Trappers maakt jacht op 15e ijshockeybeker I Tilburg Ten Miles wereldwijd de beste d A 17 SPORT "Kom h Irene' Kees van Bakel,TDV/1 - Dick Huitink, Raes 1, Maastricht Zaalvoetbal toernooi voor G-teams Destil Trappers wordt zondag weer gesteund door een grote schare fans, foto: thijsfotografie.com iuel begint om 14.00 Oldtimer tweewielers naar Autotron (advertorial) ERVARINGEN HUISARTSENPOST TILBURG Onbereikbaar. 71 Winterwandeltochten HUISARTSENPOST ’roMotion Bernard Koech foto: kees nouws fotografie DAMMEN Ad van Geel, huisarts te Kaatsheuvel In Hi ook opdr tuigend de leidir eguliere ijshocke m tot nu toe sleet tweede rum Til- orivéredenen.1 redactie was i er tijdig in is vervanger aan te Canadees. Als dat len de Tilburgers zondag Wit aan zet Tilburg Op zondag 11 januari vindt in het IJssportcentrum Eind hoven de bekerfinale ijshockey plaats. Daarin moet Destil Trap pers het evenals vorig seizoen opnemen tegen de Flyers uit Hee- renveen. Het duel begint om 14.00 uur. -BURGSE KOERIEI DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 8 JANUARI 2015 Alexey Loginov als import speler aan treden in Eindhoven. In het andere geval is het afwachten wat het effect zal zijn. De eventuele vervanger van Hogg zal immers erg weinig tijd heb ben om te wennen aan zijn nieuwe ploegmakkers. Flyers Heerenveen heeft dit seizoen vier imports in dienst. De bekerfinale staat onder leiding van de referees Jean Paul de Braban der en Martin de Wilde. druk op de post. Personeel in de zomer. Gelukkig was een de telefoontjes "terug te ilpen. Dan valt het pas op rijn. Bij grote drukte wor- jordeel is dat je snel DeTilburgse ijshockeyers verdedigen I zondag de nationale ijshockeybeker. [Afgelopen seizoen trok Destil Trap pers met 2-1 aan het langste eind. IDe Friezen zullen daarom met de Inodige revanchegevoelens afreizen (naar de Lichtstad. De Flyers zijn de I laatste weken uitstekend op dreef en (hebben overtuigend de leiding ge- i nomen in de reguliere ijshockeycom- petitie. Er werd tot nu toe slechts één keer verloren en dat was op ti kerstdag in het IJssportcentri burg op Stappegoor (4-1). De Nederlandse ijshockeybeker is Tilburg - De Tilburg Ten Miles voert zowel bij de mannen als de vrouwen de wereldranglijst 2014 aan. Vooral de prestatie bij de 10 kilometer vrou wen is opmerkelijk. Wekelijks is er ergens in de wereld wel een sterk bezette 10 kilometer wedstrijd. Het is bij de wegatletiek de meest gelo pen afstand. Van de tientallen evene menten op mondiaal niveau scoort Tilburg voor de derde keer in vier jaar de beste wereldtijd. In Tilburg bracht de Keniaanse Betsy Saina op 7 september j.l. met 30.46 die beste wereldjaartijd op haar naam. In 2013 was dat Tirunesh Dibaba met 30.30 en in 2011 was het Joyce Chepkirui met 30.38. Wat de prestatie nog op merkelijker maakt is dat die geleverd werd in een wedstrijd alleen voor vrouwen. Niet Berlijn, Praag, Bos ton, New York of Puerto Rico, steden waar jaarlijks uitstekend bezette 10 Tegenvaller De bekerfinale is doorgaans een bijzondere wedstrijd, met veel span ning en erg veel sfeer. Dat zal nu niet anders zijn. Tegenvaller voor Trap pers is dat import Kris Hogg onlangs besloot om zijn contract in te leveren om privéredenen. Bij het sluiten van deze redactie was niet duidelijk of de club er tijdig in is geslaagd om een trekken voor de niet is gelukt zul- 'ondag met alleen In de zomer was het soms een beetje schijnt ook