uin iar! Vrijdag Fontys Nacht van de Kunsten Tweede editie Splinterfest t- theaters i De mooiste musicals tilburg i cadeau! Kerstsfeer en meer dan 100 concerten en performances op één avond Flamenco Night FOTO: ROB BAKKER Het Kerstconcert www.theaterstilburg.nl 013 543 22 20 Abdijensemble bij Peerke Donders Swingend kerstconcert Levende kerststal met echte kameel Roxxity's Kippenvel 2014 zo 08 mrt Een avond met Dorus i voor Kerst- december, Geef elkaar een onvergefelijke avond cadeau! tal cor >.00 I op iourg- jeveer maar Jent r for trale jen met De anen, Rubio certzaal. Koop snel uw kaartje, want vorige edities waren uitverkocht! is de uitbreidir icertzaal van indt u een 18 19 mrt U4aut>apr Hartsvrienden (Blood Brothers) Heerlijk duurt ‘t langst tilburg Op de vrijdag mis, dit jaar op 19 staan traditiegetrouw de deu ren van Fontys Hogeschool voor de Kunsten (FHK) open voor de Nacht van de Kunsten. centraal staat. Het Impresariaat K schakel tussen stuü het werkveld. Ook kunt u kennismaker .BURGSE KOERIER De Nacht trakteert u op een comple te avond uit met spetterende perfor mances en intieme concerten van ta lentvolle studenten. In de meer dan honderd optredens en exposities komen alle disciplines aan bod: van kamermuziek tot rock, van muziek theater tot dans, van circus tot mu sicaltheater en nog veel meer. Nieuw dit jaar zijn de voorstellingen in de prachtige Concertzaal van Theaters Tilburg. De avond start om 19.30 uur en eindigt in de kleine uurtjes met een swingende afterparty. tilburg - Het Abdijensemble geeft op zondag 21 december om 16J uur een kerstconcert in de Kapel het Peerke Donders Park in Tilbu' Noord. Het concert duurt qnge een uurrDë toegang is gratis, een vrijwillige bijdrage wordt zeer op prijs gesteld. Geopend wordt met de Adventscanta- te'lhr lieben Christen, freut euch nun' van Dietrich Buxtehude. Hierin wordt vanuit verschillend perspectief voor uitgekeken op de komst van Christus. Vervolgens wordt het 'Kerstconcert' van Arcangelo Corelli gespeeld, waar in het kerstverhaal verbeeld wordt. Afgesloten wordt met de Ouverture uit Bach's cantate voor eerste Kerstdag 'Uns istein Kind geboren'. Het museum in het Peerke Donders Paviljoen is op 21 december ge opend van 13.00 tot 17.00 uur. Kunsten (IK) is de udenten, alumni en tijdens de Nacht ?n met al dit talent. Laat u verwonderen door de jong- leeract van Michiel Deprez, student aan de circusopleiding Academy Circus and Performance Art, theatr en muzikale ontmoetinge Gastvrouwen en De Italiar Trio, een dansperformance van Evan- gelos Biskas en Elysia McMullen en het prachtige countrypopduo To Twelve. Ihoir Frier al groups Bl Sing en The Junction een programma ten gehore t tevens haar nieuwe CD Het Conservatorium Concertzaal Bijzonder dit jaar is de uitbreiding naar de mooie Concertzaal van The aters Tilburg. Hier vindt u een avond vullend programma met onder meer Fontys Jazz Choir Friends, dat sa men met vocal groups Blendin', Mic- t bijzonder brengt en i presenteert. Slagwerken- tilburg - Op vrijdag 19 december opent cultuurfabriek Hall of Fame in de Tilburgse Spoorzone om 20.30 uur haar deuren voor Splinterfest II. Twee jaar geleden organiseerde Splinter met Roxxity in de Hall of Fame een eerste succesvolle editie van Splinterfest. Zo'n 350 bezoe kers zagen daar onder meer Strax, Yama en Gilo hun muzikale kunsten semble speelt met maar liefst veer tien slagwerkers, twee piano's en een sopraan Cantata para America Magica, een stuk van de Argentijnse componist Alberto Ginastera. Studen ten Musicaltheater, Muziektheater en Muziektheater Klassiek zijn op diverse locaties in het pand aanwezig met voorstellingen en concerten, waar onder het Groot Muziektheater Koor o.l.v. Robert Jan Kramer in de Con- riel Muziekvereniging Andara (harmonie en opleidingsorkest) geeft op zaterdag 20 december samen met het Goirlese Popkoor ZO!! een swingend kerstconcert in ontmoetingscentrum De Leybron, Dorpsplein 20 in Riel. