Jeugdwielerronde van de Reeshof Golft Grensverleggende baanatletiek in pinksterweekend Willem ll-FC Groningen gaat ergens om Willem II Biljartvereniging Zuid-West is jarig 792 RHUUR BWi 4ir 11 LBURGSE KOEMEI SPORT DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 16 APRIL 2015 Anton van Berkel Rotterdam ar kt Wouter Sipma EOING FOTO: KEES SNEPVANGERS TEKEN CAT Willem II- FC Groningen FOTO:TOIN DAMEN Tricolores forever. DAMMEN Hans Suos loopt 25ste Marathon Wille chae ak-baloeke.nl Wit aan zet komt. De prijzen /an de avond uü ■ant 't Centrum! Ook vorig jaar streden veel jeugdige renners en rensters in de Reeshofwedstrijd voor de winst. mag hij de jper Marathon im Marathon. dagelijks leven rker bij de Frater Tilburg Op zondag 19 april orga niseert de Tilburgse Wielerclub pijnenburg voor de 23e maal haar jaarlijkse jeugdwielerronde van woonachtig zij Ijaarlijkse nortel of die daa de Reeshof. ding mee hebbe ven via websit Zo'n 200 jeugdige il. De inschrijvin sen 7 en 14 jaar uit sch. Men kan oc *- J en met het seen oning@home.rii Tilburgse atletiek. Op zaterdag 23 mei zijn de open Ne derlandse kampioenschappen voor gehandicapten. Hier doet naar ver wachting de complete Nederlandse top aan mee, plus diverse toppers uit Tilburg - Het lange pinksterweekend, 23,24 en 25 mei, staat bij A.V. Attila geheel in het teken van baanatletiek op nationaal niveau. Drie afzonderlij ke topwedstrijden gebundeld in één weekend, uniek in de historie van de in houdt de ierbij wor- *id gesteld gestaan bij het ^enromp. He- ,n r>m gezond- i-West. 1-"-je wielrenners tus- lit het hele land zul len deze dag aan het vertrek staan. Dit jaar telt deze wedstrijd mee als kwalificatiewedstrijd voor het Ne derlands Kampioenschap, dat op 7 juni in Lieshout zal worden verreden. Velen zullen deze kans dan ook aan grijpen om de nodige punten te ver garen om zich voor dit evenement te plaatsen. Vanaf 12.00 uur starten di verse leeftijdscategorieën voor hun wedstrijd op het vertrouwde trai- ningsparcours van TWC Pijnenburg aan de Bijsterveldenlaan 3. Rond de klokvan 16.00 uur zal voor de oudste groep het startschot klinken. Tilburg Biljartvereniging Zuid-West bezorgt al 50 jaar een ontspannende tijdsbesteding aan 55-plussers in Tilburg. Een halve eeuw geleden geleden startte een groepje mensen met biljarten aan de Generaal Kockstraat in de wijkOerle, bij de stichting Soekmekaar. Sinds een aantal jaren is de biljartver eniging thuis aan de Capucijnenstraat in wijkcentrum De Nieuwe Stede. Het doel van de vereniging is om senioren dagelijks hun vrije tijd op een plezie rige manier in te laten vullen met het biljartspel. Daarbij wordt deelgenomen aan de senioren biljartcompetitie Hart van Brabant, aan diverse toernooien en aan persoonlijke kampioenschappen. In de praktijk blijkt de behoefte bij senioren aan het biljarten duidelijk aanwezig. De afgelopen jaren is het leden aantal van de vereniging dan ook toegenomen. Om dit vijftigjarig jubileum niet onopgemerkt voorbij te laten gaan vereniging op vrijdag 17 april een feestdag in De Nieuwe Stede. Hit den de besturen van bevriende zusterverenigingen in de gelegenheid hun felicitaties over te brengen. In het bijzonder wordt dan stilgest vijftigjarig lidmaatschap van voormalig penningmeester Jan Korer laas heeft hij afgelopen jaar zijn actieve rol binnen de vereniging om ge heidsredenen beëindigd, maar blijft hij als erelid verbonden aan Zuid-V Dikke Banden Race Voorafgaand aan