n Voorjaarsvakantie in de Efteling conl Duitse olifanten in gespreid bedje Een nieuw plafond in 1 dag! PLfiMECQ- REI DE PO ALGEMEEN 6 TILBURGSE I In de zomer van 2015 opent de Efteling de spectaculaire dive coaster Baron 1898. FOTO: MARIEKE PLASIER de I de Ir PLAFONDS Plafonds Sierlijsten Verlichting JStratie: Nick CURSUSSEN SINDS 1982 voor mense Die ontmoe 'Huiskamers Hond met de 1 het Zuidei De verande met zich m zelfstandig is van bepe om een so< alleen om I ook om af Daarom woi Erkende medische basisopleiding CNGO t van anten Plameco Tilburg, Spoorweide 11 5133 NM Riel, of bel: 013-7200977 Bezoek onze showroom: donderdag, vrijdag, zaterdag: 11:00-17:00 uur maandag, dinsdag, woer Je in het van pen- joesten. ilogie. »n die voor i door zo'n huiska msdag: op afspraak goeden, i< De groep in ongeveer 16 koffie of thee Ikoekjestromn Een doodgew o onmisbaar DONDERDAG 12 FEBRUARI 2015 DE TILBURGSE KOERia Inspiratiemiddag voor bruidsparen in nieuwe trouwkapel Klasse Theater'- Workshop Bronsgieten Op zaterdag 28 febr. start Beeldhouw- atelier Charles Vergouwen te Rijen met de workshop Bronsgieten voor begin ners. Info: www.beeldhouwatelier.com, of vraag de folder: beeldhouwservice- centrum@hetnet.nl ag is gratis toegau -n 14.00 uur. Geïir sparen kunnenzii via e-mail contad layda Mentan r.nl. Er zijn ge» >nden. Meer inftk etheater.nl. terwijl de meubels J blijven staan Cursus plaatsen? U wilt een cursus plaatsen? Kijk dan voor informatie over prijzen en werkwijze op: www.tilburgsekoerier.nl Klik op de button Adverteren Cursusaankondigingen. Of kom langs op ons kantoor. MSJ898 Workshop Afrikaanse zang Afrokoor Cunene bestaat 6 jaar. We zingen 4-stemmige muziek uit m.n. Afrika. Op woensdag 4 maart van 20.00 - 22.00 uur geeft de dirigent Bobby Gouveia een workshop voor iedereen die eens wil proeven van deze inspire rende manier van zingen. Prijs 5,-Vrije School Tilliander, Lange Nieuwstraat 189, aanmelden via info@afrokoorcu- nene.nl/06-27404400 zie ook: www. afrokoorcunene.nl met daarnaast het onderkomen de andere twee (vrouwtjes)olifan Sabi en Carla. Op de wandelroute ontstaat een nieuwe lus. Waar het pad naar de giraffenstal voorheen doodlopend was - net als het huidige pad naar de olifantenstal - worden deze nu met elkaar verbonden. Halverwege komt het verblijf dat gedeeld gaat worden door de penseelzwijnen en zebramangoesten. Stress te lijf met Mindfulness Op 9 maart start een nieuwe trainings ronde mindfulness onder deskundige en inspirerende begeleiding van dr. I. Nyklicek. Kosten v.a. 289 euro ind. Interesse? Meer info en/of inschrijving via de website: www.ditmoment.nu of mail naar: info@ditmoment.nu ken van deze dance versie van de grootste fonteinenshow van Europa. In het vroege voorjaar kleuren de eerste sneeuwklokjes en bosanemo nen het Sprookjesbos en maakt de natuurzich op voor langere dagen. Speciaal voor -en samen met- de Ef teling maakte de wereldberoemde DJ Tiësto een dancemix van beken de Tiësto- en Efteling-klassiekers. Met meer dan 200 fonteinen, 900 lampen, speciale effecten en bij passende beats vormt deze show Tilburg Het Klasse Theater in Til burg organiseert samen met haar vaste partners op zondag 1 maart een inspiratiemiddag voor nieuws gierige aanstaande bruidsparen. Er zijn dagelijks meerdere voorstel lingen van de parkshow Sprookjes- boom, Er was eens... en bezoekers kunnen o.a. Pardoes, Pardijn en Jokie en Jet ontmoeten. Speciaal tijdens de voorjaarsvakantie zet de Efteling de gloednieuwe Tiësto Aquanura