UI Frans Lahaye naar'Olympische Spelen voor fotografen' p stival Spannende en absurde Spaans concert in Pauluskerk 'Horror'van Jakop Ahlbom ding? *erier .BURGSE KOERIER 'horende j )aby’s, Romantiek Pieregeblèr 2.0 Tiliander draait Isabelle' Brahms Festival bmatch winnaar zijn J I via Sotto Voce Prijs voor Jan Doms 05 FOTO: SANNE PEPER ië 10 doen 27 lande werelddelen. E ;ctie van i zal ook waaron- Boven- 12.500 stuks e stad? jen reserveren: www. f tel. 013-5217220. arbij! ipreid, niet of maximaal meer info: 31 januari Sotto Voce programma dichter Fe- Pauluskerk, jrg. Aanvang Piazzolla. rtjes kosten €10 en r:i >n via Ilona Lous, 07 www.sottovocetilbur ie als Chaam; Otot 18.00 uur 0 tot 17.00 uur EOPENDÜ! MOERGESTEL regeblèr ari bren" Moergest Carnavals hore en st Carnavalsli maandag 2 februari iander City Filmhuis de film 'Isabelle', met teijn, Tineke Caels en ck. Aanvang om 14.00 Op zaterdag arvolgens ma^ci- mds) en concerten, )m 15.00 uur en op .00 uur. enbare rept iden plaats Ttsen t Kaartjes kosten €10 en zijn te reser veren via Ilona Lous, 076-5416614 of www.sottovocetilburg.nl. Het concert wordt herhaald op zondag 8 februari om 15.00 uur in de Waalse Kerk, Catharinastraat 83 in Breda. >m 20.00 Jansplein formatie: of tel. De Tilburgse beroepsfotograaf Frans Lahaye is trots dat zijn werk meedingt naar de prijzen om de World Photograp hic Cup. Tilburg - Op vrijdag 23 januari werd de CAST award voor architectuur uit gereikt aan Jan Doms door Jacques de Brouwer (Bedaux de Brouwer Ar chitecten). Dat gebeurde tijdens de viering van het 20-jarig bestaan van het Centrum voor Architectuur en Stedebouw Tilburg (CAST). Volgens Jan Doms een grote eer en ook een bijzondere vorm van aanmoediging om zijn werkzaamheden als kunste naar en ontwerper voort te zetten. Tilburg - Op vrijdag 30 en zater dag 31 januari en tijdens de open dag van Conservatorium van Fon- Hogeschool voor de Kunsten op zondag 1 februari vindt het Brahms Festival plaats. Cellodocent Monique Heidema verzorgt met haar Pianokwartet Indigo concer ten en masterclasses. Studenten van de conservatoria van Tilburg en Rotterdam vormen kamermu- ziekensembles en treden daarmee op tijdens de openbare lessen en uitvoeringen. Op vrijdagavond opent het kwartet het Brahmsfestival met een concert in de muziekzaal van het Fontys Conservatorium. Op zaterdag en zondag zijn er vervolgens master classes ('s ochter op zaterdag or zondag om 13.C De lessen, openbare repetities en concerten vinden plaats op ver schillende plaatsen binnen het Conservatorium van Fontys Ho- geschool voor de Kunsten (FHK). Concerten: vrijdag 30 januari ope- ningsconcert van 19.30-20.30 uur; zaterdag 31 januari middagconcert van 15.00-16.00 uur; zondag 1 fe- bruari slotconcert van 13.00-14.30 uur. De concerten zijn gratis toe- gankelijk en vinden plaats bij Fon- tys Hogeschool voor de kunsten, Muziekzaal A 0.16, Zwijsenplein 1 in Tilburg. Tilburg Horror is de nieuwste voorstelling van theatermaker Jakop Ahlbom. Een beeldende voorstelling vol special effects. Komisch, huiveringwekkend, ab surd en goed gespeeld. Horror is te zien op dinsdag 3 februari in de schouwburg van Theaters Tilburg. OISTERWUK - Op r draait in het Tilic in Oisterwijk i o.a. Halina Re Wim Opbrouck en 20.00 uur. Wanneer de mismaakte kunstena res Jeanne (Tineke Caels), gedre ven door jaloezie, de mooie en ge vierde filmactrice Isabelle (Halina Reijn) ontvoert, ontstaat tussen de twee vrouwen een bloedstollende psychologische strijd op leven en dood. Meerinformatiee tiliander.com of 1 tilburg - Op vrijdag 30 januari presenteert het Tilburgs Festival Orkest muziek uit de romantiek in de Werkplaats voor Amateurkunst, Jules de Beerstraat 6 in Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. Op het pro- gramma staan werken van Beet- hoven, Mahler, Reger en Mendels- sohn. Aanvang Na het concert is er gelegenheid om wat te drinken. