St. Pieter DÉ BADKAMER EN VLOERENSPECIALIST SANITAIR NATUURSTEEN TEGELS LAMINAAT PARKET BETONLOOK GIETVLOEREN •I OPEN Berkel-Enschot krijgt eerste editie van DorpsQuiz Scouting Lord Baden-Powell open 1299,- roorctee/400;- 2015 v.a. 1767,- open Keuze uit drie ontwerpen voor kiosk Korvelplein 3 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 23 APRIL 2015 ALGEMEEN Ratten ijktilburg.nl partiële^^ jse, I u wacht. or i.nl S! Petra Jansen www.st-pieter.nl chting Tl onderhoudsarme, TILBURG EINDHOVEN ibrouwers, Petra Hamers, Ine Mustert, Cristel Bekkers, Peter de Rooij, i Op de foto ontbreken Wendy Dassen en Sabine Hekkens. Coningsdag ING 1 vol lom. Ike zondag 12.00 tot 17.00 uur Broekhovenseweg 130d 0ngang Fterwitalsweg) groep werkt eerste dor schot. Op i zullen dor' ongeveer om de eer. Wie beste? in. Geen nd, maar ïle buurt Programma Nadat de teamleiders de hebben opgehaald, gaan de aan de slag op een eigen locatie. Hier loten kettingkast steuning ÏURGSE KOERIER worden diverse lokale ondernemers benaderd voor sponsoring, zodat de inschrijfkosten voor de teams laag kunnen blijven. Deelname per team kost slechts 25,-. Kijk voor meer informatie op www. dorpsquizbe.nl of mail naar info@ dorpsquizbe.nl. Over Berkel-Enschot Meer dan honderd vragen en op drachten worden met veel plezier, bedacht door een deskundig panel van dorpsgenoten. Stuk voor stuk mensen met hun hart en hoofd van Berkel-Enschot en Heukek De meeste vragen gaan dan ook over gebeurtenissen, gebouwen of .personen in het dorp. Dat zijn zeker niet alleen namen van vroeger, ook de jonge generatie komt volop aan bod. Een gemêleerd team qua leef tijd en interesses maakt dan ook de meeste kans om te winnen. berkel-enschot - Een enthousiaste mensen uit Berkel-Enschot aan de organisatie van de irpsquiz van Berkel-En- vrijdagavond 2 oktober >rpsgenoten in teams van r 15 personen strijden ie kent het dorp het Tilburg Het Bewonerscomité Kor- velseweg wil graag een kiosk terug bouwen op het Korvelplein kopie van wat er eens stone wel een kiosk waar de helt kan samenkomen. Het comité heeft haar plannen voorgelegd aan de ge meente en aan de bewoners van het plein. Die waren positief. De plannen werden langzaam steeds concreter en nu is het zo ver dat een bouw plan kan worden gekozen. Daarvoor is een wedstrijd uitgeschreven. Die heeft drie fraaie ontwerpen opge leverd en de keuze is aan de buurt en aan iedereen die mee wil kiezen. Van 27 april tot 30 mei kunt u uw arn uitbrengen op uw favoriete ontwerp. Dit kunt u doen via web site www.korvelkiosk.nl. Alle drie de ontwerpen kunt u bekijken op de TILBURG - Op Koningsdag 27 april is Scouting Lord Baden-Powell te vinden in het Leijpark tijdens het Leijparkfestival. En op zaterdag middag 2 mei opent Scouting Lord Baden-Powell haar deuren voor alle geïnteresseerden in het eigen gebouw aan het Troubadourplein in Tilburg. vragen jehaald, gaan de teams op een eigen gekozen hebben ze 4 uur de tijd Inschrijven Zin om mee te doen? Vorm dan snel een team met vrienden, kennissen, familie of collega's. Een team heeft behalve een teamleider ongeveer 15 deelnemers nodig. Leeftijd speelt geen rol, maar let op: er zijn niet al leen kennisvragen, maar ook actieve doe-opdrachten die op yerschil- Beide dagen laten de vrijwilligers en jeugdleden op verschillende manie ren zien wat de scouting te bieden heeft. Dit doen zij door tijdens het Leijparkfestival activiteiten te orga niseren die voor alle leeftijden en op elk moment toegankelijk zijn. De inloopprogramma's die zij op 2 mei uitvoeren zijn ingedeeld op leef- tijdsniveau om te laten zien hoe een gangbaar programma er uit ziet. Tijdens deze middag worden ver schillende programma's georgani seerd waarbij jeugd en jongeren in de leeftijd van 4 t/m 21 jaar zich aan kunnen sluiten. Deze activiteiten worden georganiseerd op leeftijdsni- veau, zoals het er elke week aan toe gaat. Ouders en verzorgers hebben de mogelijkheid om te blijven kijken, mee te doen of om de kinderen later weer op te halen. Ook voor geïnte resseerden in een vrijwilligersfunctie is deze dag een leuke gelegenheid om geïnformeerd te worden en ken nis te maken met de werkwijze van Scouting LorcLgaj^p-Pow^ll. speciale Korvelkiosk banieren aan de gevel van Korvelseweg 183. Op Ko