show in. Van 14 februari t/m 1 maart kunnen bezoekers zelfs deel uitma- Wie is Maitreya? Een nieuwe Boeddha, Christus of Krish na? Maitreya i's de persoonlijke naam van de nieuwe wereld leraar met eigen schappen als: de wijsheid van Boed dha; de liefde van Jezus; de vreugde van Krishna; de macht van de Mes sias; de rechtvaardigheid van de Imam Mahdi. Verwacht onder verschillende namen, is Hij de Wereldleraar voor alle mensen, gelovig of niet en Hij zal ons laten ervaren dat de mensheid één is. Samen met Zijn groep verlichte lera ren, de Meesters van Wijsheid, komt Hij om ons te helpen de dringendste wereldproblemen op te lossen. Ze zijn nu in de wereld om ons te inspireren tot de schepping van een beschaving die gebaseerd is op samendelen en rechtvaardigheid, zodat alle mensen kunnen beschikken over het minimaal noodzakelijke om te leven: voedsel, onderdak, gezondheidszorg en onder wijs. Wilt u graag meer weten over Maitreya, wie hij is, zijn prioriteiten etc dan bent u van harte uitgenodigd voor de lezing op donderdag 19 februari in De Poorten, Hasseltstraat 194, Tilburg. Aanvang 19.30 uur, toegang: gratis. Info www.sharenl.org kaatsheuvel - In de Efteling is ook tijdens de voorjaarsvakantie van alles te beleven. Zo testen bezoe kers hun heldenmoed in De Vlie gende Hollander en racen ze in de houten achtbaan Joris en de Draak. De bruidsparen kunnen onder meer de nieuwe trouwkapel, die tevens een officiële trouwlocatie is, bezichti gen, hapjes proeven en een DJ-show bewonderen. Het Klasse Theater is sinds enige ja- ren een officiële trouwlocatie in de gemeente Tilburg. Regelmatig vin den er bruiloften plaats, van ceremo nie tot het taartmoment en van diner tot feestavond. Recentelijk is de loca tie gerestyled om een echte trouw kapel te creëren, waarbij de authen tieke kenmerken van de voormalige kapel bewaard zijn gebleven. Samen met een groot aantal partners van Klasse Theater wordt er daarom een inspiratiemiddag voor aanstaande bruidsparen georganiseerd. Geïn teresseerden kunnen er vrijblijvend Baron 1898 In de zomer van 2015 opent de Efte ling de spectaculaire dive coaster Ba ron 1898. Deze thrill ride voor durfals vanaf 1.40 meter bevat een rijk ge thematiseerd verhaal, dat zich zowel binnen als buiten de attractie af speelt. Baron 1898 neemt bezoekers straks mee terug naar het tijdperk van de Nederlandse mijnbouw laat 19e eeuw. Als ware mijnarbeiders storten bezoekers in een vrije val van 37,5 meter met ruim 90 kilometer per uur een mijnschacht in. De Efteling is elke dag open. Kijk voor actuele openingstijden op efteling. com/openingstijden. hilvarenbeek De vier olifanten die eind maart vanuit Wuppertal naar Safaripark Beekse Bergen verhuizen, komen terecht in een gespreid bed je. De bouw van de nieuwe 450 vier kante meter grote groepsstal vordert gestaag en ligt op schema. In de directe nabijheid van het olifanten- verblijf krijgen bovendién ook twee nieuwe diersoorten een plekje Safaripark met de komst vai seelzwijnen en zebramangc De nieuwe olifantenstal wordt rond 15 maart opgeleverd. Het eerste van twee transporten van olifanten uit Wupper tal vindt naar verwachting plaats op 23 maart. Wanneer de penseelzwijnen en zebramangoesten hun opwachting maken, is nog niet bekend. Met de komst van een echte olifan tenfamilie met uitzicht op gezinsuit breiding, gaat een lang gekoesterde wens van het Safaripark in vervulling. Het gaat om moeder Punda met haar drie jongen. Dat zijn de vrouwtjes Bongi en Pina Nessie en het jonge