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Er worden nummers gespeeld en gezongen van artiesten als José Feliciano, Bing Crosby, John Len non en’Yoko Ono, Shakin' Stevens en MUD. Muziekvereniging Andara staat onder leiding van dirigent Bjorn van Pruijssen en Popkoor ZOH wordt geleid door Els Rijnen. tilburg - Op het Pieter Vreedeplein is van donderdag 18 tot en met woensdag 24 december een le vende kerststal te bewonderen. In de kerststal zijn echte personen en dieren aanwezig, met uitzondering van het kindje Jezus. De dieren in de stal zijn een os, een ezel, schaapjes en geitjes, kippen, eenden en gan zen, en een kameel. De kerststal is te zien op donderdag 18 december van 15.00 tot 20.00 uur, vrijdag 19 december van 12.00 tot 17.00 uur, zaterdag 20 december (Moonlight Shopping) van 14.00 tot 19.00 uur, zondag 21 december van 11.00 tot 16.00 uur, maandag 22 december van 12.00 tot 17.00 uur, dinsdag 23 december van 15.00 tot 20.00 uur en woensdag 24 december van 11.00 tot 16.00 uur. etaleren. Deze keer zijn de Belgische trash- grootheden van Bliksem gestrikt als special guest. Hans Timmermans (Buidha Building/Kollab) verzorgt het foyerprogramma met een aan- I gastmuzikanten. Timmermans >mbineert voor deze show techno, noise en gitaren. Verder maken Chi- gurh en Bubba's hun opwachting. Divers programma Uw kaartje geeft toegang tot ruim honderd voorstellingen. Het veelzij dige programma omvat concerten en performances van alle academies. De jonge talenten van Young Musi cians Academy presenteren zich in solo- en ensembleverband. Het tien koppig jazzcombo N.E.I-L o.l.v. Neil van der Drift geeft een try-out con cert voorafgaand aan hun vijfweekse China tour. Het duo Chelsea Bou- dewijn, finalist van de Grote Prijs van Nederland, geeft ook acte de présence (en speelt de dag erna in de finale). Regina Janzen, vierdejaarsstudent Dance Academy, geeft een prachtige voorstelling in de Kapel. Studenten en afgestudeerden van de Rockacademie zijn goed vertegenwoordigd met o.a. Art Felixx, hiphopcollectief Backyard Bungalow en singer-songwriter Anne van Damme. Het wordt een complete avond uit in kerstambiance; warmte, ongedwongen sfeer, een hapje en drankje. Geef ook uw ogen goed de kost met de visuele presentaties. De Muzentuin wordt dit jaar omgetoverd tot een grote kijkdoos door studenten Aca demy for Art, Communication and De sign. Ook overige studenten beeldend zorgen voor diverse exposities en in teractieve installaties, waar beleving Vrijdag 19 december, Fontys Hoge school voor de Kunsten, ingang Bis schap Zwijsenstraat 11 in Tilburg. Kaar ten zijn verkrijgbaarvia Theaters Tilburg a 12,50 find, reserveringskosten). De kassa is geopend vanaf 19.00 uur. Aan vang om 19.30 uur. Bekijk het volledige programma op fontys.nl/nvdk tilburg - De bekende Tilburgse fla mencogitarist Maurice Leenaars komt op zaterdag 20 december naar Muziekpodium Paradox, Telegraaf- straat 62 in Tilburg. Hij zal daar een bijzonder optreden geven onder de noemer Flamenco Night. Hij wordt tijdens zijn optreden bijgestaan door danseres Elena La Grulla en zangers José Ligero 'El Titi' en Este ban Murillo. Kaarten zijn te koop aan de kassa. Het is wel handig om te reserveren. Dat kan via tel. 013-5432266 of via website www.paradoxtilburg.nl. Aanvang van het concert om 20.30 uur. tilburg - Op zaterdag 20 december strijden vijf finalisten vanaf 20.00 uur om de titel: Winnaar Kippenvel 2014 in Café Extase aan de Heuvel ring in Tilburg. De toegang is gratis. Guy Fox, Vera Zané en Lois &The Dir ty Heroes hebben zich rechtstreeks geplaatst voor de finale. Ocean Depths, Endfield en Throwing Cop per waren tijdens de voorrondes winnaars van de Wildcard. De twee wildcardwinnaars die op basis van punten doorgaan zijn Endfield en Ocean Depths. De eerste prijs is twee dagen studiotijd bij D&T Au dioproductions en de tweede prijs merchandise bij Artico. Ga voor meer informatie naar www. roxxity.nl. iza.nl vr21dec De Jantjes

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 7