ningsdag 27 april staan de leden van het Bewonerscomité ter hoogte van nummer 183 met stembiljetten en u kunt meteen uw stem uitbrengen of uw biljet later afgeven bij een van de leden. U kunt ook via de website stemmen. Wie de meeste stemmen heeft en dus de definitieve ontwerper wordt, wordt bekend gemaakt op zondag 7 juni, de afsluiting van de week van de amateurkunst. Op het Korvelplein organiseert het comité dan een mid dag met theater en muziek. Om één uur zal de winnaar van de wedstrijd bekend worden gemaakt. Het pro gramma voor 7 juni wordt binnen kort definitief. Kijk hiervoor op www. korvel.com. lende locaties in het dorp plaats vinden. Inschrijven doe je via www. dorpsquizbe.nl. Op deze site vind je ook meer informatie over de qüiz, de regels en het feest. Geen zin om mee te spelen? Ook dan ben je op 2 oktober welkom in de feesttent van Kraanpop aan de Kraan 45, om te kij ken wie er historie schrijft en er met de eerste beker van de DorpsQuiz Berkel-Enschot vandoor gaat. Om te winnen gaan de teams aan de slag met een stortvloed aan vragen en opdrachten. De uitslag wordt de- zelfdeavond bekend gemaakttijdens een geweldig feest met live muziek. Anders dan bij andere dorpsquizzen inde regio zijn in Berkel-Enschot de quiz, de uitslag én het afsluitende feest op één avond. Dat kan omdat de antwoorden op de vragen door de teams digitaal worden ingevuld. Hierdoor is het winnende team 'met één druk op de knop' bekend. Dat is uniek. De dorpsquiz wordt al enkele jaren in omliggende dorpen gehou den, maar nog nooit eerder digitaal. De organisatie van de eerste Dorpsquiz in Berkel-Enschot en Heukelom is in handen van enkele enthousiaste 'Hulp-Wegwijsmannetjes'. V.l.n.r. Peter Vugs, Anky Hamers, Henk Hoppenbrouwers, Petra Hamers, Ine Mustert, Cristel Bekkers, Peter de Rooij, Koen Wouters, Joost de Beer, Marnick van de Brand en Anniek Vugs. FOTO: ED MUTSAERS/BEELDOVANGER om de vragen te beantwoorden en de opdrachten uit te voeren. De doe- opdrachten zullen op verschillende locaties in Berkel-Enschot plaats vinden. Om 22.00 uur verzamelt iedereen zich in de feesttent van Kraanpop, waar de uitslag bekend wordt gemaakt en het feest losbarst. Voor deze locatie is gekozen omdat deze tent dan al klaar staat voor het Kraanpop Festival, dat de dag daarna van start gaat. De dorpsraad heeft een financiële bij drage toegekend om dit evenement te ondersteunen. Daarnaast zijn én Ik heb op deze plek al wel eens eerder mijn verbazing uitge sproken over De Reeshof, en dan met name het gebrek aan goede voorzieningen in dit 43.000 in woners tellende stadsdeel van toch al weer 35 jaar oud. Je zou zeggen dat de gemeente de problemen ook al lang en breed geconstateerd heeft en daar dan lessen uit trekt. Maar nee, ook in de jongste Reeshof-loot Koolho ven moeten inwoners na 8. jaar nog steeds via één weg hun wijk in- en uitrijden. Een bushalte en winkels zijn er ook nog niet gesignaleerd. De Wijkraad Reeshof stuurde ons deze week een persbericht over de onveilige verkeerssituatie in Koolhoven. Het gaat dan om de situatie op de Koolhovenlaan en die op de kruising Koolhoven- laan-Burgemeester Letschert- weg. Het is er stervensdruk - maar da's logisch als je nergens anders door kan -, er wordt te hard gereden en op de rondweg pakt menig automobilist nog even een rood stoplichtje mee. Dat blijkt allemaal uit een en quête die de wijkraad heeft ver spreid onder 2000 huishoudens in Koolhoven. Of mensen het te druk hadden, of dat het ze gewoon niet interesseerde we ten we niet. Maar feit is dat er slechts 130 vragenlijsten retour kwamen. Dat de enquête als los A4'tje bij de wijkkrant was bij gevoegd, zal misschien ook een rol hebben gespeeld (volgende keer ook een online vragenlijst?). Hoe dan ook: je staat toch wat minder sterk met zo'n magere respons. Ondanks dat geloof ik dat de gemeente hier dringend actie moet ondernemen. Helaas staat 'dringend' niet in het woorden boek van de gemeente. En zo zal het dus nog wel minimaal een jaar duren voordat de Kool hovenlaan eindelijk wordt door getrokken naar de Reeshofweg. Over de komst van een bushalte moeten we het maar helemaal niet hebben. Zo zitten ze in Kool hoven nog wel even als ratten in de val. r R 63 56

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 3