mannetje Shauwu. In Hilvarenbeek wonen al drie andere olifanten: stier Calimero en zijn twee vrouwtjesóabi en Carla. De nieuwe stal is qua opzet totaal anders dan de oude olifantenstal. In de oude situatie waren er vijf boxen voor olifantenkoeien en twee boxen voor de stier. In de nieuwe situatie is voorzien in een grote groepsstal waarin de 'Duitse' olifanten 's nachts samen verblijven zoals dat ook in het wild het geval is: olifanten zijn na melijk groepsdieren. Aan de andere kant van de accommodatie verblijft stier Calimero in zijn eigen verblijf, Tilburg - Vanaf 1 januari 2017 dienen alle therapeuten in de zogenaamde alternatieve of complementaire ge zondheidszorg te beschikken over een opleiding medische basisken nis, die voldoet aan normen van het Platform Opleiding Onderwijs en Or ganisatie (PLATO). De toetsing of op leidingen aan deze normen voldoen wordt gedaan door de Stichting Ne derlands Register voor Opleidingen in de integrale en complementaire gezondheidszorg (SNRO). In januari werd de opleiding van het Centrum voor Natuurlijke Gezond heid Ontwikkeling (CNGO) in Tilburg goedgekeurd door SNRO. Geslaag den kunnen zich inschrijven in het register MPsBK van het SNRO. Dit is een officiële landelijke registratie van HBÖ conform afgestudeerden in medische basiskennis. Het CNGO start de opleiding dit jaar Naast olifantenstier Calimero en de vrouwtjes Sabi en Carla (foto) krijgt Safaripark Beekse Bergen er in april 2015 nog een hele olifantenfamilie bij. Vier nieuwe olifanten komen dan vanuit Duitsland naar Hilvarenbeek en krijgen een spiksplinternieuw verblijf. FOTO: UBEMA/SAFARIPARK BEEKSE BERGEN een kijkje nemen en op het gen de bijzondere locatie ervaren. Om de bruidsparen lekker veel spiratie te bieden, heeft het Klas! Theater meerdere samenwerking partners uit Tilburg en omgevin uitgenodigd; bruidsparen kunnl hapjes proeven van Kok Verhoeve bruidsjaponnen bekijken van Love Lady in Waalwijk, kennismaken m trouwfotografe Marieke Plasier de'wedding reporters'van Weddir TV. BLOOM! laat bruidsboeket» en -corsages zien, bakkerij Pi Touch Cakes laat bruidstaart® ven, er zal een DJ-show zijn muziek van singer-songwri Olly De Reiziger. De inspiratiemiddag kelijk en begint om teresseerde bruidspara aanmelden door via c op te nemen met Ma mayda@klassetheater.r kosten aan verbor-1— matie: www.klassetheater.nl. een krachtige waterchoreografie. Met de interactieve Efteling-app op hun smartphone kunnen bezoekers rondom de vijver zelfs deel uitma ken van dit bijzondere, 12 minuten durende spektakel. In de vakantie zijn er dagelijks twee uitvoeringen van Aquanura: de Tiësto Aquanura show de meer klassieke 2e Efteling Symfonie. rapei opleidinc hebben diplc tien die nogi nis besc aangebc Hierbij i: een vereiste. De opleiding is bedoeld voor men sen die al werken in de gezond heidszorg en meer kennis willen van anatomie, fysiologie, pathologie, farmacologie en psychopathologie. Daarnaast voor alle therapeuten in aanmerking willen komen vergoeding van hun consulten de zorgverzekeraar. Meer informatie: www.cngo.nl. op meerdere plaatsen in Nederland. Na de zomervakantie starten er dag en avondopleidingen in Tilburg. The- ;uten die eerder een gedegen tg in medische basiskennis i gedaan kunnen het nieuwe lorna al halen in vijf lesdagen of i lesavonden. Voor therapeuten j niet over medische basisken- schikken wordt de opleiding ’boden in vijftien lesdagen, ij is de nodige zelfstudie thuis

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 6