5 Door tijd en wijk contourdetwern colofon Korte berichten ’EN IS FB bezorging. foto: Paul Janssen voorde essers.nl adres post Een talkshowachtige bijeenkomst waar we leuke en bijzondere mensen, bedrijven en initiatieven uit de wijk laten zien." Dat is het Inspiratiecafé volgens Jan Waaien, bewoner van de wijk Oud Noord en presentator van het Inspiratiecafé. Omdat de jeugd de toekomst heeft, is er bij het eerstvolgende Inspiratiecafé een Kindercafé voor 3 tot 12-jarigen. Dit neemt stagiair Aron Vermaas voor zijn rekening: "Ik ga de kinderen een verhaal vertellen dat moet inspireren hun wijk van de toekomst te bouwen. Wie daar geen zin in heeft, kan meedoen aan de muziekworkshop. Ouders met jonge kinderen die naar het grote- mensen-inspiratiecafé willen, kunnen hun kleintjes naar het Kindercafé brengen." Waarin ligt je motivatie voor cultureel erfgoed? "Samen met Eveline Passier beheer ik het Erfgoed Depot. Zeven dagen per week zijn we bezig met erfgoed, geschiedenis, erfgoedvoorwerpen, muziek en de overdracht hiervan." De bijeenkomst in Het Spoor vormt de aftrap voor een boek dat verschijnt in 2019. In dat jaar staat de wijk c.q. parochie Theresia 90 jaar op de kaart. Daarvoor willen de schrijvers zoveel mogelijk verhalen en foto's verzamelen. Nieuwjaarsborrel Voor alle wijkbewoners van Korvel, Westend en St. Anna organiseren ContourdeTwern en het wijkbestuur een gezellige nieuwjaars borrel op zaterdagmiddag 17 januari van 14.00 uur tot 17.00 uur in de Nieuwe Stede. Er zijn diverse dansdemonstraties. Voor de liefhebbers is het ook mogelijk om gratis workshops van deze dansvormen te volgen! Helping Hands Veertien meiden uit Tilburg West organise ren op zaterdag 17 januari de spectaculai re dinnershow Helping Hands in MFA Het Kruispunt. Jongerenwerkers van R-Newt coachen hen hierbij. Met de show zamelen de meiden geld in voor het goede doel, het project Jarige Job van de Voedselbank. Voor meer informatie: www.contourdetwern.nl www.r-newt.nl IAI IG ES Facebook VrijwilligersT De gezamenlijke Steunpunten Vrijwilligers werk in Tilburg hebben een eigen Facebook-pagina. Op www.facebook.com/ vrijwilligersT staan aankondigingen van activiteiten, trainingen, nieuwe vacatures en nieuws/tips over vrijwilligerswerk. De moeite waard om eens te bezoeken en te liken. Je kunt de Steunpunten ook volgen opwww.twitter.com/vrijwilligersT. tel mail internet 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Postbus 3078 5003 DB Tilburg Gezellig samen eten Samen met andere wijkbewoners genieten van een driegangenmenu kan op vrijdag 30 januari in wijkcentrum Spijkerbeemden. Aanmelden tot 23 januari bij het beheer van wijkcentrum Spijkerbeemden of bij het secretariaat van KBO Groenewoud. Kosten: 67,50. JUR taurant !7508 mm DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 JANUARI 2015 ILBURGSE KOERIt weinigen. Een wijkbewoner met een beperking, zijn/haar begeleider en een buurvrouw of -man vertellen hoe goed dat kan gaan maar ook welke problemen je tegen kunt komen. 6. Kostas lossifidis van Het Griekse (eet)Huis is ook zo'n gedreven bewoner. Hij wil de echte authentieke Griekse smaken aan anderen laten proeven. 7. Openbare Bibliotheek MB komt vertellen over de bibliotheek van de toekomst. Vooreen prima sfeertjezorgt buurtbewoonster Danielle van II eleven. Haar optreden is op zich al genoeg reden om naar het Inspiratiecafé Oud Noord te komen in de Poorten op zondag 25 januari a.s. van 13.30 tot 16.00 uur. Toegang gratis. Het programma is ook te volgen via een livestream op Wikiwijk. Het eerste Inspiratiecafé Oud Noord was een succes. Het programma voor de volgende editie, met bijzondere wijkbewoners en actuele onderwerpen belooft eveneens een inspirerende bijeenkomst te worden. Het programma van het volgende Inspiratie café is zo goed als rond: 1. Sluiting van de Pollepel. Wat kunnen we doen om deze sociale eetvoorziening te behouden? 2. Upgrade van het Textielstraat. 3. De Hasseltstraat en de blauwe ader. In de wijk worden in de toekomst regenwater en afvalwater gescheiden. 4. Buurtbewoner Maikel de Backer vertelt over zijn bijzondere beroep: hij schrijft reviews over computergames en helpt gamers door lastige levels heen. Daarnaast begeleidt hij gameverslaafde jongeren. 5. Dat er in de wijk Oud Noord enkele honderden mensen met een psychische of lichamelijke beperking wonen, weten Het Inspiratiecafé is meer dan alleen een gezellige zondagmiddagbijeenkomst. Er moet iets uit voortkomen voor de wijk. Zo is vorige keer het initiatief ontstaan om het 1 Textielplein, door omwonenden als 'trooste- 1 loos' bestempeld, een opknapbeurt te geven. I Volgens Gert Brunink zijn er al twee grote schoonmaakacties geweest. "Het begon met een schouw van het plein waarna een groep wijkbewoners besloot er de schouders onder te zetten." Gert is actief in de werkgroep Inspiratiecafé Oud Noord en bekend als nachtburgemeester. De werkgroep wil laten zien hoe bijzonder de wijk Oud Noord én zijn bewoners is. De groep is betrokken en ambitieus. Als het gaat B om burgerkracht en samenredzaamheid zit hier het sprekende voorbeeld. Voor de verscheidenheid zouden ze graag een oproep doen aan jongeren om naar het Inspiratiecafé te komen en liever nog ook bij de werkgroep aan te sluiten. Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Niets uit deze uitgave mag zonder toestemming gebruikt worden. Erfgoed Depot én ContourdeTwern organiseren op 17 januari in MFA Het Spoor de lezing 'Door tijd en wijk' over de wijk Theresia. Rien van der Heijden van Erfgoed Depot neemt je mee terug aan de hand van foto's en verhalen. Gon Mevis stelde de inleider enkele vragen: Waarom een lezing over Theresia? "De wijk Theresia is een bijzondere wijk. Het eerste bejaardenhuis St. Jozef en de eerste twee ziekenhuizen van Tilburg werden hier gesticht. En het Gasfabriek, de Spoorwerkplaats, de CTM, enz."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 7