4/ miaiiii «KJ Opnieuw Groot Tilburgs Kerstcircus Opnieuw sfeervol Lichtjesfeest in Piushaven 'Comeback' Kees Kruik ICTIE! JÉ MAGAZIJNVERKOOP Filmspecial Marc Chagall in Cinecitta WW kortingi ALGEMEEN 3 LBURGSE KOERIER DETILBURGSE KOERIER DONDERDAG 11 DECEMBER 2014 Vrijkaarten voor lezers TiIburgse Koerier Vuurwerk DeTilburgse Kffierier Petra Jansen ww.re fillcolors. ezig, igen ZATERDAG 13 DECEMBER 2014 11-15 UUR STEENSTRAAT 2 DONGEN WWW.MONTIS.NL Betreft showroom- en beursmodellen meubel- stoffen. Betalinga contant (bij voorkeur per pin). Aankopen direct meenemen. De Montis showroom is deze dag ook geopend. op de em Deze en met werk van de Ier en dichter jeboren in 1987 in Vi nd en overleden in Vence, Frank- ijn fantastische koeien, ?lse p Programma Er is alles aan c gramma nog mc ken. Door de gelijk om de organisatie is in handen van vrijwil ligersorganisatie; Stichting Thuisha ven Tilburg (STT). gedaan om het pro- nooier en beter te ma- grotere tent is het mo- vliegende trapeze van in aanmerking te komen voor deze kaarten, die geldig zijn op zaterdag 20 en zondag 21 december, dient u het juiste antwoord te geven op de volgende vraag: [iilburg Op vrijdagavond 12 de- Itember tussen 19.30 en 21.30 uur vindt alweer de 12e editie van het lichtjesfeest Piushaven plaats. Dit Ikleinschalige evenement in samen werking met deTilburgse Kano Club is een prettige onderbreking in de donkere dagen voor Kerstmis. Stuur uw oplossing per e-mail naar lezers@tilburgsekoerier.nl. Uit de juiste inzendingen worden de prijs winnaars getrokken. Zij ontvangen persoonlijk bericht van ons. [iedereen is welkom aan de Zuidkant Kan de Piushaven, rond de korte ha- [venarm en op de middenpier. Bezoe- Ikers worden uitgenodigd in Anton Pieck-stijl gekleed te komen of een Vorig jaar waren veel voorstellingen fitverkocht. Dat is de reden dat dit jaar een grotere tent wordt geplaatst, met 500 zitplaatsen meer. Ook op het gebied van programmering en faciliteiten heeft het kerstcircus meer te bieden. Er is dit jaar bijvoorbeeld een heus circusrestaurant aan wei waar u voor of na de voorstelling een hapje kunt eten. De Bangy's maken van bungeejumping een volledig andere belevenis. FOTO: MARINA DACH de kinderen uit Jeruzalem en de jeug dige zangers van Popkoor Epic ver zorgen het slotoptreden. Verder is het doorlopend genieten van straatthe- ater uit de tijd van Dickens en Anton Pieck door studenten van het ROC af deling Kunst Cultuur en Media. dere special over het Russisch-Joodse schilde Marc Chagall, geboren i tebsk, Wit-Rusland en 1985 In Saint-Paul-de rijk. Chagall die met zijr beelden van blauwe koeien, vlie gende geliefden en Bijbelse profe ten tegen de heersende trends van de 20ste eeuwse kunst inging, wist precies wie hij was en wat hij wilde. Chagall omschreef zichzelf als een dromer die nooit wakker wordt. Hij verraste iedereen met zijn beelden van bloemen en dieren, van musici en circusartiesten. Hij creëerde een intieme en ontroerende wereld. Tickets voor verhaalconcert, lunch en film kosten 20,00. Ze zijn te koop online via www.cinecitta.nl of aan de kassa van Cinecitta. Tickets dienen te worden gekocht voor vrijdag 19 de cember in verband met de inkopen voor de lunch. Het Groot THburgs Kerstcircus be schikt dit jaar over een grotere circus tent met meer zitplaatsen. Hoeveel zitplaatsen meer? der en tekenaar Luc Verschuuren uit Oisterwijk. Na jaren van afwezigheid zal Kees Kruik zich in het nieuwe jaar weer regelmatig verwonderen over het nieuws of een opvallende ge beurtenis in Tilburg en omgeving. Het wel én wee van Kees wordt vanaf januari wekelijks voor het voetlicht gebracht in DeTilburgse Koerier. Wij heten Kees in elk ge val vast van harte welkom. Tilburg - Kees Kruik, zonder twijfel één van de bekendste Til- burgers in de laatste decennia, is zich aan het voorbereiden o een comeback. Kees Kruik is d hoofdpersoon in een naar her genoemde krantenstrip, verscheen van 1983 tot e 2002 in Het Nieuwsblad van het Zuiden, Het Nieuwsblad en het Brabants Dagblad. De figuur Kees Kruik is bedacht door kunstschil- de Flying Weiss te presenteren. De in Monaco met een zilveren clown bekroonde Crows zorgen er met hun sensationele dubbel reknum- mer voor dat u ogen tekort komt. Met een duizelingwekkend tempo draaien en vliegen ze over en onder elkaar heen van het ene naar het andere rek. De extravagante Ban gy's maken van bungeejumping een volledig andere belevenis. Zonder vangnet en dus huiveringwekkend maar sensationeel. Op het programma staan verder de paarden van Santo, de pony's, paar den en kamelen van de Fam. Frank, de Hongaarse clown Dóncy met zijn kleine vriendje Banky, de charmante