graag op vakantie te willen ir aantal huisartsen bereid om mee te helpen bellen". Ik had me ook opgegeven om te helf hoe slecht sommige patiënten bereikbaar zij den de patiënten in de 'terugbelagenda' gezet. Voc weet wat super spoed is en deze eruit kan filteren. De wachttijd op het contact met de huisartsenpost wordt dan beperkt. Maar ja, dan pro beer je terug te bellen. Sommige mensen zien dan kans om continu in gesprek te zijn. Zowel het mobiele nummer als het thuisnummer. Niet bepaald handig om zelf niet bereikbaar te zijn als je teruggebeld moet worden door de huisartsenpost. Als het er eentje was oké, maar het waren er behoorlijk veel, viel me op. Misschien eens handig om uw eigen nummer eens te bellen, en dan uw voicemailtekst eens af te luisteren. Er gaat een wereld voor je open: "Ja uh, ge wit wel, sprik mér in". Nou nee dus, als ik niet duidelijk hoor dat ik de juiste persoon aan de lijn heb, spreek ik niets in. Ben en blijf duidelijk bereikbaar! restaurateur is een bezoek aan een van de vele kramen met onderdelen een must. Dat geldt ook voor mensen die op zoek zijn naar gereedschap, minia turen, documentatie en accessoires. De beurs is beide dagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Meer infor matie: www.oldtimerbeurs.net. km wedstrijden worden gehouden met een zeer ruim budget, maar de Brabants Dagblad Tilburg Ten Miles bezet opnieuw de eerste plaats. Met Emily Chebet scoort Tilburg nog een tweede prestatie in de top vijf, ter wijl ook Margaret Muriuki en Joyce Chepkirui met hun Tilburgse tijden in 2014 hoog in de ranglijsten staan. Bij de mannen die in Tilburg een wedstrijd over 10 mijl lopen was de prestatie van Bernard Koech met 45.12 in 2014 eveneens goed voor de eerste plaats op de wereldrang lijst. Zowel Washington, Amsterdam (Damloop) als het Japanse Kosa, waar al jarenlang de in de breedte sterkst bezette 10 mijl wedstrijd wordt gehouden, kwamen niet toe aan deze toptijd. Het in Tilburg gelopen wereldrecord van Haile Gebrselassie (44.24) uit 2005 bleef onaangetast. rosmalen - Oldtimers met twee wie len zijn op zaterdag 10 en zondag 11 januari te bewonderen bij Autotron Rosmalen. Dan vindt namelijk weer de Internationale Oldtimerbeurs voor motoren, bromfietsen en fietsen plaats met verder o.a. een spectaculai re airbrushshow. Voor de enthousiaste de tweede prijs die in het ijshockey- seizoen te winnen is. De Ron Berte- ling Schaal, de Supercup die aan het begin van het seizoen wordt betwist tussen de landskampioen en de be kerhouder, werd eerder een prooi voor Destil Trappers. De Tilburgers versloegen daarvoor de tegenstan der van komende zondag, Flyers Heerenveen. Tilburg-Voetbalvereniging G.S.B.W. uit Goirle organiseert op zaterdag 10 januari voor de tweede keer een uniek zaalvoetbaltoernooi voor G-teams in sporthal T-Kwadraat in Tilburg. Aanvang om 10.00 uur. Aan het toernooi nemen 17 teams deel, afkomstig uit heel Nederland. Tussendoor zijn er voetbal gerela teerde activiteiten zoals stropdas- schieten en snelheidsschieten. Meer informatie is te vinden op www.gsbw-gvoetbal.nl Tilburg - TTV Irene komt met een nieuw initiatief: 'Kom hlrene!' Van 6 januari tot en met 5 mei is er de mogelijkheid om in de hal van Irene aan de Insulindestraat 3A in Tilburg te komen tafeltennissen. Geheel vrijblijvend. Het wordt een mix van mateur tafeltennisliefhebbers en pelers die al bij een club spelen. De erste twee keer zijn