KRUIKENSTAD 1 tike DE s e! S^EV is- TLBURGSE Kt KRUIKENKRMNT 5 k nium! Met mate(n) Draagvlak Kernwaarden 16V Edition Jongeren Professionalisme utoKafoe.nl naawe der H ZEEN! Foto: Erik de Ridder, wethouder van de gemeente Tilburg met carnaval in zijn portefeuille, en Dennis Schoormans, voorzitter Carnavalsstichting Tilburg, zijn klaar voor carnaval. De Carnavalsstichting omvat 140 vrijwilligers. De Ridder kwalificeert ze als een 'professionele club'. 'De goed doortimmerde aanpak die de sticht ing nastreeft, uit zich binnen alle geledingen." Hij verwijst naar de optocht die op zondagmid dag soepel door smalle straten en dikke kluwen mensen voort beweegt. "Veiligheid staat daarbij hoog in het vaandel." Ook de werkgroep'vergun ningen'roemt de wethouder. "Professionalisme is Voor een deel schuilt dat”, volgens Schoormans, "in het karakter en de cultuur van de Carnavals stichting. Maar ook in de vele jaren samenwerk ing met gemeente en andere instanties en uit eraard in de kwaliteit van de mensen die deel uitrrïaken van de commissies en werkgroepen." De Ridder is door zijn Brabantse vrouw Marleen besmet met het carnavalsvirus. "Ik splits carnaval in Kruikenstad op in: officiële protocollaire zaken, als vader met ons gezin carnaval vieren en als Kruik op stap. Van alle drie de vormen geniet ik mateloos." Hij is trots op zijn en de vele andere 'gruun-oranje'-kinderen in Tilburg. "Ook voor hen valt er van jaar tot jaar meer te beleven. Belangrijk dat ze op jonge leeftijd met carnaval vertrouwd raken." Als carnavalswethouder pikt hij zowat alle graantjes mee van carnaval in Kruikenstad. Met vrienden en soms incognito. Al valt dat laatste natuurlijk niet mee. "Ik ga niet als clown of in een andere uitmonstering. 'Gewoon' in kiel." Daarop prijkt op de mouw een stoffenembleem met de tekst 'Carnavalswethouder Kruikenstad'.. Een 'ver- We moedigen alle Kruiken en Kruikinnen, jong en oud, aan om dit grootse feest in Kruikenstad samen te vieren. Daar zijn wij trots op! moeide' carnavalsvierder vroeg hem afgelopen jaar smeuïg: 'Tis vol, meude gij hier wel binnuh?. De Ridder wees op zijn mouw. De reactie was helder: 'Oohhh'. SAMEN GROEN-ORANJE Het openbaar carnaval in Kruikenstad wordt mede mogelijk gemaakt door de Carnavalsstichting Tilburg. Een dankbare taak waarmee we de groen-oranje beleving van de stad waarborgen. Met respect voor onze tradities leveren we een professionele bijdrage aan evenementen in en rondom Kruikenstad door deze te faciliteren en organiseren. Het draagvlak voor carnaval wordt niet alleen door de gemeente gecreëerd. Schoormans oogst bijval van De Ridder als hij de rol van het bedrijfs leven, de private sponsoring en de horeca noemt. "Samen zorgen voor een sprankelend Carnavals- podium. Trouwens, ook die rol mag nog groter worden." Het past allemaal in de Citymarketing, dat de gemeente propageert en waar de Car navalsstichting en vele andere organisatoren van evenementen invulling aan geven."De stadsgren zen staan open, koop groen-oranje attributen en sluit aan op onze normen en waarden" zegt Schoormans. "Gelukkig zitten we in eeuwenoude tradities die geen vernieuwing toelaten. We moeten de vernieuwingsslag vaker afremmen dan aanwakkeren. Het tekent de am bitie van carnaval in Kruikenstad." In een gesprek met beide bestuurders bljjkt hoe belangrijk carnaval is voor Tilburg en andersom. Uiteraard spitst het zich toe op kernwaarden zoals saamhorigheid en verbroedering. Maar het gesprek heeft ook een luchtig karakter. Uit de anekdotes die over tafel gaan, blijkt dat de ge meente en de stichting elkaar hébben omarmd. Dat mogen de Kruiken tijdens carnaval van bei de heren in nog grotere getalen dóen. Centraal daarbij staat het genieten van het unieke karak ter van Kuikenstad. “De Carnavalsstichting breidt het platform uit en wij als gemeente juichen dat toe." Schoormans: "Openbaar is ook echt open- baar en waar mogelijk in de buitenlucht. Boven dien geven we de evenementen jaarlijks een kwaliteitsimpuls." De Ridder: "Tilburg kan niet zonder carnaval en van mij mogen de kleuren van Kruikenstad op straten en pleinen (van jaar tot jaar) nóg nadrukkélijker aanwezig zijn." Zelf geeft hij het goede voorbeeld door zijn huis tijdens car naval groen-oranje te versieren. enhout 013-5117450 "We hebben carnaval in het coalitieakkoord ge- de Carnavalsstichting in al zijn geledingen eigen, labeld als cultureel erfgoed en niet alleen als 'een feestje'", zegt (carnavals)wethouder Erik de Ridder in een een-tweetje met Dennis Schoormans, de voorzitter van de Carnavalsstichting Tilburg (CST). Het gemeentebestuur van Tilburg onderschrijft daarmee de waarde van de 'groen-oranje-wereld' voor de stad. Het biedt de Carnavalsstichting de financiële mogelijkheden om openbaar carnaval nog breder te verankeren in de samenleving. "Als Kruik ga ik graag met mijn maten carnaval vie ren. Uiteraard met mate", verwijst De Ridder naar zijn consumptiegedrag. Schoormans is vanzelf sprekend met zijn maten op stap. Hij legt zowat alle carnavalsdagen met zijn medebestuursleden bezoeken af bij instellingen en (horeca)bedrij- ven."Met mate! Van het bestuur van de Carnavals stichting wordt niet anders verwacht. De hele dag op pad is gewoon topsport." Er wordt niet alleen een biertje getikt maar ook vaak een spelle hap genuttigd tijden? carnaval. De Ridder heeft op zulke dagen wel een zwak voor frituur in plaats van voor een pizzapunt. Schoormans sluit zich daar bij aan. De eensgezindheid is groot: Bier of Schrobbelèr? Afhankelijk van het moment, maar niet gevangen de heren geven de voorkeur aan een biertje! KQERJEr idagJ I ERIK DE RIDDER DENNIS SCHOORMANS 1 )E TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 12 FEBRUARI 2015 2006 letallic 1 km Nu 6950,-I wwl A ■"*^5 de weer links. t weg, langs Praxis.® einde bocht mee 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 15