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar via www.tilburgsfes- tivalorkest.nl/kaarten-bestellen. Meer informatie: www.tilburgsfes- tivalorkest.nl. Een oud huis wordt geteisterd door een tragische familiegeschiedenis. De jongste zus is weggekomen, maar wat is er met de oudste zus gebeurd? Als ze terugkeert naar haar ouderlijk huis wordt ze geconfronteerd met een weggestopt verleden. De enige manier om te overleven is de gruwe lijke waarheid onder ogen te zien. De regie is in handen van de uit Zwe- omstige Jakop Ahlbom. Hij Tijdens het Pie- op zaterdag 31 janu- mgen diverse voornamelijk lestelse deelnemers hun /dislied voor dit jaar ten ge- strijden om het Gèssels lied. Er is ook een prijs voor de leukste, mooiste, beste en origineelste act: de Cees van Esch Wisselbokaal. Aanvang or uur in Den Boogaard, St. Je 5 in Moergestel. Meer inforr www.denboogaard.com Gi 013-5217220. tilburg Op zaterdag brengt Vocaal Ensemble uit Tilburg een nieuw f rond de grote Spaanse derico Garcia Lorca in de Heuvelstraat 141 in Tilbun om 20.00 uur. Lorca getuigt in zijn gedichten met felheid, weemoed, vrolijkheid en wanhoop van zijn diepe liefde voor zijn land. Veel van zijn gedich ten werden op muziek gezet door Spaanse componisten, zoals Oltra en Tedesco, maar zelfs de Fin Rau- I tavaara liet zich inspireren. Onder I leiding van dirigente Herma Timmer I en begeleid door gitarist Eddie Fran- 1 ken zingt Sotto Voce een selec deze liederen. Eddie Franken enkele solostukken spelen, w der de Asturias van Albeniz. dien komen er nog andere Spaanse en Zuid-Amerikaanse liederen aan bod, onder andere een tango van tilburg - Nederland doet voor het eerst mee aan de World Photograp hic Cup. "Een soort landenwedstrijd voor fotografen", vertelt Willem van Vlies, bestuurslid van DuPho, beroepsorganisatie voor profes sionele fotografen en board-mem ber van FEP, de Federation of Euro pean Photographers. Hij is tevens teamcaptain van de Nederlandse afvaardiging. Aan de wedstrijd doen 27 landen mee uit de meeste werelddelen. Elk land mag maximaal achttien foto's aanleveren, verdeeld over zes cate gorieën: commercieel, illustratief en digital art, landschap en wildlife, re portage en fotojounjalistiek, portret en huwelijk. Per categorie worden drie afbeeldingen aangeleverd. Voor 15 november moesten de in zendingen binnen zijn. Dat betekent dat in een korte tijd aansprekende foto's moesten worden verzameld. Eén van de Nederlandse deelnemers is de bekende Tilburgse fotograaf Frans Lahaye. De World Photograp hic Cup is bijzonder, omdat deelne- mers niet alleen individueel om de titel strijden, maar ook als land. Aan de hand van het gemiddelde wordt I gekeken welke landen het best heb ben gepresteerd. Zo heb je als klein land evenveel kans als bijvoorbeeld de VS." I Kijk voor meer informatie op www. I worldphotographiccup.org. smeedt zijn stijl met elementen uit de mime, toneel, dans en het illusio nisme en komt zo tot zijn unieke the atertaal. Het maken van Horror biedt Ahlbom de mogelijkheid om zonder Uaa beperkingen te kunnen fantaseren, dag ve een surreële horrorwereld te creëren tys Hc met special effects die in het theater niet vaak te zien zijn. De uitdaging die hij zich stelt is om de filmische effecten van horror theatraal te ver- talen, om het publiek te verbazen en te laten huiveren. Horror is te zien op dinsdag 3 bruari om 20.15 uur. Kaarten te bestellen bij Theaters Tilburg www.theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-5432220 en aan de balie van Theaters Tilburg. De balie van Thea ters Tilburg is op maandag gesloten. e21.00l X

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 9