3 'Veel doorgroeimogelijkheden in transport en logistiek' De rode loper uit voor toptalent irland I® TRANSPORT LOGISTIEK 13 Supervisor SchenkerTransport Groep Maarten Broeders bij DB Schenker Logistics: de economische en financiële te zetten. - DOOR: PETER VAN OIRSCHOT - 26 Maarten Broeders i vooru. kef bestaat uit: HENKER Tilburg aast als nationale hotspot vooral op nieuw logistiek talent TILBURG - Afgelopen week is Tilburg wederom uitgeroepen tot de tweede belangrijkste logistieke hotspot van Neder land. Een prestatie van for maat, maar toch lijkt de regio zich de bijzondere rol die Til burg op dit toneel speelt nau welijks te beseffen. regie slang /.COASTLINK.NL uk TILL TILBURG - Het heeft even ge duurd, maar het herstel na crisis lijkt zich ook in de trans port en logistiek aardig door Benelux ‘riersdiensten lue added activiteiten romen er rs aan 90 scooters, regeld!” SUPERVISOR Na enige jaren in de logistiek te hebben ge- :ht JqNDERDAG4JUNI 2015 PRANSPORT LOGIST 2 vestigingen op t bevinden zich Landtransport, e functies: internationaal planner Schen- ?nterrein De aren als lij heeft auffeurs tamische Het i te prominente Transport De sector transport en logistiek kent een stijgend aantal vacatures. Veel mensen zijn in de veronderstelling dat het hier bij vooral gaat om chauffeurs, maar niets is minder waar. Veel logistieke bedrijven hebben ook behoefte aan medewerkers in verschillende andere functies en op meer dere niveaus. Mensen die het werk plan nen bijvoorbeeld. dag van transport logistiek transport logistiek CONTINU MEEVERANDEREN De logistieke dienstverleners uit Tilburg be horen tot de meest vooraanstaande op het gebied van opslaginnovatie en vervoers- flexibiliteit. "Dat moet ook wel", zegt Mari van Geel, één van de organisatoren van de dag op 7 juni. "Organisaties die internatio naal actief zijn worden geconfronteerd met niet vanzelf zal gaan. Om haar positie verder uit te bouwen is er vooral veel nieuw ta lent nodig. "De wereld verandert snel en de wensen van onze klanten veranderen even hard mee", aldus van Geel. "Om daar snel op te kunnen anticiperen hebben we de juiste mensen nodig. Vandaar dat het belangrijk is dat we steeds meer hoger opgeleide talen ten in ons vizier krijgen." een zeer complex speelveld." Iets dat vol- gens van Geel allang niet meer alleen gaat over het organiseren van een paar vierkante meters opstegen wat vrachtwagens. "Alles wat daar tegenwoordig bij komt kijken is voor onze klanten onmogelijk allemaal zelf te organiseren. Dat willen ze ook niet, en dus zoeken ze daar specialistische partners voor. Die vinden ze hier in Tilburg". werkt kwam Maarten Broeders als in dienst van logistiek-gigant DB ker in de vestiging op bedrijventer Katsbogten, om daar al na enkele jar supervisor te worden aangesteld. Hij nu als leidinggevende zo'n 60 chat onder zijn hoede. "Ik heb een dyne baan, die de nodige flexibiliteit vereist. H is steeds een uitdaging om alles rond krijgen. Ik heb veel overleg met onze plan ners. Het plannen van onze distributie en VERBORGEN SCHOONHEID Ondanks dat Tilburgse logistieke bedrijven een prominente rol spelen in het succes van zeer aansprekende merken, is dit voor de buitenwereld nog veel te weinig zichtbaar. De sector merkt regelmatig dat veel men sen nog steeds denken dat de wereld van transport en logistiek voornamelijk bestaat uit vrachtwagenchauffeurs en heftruckbe- stuurders. Maar dat beeld klopt al zeker tien jaar niet meer volgens medeorganisator Ruud Phaff. "Met onze kennis en flexibele oplossingen spelen we een onmisbare rol voor bedrijven die op een slimme manier de wereld willen veroveren. We zijn dus allang niet meer allèërruttvoerders". expeditie gebeurt meestal 's avonds. We weten dankzij de moderne technologie op elk moment waar een chauffeur is en wat hij doet. Daardoor kunnen we snel ingrij pen als er zich problemen voordoen. Het is de trend dat we de chauffeur hierdoor steeds meer kunnen ontzorgen. kon mijn vrachtwagenrijbewijs gehaald. Na de havo heb ik een 3 jarige mbo-oplei- ding logistiek gevolgd. Daarna ben ik naar de toenmalige vervoersacademie in Venlo gegaan, tegenwoordig de Fontys Hoge school Techniek en Logistiek. Ook deze hbo-opleiding heb ik na drie jaar met suc ces afgerond. KANS De sector transport en logistiek biedt men sen uitstekende mogelijkheden op een mooie loopbaan. Gemotiveerde medewer kers krijgen alle kans om door te groeien. Maarten Broeders van DB Schenker Logis tics is zo iemand. Als tiener raakte hij dicht bij huis in Kaatsheuvel in de ban van het wegtransport. "Naast ons ouderlijk huis was een transportbedrijf gevestigd. Ik was daar als 14 jarige al vrachtwagens aan het wassen en van het één komt het ander. Door mijn fascinatie heb ik zo snel als het gelijkheden." Omdat transport- en logistiek- bedrijven over het algemeen zeer platte or ganisaties zijn, vormen deze volgens Enders een perfecte omgeving om snel carrière te maken. "Je hebt snel veel invloed op proces sen en resultaten en je begeeft je direct in een internationaal speelveld. Een baan in deze sector vormt daardoor een perfecte springplank voor je carrière". Tijd dat daar verandering in komt, vinden I ze bij het Platform Transport Logistiek Til- burg. En dus wordt er komende zondag 7 I juni flink uitgepakt. Want dan vindt op het I industrieterrein Katsbogten in Tilburg voor I de achtste keer de Dag van Transport en Lo- I gistiek plaats. CRUCIALE SPIL t Wanneer je denkt aan ambitieuze regio's die de wereld van morgen vormgeven, dan is de stad Tilburg misschien niet de eerste die bij je .opkomt. Totdat je ziet hoe de stad zich heeft ontwikkeld tot onmisbaar logistiek knooppunt voor talloze internationale top bedrijven als Tesla, Nokia, Coolblue, Sasha, Coca-Cola en FujiFllm. 