dan 55 jaar en in de gemeente Tilburg woont. Uit alle aanmeldingen worden 28 deelnemers geselecteerd. Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Niets uit deze uitgave mag zonder toestemming gebruikt worden. DE TILBURGSE K09 :TILBURGSE K0ERIER DONDERDAG4 JUNI 2015 Wat begon met een Facebookberichtje is uitgegroeid tot een serieus project om voedselverspilling- tegen te gaan. Met ruim 1.500 leden en gemiddeld vijftien maaltijden per dag is het 'Tilburgs doorgeef kliekjes luik' een groot succes.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 7