Plannen herontwikkeling Traverse krijgen vorm Natuurmarkt aan Tjeuke Nederlands kampioen mascotte 2015 Piushaven IE. NL detilburgse koerier DONDERDAG 28 MEI 2015 15 RGSE KOERIER jbliek Artist impressie herontwikkeling Reitse Hoevenstraat. Garagesale Open dag Ambrosiushof che bestelauto ■en goed voor- i een pilot van io een aantal e- it bij bedrijven, ;n noe- <ke Becx g als 'lem- jke is de ie in 2014 Centrumwandeling VVV over iversi- 28 selopel.nl 12 i.nl I TILBURG :20 ar.nl TILBURG 110 st.nl Kijk het f teitti esbeek-Op zondag beek een garagesa 10.00-16.00 uur. Op is een plattegrond te zien is welke st meedoen, zijn plattei garages deuitburJ nen en de ven en or voor de r 11.00 uur o Mario Jacot voor de laatste informatie programma op www.biodh tilburg.nl straat. Als de werkzaamheden hier afgerond zijn, start Tiwos met de ver bouwing aan de Gasthuisring. De nieuwbouw aan de Reitse Hoe venstraat bestaat uit drie woonge- altijd 11 jaar. Tjeuke valt op door zijn gele haar en zijn groen-oranje car- navalssjaal, de carnavalskleuren van Tilburg. Sinds 2014 heeft Tjeuke een geheel nieuw mascottepak waar door hij als figuur nog meer is gaan leven. Tjeuke behoort tot de Carna- valsstichting Tilburg. bouwen die ruimer en moderner worden dan de huidige paviljoens. De huidige doelgroepen blijven ook na de herontwikkeling op deze loca tie. Daar komt bij de eerste opvang organisaties die zich inzetten natuur. De markt wordt om geopend door wethouder obs. ag31 mei is erin Es- esale, die duurt van Op www.esbeek.eu id te vinden, waarop straten in het dorp maar ook op de dag zelf sttegronden beschikbaar. De s zullen te herkennen zijn aan undige versiering met ballon- de haaikneutervlag. Tilburg - Afgelopen weekend vond in Tilburg het Nederlands kampioen schap voor mascottes plaats. Maar liefst dertig mascottes streden om de nationale titel. Tjeuke werd dé winnaar van 2015 en mag zich een jaar lang Nederlands kampioen men. De jonge Tilburger Jikke was mascottedrager en ontving Tjeuke de bokaal van Johan Vie mix en Peter Jan Rens. Tjeul opvolger van Benny Bollo die winnaar was. In een veld met de andere deelne mende mascottes liet Tjeuke zien dat hij de beste was op onderdelen als fotoshoot, sfeer maken op de tri bunes en de mascotterun. Andere deelnemers waren onder andere Kingo (Willem II) en Bucky (Tilburg Trappers). Volgens juryvoorzitter Johan Vlemmix viel Tjeuke op door zijn enthousiasme en was hij continu een feestje aan het bouwen. Tjeuke is hét icoon van het kindercar naval in Kruikenstad, oftewel Tilburg. Hij is de mascotte voor de kleine Kruiken en Kruikinnen en is en blijft die nu aan de Gasthuisring gehuis vest is. Bij de eerste opvang kunnen mensen die dakloos zijn geraakt tij delijk terecht als zij niet bij familie of kennissen kunnen verblijven. Traverse wil dat het terrein aan de Reitse Hoevestraat een wijkfunctie krijgt. Buurtbewoners zijn nu al van harte welkom bij eetcafé De Bron. Maar er komen meer voorzieningen waar de buurt gebruik van kan gaan maken. Het wordt een open en toe gankelijk terrein waar iedereen wel kom is. Aan de Gasthuisring wordt de bestaande locatie verbouwd. Nu de eerste opvang naar de Reitse Hoe venstraat verhuist, ontstaat er hier ruimte voor extra kantoren. De dag en nachtopvang en de gebruikers ruimte blijven aan de Gasthuisring. De realisatie van de herontwikkeling wordt in deelprojecten over een pe riode van meerdere jaren uitgevoerd. De totale herontwikkeling van de locaties van Traverse wordt naar ver wachting eind 2019 afgerond. Tilburg - Op de zaterdagen 30 mei en 27 juni organiseert WV Tilburg voor de eerste keer de Centrumwandeling met