NK Streetrace Goirle op tweede pinksterdag inschrijving Tilburg Ten Miles geopend Degradatie domper op ijshockeyfeest Open weekend Windsurfvereniging Goirle BosloopTRR in Reeshofbos Eva Bastmeijer verbetert stokoud clubrecord Attila ieling ne DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 23 APRIL 2015 19 SPORT J FOTO: MARCO VAN DEN HOUT w konijn IbPETS Fhealth fra Bastmeijer in het geel-blauw. foto: evert wouterse oper ondai graag ze huis zijn /SVG is ge- P.95 H of kat op m/ rbrabant .BURGSE KOERIER nei 00 uur zijn om het teunen. in de wedstrijd tegen Groot-Brittanme. ten dag ter voor, dat Oranje zakt naar Divisie 2A. FDAG (PRIL iuiSDIER? Ir advies GRATIS luxe voer- container Nederland kan later zorgde verlies tegen FOTO: THIJS DE WITTE *5.85 or uw konijn tljnl jrcours lichiel in de e 15 kg ng voor elke hond. goirle tweede pin hetcentrui wielersport. KT”' enter irmans dit j< ■vker. Hij treder nieuwe nummer'Bij ringen. Naast de :huurmans zijn c jast o" 11.00 uur. De kinderloop over 500 en 1000 meter start om 10.30 uur. Vanaf 09.45 uur is inschrijven mogelijk in The King of Italy aan de Huibevendreef 20. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 euro, maar de kinderlopen zijn gratis. Verdere informatie: www.tilburgroad- runners.nl of bosloop@tilburgroad- runners.nl Jag 25 mei, j, 25 mei staat irle bol van de legen aan Docklands 62 in Tilburg, beter bekend als de Surfplas langs de A58. Aan het begin van het ter rein staan slagbomen, die automa tisch openen als men de slagbo men nadert. Voor wie het water op volgorde is van gröot belang op het spectaculaire parcours met veel hindernissen. Een passage door een parkeerkelder maakt het parcours compleet. Wereldkampioen Micu:*' van der Heijden, winnaar van 2014 editie, zal zeker aan de start verschijnen en wil graag de rood- wit-blauwe kampioenstrui winnen. aKKen en scnoenen eding en handdoek elf meenemen. In het club- kleedkamers aanwezig. Kijk voor meer informatie op de website: www.wsvg.nl. Voor de vijfde keer strijden dan ruim 400 mountainbikers voor de ereplaatsen. Dit jaar zelfs voor het eerste officiële Nederlands kampi oenschap. Het wielerevenement duurt van 09.30-19.00 uur. Op het gebied van extra entertainment is René Schuurmans dit jaar de grote publiekstrekker. Hij verzorgt een spetterend optreden en zal zeker rijn nieuwe nummer'Bij ons in Bra bant' zingen. Naast de optredens van Schuurmans zijn diverse an dere artiesten te gast op het Kloos terplein en Oranjeplein. Er zijn o.a. optredens van Request, live DJ's en er zijn streetdance shows en moun tainbike trialshows. Het startschot wordt dit jaar gelost door de Jakhalzen, bekend van De Wereld Draait Door en de presenta toren van het populaire sportpro gramma Bureau Sport. Frank Evenblij en Erik Dijkstra zijn sportliefhebbers en komen graag naar Goirle. Tevens zal een aantal bekende 'oud' wiel- ervedetten aanwezig evenement te onderste tilburg Op zondag 26 april organi seert atletiekvereniging Tilburg Road Runners de negende bosloop van het seizoen 2014-2015. In het Reeshofbos in Tilburg wordt een ronde uitgezet van 2,5 km over onverharde bospaden. Die ronde kan één tot zes keer worden gelopen. Er is een klassement over alle afstanden en er wordt gestart om tilburg Op zondag 19 april heeft de Tilburgse atlete Eva Bastmeijer (19) van A.V. Attila tijdens de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen het clubrecord op de 100 meter bij de dames senioren (12.14) verbeterd tot 12.09. Een bijzondere gebeurtenis, want hiermee is het oudste clubrecord van Attila na on geveer 40 jaar uit de boeken gelo pen. Het record stamde nog uit de ja- ren 70 van de vorige eeuw en stond op naam van Lia Louer-Hinten. De komende maanden gaat Eva Bastmeijer verder werken aan haar 100 en 200 meter, gecombineerd met het verspringen. Een andere eindhoven - Het wereldkampioen schap ijshockey Divisie 1B is orga nisatorisch een doorslaand succes geworden. Jammer genoeg was de degradatie van het Nederlands ijshockeyteam een domper op de feestvreugde. Het team van bondscoach Chris El mers was één keer volstrekt kans loos (1-7 verlies