UI NACHTvan DEKUNSTEN II ld i'i1: i 1 Wisselend Toonkwintet Sfeervol concert Orkest Zuid in kerstsfeer (X ■I Kerstmis metTilburgs Vocaal Ensemble Oproep Tilburg in Koor Toon Tellegen Het lezersactie LBURGSE KOERIER DeTillourgseKoerier D DE )UPON IKX.NL 'EER! 3NEN Nabucco in Symfonie Zuid KEKE KEUKELAAR Winterconcert 3ar. Zanggroep Melos i jaar Melo: ieren. Hogeschool voor de Kunsten h s Bachcantates in Heikese kerk Benefietavond ZCollege Durendael ers. jezoekers van jazz liederen koor ma gen die heta .30 uur met BB Swing »n dj. Een kaartje kost inkje.Kle- ite. Kaart- eptie van t Vuur en rwijk. 2Col- igd aan de listerwijk. samenzang in de >urg in Koor is de afsluit i/Veek van de Amateurki georganiseerd door de Fe- ïlburgse Zangverenigingen ars Tilburg. Wil je meedoen? 1 groepen kunnen schrijven tot 15 maart 2015. i via de website www.ftz-til- vrijdag 19 december aanvang 19.30 uur entree 12,50 programma kaartverkoop www.fontys.nl/nvdk Tilburg - Op donderdag 18 decem ber staat de opera Nabucco van Verdi op het programma bij Opera in Sym fonie, Eilenbergstraat 250 in Tilburg. Aanvang om 19.30 uur. Onvergefe lijke koorstukken, zoals het Slaven oor, maar vooral de enscenering laken deze opera onvergetelijk. Er is Nederlandse ondertiteling. Entree: 5,00 met gratis kopje koffie of thee en een programmaboekje. Meer in formatie: www.operainsymfonie.nl. legen. Met Tellegen is een vaste groep ontstaan: het Wisselend Toonkwintet. De absurde en ontroerende dierenver halen van Toon Tellegen vormen een onuitputtelijke bron van muzikale in spiratie voor Corrie van Binsbergen en het Wisselend Toonkwintet. In Paradox brengen zij hun nieuwste programma 'Het geluk van de sprinkhaan', waarbij Tellegen delen voorleest uit zijn poë tische roman, afgewisseld met de mu ziek van Het Wisselend Toonkwintet. Tilburg - Operavereniging Bel Canto, mannenkoor St. Caecilia en muziek vereniging Concordia verzorgen op zondag 14 december een wintercon cert in Concertzaal Tilburg. Aanvang om 14.30 uur. Kaarten zijn voor 12,50 euro te bestellen via Arno Heerkens (Concordia), tel. 06-19 67 28 00 of mv-concordia.nl; Ineke Koopman (Bel Canto), tel. 0161-45 19 61 of fmckoopman@hetnet.nl; Peter van Schilt (St. Caecilia), tel. 06-42 73 41 49 of info@sint-caecilia.nl. oisterwijk Het Tilburgs Vocaal Ensemble (TVE) voert op zondag 21 december om 15.00 uur vijf cantates uit van het Weihnachtso- ratorium van J.S. Bach in de Petrus kerk in Oisterwijk. De begeleiding wordt verzorgd door Florilegium Musicum. Dirigent is Ramon van den Boom. De toegangsprijs bedraagt 22,50 en in de voorverkoop 20,-. Verkoop bij moergestel Alweer 30 jaar zingt de club van zanggroep Melos met veel plezier samen. Dit jubileum wordt gevierd op zondagmiddag 14 december in Den Boogaard aan het St. Jansplein in Moergestel. Het belooft een verrassende middag te worden met een mix van popsongs, musicalssongs, het Nederlandstalige lied en kerstliederen uit binnen- en buitenland. Aanvang om 14.30 uur De toegang is gratis. Voor meer in formatie en reserveren kunt u kijken op www.denboogaard.com of bel 013-5217220. Tilburg - Na drie succesvolle edities is Tilburg in Koor inmiddels een begrip. Op zondag 7 juni vindt dit groots op gezette korenféstival opnieuw plaats in Concertzaal Tilburg en de Muzen tuin. Alle Tilburgse koren en vocale ensembles kunnen zich daarvoor aanmelden: van kinderkoren, bar bershop groepen, shantykoren, jazz- ensembles, gospelchoirs tot klassie ke koren en badkamerzanger Tilburg in Koor is voor de be: een muzikale wandeling naar pop en van Slavische naar opera en klassieke muziek. Het evenement eindigt met een groot schalige samenzang in de Muzen tuin. Tilburg in Koor is de afsluiting van de Week van de Amateurkunst en wordt deratie Til