Huisnummer rn «€99 J De woonbijlage van De Tilburgse Koerier Smaakmaker Laatste kans nieuwbouw 2 onder 1 kap onder NHG inde tuin De Weverhof in de verkoop w 50% TOT 90% GOEDKOPER DAN NIEUW SENIORENBANKSTEL Eerste Tilburgs Architectuur Film Festival I I DONDERDAG 21 MEI 2015 OPLAGE 1 1 1 .1 00 d tilburgwoont.nl lucht Gnecitta aan de Willem II straat. ■j 7 Bekijk Koolhoven Buiten vanuit de kapelmeesterlaan114 5049 NL Tilburg do. t/m za. open g 159 ourg i za. open •en de Contact: (013)535 98 58 info@peerke.biz www.peerke.biz bedrijf. Nu zijn er de komende tijd it zich verder ook ese subsidie voor Denemarken. Winkel: Korvelseweg 5025 JDTilbu di. t/m IN- EN VERKOOP GEBRUIKTE MEUBELS INBOEDELS EN PARTIJGOEDEREN TILBURGSE KOERIER 1 Cinecitta Het festival vindt f alen van Cine het restai Tilburg Tilburg is een festival rijker. Voor liefhebbers van film en archi tectuur is er voortaan het jaarlijkse Tilburgse Architectuur Film Festival (TIAFF). adviseurs van de Rabobank Hart van Brabant, (013) 50 88 100. Zij kunnen u uitgebreid en vrijblijvend infome ren over uw mogelijkheden. plaats in alle drie de filmzalen van Cinecitta, op het terras en in het restaurant dat speciaal voor deze gelegenheid architectonisch getinte gerechten serveert. Kaartver koop: www.cinecitta.nl (vanaf week 20). Kosten passe-partout (hele dag): 15 euro (studenten 10 euro). Kijk voor meer informatie op www.tiaff.nl. tilburgwoont.nl over de toekomstige woningen in de Bloemenvallei: ‘welke woningtypes komen er, op welke percelen en voor welke prijzen? Bent u enthousiast, maar weet u nog niet of u uw'droomwoning'wel kunt betalen? Dan kpnt vrijblijvend in formatie inwinnen bij de betrokken je huis gebouwd wordt. Zo weet je precies hoe de woning er uit komt te zien. Ook de standaard afwerking van de woning is te zien. Zo weet je precies wat je koopt. Het plan biedt persoonlijke bege leiding tijdens de gehele bouw zo dat al je wensen tijdens de bouw meegenomen kunnen worden. Zo maakt je van het huis een echt thuis. Benieuwd naar de modelwoning en het plan De Weverhof? Kijk op www. woonth.nl of bel De Bont Makelaar dij: 013-5801867. nieuwbouwproject, dan kunt u vrij blijvend informatie opvragen bij M&S makelaar Chris van den Akker, tel. 013-5359235 of e-mail info@ msmakelaars.nl. Ook kunt u een kijk je nemen op website www.de-bloe- menvallei.nl of op de facebook-pa- gina. Hier kunt u informatie vinden Op vrijdag 19 juni gaat de eerste editie van start in de vernieuwde Cinecitta aan de Willem II straat in Tilburg. Het thema is transitie. In twaalf uur tijd worden films en documentaires ge toond, bedoeld voor zowel het grote publiek als ook de kritische kenner. Het TiAFF wordt georganiseerd door de BNA (Branchevereniging van archi tectenbureaus) kring Midden-Brabant in het kader van de Dag van de Archi tectuur. Op 19 juni vormt het TiAFF de aftrap. In het weekend van 20 en 21 juni wordt het hele land onderge dompeld in de wereld van architec tuur en stedenbouw. Partners van het TiAFF zijn het AFFR (Architectuur Filmfestival Rotterdam), CAST (Cen trum voor architectuur en steden bouw Tilburg), Cinecitta en 'Dag van de Architectuur'. Tilburg - Onlangs is het plan We verhof in de verkoop gegaan, een kleinschalig project van acht wo ningen met eigen tuin. Aan de Dil- lenburglaan komt een rij woningen van 4 tussenwoningen en 2 hoek woningen en aan de Hasseltstraat komt een 2 onder een kap woning. Prijzen van de woningen zijn v.a. 175.000,-V.O.N. Het kopen van een woning is een grote stap en nieuwbouwwoningen kun je vaak alleen maar zien vanuit de verkoopbrochure. Maar niet al tijd. Er is namelijk een modelwoning gebouwd (op ware grootte) zodat je de woning kunt bezichtigen voordat Transitie Hetthema van dit filmfestival is'transi- tie'. Onze samenleving is in beweging en op alle vlakken voeren verande- tilburg Op website www.koolho- venbuiten.nl is vanaf nu een film te zien van Koolhoven Buiten. Vanuit de lucht zijn de bouwvorderingen goed