(ER JS? contourdetwern colofon Vrijwillige zorg in de laatste levensfase s om <en! 7 Korte berichten West 06 44 86 90 42 Noord 06 48 39 62 59 Oud Noord Zuid tijen) adres post :UW OPVANg De juiste vragen stellen John Offermans (73 jaar) is een van de vrijwillige belastingconsulenten. Wat doet hij precies? "s Morgens ben ik aanwezig in het wijkcentrum en vul samen met de senioren het aangifteformulier in op de computer. 's Middags ga ik, met de laptop, op huisbezoek. Mensen hoeven dus niet zelf een computer te hebben." Naast het correct invullen van de belasting aangifte, stelt John de juiste vragen. “Ik vraag altijd naar eventuele aftrekposten. Denk aan uitgaven voor ziektekosten of giften. Het is handig als mensen hun bankafschriften meebrengen want dan kunnen we daar doorheen bladeren. Het lukt me bijna altijd iets te vinden. En dat maakt het voor mij weer interessant." De Belastinghulp van de ouderenbonden en ContourdeTwern is al jaren een succes. Vorig jaar hielpen vrijwilligers in Tilburg bijna 1600 senioren met het invullen van de belastingaangifte. De vrijwilligers staan in de startblokken om deze service ook dit jaar te bieden. Kosten De Belastingservice is bedoeld voor AOW- gerechtigden met een smalle beurs. Als inkomensgrens geldt: een jaarinkomen van €35.000,- voor een alleenstaande en €50.000,- voor gehuwden of samenwonenden. Er wordt, als vergoeding inde kosten voor de vrijwilligers, een kleine bijdrage gevraagd. Komt u naar het spreekuur in het wijkcentrum dan kost de belastingservice €5,- per aangifte. Kunt u niet naar het wijkcentrum komen dan wordt een huisbezoek gepland. U betaalt dan €10,-. 013 542 19 97 06 28 05 63 34 06 28 68 08 26 06 28 68 09 67 de zorg overneemt van familieleden. Een vrijwilliger: "Ook al ben ik moe na een nacht, ik ga altijd met een voldaan gevoel naar huis. Dat je nodig bent en dat je bij het laatste stukje van iemands leven wordt toegelaten, is hartverwarmend." Wilt u zich hiervoor inzetten? Meldt u dan bij ContourdeTwern, 013 549 86 48. Vrijwilligers moeten 1 a 2 nachten per week beschikbaar zijn. U kunt rekenen op goede begeleiding, een introductiecursus en een onkostenvergoeding. uw inkomen, bankafschriften, bonnen van medicijnen en toekenningen van zorg- en huurtoeslag. De machtigingscode is heel belangrijk. Zonder de code is het niet mogelijk voor u aangifte te doen. Hebt u eind februari deze code niet ontvangen, vraag er dan een aan bij de helpdesk DiGiD, telefoon 088 123 65 55 (bsn-nummer bij de hand houden). Echtparen en/of samenwonenden moeten allebei een code hebben. Bel voor het maken van een afspraak naar het telefoonnummer bij u in de buurt: Rondkomen met weinig Op zaterdag 31 januari om 13.00 uur is er een lunch voor wijkbewoners in MFA Het Spoor. Het thema is 'Rondkomen met wei nig'. De IKON-documentaire 'Hagelslag 4 Ever' wordt vertoond, over Nicky, een 12-jarig meisje dat opgroeit in armoede. Toegang: vrije bijdrage, de extra opbrengst gaat naar Red de Pollepel. Aanmelden vóór 30 januari bij MFA Het Spoor. tel mail internet Ruilwinkel carnavalskleding Van 29 januari tot en met 13 februari kan oude en te kleine carnavalskleding worden ingeruild voor een nieuwe outfit bij de ruil winkel aan de Galjoenstraat 35-37. De win kel is open op werkdagen van 12.00-17.00 uur (maandag gesloten). Zo kan iedereen goedgekleed aan carnaval beginnen. Boekpresentatie 'Bijzondere mensen en andere opmerkelij ke observaties' is de titel van het nieuwste boek van Jessica Kohier dat op 10 februari wordt gepresenteerd in MFA Symfonie. Voor de verhalen in dit boek hebben ver schillende mensen uit Tilburg Noord model gestaan. Wie weet kent u ze wel! Aanvang boekpresentatie 19.00 uur, einde 21.00 uur. Veiligheidscertificering voor BBM Het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid heeft aan Buurtbemiddeling Tilburg het veiligheidscertificaat toege kend. Het CCV is partner voor iedereen die (beroepsmatig) bijdraagt aan een veiliger en leefbaarder Nederland. Of het nu gaat om preventie, handhaving of regelnaleving. De deuren staan wijd open In alle Tilburgse wijkcentra kun je ruimte 'huren' voor bijvoorbeeld een vergadering, een lezing, cursussen of als werkplek. Afme tingen en faciliteiten zijn zeer divers, er is dus altijd wel een ruimte te vinden die past. Op www.contourdetwern.nl (kijk bij de Nieuwsberichten) kun je een visuele rond leiding doen door de centra Zuiderkwartier en Nieuwe Stede. Wanneer het einde van een leven nadert, is het fijn om thuis te kunnen zijn. In een vertrouwde omgeving, met je eigen mensen in de buurt. Maar soms is de zorg voor naasten een te zware opgave. In Tilburg e.o. kunnen cliënten en mantelzorgers dan rekenen op thuiszorg en op de vrijwilligers 'palliatieve terminale zorg' van ContourdeTwern. Tot nu toe boden vrijwilligers in de informele zorg meestal overdag hulp. We constateren dat er ook in de nachten behoefte is aan hulp. Van de vrijwilliger wordt verwacht dat hij/zij Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Telefoonnummer 06 42 75 75 03 Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Vorig jaar zijn bijna 1600 senioren geholpen met het invullen van hun belastingaangifte. Deze service gaat binnenkort weer beginnen. 65-plussers kunnen hiervoor een afspraak maken. Bereikbaar 2 februari t/m 13 maart maandag t/m vrijdag 9.30-12.00 uur 2 februari t/m 26 maart maandag en donderdag 9.00-12.00 uur 2 februari t/m 31 maart maandag en dinsdag 9.00-12.00 uur 18 februari t/m 3 april woensdag en vrijdag 13.00-17.00 uur 2 februari t/m 31 maart maandag t/m vrijdag 9.00-12.00 uur Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Niets uit deze uitgave mag zonder toestemming gebruikt worden. Aanmelden voor Belastinghulp Maakte u al eerdergebruikvan de Belastinghulp dan ontvangt u vóór half februari opnieuw een uitnodiging. Nieuwe klanten kunnen zich aanmelden bij de telefoonnummers die in het overzicht staan. Er wordt aan de telefoon met u een afspraak gemaakt. Neem naar de afspraak alle benodigde papieren mee, zoals de machtigingscode van de Belastingdienst, de jaaropgave(n) van Stadsdeel Reeshof riLBURGSE KOERIEI DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 29 JANUARI 2015

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 7