en Theaters TiL_.. Koren en vocale zich insc Dit kan burg.nl. oisterwijk - Op vrijdag 12 december houdt 2College Durendael een be nefietavond voor de kerstdoelen van de school. Dat zijn Energy4all, dat geld inzamelt voor onderzoek naar energiestofwisselingsziekten, en de Stichting Los Ninos, die projecten opzet en ondersteunt in Guatemala. Er is op 12 december een dansavond van 20.30 tot 0.30 - Orchestra en eer. - 12,50 inclusief welkomstdrar dingadvies: black and white jes zijn te koop bij de recep Durendael of bij restaurant Vlam op de Lind in Oisterv" lege Durendael is gevestigc. Van Kemenadelaan 5 in Oist' Tilburg - Stichting Bachcantates Til burg o.l.v. Arjan van Baest verzorgt op zondag 14 december een con cert in de Heikese kerk in Tilburg. Te horen zijn Cantate BWV 57 en BWV 63. Solisten zijn Tineke Roseboom (sopraan), Daniëlla Buijck (alt), Jeljer te Wies (tenor) en Jonathon Adams (bas). Tussen deze twee cantates speelt organist Ad van Sleuwen de Pastorale BWV 590. Aanvang 16.30 uur, toegang gratis. Wel is er een col lecte na afloop. onderlinge sfeer goed. Ook binnen de onderliggende organisatie, die volledig draait op enthousiaste en gedreven vrijwilligers. De ambities zijn groot. Daarbij wordt nadrukke lijk gezocht naar samenwerking met derden. De ene keer zoekt het orkest de grens op met andere disciplines, de andere keer werkt het samen met andere musici. Bij dit concert is het Zuid Nederlands Concert Koor be trokken dat onder leiding staat van Rick Muselaers. En... bij een jong orkest als Orkest Zuid hoort nu een maal jong talent. Niet alleen in, maar ook voor het orkest. Dit concert is dat in de persoon van de talentvolle twintiger Raoul Steffani die als bari ton een prachtige invulling zal geven aan het gespeelde kerstrepertoire. Orkest Zuid bruist van energie en zal in de toekomst nog zeker van zich la ten horen! Maar op deze bijzondere avond vlak voor kerst, hult het zich geheel in een intieme kerstsfeer. Op het programma staan Once in Royal David's City (H. Guilmant, arr. Philip Sparke), Enigma Variations (E. Elgar), Gloria (J. Rutter), Fantasia on Christmas Carols (R. Vaughan Willi ams) en Christmas Carols (P. Hope). Kaartverkoop: www.orkestzuid.nl en www.theaterstilburg.nl. Boekhandel Oisterwijk en bij Spiero aan de Goirkestraat in Tilburg of via e-mail reserveren.tve@gmail.com. De Tilburgse Koerier heeft twee vrijkaarten beschikbaar. Belangstel lenden voor deze kaarten kunnen zich melden via e-mail lezers@til- burgsekoerier.nl. Uit alle inzendin- i wordt een winnaar getrokken, persoonlijk bericht krijgt over afhalen van deze vrijkaarten. Tilburg Liefhebbers van Engelse kerstmuziek kunnen dinsdagavond 23 december hun hart ophalen in Concertzaal Tilburg. Aan de avond voordat de kerstklokken tot luiden zullen worden gebracht, brengt Or kest Zuid eenieder die het horen wil in kerstsferen. Een programma, in zijn geheel van Britse bodem, be zorgt de luisteraar hét ultieme kerst gevoel. Aanvang om 20.30 uur. Onder de bezielende leiding van Jos van de Braak werd vijfjaar geleden Orkest Zuid opgericht. Het harmo nieorkest bestaat uit een mengeling van amateur- éh beroepsmusici. Or kest Zuid is vëlop in ontwikkeling. Steeds meer musici weten het orkest te vinden, het niveau is hoog, de ijlburg - Op zaterdag 13 december 5 er in Paradox, Telegraafstraat 62 In I lilburg, een literair concert van Toon Tellegen Het Wisselend Toonkwin tet. Een evenement voor een breed publiek. Boekhandel Livius is aanwe zig met boeken van schrijver Toon Tel legen. Aanvang om 20.30 uur. Sitariste-componiste Corrie van Bins bergen organiseert sinds 2003 literaire concerten met schrijvers als Remco Campert, Kees van Kooten en Toon Tel-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 7