deze wedstrijd voor feentiehouders wordt een Rabo Dik- ke Banden Race georganiseerd. Dit evenement is speciaal voor kinderen tussen 7 en 12 jaar, die willen kennis maken met de wielersport. Deelne mers mogen dan ook geen wedstrijd- Ticentie hebben. Je kunt op je eigen fiets meedoen. Dat mag een gewone ■ets zijn, maar ook een mountainbike of een citybike. Zeker geen racefiets, 19 april is er een irensoos 't Hazen in Tilburg. Deze 30 tot 15.00 k Tilburg Na het gelijkspel van Willem II tegen Feyenoord is de wedstrijd tegen de verras sende bekerfinalist FC Gro ningen op zaterdag 18 april om 20.45 uur een wedstrijd die er toe doet. mêr en een fietshelm. Deelname is gratis. Je kunt je vooraf aanmelden via e-mail wedstrijdenjeugd@twcpij- nenburg.nl. Ook op de wedstrijddag zelf kun je nog inschrijven. De aan vang is om 11.00 uur. Rugnummers worden uitgegeven vanaf 10.15 uur. Kijk voor meer informatie op website www.twcpijnenburg.nl. van endam niet meer ‘Iers als Wouter Ludwig, E<=. en Wieger Wesselir naar een ereklasseteam best vinden. VoorTDV is hiermee dat het genomen be- ereklasse in te de- wordt teruggedraaid. 3 april wordt de 11e gewerkt. Aanvang 7 ontmoet Anton !!n nederlaag van i zal hij er wel In ronde 8 imstra-Baljakin, zlooftte DTC en Huissen zijn voor de natio- tilburg - Hans Suos (61) heeft op 12 april zijn 25ste Rotterdam Marathon gelopen. Een bijzondere prestatie van deTilburger, die als 33-jarige zijn eerste hele marathon tot een goed einde bracht. Eén keer in je leven een marathon lo pen was het streven van de voorma lige voetballer van NOAD. Dat liep dus even anders. De Tilburger werd afgelopen zondag op de Coolsingel gehuldigd voor zijn unieke prestatie. Hans Suos heeft een loopgroep die zijn naam draagt. Deze groep bestaat in januari a.s. 20 jaar en traint weke lijks op donderdagavond om 20.00 uur vanuit het Dorstige Hert aan de Bredaseweg. Iedereen die graag wil lopen, is daarbij welkom. Hans.Suos heeft veel marathons ge lopen, o.a. in Berlijn, New Vork, Rot terdam en Eindhoven. In de Duitse hoofdstad liep hij voor het eerst on der de 3 uur. Eindhoven is speciaal omdat hij hier zijn eerste marathon liep. En natuurlijk Rotterdam met hier zijn snelste tijd tot nu toe: 2 uur en 56 minuten. In de havenstad eretitel dragen van Suf Master van de Rotterdar Hans Suos is in het i maatschappelijk werk van Gemertschool. want dat zou niet eerlijk zijn. Er wordt gestreden in diverse leef tijdsgroepen en de winnaar van elke groep mag naar de grote landelijke finale die aan het eind van het jaar verreden wordt. Wil jij eens mee doen aan een echte fietswedstrijd? Dat kan op zondag 19 april. Je krijgt dan van de organisatie een rugnum- Waar de staf van de Tricolores zich deze weken intensief bezig houdt met de spelerscontracten voor het volgende seizoen, zal trainer Jür gen Streppel zich met zijn spelers concentreren op de voor de Til- burgers boeiende competitie. De Tilburgse ploeg zal voluit voor de winst willen gaan, omdat de acht ste plaats in de competitie nog een mogelijke play-off plek inhoudt. De groen-witte ploeg uit het noorden maakte afgelopen zondag in de noordelijke derby tegen SC Cam- buur duidelijk de competitie niet voor gezien te houden, maar te gaan voor beide kansen om Euro pees voetbal veilig te stellen. Aan een gelijkspel hebben beide ploegen niets, want ook SC Cam- buur is nog volop in de race voor de interessante achtste plaats. In de wedstrijd tegen Willem II zal