10^000+BEZOEKERS Ben je niet specifiek op zoek naar een topbaan in de transport en logistiek? Ook dan is het be zoeken van de Dag van Transport en Logistiek meer dan de moeite waard. Op 91 verschil lende locaties verspreid over het terrein kun nen bezoekers zich tussen 11:00u en 16:00u uitgebreid vergapen aan indrukwekkende kranen, de nieuwste tech nologieën en interactieve demonstraties. Het volledige logistieke proces wordt in beeld gebracht. Zo maak je kennis met planningsy- stemen en volg je van dichtbij alle stappen die zich afspelen voordat een vrachtwagen uit eindelijk de weg op gaat. En natuurlijk zetten de bedrijven aan de Katsbogten hun deuren open. Een unieke kans dus om te zien wat er zich afspeelt in de grote loodsen waar je nor maal gesproken niet zomaar naar binnen kan lopen. De organisatie verwacht dat de Dag van Transport en Logistiek op 7 juni net als vorig jaar wederom kan rekenen op groot enthou siasme van het publiek. Ze hopen minimaal 10.000 bezoekers te trekken. Het enige dat dit nog in.de weg kan staan is slecht weer, ver wacht van Geel. "Gelukkig zijn de vooruitzich ten tot nu toe perfect". Mocht het weer toch onverhoopt tegenvallen, dan is er ook voor dit scenario uiteraard een flexibele logistieke op lossing. "Als het regent veranderen we de aan wezige trucks voor de gelegenheid gewoon in taxibusjes, zodat iedereen het terrein alsnog comfortabel kan verkennen. Hoog en droog." HBO-PLEIN DB Schenker is één van de deelnemers aan de Dag van Logistiek op De Katsbogten. "We betrek ken dit jaar voor het eerst ons eigen terrein bij het evenement, waardoor we nog meer publieksactivitèiten kunnen organise ren. Vast programma-onderdeel zijn twee terminaltrekkers, waarin belangstellen den mee kunnen rijden" vertelt Maarten Broeders. DB Schenker presenteert zich verder als potentieel werkgever. "Ons human re sources team laat mensen die dag kennis maken met transport en logistiek en DB Schenker in het bijzonder. Ons bedrijf wil mensen aanspreken, die willen werken in de transport en logistiek. DB Schenker heeft niet alleen behoefte aan chauffeurs en mensen op mbo-niveau, maar ook aan hbo'ers. Daarom richten we een speciaal hbo-plein in. Daar maken we mensen at tent op functies waarvoor een hbo-niveau vereist is. Dan kun je denken aan planners, warehousemanagers en teamleiders, maar ook aan mensen die zorgen voor de afhandeling van douanezaken en voor het optimaliseren van goederenstromen." KEERPUNT Hoog tijd dus om het traditionele beeld op de sector definitief bij te stellen. En dus wordt de Dag van Transport en Logistiek op 7 juni door de regio met beide handen aangepakt. Het belangrijkste doel: de ver borgen schoonheid van deze Tilburgse top- sector aan een breder publiek presenteren. Want juist de disciplines die tot nu toe voor de buitenwereld onzichtbaar zijn gebleven zullen bepalen of de stad in de toekomst kan doorstoten naar de eerste plek op de ranglijst van logistieke hotspots. Deze ambitie steekt het Platform Transport Logistiek Tilburg niet onder stoelen of banken. Maar ze realiseert zich ook dat dit TALENTENPLEIN Om dat voor elkaar te krijgen rolt de Dag van Transport en Logistiek dit jaar de rode loper uit voor toekomstige logistieke leiders. En wel in de vorm van een heus talentenplein. Dit plein moet een plek worden waar promi nente bedrijven uit Tilburg in contact kun nen komen met hoogopgeleid talent. Volgens Remco Enders, één van de initiatief nemers van het plein, is deze ontmoetings plek hard nodig. "In de regio verwachten we de komende 15 jaar alleen al in goede renstroom een stijging van 50%. Om ervoor te zorgen dat we die groei aan kunnen op een manier die past bij Tilburg is het cruciaal dat we nu al hard op zoek gaan naar goede mensen". Dat de sector zit te springen om talent blijkt uit het animo voor het plein. "Het enthousiasme is enorm. Bedrijven als Versteijnen Logistics, Panalpina, Rhenus en DB Schenker hebben zich meteen aange meld om mee te doen. Het is mooi om te zien dat we dit soort gezamenlijke initiatie ven oppakken ondanks dat we ons in een sterk concurrerende markt begeven", aldus Enders. Op het talentenplein zal op 7 juni vooral aan dacht worden geschonken aan carrièrekan sen die voorheen minder zichtbaar zijn ge weest. Daarom ligt de focus op banen vanaf HBO-niveau en hoger. Enders: "Het aanbod is gigantisch. Als hoog opgeleide twintiger of dertiger hoef je echt niet meer buiten Tilburg te zoeken naar unieke toekomstmo- 03®

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 25