f, g Record aantal voordrachten Tzorg enTSN nemen huishoudelijke hulp Thebe over Emancipatieprijs Twee kavels Vossenberg West II voor Dok Vast Rechtgezet en rechtgezet Gemeenten ieuws Buurtpreventieteams zoeken nieuwe vrijwilligers kei Whatsapp succesvol bij aanpak van onveiligheid 1 5 -BURGSE ALGEMEEN TILBURG ash USMB ebitsver- longs voor hond en 117.00 uur. TROLE ff! met zes gr en ome De Bi jin verloop boven ver- roor een jment erian achinewast x70cm nu: Jare! idenvoer ontvangt igsbon voor onze ant. rden op onze website TILBURG nenkort uit. Tilburgers janus zijn 31 /ijkagent til buurt- I, zoals: rde) heerlijk In de buurten waar mensen meedoen, is het aantal woninginbraken gedaald met 32 procent. K0ERIBDE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 22 JANUARI 2015 niburr" te werk veilighe tact opn« via tel. 09 preventie@ti astgoedontwikkelaar Dok 8 ha grond van de ge- ourg op bedrijventerrein 1 West II. Het Oisterwijkse t al twee panden gerea- >erg. Eén van deze verhuurd aan de t Tesla. Vast uit lende groepen bij: zes in Groeseind- Hoefstraat, drie in Berkel-Enschot en eentje bij de Piushaven. Bij verdach te situaties kunnen bewoners elkaar een bericht sturen. Deze toepassing mag niet voor andere berichten ge bruikt worden. De gemeente onder steunt de initiatiefnemers. De medewerkers van het failliete Thebe krijgen een aanbod van Tzorg en TSN om voor hen te gaan werken. Inzet van het aanbod dat deze zorg-, organisaties aan de ex-medewerkers van Thebe gaan doen is om zoveel TILBURG Er zijn groepen in Reeshof, 't Zand, I 'Quirijn, de Heikant en de Hultense- baan en omgeving. In de Reeshof zijn zestien groepen actief, in Het Zand vier, Quirijn heeft er drie, de Heikant startte in december 2014 jroepen en de Hultesebaan mgeving heeft twee groepen. 3uurt-Whatsapp is een initiatief van iemand uit Reeshof. In die wijk zijn bewoners via verschillende groe pen met elkaar verbonden. De eerste resultaten zijn positief. In de buurten waar mensen meedoen, is het aan tal woninginbraken gedaald met 32 procent. Samen met social media Twitter en Facebook en de buurt preventieteams is Whatsapp een se rieuze partner voor de politie. Door - De gemeente reikt bin- de Emancipatieprijs 2015 uit. Tilburgers konden daarvoor tot 15 januari kandidaten voordragen. Er zijn 37 inzendingen binnengeko men. De winnaar wordt tijdens de In ternationale Vrouwendag op 8 maart bekendgemaakt. De Emancipatieprijs is voor orga nisaties, bedrijven of personen die hebben bijgedragen aan verbete ring van de positie van vrouwen en mannen in Tilburg. De voorgedragen 1 personen en organisaties komen uit het bedrijfsleven, zorg en welzijn, onderwijs, vrouwenopvang, bedrijfs- leven, politiek en kunst en cultuur. 1 Alle unieke voordrachten staan op website emancipatieprijs.nl. Op deze 1 site is ook informatie te vinden over - I de criteria en over de jury waarvan het gebruik van het programma zijn er vijf nieuwe buurtpreventieteams opgericht. In februari komen er in Tilburg waarschijnlijk nog verschil- tilburg - Vas* Vast koopt 8 meente Tilbi Vossenberg V bedrijf heeft liseerd op Vossenber gebouwen wordt v< Amerikaanse autofabrikant Jos Klanderman van Dok V Oisterwijk: "Dok Vast is reeds met enkele partijen in gesprek voor de twee kavels (3,5 en 4.5 ha). Wij zul len volgens ons beproefde concept wederom kwalitatief hoogwaardige, comfortabele maar vooral duur zame Breeam-proof panden realise ren. Door op deze wijze gebouwen te ontwikkelen behouden wij voor lange termijn courante, multifuncti onele gebouwen. Het voordeel voor de gebruikers is dat de energie- en onderhoudslasten substantieel lager zijn dan een doorsnee pand waar door er een competitieve netto huur geboden kan worden. Middels een in eigen beheer ontwikkelde APP, worden energielasten nauwkeuring gemonitord en kunnen huurders di rect storingen of onderhoudszaken bij Dok Vast melden." Met de aanschaf van deze twee kavels bezit Dokvast de gehele Leefbaar en veilig Buurtpreventie gaat er van uit dat bewoners zelf iets voor hun wijk willen doen op het gebied van vei ligheid. Bewoners vragen zelf een deel van de verantwoordelijkheid te nemen voor de veiligheid in hun wijk is een van de ideeën die staan in het veiligheidsbeleid 2012-2015 van de gemeente. De gemeente stimuleert initiatieven op het ge bied van burgerparticipatie. Er zijn teams in 23 wijken. Buurtpreventie is onder meer aanwezig in Quirijn- stok, Stokhasselt, De Reit, Uden- hout, Berkel-Enschot en Zorgvlied. Er zijn 3 teams in oprichting: Groe- seind-Hoefstraat, Reeshof R-Buurt en overige buurten in de Reeshof. De namen van deze buurtpreven tieteams kunnen nog veranderen, ’■‘burgers die interesse hebben om werken aan,de leefbaarheid en teid