de Groningse clubtopscoorder Michael de Leeuw, afkomstig uit Goirle, erop gebrand zijn zich te la ten zien. De uit een blessure terug komende De Leeuw doorliep de jeugdopleiding van Willem II, maar werd uiteindelijk niet goed genoeg bevonden. Tegen Cambuur was Michael de Leeuw nog niet in staat een hele wedstrijd te spelen van wege het missen van ritme na zijn blessure. Zijn vervanger Van der Velden werd matchwinnaar door de winnende 3-2 te maken. Voor Hem II, Groningen en voor Mi- ael de Leeuw staat er komende zaterdag dus genoeg op het spel. het buitenland. Op zaterdag 23 en zondag 24 mei is het NK meerkamp voor A- en B-junioren en neo-senio- ren. De Nederlandse topmeerkam- pers van 16 tot en met 23 jaar zullen dan om de kampioenstitels strijden. Op maandag 25 mei is de jaarlijkse T- meeting voor sprinters en springers, waar zowel jonge als gearriveerde topatleten, ook uit het buitenland, zich met elkaar meten. Attila-voorzitter Henk Vinken: "We gaan hiermee aantonen dat atletiek ook een kijksport is, want het wordt allemaal heel spectaculair. En het woord grensverleggend is in alle op zichten van toepassing. De gehandi capte atleten leveren, ondanks hun beperkingen, verbluffende prestaties die je niet voor mogelijk zou houden. De meerkampers laten zich niet be perken tot één atletiekdiscipline, nee ze beheersen het sprinten, werpen en springen. En in de T-meeting willen veel jonge top-atleten hun persoon lijke records verbeteren om zich te plaatsen voor hun Europese kampi oenschappen deze zomer in Estland en Zweden. Tenslotte gaat ook Attila zelf haar grenzen verleggen, want we gaan een ongekende inspanning le veren voor wat betreft het aantal vrij willigers dat in touw zal zijn." 43. 43-38! Indien nu 15-20 38x29 24x33 komt 30-24 20x29 37-32 28x48 40-34 29x40 45x34 48x30 35x4 wit vervolgt echter met 43.21 -17 24-29 Beter is nu 15-20 gevolgd door 23-29 met de aperte dreiging 28-32 37x39 29-34 40x29 24x44 met remise, want meer zit er niet in voor zwart. Na drie ronden NK in Emmeloord is het wel duidelijk dat Baljakin in de kopgroep gaat belanden. Solide spe lers als Wim Kalis en Wouter Ludwig werden door hem met een nul aan de kant gezet. De belangrijkste partij voor Anton, die tegen favoriet Roel Boomstra, eindigde in een min of meer gelijkwaardige puntendeling. Wouter Sipma beleefde ook een goe de start en hij zal, gezien zijn startpo sitie favoriet nummer 2, oplettend gevolgd worden dit toernooi. Volgens informatie van een Volen- dam-lid bestaat Volendam niet meer, maar spelers als Wouter Ludwig, Ben Provoost en Wieger Wesselink zullen hun weg i weten te vrijwel zeker, dQl sluit om hen in de i len niet alsnog v\ Op zaterdag 18 en laatste ronde afgew om 10 uur. In ronde 7 c Baljakin en gezien zijn vorig jaar tegen hem even wakker van liggen, de confrontatie Boor wat uiteraard de big match bel, worden daar Hyken ook concurrenten nale dubtitel. Vanaf donderdag 16 april kunt u nog twee dagen inschakelen op NK via Toernooibase en daarna de link: NK algemeen 2015. De aandacht gaat daarna uit naar de zomertoernooien, waarvoor de animo tanende is behal ve vanuit het buitenland. Chinezen, Mongolen, Russen, Surinamers, zij al len weten hoe leuk deze toernooien zijn, zeker om hun prestatieniveau te toetsen. Op 24 april is de finale vier tallen kampioenschap van Noord Brabant in Asten, waar deze club een jubileum viert. J. v.d. Hooft

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 11