PRINS ROBERT D STATION n r. D'NIRSTEp 1 WILLEMSPLEIN r SPAAR HEM IEDER JAAR, DE KROEGEN DWÈÈLTOCHT BADGE! A 2 KRUIKENKRAANT DONDERDAG 12 FEBRUARI 2015 DE TILBURGJE TILBURGSt Chr Het gaat nu dan toch echt beginnen! Of lie ver gezegd, het is gisteren al begonnen met een grandioos Kruikenconcert! Ik heb samen met mijn Adjudant en de rest van mijn gevolg al intens genoten van de verschillende voor feesten die samen de opmaat vormen voor het grootste feest in de schoonste stad van 't laand. Op vele feesten heb ik samen met jullie al flink kunnen bombezjoere! Robert d'n frste Prins van Kruikenstad Om de traditie zoveel mogelijk in ere te houden en de Prins met de trein binnen te halen, is besloten om een nieuw, tijdelijk station te bouwen. Op zater dagmiddag 14 februari verrijst daarom Station Tilburg Willemsplein. Om 14.11 uur verwelkomt de voorzitter van de Carnavalsstichting Tilburg op deze plek Prins Robèrt d'n Irste en zijn gevolg. Opwèrmuurke Voorafgaand vindt het traditionele Opwèrmuurke in de Stadhuisstraat plaats. Vanaf 13.30 uur barst dan het feest los op het Willemsplein. Nadat de Prins op het Paleis-Raadhuis de stadssleutel in ontvangst heeft genomen, vertrekt hij met een stoet via de Stadhuisstraat richting d'n Heuvel. Nu het Centraal Station een grote verbou wing ondergaat, is het welkom heten van de Prins op het station helaas niet mogelijk. Haandeschudde op d'n Heuvel Als de Kruikenzeiker rond 16.15 uur op zijn sokkel is geplaatst kan carnaval 2015 echt beginnen. Direct erna vindt het traditionele Haandeschudde plaats op d'n Heuvel. Diverse orkesten maken samen met DJ Coenio het Haandeschudde tot een groot feest. Kroegendwèèltocht Op vrijdagavond 13 februari is carnaval in Kruiken stad officieel nog niet begonnen. Toch vindt er al jaren een Kroegendwèèltocht plaats om alvast in de stemming te komen. Je kunt in de deelne mende Kruikenkroegen een stropdas krijgen met daarop de namen van alle deelnemende kroegen. Krijg jij het voor elkaar om al dweilend bij 11 Kruikenkroegen stempels te bemachtigen? Lever dan je stropdas in bij de algemene verkooppunt en van de Kruikenmunt en ontvang een unieke badge. Unne echte Kruik spaart ze ieder jaar. Do De Dol bel. nav voo vals de( voll Ste De Elf-i eve In c leze dar lige kos De ges spe Tilb Kru Als gro Natuurlijk* begonnen we op Elf-elf op het Willems plein en wij zijn ook aanwezig geweest op een flink aantal Elf-elf feesten bij verenigingen. Er waren diverse jubilerende carnavalsverenigingen en -orkesten waar we onze opwachting hebben ge maakt om hun jubileumfeesten luister bij te zetten. Daarnaast hebben we de openbare evenementen vanuit de Carnavalsstichting gehad. We hebben tijdens het Waogeslouwe vast een kijkje mogen nemen bij de grootste wagens die zondag mee rijden in d’n Opstoet en we hebben in Christel van den Dungen een nieuwe Opperleuterèr voor 2015. Vanuit het Blèrconcours is het winnend nummer gekozen waar de Hofkapel mij mee binnen blaast, van het Prinsebal in Poppodium 013 heb ik (en zeer vele anderen) enorm mogen genieten en tijdens het Proefblaoze van afgelopen zaterdag konden we alvast de sfeer proeven van onze muzikale talenten. Met deze ervaringen in het achterhoofd, weet ik ze ker dat we meej z'n allen écht gaan bombezjoere! Zaterdag kom ik aan op het station op het Willems plein en dan start voor mij en het Gevolg een vier dagen durende roes. Ik nodig jullie van harte uit om deze momenten met mij mee te beleven. Geniet allemaal met volle teugen bij die mooie evenementen als d'n Opstoet, Kruikenstad in Koor, de Kruikenviering en al die andere feéstenpm jénslotte af te sluiten met Et Sebiet. UI Over al deze evenementen valjja^Ak KE te lezen in deze Krüikenkraant en ik hoop jullie daar allemaal te mogen ontmoeten."We gaon vier daoge bombezjoere! Met vriendelijke groeten, f AM op Kru

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 12