gratis. Daarna kost deelname slechts 2 euro per keer. Tafeltennis is een sport die bij veel mensen geliefd is. Veel Tilburgers vinden het leuk om een potje te pelen, maar willen niet meteen lid /orden van een club. Dit initiatief orgt ervoor dat de drempel laag /ordt. Er wordt gespeeld in een sim pel systeem, waardoor nooit spelers gedwongen aan de kant blijven zit ten. Het is een vrijblijvend initiatief, waarbij wekelijkse aanwezigheid niet vereist is. Kijk voor meer infor matie op www.ttvirene.nl. Tilburg - De Tilburgse wandelsport- vereniging Hart van Brabant orga niseert op zondag 11 januari tocht drie van de serie winterwandelingen 2014-2015. De start is bij Boerke Mutsaers aan de Vijverlaan 2 in Til burg voor afstanden van 5,13,23 of 40 kilometer. De starttijd voor de 40 km is 9.00 uur. Deelnemers aan de overige afstanden kunnen starten tussen 9.15 en 11.00 uur. Alle deel nemers dienen zich voor 17.00 uur af te hebben gemeld. Meer informatie: tel. 0416-362858 of e-mail ad.leermakers@tele2.nl. Kees van Bakel kwam in het Nijmegen Open zomertoernooi in deze sym metrische klassieke stand terecht, waarbij de tempoverhouding 0 is met wit aan zet zoals bij de aanvang. - Nu doen er allerlei verhalen omtrent tempoverschil in klassiek de ronde, maar sinds we de hulp van Flits heb ben kunnen we een en ander makke lijker naar waarheid analyseren. Flits maakt in deze absoluut geen fouten. Flits geeft nu remise aan. Partij 34-29 23x34 30x39 17-22 28x17 21x12 32- 28 Nu gaat Kees in de fout door 12-17 te spelen, waarna hij met 28-22x22 nadeel krijgt -0,88.19-23 22-17 14-19 wit neemt nu doorbraak met 27-22 18x27 17-12. Nu moet Kees nog een fout maken want hij verkeert binnen de remisegrens die ligt beneden de -1,00. Het offer 26-31 gevolgd door 28-32 levert remise op maar nu dreigt na 13-18 7-2 met winst voor wit vanwege de rondslagcombinatie 39- 33 37-31 35-30. Met 18-23 probeert Kees deze eruit te halen maar toch de rondslag zoals boven reeds vermeld. Mag ik u allen veel goeds voor 2015 toewensen met navenante resulta ten. Op zaterdag 10 januari wordt de nationale competitie voortgezet met ronde 8. Apeldoorn heeft in de ereklasse de leiding (7-12) met Huis- sen op de hielen (7-11). Huissen heeft talrijke kampioenschappen op zijn naam en dus is Apeldoorn er alles aan gelegen om deze titel ook eens te bemachtigen, waar dit jaar zich uitstekend voor schijnt te lenen. In de hoofdklasse B krijgt TDV het nu lastig te noemen Harderwijk op bezoek en dit wordt beslist een spannende pot. WSDV 2 zal het in Schiedam ook niet cadeau krijgen. In IC moet PSVdam men naarTilburg om daar te trachten TDV 2 twee punten te ontfutselen om haar kampioenskansen te behouden. De Variant-WSDV 2 en Middelburg- Rivieren dammers tellen ook voor de bovenste plaatsen. In 2E staat EAD- Roermond op het programma. Aan gezien we bij aanvang de terugkeer van Asten voorspeld hadden mogen we dit rustig een topper noemen daar Roermond tot nu toe al haar wedstrij den wist te winnen. Een laatste kans dus voor EAD om haar klasse te bewij zen in deze wedstrijd. Hilversum werd naast de simultaan >k een sterk Blitztoernooi gehou den, waarbij Anton van Berkel als 7e de hoogst genoteerde Nederlander werd en heel wat grootmeesters ach ter zich liet.Thijs van den Broek kwam ook in actie en werd 19e in dit zwaar bezette toernooi. J. v.d. Hooff

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 17