81 Seat Leon X-perience 1 I ivi iaat 13 Ki Sneeuw (on)zeker •8 19,- leel! Peugeot 308 behoudt lage bijtelling IURGSE KOERIER Sneeuwmobiel NOORDHÖEK TILBURG I WAALWIJK I DEN BOSCH I OSS EN ®S® Jaargang 25 nr 49 Donderdag 18 december 2014 Oplage 112.500 Uitgave van De Tilburgse Koerier amma ipla- teer aren uzuki. I gunstig, i. Ontdek angs. De nieuwe Seat Leon ST vraagt om een brede inzetbaarheid. Seat bevor dert die eigenschap met het uit brengen van de Leon ST X-perience. Een wat stoerdere aankleding gaat daarin samen met permanente vier- wielaandrijving. Op naar de sneeuw voor het bewijs. NOORDHOEK AUTOGROERNL len wii euro. Geheel 2015 blijkt de 308 Berline 1.6 BlueHDi 120 in twee Blue Lease uitvoerin gen goed voor 14% bijtelling. van een aangedreven achteras en de l< ste generatie Haldex koppeling voor heu verdelen van de aandrijfkrachten, blijft de binnenruimte onaangetast. De vier- wielaandrijving werkt volledig automa tisch. Zodra een wiel grip verliest, regelt de koppeling dat andere wielen wel hun verbinding met de ondergrond behouden. Daardoor blijkt de Leon X-perience uiter mate geschikt als caravantrekker en vooral reisjes naar de wintersport. Dakrail Bij de vierwielaandrijving, die in sommige landen optioneel op dit model al leverbaar was, hoort een specifieke uitstraling die de auto zijn stoere karakter geeft. De X- perience staat een stukje hoger boven het wegdek (28 mm), waardoor er meer bo- demvrijheid ontstaat. De grotere afstand tussen spatborden en wielen wordt netjes opgevuld met donkergrijze randen die over de dorpels in hetzelfde materiaal wor den voortgezet. Ook de bumpers worden hierin betrokken en zijn zodoende anders van vorm. Flinke, lichtmetalen wielen en sierlijke, verchroomde dakrails maken het beeld van de Leon X-perience compleet. Uiteraard kijkt Seat ook naar de aankir ding van het interieur. Optioneel kan üaa. De huidige, derde generatie Seat Leon kent drie verschillende carrosserievarianten. Waar voorheen de klant alleen werden be diend met een vijfdeurs hatchback, bestaat er nu ook een sportieve driedeurs SC en als laatste toevoeging een stationwagon, ST genaamd. Beslist een van de fraaiste verschijningen in de middenklasse. Peugeot start het nieuwe jaar met een aantal noviteiten in het 308 progamma. De 308 Style wordt gebaseerd op de Ac tive uitvoering. Deze versie komt er als hatchback en SW en is uitgerust met een van de zuinige PureTech benzinemotoren. De 308 Style is standaard voorzien van Premium stoelen met speciale bekleding, Peugeot Connect Navigatiesysteem, DAB+ digitale radio-ontvangst, Topaze wielen, parkeerhulp, mistlampen, inklapbare spie gels, extra getinte achterste zijruiten met worden gekozen voor leer of bruin Alcan tara. Dat geeft het geheel warmte en ge zelligheid. De stoelen ondersteunen prima en de ruimte op de achterbank laat weinig te wensen over. chroomrand en aluminium dakrails. De vanafprijs van 24.130 euro betekent een voordeel op de uitrusting van 800 euro. De nieuwe 308 GT-line heeft de uitstra ling van de GT, maar wordt uitgerust met de meer gangbare motoren. De GT-line is standaard voorzien van 17 inch lichtmeta- De prijzen beginnen bij 27.200 er maar liefst drie stuks. De 1.6 liter van 110 pk aangevuld met de 2 liter TDI die naar keuze 150 of 184 pk voortbrengt. De krachtigste versie krijgt standaard DSG. We reden de handgeschakelde 150 pk, die uiteraard in bergachtig gebied ook prima voldoet. De motor beschikt over voldoende trekkracht, maar moet als er wordt geklommen wel bewust op toeren worden gehouden. De prijslijst begint bij 34.950 euro voor de 1.6 TDI en 36.750 euro voor de 1.8 TSI benzine. De duurste is de 184 pk die sel met DSG voor 39.950 euro. Overigens betreft het hier al de prijzen die vanaf 1 januari worden gehanteerd. Wintersport Bij Seat gaat vorm bij dit model net boven de functie, want wie gaat voor maximale, volume, die kan in het segment al bij andere modellen terecht. Toch mogen we de capaciteiten van de Leon ST niet uit vlakken met een volume van 587 liter tot maximaal 1.470 liter. Seat zorgt daarbij voor een keurige afwerking van de mooi hoekige ruimte. De rugleuning kan in twee delen op afstand vanuit de bagageruimte worden neergeklapt en de rolhoes als ba- gage-afdekking kent een opbergvak onder de vloer. Qua functionaliteit is er dus he lemaal niets mis met de Leon ST. Die blijft bij de vierwielaangedreven X-perience ook volledig overeind. Ondanks toevoeging Bijzonder dat het merk Seat al vanaf de start van de export naar Europa en daarbuiten alle persintroducties in eigen land heeft gehouden. Ik durf niet te schatten hoe vaak ik al met ze naar Spanje ben geweest. En dan op eens valt er een uitnodiging binnen waarvan de bestemming Oostenrijk is. Oostenrijk? Jawel, het Europese land met een grote sneeuwzekerheid zo aan het einde van het jaar. Seat wilde immers de 4x4 capaciteiten van de Leon X-perience laten zien. De eerste week waarin journalisten uit diverse Europese landen werden ingevlogen was er geen wolkje aan de lucht, dus ook geen vlokje sneeuw te bekennen. De temperaturen waren zelfs te hoog om 's nachts de sneeuw kanonnen te laten werken. Als Neder landse groep hadden we geluk. Toen ik bijna bij het hotel aangekomen de weg naar boven insloeg, was daar de eerste sneeuw. Afgelopen zondag en maandag gevallen en ja hoor, ook de sneeuwkanonnen stonden volop te produceren. Eindelijk kon Seat haar volledige programma afdraaien inclusief een wandeling op sneeuw- schoenen naar boven, glühwein bij een kampvuur, precies zoals het was gepland. Een dag later sta ik met een medewerkster van Seat wachtend op de retourvlucht te praten. Geen tot weinig sneeuw in Oostenrijk, en je raadt het al, volop sneeuw op een aantal plekken in Spanje. Ik denk dat we de komende twintig jaar alleen maar weer met Seat in Spanje zullen zitten... Tony Vos Prestaties Motorisch biedt Seat in de auto de no dige keuze. Op dit moment staat er één benzinemotor op de prijslijst. Meteen een vlotte jongen, de 1.8 TSI. Die levert een vermogen van 180 pk en daar weet de auto prima mee te presteren. In combina tie met de optionele DSG versnellingsbak inkle- biedt de Leon meer rust en comfort, zon daar der op prestaties in te leveren. Diesels zijn

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 13