Nicolette met haar vrijstaande lad der, jongleur Mitchel en de clowns Charel, Döncy en Vitalo. Vrijkaarten Het Groot Tilburgs Kerstcircus staat Ivan zaterdag 20 december tot en met zondag 4 januari op evenemen tenterrein Het Laar. De voorstellin gen zijn dagelijks om 13.30 en 17.00 uur. Op 24 en 31 december en op 1 januari zijn er geen voorstellingen en is de kassa gesloten. Kaarten zijn uitsluitend verkrijgbaar via website www.tilburgskerstcircus.nl en vanaf 17 december van 11.00 tot 18.00 uur aan de circuskassa op het Laar. Het Groot Tilburgs Kerstcircus stelt 25 vrijkaarten beschikbaar voor le zers van De Tilburgse Koerier. Om tilburg Bioscoop Cinecitta, Willem II straat 29 in Tilburg, organiseert op zondag 21 december om 11.00 uur een filmspecial over Marc Chagall met poezie, muziek, film en een lunch om 12.00 uur. Om 11.00 uur is er een verhaalconcert over de mystieke schilder en de poëzie van Marc Cha gall door Sandra Geiler, met muzikale ondersteuning van Oleg Fateev en Si mone Sou. Na de lunch, om 13.00 uur, start de film Chagall: A la Russie, aux anes et aux autres/Chagall: Uit Rus land met liefde (52 min). Het betreft een documentaire over het leven van Marc Chagall, schilder, beeldhouwer en glaskunstenaar (1887-1985), die vanaf 1910 in Frankrijk woonde en werkte. Met archiefopnamen, inter views, gesprekken met o.a. zijn klein dochter Meret Meyer, en nooit eerder getoond werk. De filmspecial wordt om 14.00 uur afgesloten. Cinecitta organiseert een bijzon- Itilburg Binnenkort gaat de twee de editie van het Groot Tilburgs Kerstcircus van start met een to taal nieuwe show. FOTO: ROB DIRKSEN lampionnetje of lichtje mee te ne men. De schippers van de museum haven leveren jaarlijks met hun mooi verlichte schepen een sfeervolle bij drage. De warme chocolademelk en glühwein, de verhalenvertellers en de schaapherder met mooie scha pen maken de sfeer compleet. Deze editie van het Lichtjesfeest Pi ushaven zijn er weer meer koren. Het smartlappenkoor Zangriela uit Riel en Da Koor uit Tilburg brengen sfeervol le nummers ten gehore. De opening vindt plaats met een voordracht van Nieuw Nieuw dit jaar is een verlichte wande ling langs de diverse sfeervolle hore cazaken aan het water op de avond van het Lichtjesfeest. De wandeling loopt van Tapperij Burgemeester Jansen tot Villa Pastorie. Het programma ziet er als volgt uit: 19.30 uur: opening; 19.35 uur: Voor dracht kinderen Jeruzalem; 19.45- 20.15 uur: Smartlappenkoor Zang riela; omstreeks 20.00 uur: Aankomst fakkeltocht van Kanoclub Tilburg; 20.20-20.50 uur: Dakoor Christmas Carols; 21.00-21.30 uur: Popkoor Epic; 20.00-24.00 uur: Verlichte wan deling van Burgemeester Jansen tot Villa Pastorie. Kijk voor actuele informatie over programma en tijden op www.til- burgtewater.nl. Het Lichtjesfeest wordt georganiseerd vóór en dóór havenliefhebbers uit wijk en stad. De KABOEM klinkt het ergens vlak bij mij huis. Vuurwerk. Mijn buurt, Tilburg-Zuid, loopt voor op bij het gooien van rotjes en strijkers als het eigenlijk nog niet mag. Dit jaar zijn de aso's vrij laat met afsteken, normaliter begin nen ze al in september. Ik hoop bij elke knal dan maar dat niemand een oog of een vin ger verliest. Zoals die buurtge- note van mij die vorig jaar bij het naar school brengen van haar kinderen geraakt werd door een stuk vuurwerk van een paar rot- jochies. Die vrouw is nu halfblind. De puberjongens die dit op hun geweten hebben, lopen nog steeds vrij rond. Vanavond mis schien wel weer met een strijker in hun hand. Klaar om zichzelf of iemand anders aan een blijvende handicap te helpen. Ik weet dat veel mensen plezier beleven aan het afsteken van vuurwerk met oud en nieuw. De meerderheid weet gelukkig wel dat zelf een vuurwerkbom fabriceren onverstandig is en datje altijd rekening moet hou den met omstanders. Maar de voordelen van vuurwerk wegen helaas nog altijd niet op tegen de nadelen: gewonden, vernie lingen, rotzooi, herrie en milieu vervuiling tegenover vijf of tien minuten ooh en aah. Wat mij betreft komt er inTilburg zo snel mogelijk een verbod op het afsteken van vuurwerk door particulieren. Laat dat lekker over aan professionals, die op een centrale plek een mooie show weggeven. En laat daarna de rust wederkeren. De gemeen te Hilversum is op de goede weg; daar mag dit jaar met oud en nieuw in het centrum geen vuur werk worden afgestoken. Helaas werd hiertoe pas besloten, nadat in 2012 een zware vuurwerkbom voor enkele gewonden zorgde. Het is bijna de tijd van de goede voornemens. Het vuurwerkver- bod kan de gemeente Tilburg alvast op het lijstje zetten.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2014 | | pagina 3