te zien en ook de contouren van het natuurgebied zijn in beeld. Alle drie de deelgebieden, Dongehof, Buitenplaats i Dongeparck en Buitenhof komen I langs. In Dongehof vliegen de eerste 34 woningen uit de grond! In het na jaar worden de eerste woningen opge leverd en er zijn nog enkele woningen beschikbaar! Dé kans om nog dit jaar in Dongehof te wonen. Ook de verkoop I van de tweede fase verloopt voorspoe dig. Nog een aantal rijwoningen en I bosrandvilla's is beschikbaar. Verwacht i wordt dat medio 2015 wordt gestart met de bouw van de tweede fase. De eerste bewoners van Koolhoven Bui ten hebben de huissleutel ontvangen en wonen inmiddels in het deelge bied Buitenplaats Dongeparck. Hier wordt momenteel ook nog gebouwd aan een aantal tweekappers en naar verwachting worden ook de laatste 6 tweekappers in dit deelgebied me dio 2015 gestart. Er is nog een 1 laat ste tweekapper te koop! In Buitenhof wordt vanaf halverwege april gestart met de oplevering van de eerste wo ningen. Ook wordt in het voorjaar nog gestart met de tweede en derde fase van totaal 30 woningen! De vierde fase is momenteel alweer in verkoop en be staat uit rijwoningen en tweekappers. ringen de boventoon. Het filmfestival is een uitstekend middel om deze veranderende samenleving te onder zoeken. In totaal zullen zo'n 13 toon aangevende films getoond worden. De veranderende rol van de architect, veranderend opdrachtgeverschap, burgerparticipatie en hergebruik staan in de geselecteerde films cen traal. Het programma wordt aange vuld met interviews en lezingen. Zo zullen o.a. John Habraken (voorloper op het vlak van bewonersparticipa tie en standaardisatie in de bouw) en professor Jos Lichtenberg (hoogleraar productontwikkeling aan de faculteit bouwkunde in Eindhoven en oprich ter van de stichting Slimbouwen) in gesprek gaan over verleden en toe komst van het bouwproces en de rol van de gebruiker. tilburg - Fruitbomen als appel, peer pruim zijn echte smaakmakers in tuin. In het voorjaar geniet je van de bloesem en vanaf augustus verschij nen de eerste vruchten. Fruitbomen staan allemaal graag op een zonnig plekje. Heb je een flinke tuin tot je beschikking? Kies dan voor een grote boom. Voor de meeste Neder landers zijn mini-fruitboompjes echter meer geschikt. Je vindt er altijd wel een plekje voor! Ze zijn er in verschillende smaken en vormen die je behalve in de border ook in potten op balkon of ter ras kunt zetten. Wil je een kale muur of schutting uit het zicht werken? Kies dan voor leifruit of maak een haag van fruit- boompjes. Om te genieten van fruitbo men heb je geen groene vingers nodig. Hoogstens wat eenvoudige tips: - Twijfel je over welke boom het beste in jouw tuin past? Laatje adviseren bij het tuincentrum (en neem eventueel jouw tuinplattegrond mee). - Fruitbomen in potten? Zorg dat de pot vorstbestendig is en dat overtollig water uit de pot kan wegvloeien. - Geef in het voorjaar (biologische) plantenvoeding voor een rijke en sma kelijke oogst. berkel-enschot - U leest het goed, uw laatste kans om een nieuwbouw 2 onder 1 kap te kopen onder NHG. Maar dan moet u er wel snel bij zijn. In het nieuwbouwplan De Bloemen vallei in Berkel-Enschotzijn op 19 mei acht sfeervolle 2 onder 1 kap wonin gen in verkoop gegaan. Een aantal daarvan komen nog in aanmerking om te financieren onder NHG. Wie een woning wil kopen onder de huidige NHG, dient een hypothee kofferte te krijgen met een datum voor 1 juli 2015. Dan gelden de hui dige normen nog. De voordelen zijn een lagere rente en zekerheid van NHG. Per 1 juli daalt de grens voor NHG weer. Nu kan een woningkoper nog NHG krijgen als de hypotheek maximaal 265.000 bedraagt. Van wege bijkomende kosten betekent dit, dat de woning maximaal onge veer 250.000 mag kosten. Per 1 juli daalt de NHG-grens naar 245.000. Dat betekent dat de woning dan nog maar maximaal 231.132 mag kosten. Wilt u meer informatie over dit asion 1 trum

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 17