in hun Wijk, kunnen con- nemen met de wi J900-8844 of e-maii ie@tilburg.nl. Tilburg In verschillende wijken in Tilburg zijn buurtpreventieteams actief. Veel van deze teams zoeken nieuwe vrijwilligers. wethouder Marcelle Hendrickx de voorzitter is. De tweejaarlijkse prijs bestaat onder meer uit een geldbedrag van 1.000 euro. Het is de derde keer dat de prijs wordt uitgereikt. De jury komt binnenkort bij elkaar om uit alle voordrachten drie genomineerden te kiezen. Die worden pp 4 februari bekendgemaakt. De prijsuitreiking op 8 maart is in de Nieuwe Vorst. Wethouder Marcelle Hendrickx: "Ik wil graag dat iedereen in Tilburg ge lijke kansen heeft. Helaas is dat nog niet overal zo. Zo is de positie van vrouwen uit zowel financieel als so ciaal oogpunt bekeken nog niet zo gelijkwaardig als die hoort te zijn. De emancipatieprijs vind ik een mooi initiatief om op die gelijkheid de aandacht te blijven vestigen." De vrijwilligers van de buurtpreven tieteams zorgen er samen met de politie en de gemeente voor dat in brekers en vandalen minder makke lijk hun gang kunnen gaan. InTilburg zijn ongeveer 250 mensen die lid zijn van een buurtpreventieteam. De le den van deze teams zijn zichtbaar op straat, geven hun ogen en oren de kost en praten met buurtbewo ners. Zo blijven bewoners goed op de hoogte van ontwikkelingen in de buurt. Dit bevordert de sociale con tacten en het gevoel van veiligheid. De leden van het buurtpreventie team zijn 'extra ogen en oren'van de politie. De vrijwilligers krijgen uitleg van de wijkagenten over hun wijk en de actuele gebeurtenissen. De gemeente faciliteert de teams door informatieavonden te organiseren en voor kleding te zorgen. Samen alert Er zijn in Nederland diverse initia tieven met Whatsapp. Bewoners, politie en gemeenten zijn samen alert op verdachte omstandighe den in wijken en buurten. Het doel is vermindering van de criminaliteit en het vergroten van de sociale sa menhang. Wie wil deelnemen, moet een smartphone bezitten, minimaal 18 jaar oud zijn en wonen in een wijk waar een buurt-Whatsapp actief is. Belangstellenden voor het oprichten van een WhatsApp-groep kunnen zich melden via e-mail tilburgveilig@ tilburg.nl. succes. Vanaf het begir de verkoop van kavels b wachting. De logistieke branche is op zoek naar grote kavels. Gekop peld aan de uitstekende bereik baarheid en de aanwezigheid van goed geschoold personeel is de regio Tilburg-Waalwijk flink aan het klimmen op de logistieke ladder. We zijn nu de tweede logistieke hotspot van Nederland, maar onze ambities reiken verder." mogelijk bestaande relaties tussen medewerkers en cliënten in stand te houden. Thebe Huishoudelijke Zorg B.V. vroeg in december 2014 bij de rechtbank van Breda het faillisse ment aan. strook tussen de Asteriastraat en de burgemeester Letschertweg. Met de verkoop van de twee kavels zit bedrijventerrein Vossenberg nagenoeg vol. Er is nog een aantal kleinere kavels te vergeven. Mo menteel wordt onderzocht om een aantal kleine kavels samen te voe gen tot één grote kavel van ca. 13 tot 14 ha. Wethouder Erik de Rid der (EZ) van de gemeente Tilburg: "Vossenberg West II is een groot van onze redactie had de TVP deze vragen al ingetrokken. Het betref fende artikel had daarom niet meer geplaatst hoeven worden. Dat is bij deze rechtgezet. Overigens had ook de gemeente Tilburg wat recht te zetten. Het par- keerbedrijf had volgens de raadsgrif- fie in deze kwestie een fout gemaakt door verkeerde tarieven/tijden aan te brengen op de betaalautomaten ter plaatse. Dit foutje is op basis van de TVP-vragen hersteld. Reden voor Japs de partij daarom om de vragen in te riten trekken. Tilburg - Tzorg en TSN zetten per 1 februari de huishoudelijke zorg in Tilburg voort van het failliete Thebe Huishoudelijke Zorg B.V. Dit bete kent dat de klanten van Thebe de zorg die ze nodig hebben houden. tilburg - In onze editie van afgelo pen week maakten wij melding van jen van de Tilburgse Volkspartij over het betaald parkeren op de Korvelseweg vanaf de Korveldwars- straat tot aan het Korvelplein. Tot eind 2014 waren de tijden in dit deel van de Korvelseweg gekoppeld aan de reguliere openingstijden van de winkels (betaald parkeren tot 18.00 uur m.u.v. donderdag koopavond tot 21.00 uur). Vanaf 1 januari waren deze "eindtijden" tot ongenoegen van belanghebbenden plotsklap- verlengd tot 22.00 uur. Bij het sluiU, I tilburg Groepen bewoners in wij ken gebruiken Whatsapp om on veilige situaties te signaleren. Met een berichtje kunnen ze de leden van hun groep waarschuwen. pus SPELERS VAN WILLEM II ZOUOtN AAN MATCH si FIXING GEDAAN HEBBEN NIET VOOR NIKS PAT UUE AL ZO LANG GEEN LANDSKAMPIOEN ALEER ZIJN GEWEEST 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 5