tegen Zuid-Korea) en één keer uitstekend (5-2 winst tegen Kroatië). De verliespartijen tegen Litouwen (0-1), Groot-Brit- tannië (2-3) en Estland (1-3) waren een kwestie van net niet, waardoor Nederland een stap terug moet doen naar het vierde niveau in het internationale ijshockey. Deson danks was er afgelopen week voor de ijshockeyliefhebbers genoeg te smullen in het Ussportcentrum Eindhoven. Het toernooi is gewon nen door Zuid-Korea, dat hiermee promoveert. Voor het eerst staat de dameswed- strijd op het programma en dan di rect voor de meest prestigieuze titel van het land. De dag begint met twee wedstrij den voor kinderen tot en met groep 8, gevolgd door de diverse manches Funklasse rijders. In elke manche starten 50 enthousiaste mountain bikers, die strijden om een plek in de finale later in de middag. Op dinsdagavond 12 mei presen teert de organisatie het complete programma en het definitieve par cours aan de Poppelseweg 1-02 in Goirle. Deze avond begint om 19.30 uur. Kijk voor meer informatie op www.streetracegoirle.nl Op maandac linksterdag, 2. urn van Goirf* uitdaging is haar deelname aan het voortraject voor het EK tot 23 jaar op de 4x100 meter estafette in juli in Tallinn, de hoofdstad van Estland. "Ik ben enorm vereerd dat ik ben uitge nodigd voor dit traject", zegt Bastme ijer. "Ik mag nu echt met de top van Nederland trainen en dat is heel gaaf en enorm leerzaam. In de trainingen staan vooral de wisselvaardigheden centraal. Maar ook wordt er bijvoor beeld veel aandacht besteed aan timing, acceleratie en teambuilding. Ik leer elke training enorm veel bij. Een belangrijke wedstrijd voor mij is onder meer de T-meeting in Tilburg op 25 mei." tilburg Het is nu mogelijk om in te schrijven voor Midden-Brabants grootste sportevenement: de Bra bants Dagblad Tilburg Jen Miles, die op zondag 6 september zal plaatsvinden. Tot en met 13 augus tus of eerder als een onderdeel vol zit, kan er voor de diverse onderde len worden aangemeld. Je kunt deelnemen aan de Kin- derstad minirun, de Interpolis Fa- milyrun, de Rooi Pannen Cityrun (5 km) of de Fontys Trimloop voor mannen 10 km. Daarna volgen de twee hoofdonderdelen de Ra bobank Tilburg Ladies Run over 10 kilometer en de Brabants Dag- bladloop over 10 mijl. Bij beide laatste evenementen nemen ook nationale en internationale topat leten deel. Op beide onderdelen werd in 2014 in Tilburg de beste wereldjaartijd gelopen. Nieuw dit jaar is dat de Familyrun en de Ci tyrun op de Schouwburgring van start zullen gaan en dwars door het centrum richting finish gaan. Alle onderdelen finishen op de burge meester Brokxlaan voor de tribune, die daar weer komt te staan bij de Koepelhal/Wagenmakerij. De aanmelding voor de Fujifilm Businessrun voor bedrijven start begin mei. Voor deThebe ExtraTTM i wandeltocht zullen vanaf medio ju ni kaarten te koop zijn. Inschrijven kan via www.tilburgtenmiles.nl Nederlands kampioenschap De wedstrijden om de Nederlandse titels zullen gereden worden door heren en dames vanaf 17 jaar met KNWU-licentie. De deelnemers rij den vroeg op de dag een tijdrit over 1 ronde en de uitslag hiervan bepaalt de startpositie. Deze start- goirle - Windsurfvereniging Goirle (WSVG) is houdt op zaterdag 25 en zondag 26 april een open weekend voor alle geïnteresseerden. Het is dan mogelijk om kennis te maken met WSVG en de windsurfsport. Gewoon in je eigen 'achtertuin' ligt een prachtige plas met een eigen tijds clubhuis, waar van eind maart tot eind oktober met de wind ge speeld wordt. Gedurende het sei zoen zorgen de clubwedstrijden voor strijd op het water, maar je kunt ook zelfstandig windsurfen als je wil. Een kijkje nemen én echt windsurfen kan tijdens het open weekend. Zaterdag en zondag zijn bezoekers van 13.00 tot 17.00 uur welkom in het clubhuis. De surfsimulator aan de kant laat de bezoeker de eerste ervaring met plank, zeil en wind op doen. Voor de echte waaghalzen is het uiteraard mogelijk onder bege leiding van de instructeurs het water op te gaan. De WSVG stelt haar surf- materiaal ter beschikking. De accommodatie van WS

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 19