de mogelijkheid om u als indi vidu in te schrijven. Ontdek samen met een stadsgids de rauwe stad Til burg en laat u verrassen door straat jes, pleinen en sappige anekdotes. De wandeling vindt plaats tussen 13.00 en 15.00 uur. U kunt zich inschrijven via e-mail vw@ tilburg.nl onder vermelding van uw naam, telefoonnummer en het aan tal personen. Inschrijven is mogelijk tot aan het tijdstip van de wandeling. Deelnemers verzamelen om 12.45 uur bij VWTilburg aan de Spoorlaan 434a. Kosten 5,- per persoon. Betaling ge beurt aan de kassa van VWTilburg. hilvarenbeek Na een grondige op knapbeurt opent Ambrosiushof weer zijn deuren. De dagbesteding voor met name de licht dementeren de medemens bevindt zich op een prachtige locatie in een unieke om geving aan de rand van Tilburg. Op zondag 31 mei is er van 10.00-16.00 uur een open dag bij de Ambrosius hof, Ambrosiusweg 1 in Hilvarenbeek (vlak voor ingang Beekse Bergen). Het publiek kan kennismaken met een bomentuin (arboretum) van een kleine 4 ha met 500 soorten bomen, struiken en planten, geheel om heind. Verder met dieren als honden, poezen, paardjes, kippen en ganzen. Er is daarnaast een bloementuin aan gelegd van 0,5 ha. Meer informatie: email stichtingap- pelbloesem@gmail.com of tel. 013- 5913436/06-16086014. Tilburg Tiwos en Traverse gaan de komende jaren de locaties van Tra verse aan de Reitse Hoevenstraat en de Gasthuisring herontwikkelen. De bestaande gebouwen zijn sterk ver ouderd en voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd. Modernisering noodzakelijk om ook in de toekom goede zorg te kunnen bieden ae dak- en thuislozen. Het voorlopig ontwerp voor beide locaties is nu gereed. De uitvoering van de herontwikke ling gebeurt gefaseerd. Vorig jaar is gestart met de verbouw van hetTra- Ké-gebouw aan de Reitse Hoeven- traat. Op de begane grond van dit land is kantoorruimte gerealiseerd m is eetcafé'De Bron'vernieuwd. Nu iet voorlopig ontwerp voor beide ocaties gereed is, kunnen de plan- len verder uitgewerkt worden en de vergunningen worden aangevraagd, iierna start in fasen de sloop en ie realisatie van de vervangende lieuwbouw aan de Reitse Hoeven- 'Nissan was de is Denissen ook Zonder andere nt hij de Qasqai "Onlangs is het esel met 20 pro- sante kandidaat oednieuwe Pul- opgewerkt tot n-gamma. Beide omfort." Met het i sterke troef in jsde Picanto tot ordt Kia gewaar- apaciteiten. Fons irtage een vaste de Cee'dmetl.O aar aan. De kwa- it onderschreven toegankelijk ma- 4 Denissen spreekt] aiven gevestigde e consument een •naakt het gemak ken." FOTO: ANNE-MARIEVAN DER GOUW Tilburg-Op zondag 31 mei van 10.00 tot 17.00 uur is er voor de vijfde maal een natuurmarkt aan de Piushaven, nu op een nieuwe sfeervolle locatie vlakbij de draaibrug. De markt wordt georganiseerd door plaatselijke na tuur-en milieuorganisaties en bedrij- wanneer en hoe vaak je actief wilt zijn. Daarnaast bieden we je een goede begeleiding, onkostenvergoeding en ASVZ zoekt enthousiaste vrijwilligers Vrijwilliger word je vaak voor anderen. Maar bij ASVZ een match te vinden. Samen met jou bepalen we kun je er zelf ook een hoop plezier aan beleven. In onze zorg- en dienstverlening aan mensen met een Verstandelijke beperking kijken we vooral naar wat onze verzekering. Zodat jij ongestoord de dag van onze cliënten nog wél kunnen. Op dezelfde wijze luisteren we cliënten kan opleuken - en die van jezelf natuurlijk, naar de wensen van onze vrijwilligers. Of je nu graag Meer weten of persoonlijk kennismaken? Kijk dan boodschappen doet, klust of wandelt; er is altijd wel op ASVZ.nl/vrijwilligers.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 15