en! samen zorgen rl contourdetwern 20 JAAR MOOI ZO GOED ZO colofon dag ifag de TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 23 APRIL 2015 7 IURGSE KOERIER Korte berichten E ZO UEN adres post inloopavond Dennenheuvel, i het schap It binnen, te gaan! Mantelzorgers hebben ook steun aan elkaar. "Het is fijn om met lotgenoten te praten en te merken dat je niet alleen in zo'n moeilijke situatie zit", merkt Heidi vanTuel. "Iedere laatste woensdagavond van de maand is er voor mantelzorgers en voor degenen voor wie ze Toen Mooi zo Goed zo (MzGz) in mei 1995 startte, was het zijn tijd ver vooruit. Nu is maatschappelijk betrokken ondernemen een hot item, toen was dat nog niet zo. Ondanks dat werd het een groot succes en is het nog steeds springlevend! Bij MzGz kunnen burgers en vrijwilligers (-organisaties) aanvragen indienen die het leven zoveel aangenamer maken. Bedrijven, fondsen en organisaties helpen de ideeën uit te voeren. Ze doen dit met materialen, gereedschappen, inzet van personeel en geld. Bij de uitvoering zijn veel vrijwilligers betrokken die zelfde handen uit de mouwen steken. Ook een wens die Tilburg beter en mooier kan maken? Op www.mooizotilburg.nl staat een inschrijfformulier. Mantelzorgconsulenten in de gemeente Tilburg: mantelzorgers dagbesteding Dansmiddag voor ouderen De vrijwilligers Tonny en Piet organiseren iedere vierde donderdag van de maand een gezellige dansmiddag in MFA het Kruispunt. Om 13.30 uur gaat de zaal open, dansen van 14.00 tot 17.00 uur. De entree is €2,50. Hiervoor krijgen de gasten een kopje koffie/thee, een drankje en een hapje aangeboden. Aanmelden is niet nodig, iedereen is welkom. Tot de zomervakantie is het nog dansen op 23 april, 21 mei en 25 juni. Na de zomerstop gaan we door. Ruimte huren met alle faciliteiten In Tilburg staan wijkaccommodaties met een professionele en moderne uitstraling. Je kunt hier ruimte huren voor vergaderingen, cursussen of lezingen. Overdag, 's avonds of in het weekend! Het is ook mogelijk een werkplek te huren, zelfs per uur. Afmetingen en faciliteiten zijn per locatie verschillend. Er is altijd wel een ruimte te vinden die past. We hanteren commerciële en niet-commerciële tarieven. In de wijkaccommodaties worden geen ruimtes verhuurd voor particuliere feesten en partijen. Lustrum Opera in Symfonie De opera's in MFA Symfonie trokken de afgelopen vijf jaren volle zalen en maakten een overdonderende indruk op het publiek. Donderdag 23 april (vanavond!) is de opera Rigoletto van Verdi aan de beurt om op groot scherm getoond te worden. Een prachtig drama met meesterlijke muziek, en toch een luchtig stuk. Zaal open om 19.00 uur, vertoning opera om 19.30 uur. De entree bedraagt €5,-. Meer informatie op contourdetwern.nl en operainsymfonie.nl tel mail internet Mantelzorg wordt steeds complexer en is veel in het nieuws. "Dit geeft druk op mantelzorgers", zegt Willeke Sloot. "Steeds vaker wordt een beroep gedaan op het netwerk om mensen heen. ContourdëTwern en het Expertisecentrum Familiezorg zetten daarom in 2015 extra in. We hebben een informatiepakket voor (nieuwe) mantelzorgers gemaakt. En we zijn gestart met een promotiecampagne om ervoor te zorgen dat professionals op tijd de druk op mantelzorgers opmerken zodat zij goed kunnen doorverwijzen. Verder zijn er cursussen en themabijeenkomsten. O.a. een preventieve cursus met als thema 'Samen zorgen', thuis en in de instelling. Want ook als een familielid is opgenomen in een instelling, is mantelzorgondersteuning van belang. Eigenlijk is het zo dat we themabijeenkomsten op maat aanbieden. Ik bedoel hiermee dat ze heel laagdrempelig zijn en dat mensen zelf kunnen aangeven waarover het moet gaan." Alle medewerkers, vrijwilligers en betrokken bedrijven: van harte gefeliciteerd met 20 jaar Mooi zo Goed zo! 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Postbus 3078 5003 DB Tilburg West Reeshof: Heidi van Tuel, 06 346 26 878 Zuid: Willeke Sloot, 06 346 23 064 Noord Oud Noord: Lydia Driessen, 06194 09 911 Berkel-Enschot Udenhout: Ingrid v.d. Pol, 06 105 26 950 Wanneer er in je gezin of in je vriendenkring iemand langdurig ziek is, betekent dit een grote aanpassing voor iedereen. Behalve het verdriet dat de ziekte met zich meebrengt, komt al snel de extra zorg om de hoek kijken plus allerlei jegelzaken. Mantelzorgconsulenten kunnen in zo'n situatie waardevolle ondersteuning bieden. solatie ashout i grind ïn XPS batten splaten MzGz is ook een soort marktplaats. Bedrijven, organisaties, gemeente en particulieren bieden tweedehands goederen aan die worden uitgedeeld aan organisaties. Het gaat om computers, bureaus, koffiezetapparaten, lampen, speelgoed en complete keukens. Consulenten van ContourdeTwern hebben vorig jaar 196 mantelzorgers en hun families in een traject ondersteund. "Bij mantelzorg wordt vaak gedacht aan ouderen," zegt Lydia Driessen, “maar wij komen ook jonge mantelzorgers tegen, zelfs schoolgaande kinderen." De ondersteuning kent veel vormen zoals huisbezoeken en bijeenkomsten voor mantelzorgers. Lydia: "Wat wij als consulenten doen, is informatie en advies geven en praktische zaken regelen; bespreken welke zorg nodig is en wie wat kan en wil doen; afstemmen met andere professionals die actief zijn in hetgezin of gewoon een gesprek hebben met mantelzorgers en gezinsleden. Inzet is om de balans te behouden zodat mantelzorgers de zorg zo lang mogelijk volhouden. Open communicatie voorkomt veel stress, merken Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Niets uit deze uitgave mag zonder toestemming gebruikt worden. zorgen, het Familiecafé in de Tongerlose Hoef aan de Reitse Hoevenstraat. Steeds met een ander thema zoals je sociale netwerk vergroten, nieuwe regelingen en voorzieningen, onbegrip waar je op stukloopt, enz. Naast de café-avonden is er maandelijks een inloopavond voor van Dennenheuvel, de voor mensen met dementie. Hier zijn de onderwerpen o.a. omgaan met veranderend gedrag, bewindvoering, euthanasie. Alle bijeenkomsten, ook de themabijeenkomsten, zijn gratis," besluit Heidi. hr Wijklunch Het Spoor pakt groots uit Op zaterdag 25 april kunnen wijkbewoners voor en na de lunch meedoen aan diverse workshops en genieten van muzikale optredens. Ben van Hamond, schrijver van een boek over de Le Sage ten Broekstraat, neemt toehoorders mee terug naar het Theresia van toen. Tijd: workshops vanaf 9.00 uur; lunch van 12.00-13.00 uur; daarna vervolg van het programma. Meer informatie over het programma ëh inschrijving, op contourdetwern.nl en ioven-besterd.nl ZO 16,80 1^00® I7VA 21.00 uur, ur.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 7