1 contourdetwern VrijwilligersbedankTavond 2015 colofon DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 21 MEI 2015 TILBURGSE KOERIER Korte berichten adres post ktor per persooi ;e Koerier Twitter. voor: je hebt een probleem met je buren. Als je je meldt bij Buurtbemiddeling legt een van de coördinatoren eerst uit wat Buurtbemiddeling inhoudt. Hierna volgt een afspraak met twee bemiddelaars en kun je je verhaal kwijt. Wil je hierna met de buren in gesprek dan leggen de bemiddelaars contact en nodigen hen uit om ook hun kant van het verhaal te vertellen. Willen zij ook meewerken aan een bemiddeling dan wordt er een gesprek gepland op neutraal terrein, namelijk in het wijkcentrum. Door met elkaar te praten, komt er begrip voor eikaars situatie." Janneke: "De bemiddelaars luisteren naar beide kanten van het verhaal. De inzet is dat er afspraken worden gemaakt die voor beide partijen haalbaar zijn. Na een aantal weken nemen wij contact op om te horen of de situatie is verbeterd." Caroline: "Ondanks de verstoorde relatie tussen buren is het soms verrassend hoe er toch oplossingen worden gevonden" Problemenmetjeburen.nl Buurtbemiddeling Tilburg, onderdeel van ContourdeTwern, heeft samen met zo'n 80 lokale organisaties voor Buurtbemiddeling uit andere steden een website ontwikkeld: Alle inwoners van de gemeente Tilburg kunnen eenmalig hun stem uitbrengen op hun favoriete vrijwilliger en/of organisatie. Deze stemmen samen bepalen voor 2/3 deel Deelname aan Buurtbemiddeling gebeurt op vrijwillige basis en is gratis. Buurtbemiddeling wordt mogelijk gemaakt door: Gemeente Tilburg, Politie Midden en West Brabant, ContourdeTwern en de woningcorporaties Tiwos, Wonen Breburg, TBV Wonen en 't Heem. ContourdeTwern coördineert Buurtbemiddeling in: Alphen, Baarle-Nassau, Boxtel, Chaam, Heusden, Loon op Zand, Tilburg en Waalwijk. de winnaars. Een vakjury verdeelt daarnaast 1/3 deel. De uiteindelijke winnaars worden op de avond zelf bekend gemaakt. Stemmen kan via www.contourdetwern.nl en met het originele stemformulier uit het Brabants Dagblad. Op 19 juni wordt opkde Jonge Vrijwilligersprijs 2015 uitgereikt. In deze categorie zijn geen genomineerden, de jury heeft uit de voordrachten reeds een winnaar gekozen. Met de VrijwilligersbedankTavond wil de gemeente alle vrijwilligers bedanken voor hun belangeloze en onmisbare inzet voor de stad en haar inwoners. Buurt aan Z!+ Met het project Buurt aan ZI+ wil de gemeente Oisterwijkde sociale kracht in het dorp versterken. De gemeente biedt een tegemoetkoming aan van maximaal €250,- als je een activiteit wilt organiseren voor je buurt of je straat. Meerdere personen uit dezelfde straat moeten meehelpen aan de organisatie. Een idee voor Buurt aan Z!+? Neem contact op met keesrobben@ contourdetwern.nl, telefoon 013 528 40 80. Familiecafé Mantelzorg Op woensdag 27 mei is er weer een Familiecafé voor mantelzorgers en mensen die deze zorg krijgen. Thema: Beschermd wonen in de Wijk. Medewerkers van het RIBW en Amarant geven presentaties en er is ruimte om uw vragen te stellen. Zo krijgt u een beeld van de verschillende mogelijkheden van beschermd wonen. Tijd en locatie: van 19.30 tot 21.30 uur in de Tongerlose Hoef, Reitse Hoevenstraat 129 in Tilburg. tel mail internet In Tilburg bemiddelen meer dan 40 vrijwilligers bij ruzies en problemen tussen buren. Zij hebben daarvoor een training gevolgd. De bemiddelaars brengen beide buren bij elkaar voor een goed gesprek om samen naar een oplossing te zoeken. www.problemenmetjeburen.nl. deze site vind je informatie over de tien meest voorkomende burenproblemen en vind je tips hoe hiermee om te gaan. "Een goed gesprek doet wonderen," zegt Janneke. "En kom je er niet uit dan is er Buurtbemiddeling." Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Postbus 3078 5003 DB Tilburg Buurtbemiddeling Tilburg werkt. Vorig jaar waren er 260 meldingen, waarvan 162 geschikt voor bemiddeling. 61% hiervan is met succes afgerond. Voor meer informatie en aanmelden voor bemiddeling: kijk op www.buurtbemiddelingtilburg.nl of bel 013-549 8646 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Veel mensen wonen tegenwoordig dicht op elkaar. Dat is gezellig maar het kan ook I irritaties opleveren. Vaak begint het met een kleinigheid: het geblaf van een hond, I jpverhangende takken, vuilniszakken op de I galerij. Meestal kom je samen met je buren wel tot een oplossing, soms lukt dat niet. I Dan kan iets wat begon als een kleinigheid, uitlopen op een conflict. In zo'n situatie kan een buurtbemiddelaar helpen zoeken naar een oplossing. Werkwijze 'Caroline de Clerck en Janneke Quirijnen zijn de Coördinatoren van Buurtbemiddeling Tilburg. Zij lichten de werkwijze toe. Caroline: "De vrijwillige bemiddelaars spelen Diet voor rechter en vellen ook geen oordeel. Ze blijven neutraal, flexibel, geduldig en proberen duidelijk te krijgen wat er aan de hand is. Het zijn dan ook vooral goede luisteraars. Stel je Tiende Beursvloer Tilburg Op 12 oktober is de tiende editie van Beursvloer Tilburg in het Koning Willem II Stadion. Beursvloer Tilburg brengt vraag en aanbod van maatschappelijke organisaties en ondernemers bij elkaar. Heb je een hulpvraag of wil je met je bedrijf je maatschappelijke betrokkenheid 'tonen? Laat deze kans niet lopen en schrijf je in op www.beursvloertilburg.nl Op 19 juni is het jaarlijkse vrijwilligersfeest Tilburg. En net als voorgaande jaren worden dan de Vrijwilligersprijzen van de gemeente Tilburg uitgereikt. In totaal zijn 11 organisaties en 21 vrijwilligers voorgedragen voor een van de prijzen. Welke 3 vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties uiteindelijk genomineerd worden, bepaalt u of bepaal jij. Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Niets uit deze uitgave mag zonder toestemming gebruikt worden. Breukelentuin Festival Heb jij altijd al het programma van een festival willen samenstellen? Vind je het leuk om te helpen bij de opbouw? Of wil je op een andere manier bijdragen aan een spetterend feest in jouw wijk? Dan is het Breukelentuin Festival, dat gevierd wordt op 20 september, op zoek naar jou! Meld je aan bij lindadrabbe@contourdetwern.nl of kimstienen@r-newt.nl II H>l 503 03t

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 7